Vrodená trombofília - Homozygot A1298C

berinka42
14. jan 2014

Ahojte,
chcela by som sa opytat, ci nahodou nemate podobny problem ako ja. Pred niekolkymi rokmi mi zistili vrodenu trombofiliu, mala som liecenu, asi min.3 roky beriem len kyselinu listovu, vysledky mam vzdy dobre. Ked som teraz otehotnela, bola som na hematologii, bo som vedela, ze nejake injekcie by sa mali pichat a pod. ale doktorka mi povedala, ze z mojich vysledkov sa nepotvrdila neviem aka forma, ze by to malo byt OK, ze mi nebudu pichat injekcie. Povedala mi, ze nemusim chodit na pravidelne kontroly. Nedalo mi, tak som bola opat v decembri, doktorka, ze len zbytocne ma prehanaju, ze ked budem brat 2x denne kyselinu listovu, nema sa mi co stat. Ze chodit nemam pokial nebudem mat nejaky problem, co mi pride o 5 min. 12. Ale predsa, clovek vselico cita, mom. som v 20tt, zatial vsetko v poriadku, papam kyselinu listovu aj tie tehot. vitaminy, ovocie atd...
V podstate by som rada vedela, ze ci mate s tymto skusenosti, bez predch. potratov a injekcii. Nemyslim na to, ze by sa malo stat nieco zle, ale... nechcem nieco podcenit.

bubinovci
14. jan 2014

@berinka42 ahoj, ja mám trombofíliu homozygot MTHFR a nejaké číslo. chodím na hematológiu raz za 3 mesiace cca. som tehotná už druhýkrát a ani pri jednom som si injekcie nepichala. fraxiparin som dostala len pred tehu ked som cestovala dlhú cestu a po pôrode mi dávali v nemocnici. pokiaľ máš dobré výsledky, tak nie je dôvod zbytočne pichať. tieto mutácie patria k tým menej závažným. keby si mala zlé výsledky, určite by ti injekcie predpísali. pre pokoj duše môžeš ísť na kontrolu na hematológiu a podľa výsledkov doktor usúdi či ti injekcie treba.

berinka42
autor
14. jan 2014

@bubinovci no ved jasne, akozre je super, ze injekciu nemusim brat, len sa mi nepacilo, ze ako ma odbila, ze nemusim chodit, ale rada by som aspon rad do mesiaca, preventivne, len stale je podrazdena, ze na co chodim,... je pravda, ze mi hovorila, ze dnes ma tuto mutaciu hadam kazdy druhy, ani o tom nevedia, len som bola zvedava, ci je to ozaj tak, ze staci len kyselina listova a nemam sa coho bat a tak 🙂 ale verim, ze budeme v pohode, len aby som daco nepodcenila ako rastieme

bubinovci
14. jan 2014

@berinka42 kyselina listová je dôležitá, tú beriem aj ja. na kontroly by ti stačilo chodiť aj raz za dva tri mesiace keď máš dobré výsledky. je pravda že je to veľmi rozšírené, v podstate to bolo aj predtým, len sa tie testy nerobili takže o tom ľudia nevedeli. keďže si homozygot, to znamená že to máš po obidvoch rodičoch, oni asi tiež netušili že také niečo majú 😉 ale netreba sa dať odbiť, nech si doktorka hovorí čo chce, je to tvoje dieťa. poisťovňa jej to preplatí, tak nech sa nestará. prípadne treba zmeniť hematológa.

ivanadm
6. nov 2014

Ahojte tehuľky, ja som v 17.tt a pred dvoma dňami mi zistili vrodenú trombofíliu a pichám si Clexane. Mala som asi veľké šťastie, že som nepotratila a malinký je zdravý. Som z toho veľmi vystrašená, bojím sa, že potratím neskôr alebo sa bábatko narodí nejaké choré.A chcem sa spýtať, či ste boli pri tejto diagnóze na rizikovom alebo ste normálne pracovali. Ja som momentálne PN, ale cítim sa dobre, tak sa chcem poradiť, či sa mám hrnúť do práce alebo mám radšej doma oddychovať, či je to také vážne a nebezpečné, lebo doktori mi nedali info, aké by ma upokojili. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre