Tlak v oblasti pošvy a maternice v tehotenstve

ifhanka
14. aug 2013

ahojte, chcem vas poprosit skusenost mojom pripade som v 19.tt a mam tlak v oblasti posvi a maternice ... niekedy ma to prejde je mi fakt dobre a niekedy ma to zasa chyti aj pri moceni aj pri chodeni nema nikto skusenost z tym ? moc mam v poriadku vyter tak tiez. dakujem

andy09
14. aug 2013

@ifhanka Ahoj, ja to mávam tiež, doktorka povedala že je to normálne a že bábo tlačí na spodok, lebo je už velké a je to zátaž . Mna to bolieva ked dlhšie chodím alebo sedím.

ifhanka
autor
14. aug 2013

@andy09 no to aj mna a zlakla som sa lebo ked som v klude a pijem pravidelne vodu tak nemam tu bolest a niekedy na mna to pride tak dufam ze je to babo ze mi tam tlaci a preto to je 🙂 a potom asi tak za pol hodinku hodinku ma to prejde tak dufam ze je to v poradku 🙂

petribela
14. aug 2013

@ifhanka Ahoj,nemusíš sa báť,,,ja som mala stále tlaky,niekedy si myslím že celé tehotenstvo som presedela na toalete,,,,mávala som pichanie,tlaky,,,ale asi po troch mesiacoch ma tgo prešlo,,,veĎ BáBO RASTIE TO je hlavné a keď máš výsledky v poriadku tak neboj netreba myslieť hne´d na najhoršie,,,,mám 7,5mes.synčeka,,,veľa šťastia prajem

andy09
14. aug 2013

@ifhanka neboj určite je všetko OK, ja to mám presne ako píšeš, napr. teraz som išla pešo do tesca a tam som sa motala a už som sa ledva dovliekla domov čo ma to bolí, ale teraz ked si lahnem tak na polhodinu tak to prejde. Ked sa motám len doma tak všetko v pohode, a ked ideme do mesta že je to na dlhšie tak už to začne a je ked ideme dlhšie autom tak aj vtedy vyjdem z auta ako stará žena ubolená 😀

ifhanka
autor
15. aug 2013

@petribela ano vysledky mam v poriadku vsetko a niekedy ma to prejde a ked som doma tak je to v pohode... a dakujem velmi pekne dufam ze to coskoro prejde 🙂

ifhanka
autor
15. aug 2013

@andy09 andy ja som tiez vcera bola v tescu a to iste ma zastihlo a ked som dosla ledva domov a lahla na tu pol hodinku tak vsetko bolo v poriadku 🙂 vav no tazke sme natom rovnako moja 🙂

petamazan
18. júl 2017

@ifhanka ahojte baby chcem sa spytat, viem, ze je to uz starsi prispevok, ale cakam druhe babo a mam tiez tlaky zospodu. snazim sa oddychovat aj ked pri 14 mesacnej dcerke sa to neda. na pohotovosti vraj bolo vsetko ok. viete mi poradit?

petamazan
19. júl 2017

@andy09 ahojte baby chcem sa spytat, viem, ze je to uz starsi prispevok, ale cakam druhe babo a mam tiez tlaky zospodu. snazim sa oddychovat aj ked pri 14 mesacnej dcerke sa to neda. na pohotovosti vraj bolo vsetko ok. viete mi poradit?

andy09
19. júl 2017

@petamazan neboj sa je to roztahovanie panvy a je to uplne normalne... niekedy to bolo dost bolestive hlavne ked som dlhsie chodila... no pri 14 mesacnej je ozaj tazko oddychovat ja mam skoro 4 rocneho a mam dost 🙂

petamazan
19. júl 2017

@andy09 my sme boli na vyletr v prahe tri dni a odvtedy to zacalo. na pohlavny styk mi nepovedali nic, ale aj mi bolo trapne sa opytat.podla lekarskej spravy mam mierne klesnutu vagin. klenbu naliehajucou castou plodu a inak cakam na poradnu. moj lekar ma dovolenku, ale aj tak mi bude sa opytat

sorbynka
23. apr 2018

Ahojte, vidim, ze sa prispevok obnovil. Tak teda skusim napisa aj ja.Prosim Vas, ja som na zaciatku tehotenstva od mnestruacie zacinam 6tt od ovulacie asi 18 dni cca. Uz asi 10 dni citim take tlaky v nutri maternici/posvy, je to take divne, ze to neviem ani popisat. Citim to vtedy ked dlhsie sedim ( v praci, co je teda stale ). Ked lezim stojim chodim tak to prejde. Hovorila som to aj gynekologovi, po pozreti nic nevidel, povedal, ze by ma nemalo nic tlacit. Je to take tlacenie akoby zabudnuty tampon tam vnutri. Nie su to krce, ani bolest brucha. Proste to tlaci a omina. A hlavne ked sedim. Doktor mi zobral krv na HCG dna 20.4.2018 a vysledok mi povedal dnes 23.4.2018 HCG bolo len 324. Co je podla neho malo. Ak by tazkosti pretrvavali, mam prist hocikedy za nim. Prosim Vas, nahodou nemate podobne skusenosti? ( podla neho to nie je endometrioza - na to som sa pytala ). Dakujem

tanag
15. júl 2018

@petamazan ahoj aj ja to mám ,som aj otvorená zvonku ale som druhorodicka,som v 19tyzdni .tak teraz ležím a mám magnezko a uterogestan zospodu ,tak dúfam,ze to bude na kontrole ok

petamazan
16. júl 2018

@tanag mne nehovoril dr nic o otvoreni, ale mala som neskutocne bolestive tvrdnutia bruska a chcelo sa mi vzdy zacat tlacit. brala som proti tvrdnutiu a 3krat denne magnerot a bolo ok. bolesti zospodu som mala ako keby ma tam niekto dokopal kazdy den a maly sa narodil nakoniec 2 dni po termine. akurat mi ostalo z tohto tehotenstva oslabene panvove dno. nevedela som po porode ani udrzat cikanie. ale nastastie sa to dalo ako tak dokopy. musela som na to cvicit, ale este by sa mi zislo. ja som mala tiez druhe tehotenstvo. maly uz bude mat 7 mesiacov.mala som velke stresy z celeho tehotenstva a zbytocne, lebo vsetko dopadlo ok tak dufam, ze aj tebe. drzim palce

tanag
16. júl 2018

@petamazan ďakujem za odpoved,až teraz som si všimla,že si to písala minuly rok 🙂 tak to ke super,že všetko dopadlo dobre.a odkedy si mala to tvrdnutia? Krčok sa ti neskracoval? Ďakujem

petamazan
16. júl 2018

@tanag krcok sa mi skracoval, ale uz si nepamatam ci nejak rapidne, ale myslim, ze nie. tvrdnutia som mala asi az ooood konca siesteho mesiaca myslim. treba oddychovat ked sa da a to magnezko ber isto stale

tanag
16. júl 2018

@petamazan a nemocnci si nelezala? ja som to mala aj pri prvej ale az v 28tyzdni, toto mi pride prilis skoro na taketo tazkosti...

ivulik2311
16. júl 2018

Ahojte, ja som mala take iste tlaky a bolesti a nakoniec som sla na pohotovost a tam mi na so e zistili ze mam krcok o polovicu skrateny. Hned hospitalizacia lebo som bola len v 18tt a hrozil mi potrat. Tam mi davali magneziove infuzky, kludovy rezim potom, aj robotu som musela nehat a ostat doma lezat. Ale zvladli sme to do konca, dokonca mi maleho este vyvolavali po termine a mal vahu 4350g 😉

tanag
16. júl 2018

@ivulik2311 dakujem za pozitivny prispevok 🙂, kolko si lezala v nemocnici ak sa moze opytat? ja som aj otvorena, ale kedze je to moje druhe dieta, zevraj to moze byt zvonku . Ja som na PN od zaciatku, sice som im slubila, ze dojdem..ale v tomto stave kaslem nato

petamazan
16. júl 2018

@tanag ee nelezala, ale tri mesiace vzdy cca po 28 dnoch som mala spinenie a slabe krvacanie. zakazdym som pri tom citila presne to iste ako ked mam dostat menzes. vzdy som utekala do nemocnice a vsetko bolo vzdy ok. a mat menzes v tehotenstve je v norme do 20 tyzdna ja som to mavala o dost neskor a doteraz neviem preco. aj dr mi vravel, ze take este nezazil, ale vsetko bolo ok.

tanag
16. júl 2018

@petamazan joj to tehotenstvo je makacka co uz 🙂 asi to treba len odlezat a vydrzat

petamazan
16. júl 2018

@tanag pri takychto veciach ozaj. ale neboj aj horsie boli baby a vydrzali. sestra mi vravela, ze ako naschval tie co maju problemy a brali aj v 36 tt porod tak este prenasaju. u mna to tak ozaj bolo 😅 oddych, magnezko a bude to v poriadku

ivulik2311
16. júl 2018

@tanag bola som tam 5 dni..kazdy druhy den kontrolne sono..bala som sa neuveritelne 😔 otvarat som sa zacala az v 37tt.. a druhe tehotenstvo uz bolo chvalabohu o.k. tak mam doma dve krasne zdrave chlapiny, aj druhy mi vazil pri porode vyse 4 kil 😉 a veru, zdravie je prvorade, hlavne ked sa jedna o dieta tak robota pekne musi ist bokom

tanag
16. júl 2018

@petamazan ja som mala aj pri prvej podobne problemy, ale teda neprenasala som..len som sa po dvoch mesiacoch presla okolo domu a rodila som...este aj koncom panvovym 🙂 som si to uzila...

tanag
16. júl 2018

@ivulik2311 tak casto ti robili sono vaginalne? to by sa moc nemalo rypat do tooh krcka..ja mam ist zajtra na kontrolu po tyzdni ci sa to nejako zmenilo ..to si mala riadne vahy, moja prva mala 2800g v 38tyzdni..a toto ak bude ok..co dufam...tak bude asi tiez take pomensie 🙂

ivulik2311
16. júl 2018

@tanag nie nie cez brucho mi robil a pekne to videl a vedel mi povedat co ako..normalne ma krcok cca 3 cm a ja som mala 1.5 cm az do konca. Ale na poradniach mi normalne robil dr sono odspodu. Potom ku koncu tehu uz len cez brucho. Ale on to aj cilil prstami ked ma pozeral..vzdy mi povedal ze ako to je chvalabohu sa uz viac neskracoval..a potom od 37tt uz aj citil ze sa pomaly otvaram

ivulik2311
16. júl 2018

@tanag drzim zajtra palce 😉 hlavne treba mysliet na to ze vsetko dobre dopadne. Ja som prve dni len preplakala, som sa bala ze o maleho pridem. Ale potom som sa dako dala dokopy a len som oddychovala a myslela na to zw uz bude len dobre 😉

tanag
16. júl 2018

@ivulik2311 dakujem za podporu, no tiez mam rozne myslienky...bojim sa ..ale tak , ked uz bude najhorie pojdem na serklage, dufam, ale , ze to nebude take strasne....

ivulik2311
16. júl 2018

@tanag to som ja vravela ze pojdem ak to bude uz velmi zle..ale vravim, treba mysliet ze to uz bude len dobre 😉

tanag
16. júl 2018

@ivulik2311 jasne, ved ja sa pokusam....len to je niekedy tazke 🙂 a potom ti tvrdlo brucho aj, ked si bola doma?

sorbynka
17. júl 2018

Ja som nakoniec o babo prišla v 10 tt :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre