Vracanie počas tehotenstva. Čím by to mohlo byť?

lensam
18. jan 2011

Počas prvého tehotenstva som vracala od 8tt tri a pol mesiaca v kuse. Počítala som si to. Spolu som vracala cca 180x. Boli to najhoršie mesiace v mojom živote. Začalo sa to pomaly, prve dva tyždne boli iba nevolnosti a ku koncu sa to tiež zlepšovalo, ale to medzi tým bol boj o život. Nič som v sebe nevládala udržať. Niekedy som vracala aj 5x denne a až niekedy o 22h som konečne zjedla chlebik so syrom, ktorý vo mne vydržal.
Nedávno som prišla retovať môjho brata, ktorý sa neskutočne opil a vyzeral ako ja. Lenže nemu to trvalo jeden den a už si myslel, že sa to nedá vydržať a zomrie.
Pri druhom tehotenstve by som sa tomu chcela vyhnúť. Počas tehu mi robili aj gastroskopiu (veľmi nepríjemne, stále ma napieralo a ďalší týždeň ma bolelo ešte aj v hrdle), ale nič nenašli. Chcem sa spýtať čím by to vracanie mohlo byť? Nerobí sa nejaké vyšetrenie, ktorým by zistili kde je problém, nech si to nemusím prežiť ešte raz. Pretože toto nebolo obyčajné tehotenské vracanie ako z filmov, kde žena až nad záchodovou misou zistí, že je tehotná a potom už má pokoj.

lamps
18. jan 2011

Ahoj, ja som si prešla niečím podobným trikrát. Vždy na začiatku tehotenstva to boli len také nevoľností a postupne sa stupňovali, podobne ako u teba - vracala som počas celého dňa, nedokázala som do seba nič dostať, ešte aj suchý rožok a čistú vodu som vyvrátila. Jediným vyslobodením bol pre mňa spánok - vtedy som nevracala. Nedávno som čítala, že ženy s takýmto problémom by mali jesť každé 2 - 3 hodiny a to aj v noci (ako malé bábatinká), aby im neklesla hladina cukru v krvi, vraj to pomáha. Neviem ja som to na sebe nestihla vyskúšať, tak skús ty, možno to pomôže.

lensam
autor
19. jan 2011

pocas tych troch mesiacov som vyskusala vsetko, aj vstavanie v noci kvoli jedlu. ale nepomohlo to. iba som vracala este aj po nociach. V najhorsich fazach som sa aj bez jedla v noci budila na vracanie. permanentne sme mali kybel pri posteli.

jerryjanka
19. jan 2011

nevolnosti a zvracanie spôsobuje zvyšena produkcia progesteronu v tehotenstve - proste sa tomu nevyhneš - progesteron je potrebny pre babatko hlavne prve mesiace ho vlastne drží pri živote.
niekto to zvlada lepšie niekto horšie - ja som vracala 5 mesiacov furt a potom až prakticky do pôrodu občas. takže tiež som si užila svoje. treba fakt asi len vydržať. mne nepomohli žiadne babske rady nič.

evinkal
19. jan 2011

Ahoj,ja som pri prvom ani nevedela,že som tehotná.zistila som to až v 4 mesiaci,lebo mi bolo tri dni zle a začala som krvácať,ale vracanie trvalo asi 5 dní a druhé tehotenstvo už bolo iné.Vedela som že som tehotná od prvého týždňa-vracala som vkuse a nemohla som ani jesť,čo mi bývalo tak nanič a aj v práci keď som bola,bola som viac na WC ako pri stroji a trvalo to až do 6 mesiaca...ale narodila sa mi vytúžená dcérka a počas tehu som mala problémy aj so záhou,ale snažila som sa to brať pozitívne a čo najmenej nato myslieť,aj keď to niekedy nešlo. 😉

lensam
autor
19. jan 2011

@evinkal tak to ja som bola na pnke. do prace by som nevladala ani len dojst, nieto pracovat. bola som strasne slaba a stale len v posteli s hroznym hladom. kazdemu sustu, ktore vo mne chvilu vydrzala som bola vdacna

evinkal
19. jan 2011

@lensam no,ja som tiež btyaká bola,a potom ma až od 6m dala na pn,lebo som v práci navlačovala ťažké kalendáre..

ivca82
19. jan 2011

Ahojte
@jerryjanka ja som práve prišla pozrieť nejaké "babské recepty" 😅
Moja sestra je v 12tt a vracia od 6tt, už je skoro 3 týždne v nemocnici, vracia cez deň aj v noci, ak nevracia tak ju napína 😔 doma už neudržala v tele nič ani čistú vodu. Mala 55kg keď otehotnela a teraz má 48, ledva chodí a rozpráva. Berie 3xdenne čipky, 2x pyridoxin, injekcie 2-3x denne a infúzky a nepomáha nič. Je každé 2 hodiny po troške, ale aj tak to vyvráti, jediné čo sa v nej udrží sú slané tyčiny, ale musí ich jesť tak po 1-2 kúsku 😔
Tie čo ste si takéto "odžili" ako ste boli na tom psychicky? Čo vám najviac pomáhalo? Lebo dnes sa už sestra aj po psychickej stránke zosypala a neviem ako jej pomôcť, nechce nikoho vidieť, môžem za ňou len ja a jej manžel 😔 aj to sme tam tak maximálne 2-3 minúty, aby sme ju nevyčerpali 😔

dai
19. jan 2011

ahoj ivca,
ja som mala taketo nevolnosti ako ty popisujes pri mojej dcerke... ked som otehotnela mala som asi 56kg, po 1 mesiaci vracania vkuse som sa dostala na 45kg... nebola som v nemocnici len na PN - vo mne sa zvykla udrzat chladena cola - bola to jedina tekutina ktoru som mohla... a este halusky so stavou ked som ich zjedla vecer - asi 5 kuskov, viacej som nemohla... cize kazdy den mi moj muz nosil perkelt domov, ja som z neho vyjedla tych 5 halusiek a to bola moja celodenna strava...
Den som viac menej travila na toalete, noc detto... Bola som slaba ako mucha, do nemocnice som ale nechcela a moj lekar mi sice cipky predpisal ale zaroven povedal ze este nie su dost dlho otestovane nato aby mi vedel zarucit ze nebudu mat ziaden vplyv na dieta napr. v jeho puberte a pod. ... takze som neuzivala nic.

Zial - tu pomoze to len pretrpiet, poplakat si ked clovek vladze a ma potrebu a snazit sa odpocivat - pospat si aj na toaletnej mise ( to sa mi v noci stavalo pravidelne 🙄 ) - u mna tie najhorsie nevolnosti skoncili asi v 16-tom tyzdni ( mkala som ich od asi 6-7 tyzdna ) - pre mna bola jedina dobra myslienka ze babatko je v poriadku, comu sa mi nechcelo verit - fakt je ze napr. vahy som sa uz uplne hrozila - kazde rano som mala o kilo menej a strasne som sa bala ze babu bude nieco chybat. Brala som nejake lieky pre prvy trimester aby aspon nejake vitaminy do mna isli plus utrogestan na udrzanie plodu, kedze som aj viackrat krvacala... ale preslo to - to je asi jedine co by mohlo aj tvoju sestru drzat pri rozume - ono to prejde - tak ako to prislo - jeden den sa zobudi a bude dobre 😉

ja teraz zase napr. vraciam od asi 7-meho tyzdna - ale nastastie len doobeda, na obed uz zvladnem zjest nejaky suchy rohlik a vecer pokial mam dobry den tak sa mozem aj normalne najest 🙂 co teda oslavujem ako nenormalny uspech - schudla som len 2 kila zatial , takze to absolutne neporovnavam - aj ked tie doobedia su velmi podobne... FAkt je ze som tiez unavena ako pes a prespim tak 10 hodin ( normalne mi staci 3-5 prerusovanych hodin... ) - a aj tak som unavena ☹

ivca, tvoja sestra nie je ani prva ani posledna - ver mi - vsetky sme porodili a na 99% zdrave krasne deti😉 bud pri nej, ak ti dovoli telesny kontakt tak si ju pomojkaj aby sa mohla vyplakat, a hlavne ukaz pochopenie a ver jej ze jej je tak ako hovori...

ivca82
19. jan 2011

@dai ďakujem za odpoveď 🙂 sestra musela do nemocnice, lebo mala strašné výsledky s krvi, tak hlavne tam musela kôli infúziám, tiež nechcela, keď jej náhodou bolo jedne deň trochu lepšie, tak chcela ísť domov, ale ju nepusili, lebo raz ju pustili a kázali jej pri najmenšom zhoršení prísť naspäť, tak po 2och dňoch sa tam aj vrátila, s toho 1 deň a noc prevracala a už ju nepustili od vtedy 😔 Colu sme skušali, ale nepomohlo (mne to pomáhalo, ale ja som bola na tom oproti vám super). Verím jej, že jej je tak zle, dokonca horšie, ako povie, ju mám stále pred očami ako zle vyzerá, len kosť a koža 😔 Dokonca ju obdivujem ako to znáša, sama neviem, či by som to vydržala tak dlho ako ona. Ja len dúfam, že to čím skôr prejde a nebude sa takto trápiť do konca tehu ☹ Skúsim, keď budem tam, nech sa vyplače. Len dúfam, že sa nerozplačem aj ja, lebo ako mi plakala v telefóne, tak som sa vládala nerozplakať, ale keď som zložila tak som revala ako malé decko 😅 naozaj si ani neviem predstaviť ako strašne musí byť jej 😔 ☹ 😢 Držím palce, nech aj tebe nevoľnosti čím skôr prejdu a môžeš si užívať pokojné tehu, teda ak sa to popri dcérke dá 🙂

jerryjanka
19. jan 2011

@ivca82 no ja som schudla 11 kil - psychika v prdeli - ale potom som sa už trocha pozviechala a začala sa aspon trocha tešiť. ale som rada že je to za mnou aj ked bruško mi chyba

miau
19. jan 2011

neda mi neprispiet 😉
ja som vyvratila uplne vsetko cele prve tri mesiace, som vtedy schudla ufam 10kg, potom ale aspon co som v tehotenstev pribrala sa vobec nejak strasne neprejavovalo 🙂
pred otehotnenim som vazila 65kg a tesne pred porodom okolo 68kg 🙂 a jak mam malicku a som furt v pohybe idu teraz kila same dole a momentalne mam 52kg 😀

to vracanie je neprijemne, najam clovke je strasne oslabeny, ja som bola z toho strasne unavena, stale by som len spala, ale po tych 3 mesiacoch to postupne preslo a chutilo mi vsetko 😉

lensam
autor
24. feb 2011

asi je to tu znova. dnes 24DC mi je od rana zle a uz dvakrat som vracala. tehotensky test este neukazal dve ciarky, ale je to rovnake vracanie ako vtedy. vraciam aj zaludocne stavicky, ked tam rano nic nie je. pri prvom tehotenstve som zacala vracat az v 8.t. Tentokrat sa mi to zda hodne skoro, je to mozne?

stardust
24. feb 2011

@lensam proti vracaniu existuju cipky..ja som ich pouzivala a bolo mi dobre. Spytaj sa svojho lekara.

evvkaa
24. feb 2011

ja som tiez vracala a bolo mi nanic od 6tt bola som u lekarky a dala mi cipky torecan a zabrali vzala som asi 3-4 cipky a uz od vtedy neberiem a je mi dobre 🙂

dai
24. feb 2011

lensam,
ja som aj pri prvom aj teraz vracala tiez az od nejakeho 7-meho tyzdna - v oboch pripadoch zial az do nejakeho 5-teho mesiaca ( ako teraz sa mi to uz zlepsuje, ale vcera som mala tiez taky divny den vracaci hnusny 🙄 )
hm, mne to teraz vyslo tak ze vlastne test mi ukazal 2 velmi jemne ciarky a nejake 2 tyzdne nato som zacala mat nevolnosti... mozno tvoje telo reaguje tentokrat skor - nikde nie je presne urcene kedy presne zacnes mat nevolnosti - ono asi zalezi od navalov tych tehotenskych hormonov... skus dalej testovat ( vracanie urcite nie je predzvest potratu alebo nieco take - moj gynekolog mi stale hovori, ze aspon viem ze je vsetko ok ked vraciam 🙂 kedze pohyby este necitim...)

cleopetra
23. apr 2012

Ahojte, ja som v 16 tyzdni a nie som o nic lepsie na tom, ako vy. Vraciam asi tak 5 az 10x za den, ale raz som naratala az 16x za den. Dnes mam trosku lepsi den, tak len hladam na nete clanky a rady....Za necely mesiac som schudla 8 kg. V praci som nebola uz 3 mesiace... Vcera som napr. mala taky zly den, ze som si priala zomriet. Priatel sa o mna stara, ako o male dieta. Do kuchyne chodim len zriedka, otvorim chladnicku, alebo zacitim zapach zo smeti .... a uz aj letim. Prezivam asi najhorsie obdobie v mojom zivote.... chcem zostat pozitivna, ale zvladam to tazko. Na dvore som nebola uz tyzden, naposledy ked som isla k lekarovi, predtym s priatelom len tak prejst sa na aute, ale kedze som povracala cele svoje auto, tak odvtedy odmietam, teda nemam ani silu. Spavam do 11tej a to chodim tiez do postele velmi skoro. Odmietam kazdu navstevu, lebo sa bojim, ze by sa ma zlakli..... Velmi som sa zmenila, schudla, som bleda v tvari, same pupaky.... zapadnute oci.... Velmi som sa rozplakala, ked mi priatel povedal, ze Moja, nechcem ta vystrasit, ale vyzeras ako keby si prave vstala z mrtvych.....Odvtedy mi samozrejme hovori, ze som krasna, a velmi mi pomaha, nakupuje, vari, upratuje.....Pytala som sa uz do nemocnice a prosila som svojho doktora, aby ma tam poslali, ale som v Anglicku a tu moze clovek aj zomriet,nikto do mna ani nezakopne..... vraj kym nie som dehydratovana, tak mi to nic neda......Bola som uz dehydraovana, stupen 1, ale odkedy som zistila, ze mi sytena mineralka pomaha, tak to pijem cely den. Obycajnu vodu neudrzim v zaludku, ani ziadne dzusy. To, co este zvladam, je omeleta z jedneho vajicka , to mi trva asi hodinu zjest a horka cokolada. Lekar na mne skusl 3 rozne tabletky, ale nic, nepomaha ani zazvor.....Ja len dufam, ze to prejde, je to velmi tazke..... nedokazem sa ani tesit. Toto urcite nikomu neprajem.

katarina121
12. jún 2012

@cleopetra
Ahoj ja by som sa chcela opýtať či ešte stále máš ťažkosti alebo už pominuli?

bubu98765432
12. jún 2012

Ja som aj vracala a ešte aj odpadávala do toho pri prvom tehotenstve a druhé bolo v pohode. No ale pri prvom som vracala prvé 3 mesiace plus odpadávala a posledne dva mesiace som tiež vracala. V osmom mesiaci mi museli dávať transfuziu krvi bola som chudokrvna...vraj z toho

cleopetra
5. sep 2012

@katarina121
Akosi som sa neprihlasovala, len teraz citam otazky. Som uz v 35 tyzdni, do 5. mesiaca som vracala kazdy den, okrem asi tak styroch dni. Potom sa to zlepsilo na 2X do tyzdna. Najlepsi som mala 7. mesiac, ked som zvracala iba 2x, no teraz sa mi to vse vracia. Mam 5 tyzdnov do konca, ale zase akokeby som bojovala o zivot. Ja osobne si myslim, ze od toho staleho vracania mi odisli vsetky vitaminy, mineraly z tela. Som velmi chudokrvna a mala by som brat vitamin zelezo 3x za den, no nedokazem to. Na moj slaby zaludok mi postaci jedna tabletka, inak by som to vyvratila. Babatko je malinke, to mi zistili na ultrazvuku, necudujem sa, ale vraj vsetko v poriadku, len musim chodit kazde dva tyzdne na ultrazvuk. Cele tehotenstvo sa mi zda byt velmi tazke, som unavena, niekedy 3 dni nevystrcim nos z domu. Jedine comu sa tesim je, ze mi nepuchnu nohy a nemam inak ziadne bolesti, ale ten vracaci pocit nonstop, to sa neda opisat. Vacsinou kazdi kruti hlavou, ze taketo este nepoculi. Ja uz sama neviem, cim to je, ale asi to uz budem mat do konca. Musim ale napisat, ze mam iba jeden vajecnik. Mozno sa mi hladina hormonu vytvara koli tomu inac, a mozno prave to ma na starosti moj vracaci pocit a cele to vracanie pocas celeho tehotenstva. Rada by som ale vedela, ci to hned po porode odide, alebo treba cakat, kym sa s tym organizmus vyrovna? Lebo ja uz potrebujem svoju energiu a svoj zivot naspat.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cleopetra
13. sep 2012

@piacere Dakujem za povzbudenie. Je super pocut aj taketo spravy. Urcite napisem, az to budem mat za sebou a verim, ze vsetko bude fajn.

ruthike
8. nov 2012

Ahojte,

Ja som v 11 tyzdni a od takeho 5. tyzdna mi je zle - nevolno ale takmer non-stop, ale vracala som len par krat po tazkom jedle.

Teraz som sa nadejala, ze sa to trochu upravi, ale je hoci sa citim lepsie , vraciam a ma napina ovela castejsie, takmer kazdy den.

Moje rady su nasledovne: ziadne finty taketo stavy neodstrania, ale daju sa zmiernit prejavy.

1. Jest lahku stravu (ziadne tazke vyprazane jedla, kari omacky, gulashe, hovadzieme sa radsej vyhybat)

2. Jest casto a pomaly v mensich porciach aj ked sa vam nechce a je vam zle (na mna to zabera, ja sa malokedy citim hladna, ale ked sa najem tak mi ta nevolnost ustupi).

ja to mam tak nastavene,ze na ranajky mam cerealie s bielym jogurtom na podporu travenie, po 2-3 hodinach banan, alebo ine ovocie a daky zdravy snack (oriesky, ale nie arasidy alebo cerealnu tycinky, jogurt...). Potom po takych 2 hodkach mam lahky obed (zvysky vecere: ryba a zemiaky, cestoviny, kuraci salad a podobne, alebo sandwich).

Po obede mam opat daky snack, pripadne cerealie ak som hladna a vecera nieco co sa ukuchti (teda teple). Ja som bola dost velky masozrut, ale teraz ma maso velmi nelaka, tak varim dost vegetariansky resp vegetarianske varianty (lasagne, zeleninovy burger). Chutia mi aj polievky, tie si davam s chlebom a nasytia ma.
Pred spanim zlupnem nieco male (trosku z vecere, alebo naco mam chut), inac sa rano zobudim a je mi hrozne zle.

Jeden z dovodov preco nam je zle je ze spalujeme velke mnoztvo naturalneho cukru a hrozi nam hyperglykemia. Ale ked sa clovek napcha sladkostami a kolacmi tak to pomoze len nachvilku a potom je rychlo este horsie. Takze male davky a casto, aj ked sa vam nechce.

Tiez treba vela pit ale nie velke gloggy, lebo z toho napina. Treba vypit aspon 1,5 a behat na zachod, vzdy ked vam treba hoci aj kazdych 10 minut, inac vam mechur tlaci na zaludok a ...

Mne pomohli profesionalne masaze pre tehotne, kde vas PROFESIONALNY maser masiruje posediacky, alebo na boku, a iba krk, ramena a hlavu. Krizova chrbtica sa nesmie dotykat.

Ked mi je zle, ale nie na vracanie, tak sa idem trosku prejst na cerstvy vzduch ak mi to robota dovoli, to mi tiez pomaha.
Po vracani si umyjem zuby (velmi dolezite) a dam si velmi slaby (namocim len okraj cajoveho pytlika asi na 4 sekundy) tmavy caj, to mi vzdy vzyklo pomahat a aj teraz mi to robi dobre.

Dufam, ze to aspon niektorym z Vas trosku pomoze.

Drzim palce

zuzanadrexlerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
331kikus
23. jún 2013

Juuuuj....moja malá má dva rôčky ale presne viem že som vracala až kým som neporodila....aj v prípade ak otvoril manžel okno som utekala na wc- moja naj kamoška 🙂))......v momente ked som porodila tak som prestala aj vracať....a to som bola napchávaná kadejakými liekmi.....a neviem či sa to dá niečím ovplyvniť...čakáme druhé a je to také isté...stále som na wc- aj ked teraz je to horšie kedže je manžel v zahraničí a malá je len so mnou......chúdatko moje ked vidí že vraciam tak aj ona si ide po vedro a vracia 🙂))
myslím ale že tá Primabella pomohla viacerým- velké ohlasy na nu dávali aj baby v poradni...takže skúsim ju možno aj ked neviem :(((

andraska
7. sep 2013

@331kikus ahoj prosim ta ako ti je teraz ? ja som v 7mesiaci a stael vraciam , a hlaven sa to zhorsuje akoby n avecer a noc, j auz anio netusim co mama jest aby mi nebolo zle , za mesiac som schudl a4kila, mam ovbayv o babo sice kope a je aktivne ,ale man celkovo riesia lekari tak cudne, mam skro 40 rokov a nechcel mi ani jeeden vypisat PN , ze nie som rizikova, zvarciam od zaciatku pernamentne ,az do 6mesiaca a potom som zmenila doktora a ten mi konecne predpisal Torecan,ale po 2tyzdnoch mi varvi ze uz by to malo prestat a upravit sa , no upravilo uz grcam iba kazdy druhy den, obrovsk avyhra nato ze uz ostatne si uzivaju tehotnost a ja stale nie, jasne stale spim , al etocieva sa mi hlava a halvne nenmoztem byt v spacom mode lebo mam ets e10rocneho syna a okolo domu musim , konecn ema aspon uz vypisal na Pn a nemsuim chdoit do prace ale nie koli vracaniu musel asom poprosit svoju dokinu n aimunologii, boze neznasam doktorov co si mylsi aze tehotna nieje chora, a okrem toho mama kolisavy tlak mavam velmi vysoky a potom zasa prinizky , ja si uz neviem rady pomoc.... uz to trva velmi dlho... 😒 ☹

331kikus
16. sep 2013

Juuj nezavidim aj ked ja som pri prvej Vikinke vracala az kym som neporodila...este aj pri porode som vracala xii teraz mi je to smiešne ale vtedy nebolo. A sice som vtedy bola na rizikovom ale nie pre vracanie ....vtedy som schudla v priebehu štyroch mesiacov okolo 15 kg ale tak dieta bolo v poriadku...asi v siedmom alebo v osmom mesiaci som vsak stale mala nezmenenu hmotnost a moc som vracala a mala som obcas pocit ze asi aj ju vyvratim...ale tak poslal ma na gastro kde na mna kukali ze ci som normalna...ze keby mali vysetrit kazdu co vracia tak by mali otvorene 24 hodin denne..akoby som ja za to mohla ze ma doktor poslal....ale no podme k veci.....teraz pri druhom babatku je to o tom istom tiez vraciam aj ked uz len rano vdakabohu no a tiez som skusala kadeco...loeky homeopatika a tak ale nakoniec neviem ci ti to pomoze ale doktor mi odporučil taky naramok...ja som si ho nakoniec nekupila bo ja som ho mala pozicany a sice som nevracala ale mne bolo potom tak tazko na zaludku ze som sa rozhodla radsej si rano odvracat svoje....ale tak ten naramok tebe mozno pomoze...neviem presny nazov ale v stredu idem na kontrolu tak kuknem presny nazov....je drahy ako fras ale viem ze clovek je schopny dat hocico....pri prvom by som nevahala a kupila to bo fakt som vracala aj z vodyy...ale teraz som sa zmierila iba ss ranami...aj ked sa ti priznam ze vecer nevraciam asi preto ze sa snazim posledne jedlo kat tak okolo tretej poobede lebo som zistila ze ked potom nic nejem tak je žalúdok pokojnejsi....obcas som hladna ako vlk ale vzdy si potom pomyslim na to ze budem musieť noc prespať na wc tak ma chut rychlo prejde....jedine tak nejake tycinky chrumem....bo ovocie mi robi na vecer tazkoo....ale vies kazde tehotenstvo je ine...uvidis vyskusaj....mne ten torecan nezaberal...este sa ozvem drzkaj sa...ved uz to mas za par...ja som len v siestom....drzim palce

331kikus
17. sep 2013

No tak vidno ze som uz dlho doma.....prepacte nevsimla som si ze som uz vtedy pisala o tej primabelle.....takze ale mozem odporucit...naozaj pomaha....nevracia potom clovek ale mne bolo potom aj tak tazko takze som si to uz nedavala....je to takynaramok na ruku a ked citite ten pocit ze uz idete vracať tak to jednoducho stlacite a ten pocit zrazu prestane....

sasikag
22. mar 2014

Ahojte, 🙂 Ja som cca v 5 az v 6 tt a dnes som prvy krat vracala 😒 😒 😒 😒
Snad to nebude pokracovat lebo to bolo neprijemne..... 😔

elise
22. mar 2014

pri synovy som nevraclaa vôbec ale pri dcérke som vkuse vracala do ukončeného 5 mesiaca v pohode dalo sa to prežiť ak nie je ohrozený zdravotný stav a bábo , že nie je dehydratácia a musia byť podané infuzky tak je to ok a prestane to 🙂

martinalaukova
13. jún 2014

dievčata, niektora z vas tu pisala o nejakom naramku proti zvracaniu? mate to odskusane viacere?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre