Zápal močových ciest v tehotenstve

jespera
11. júl 2009

Ahojte,
chcem vas poprosit o radu a vase skusenosti. Posledne dni neustale sedim na toalete, staly pocit na malu potrebu, vypijem pohar vody a idem poklusom na wc, inac bolesti - palenie ziadne, u lekara som zatial nebola, ak sa to nezmeni v pondelok idem.
Co myslite - moze to byt zapal - alebo to tak ma byt?
Mali ste skusenost..?
Dakujem

katia7
11. júl 2009

no chodila som casto na wc ale az o dost neskor ked uz brusko bolo vacsie, chod radsej k doktorovi mala som aj zapal mocovych ciest pocas tehu a musela som brat na to antibiotika,bolo to v stvrtom mesiaci a tiez ma nic nebolelo len som furt na wc chodila a doktor to vlastne zistil nahodou on je taky pedant zobral mi moc a bolo to tam ☹

vejulienka
11. júl 2009

ja tiez som mala zapal na zaciatku asi v 7tt tiez som chodila casto na wc a mala som silne bolesti v podbrusku.. doktor mi dal antibiotika a vsetko bolo ok...

oriesok1.
12. júl 2009

jespera, urcite chod k lekarovi cim skor, nelieceny zapal mocovych ciest sa Ti moze dostat dalej, do oblickovej panvicky a odtial hrozi zapal obliciek, co je uz naozaj veeelmi vazne! Mozno to nebude az take zle, ked nemas bolesti, ale lepsie je to neriskovat. Ja sa momentalne prave liecim na zapal mocovych ciest, bohuzial, antibiotikami.. S mocovym mechurom mam dlhorocne, chronicke problemy, ale v poslednom obdobi sa to natolko zlepsilo, ze uz som zacala verit na zazrak...kym som neotehotnela ☹ Problemy sa vratili ako bumerang. V kultivacii som zace mala e-coli, takze atb sa nedalo vyhnut. Ale aspon sa snazim tlacit co najviac brusniciek, v tabletkach a pijem vela dzusu. I ked ma tentokrat neochranili, aspon mi to ulahcuju..

jajona
12. júl 2009

Ahojte,

môžem vám povedať, že toto je najhorší zdravotný problém, ktorý som doteraz mala.
Tiež mám momentálne zápal, ale u mňa je to trošku komplikovanejšie.

V 34 tt ma chytila ľadvinová kolika. Ležala som asi 3 dni na gynekológii. Snažili sa mi to preliečiť infúzkami. Žiaľ nemohlo. Nakoniec som skončila na urológii, kde mi zistili, že malý mi tak tlačí na ľadvninu, že mi z nej zle odteká moč. Tak primár rozhodol, že mi do močovej rúry zavedie priamo v tele hadičku do močového mechúra, aby moč odtekal. Chvala bohu pomohlo. Ľadvnina bolieť prestala.
Potom však začali ďalšie problémy. Bolesti pri cikaní, krvavý moč. Boli obdobia, kedy to bolo celkom fajn. Posledný týždeň sa mi to zase zhoršilo. Po vycikaní neskutočné bolesti. Ani chodiť poriadne nemôžem. Na zaplakanie. Tak sme boli včera na pohotovosti. Ževraj to mám zhoršené, tak mi dal primár atb. Ale aj tak, také muky prežívam. Ozaj len šúcham nohami. Keď sedím, ležím, celkom pohoda. Akonáhle sa postavím, hotovo 😢 .
A to nehovorím, keď mi malý začne buchnátovať do mechúra. Už som z toho taká zúfalá, že prečo práve ja 😒 Dúfam, že už čo najskôr porodím a tieto hrozné bolesti pominú.

Preto to baby nepodceňujte!!!

denisocka
13. máj 2010

čaute baby,tak sa hlasim do klubu. nikdy som zapal nemala,až na zač.tehu som bola podla mna dost neodborne vYcievkovana a sice mož vyšiel negat.aale od tej doby ma rezalo pri močení.dalšie cievkovanie o 2týž. ukazalo bielkovinu a tak mi dali antibiotika / v 14tt/ ... tak sa to fakt upravilo, a neskor začal taky zeleny vytok - a časte močenie. ale myslela som,že je to ako s prvým,proste často močíma hotovo. cez den som čurala po kusknu a zrazu v noci aj 10 plny močovy mechur. ndes om už nevydržala a šla na pohotovosť,lebo ked ma maly kopne do močaka tak sa mi zdaže mi tam seká mačetou a výsledok ma "ne"prekvapil
hnis ++ , krv + ,bielkovina+

dufam,že sa to da liečiť,bo si vyšklbem pomaly vlasy od bolesti,cela ipina ma bolí a štípe čo ju večne vytieram na wecku 😒

1ivanka1
6. apr 2012

tak baby pridávam sa aj ja do klubu..síce veľmi nerada..25tt ladvinová kolika, infekt moč. ciest..po preliečení atb, všetko ok, moč čistý, ladvina utíchla..začiatkom 29tt ladvina bolí opat... 😒 😒 som nešťastná, zúfala, je mi z toho na nič..bojím sa o bábo 😒 po sviatkoch zavolám lekárovi..dúfam že sa to nebude stupnovať 😒 😒

pacica
6. apr 2012

ahoj,presne som to mala ja pred par dnami.tyzden ma vsetko palilo pri moceni,este ako keby mi ziletkami rezali dole a nakoniec cakam fazulku 😀

anjelik0907
6. apr 2012

@jespera no to poznám veľmi dôverne. Mávam to dosť často, a mala som to aj v tehotenstve.Ak ti môžem poradiť choď čo najskôr k lekárovi .Ja keď som to mala neváhala som a išla som s tým na pohotovosť, aby sa to nezhoršilo. Ak máš zápal určite ti dajú antiotiká ,ktoré sa môžu aj v tehu. Je to veľmi nepríjemná choroba,tak ak Ti je špatne nečakaj do pondelka. Silno držím palčeky aby si bola čím skôr ok. Držkaj sa
😉

anjelik0907
6. apr 2012

@anjelik0907 no pekne a teraz pozerám ,že aká stará téma to je 😀 😀 😀 😀

anjelik3
22. máj 2012

Ahoj, ja som prechladla v piatok, v kuse som chodila na wc a v noci z piatka na sobotu od tretej rana som bola hore, co som mala pocit, ze idem curat a ani kvapka moču, resp. fakt kvapôčka...v kuse som citila potrebu byt na zachode...potom som vycitala na nete, ze najlepsie su brusnice...nastastie sme mali doma dva pohare zavaranych brusnic, tak jeden som zjedla v sobotu a druhy v nedelu, casto som pila - čistu vodu...v pondelok rano som si pre istotu vzala moč do skumavky a isla som k lekarke, aj ked uz som po moceni necitila ziadne palenie ako v predosle dva dni...lekarka mi predpisala (resp. nepredpisala, lebo to nie je na predpis 😀 - povedala, aby som si kupila Urinal (tak sa to tusim vola) - je to cisty vytazok z brusnic, asi osem tabliet, uzivaju sa dve tablety denne...manzel mi kupil brusnicove kompoty a dzusy....uz mi je ovela lepsie..dnes mam volat lekarke, ako dopadol ten vysledok ohladom moču...tak dufam, ze vsetko bude vporiadku...🙂

zivika
29. nov 2012

ahojte baby, viem, ze budem mat asi hlupu otazku, ale ja fakt neviem 😨 ked som tehu, mam ist so zapalom mocovych ciest gynekologicke, obvodnemu, alebo urologovi? dakujem, ze mi to objasnite 🙂

zivika
29. nov 2012

neporadite, kocky?? ☹

lucy1001
3. dec 2012

Ahoj Zivika. Ja mám tiež momentálne problém s močovými cestami. Hovorila som gynekologičke asi pred tromi týždňami a dala mi antibiotiká. Tie však nezabrali a minulý týždeň v stredu ma to chytilo zas. Tento krát som volila samoliečbu a v lekárni som si kúpila homeopatiká. Čo sa stalo v sobotu popoludní ma úplne zošokovalo. Sedím si na wc a a vypúšťam svoje štyri kvapky moču a v tom zo mňa dvakrát niečo vyletelo. Pozriem do wc a plná misa krvi. Veľmi som sa zľakla, že som prišla o bábätko ... som v 21tt. Ihneď som letela na pohotovosť, Bábo je našťastie v poriadku a vraj mi to praskla nejaká žilka dôsledkom toho zápalu močových ciest. Dali mi antibiotiká. Dnes som bola u svojej gynekologičky, myslela som, že ma automaticky vypíše na pn a bude sledovať, lebo výsledky moču mám dosť zlé. Ona nič. Tak teraz neviem, či to mám riešiť s obvodnou, alebo čo. Zajtra k nej idem. Veď ledva šúcham nohami.

meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz 🙂
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

zivika
7. dec 2012

@lucy1001 ja som bola nakoniec u gynekologicky, najprv mi predpisala monural, ale ze nech ho zoberiem, iba keby bolo velmi zle...na druhy den som jej mala doniest moc na rozbor...dnes som bola pre vysledky, ako som cakala, uplne zle...tak mi predpisala zinnat...a teraz neviem, ci ho mam brat, lebo za ten tyzden, kym mi dosli vysledky som to nejako rozchodila, tak neviem, nerada by som sa zbytocne tlacila antibiotikami, ale na druhej strane sa bojim, ze sa mi to vrati a bude este horsie...aspon doktorka tak hovorila, ze podla tych vysledkov to bol silny zapal a mohlo by sa mi to vratit a preniest aj na oblicky 😖 tak neviem...
a ako to, ze to tvoja gynekologicka neriesi??? vypytaj si od nej vysledky a chod urologovi, ten bude najlepsie vediet... inac ako ked som kukala do tych mojich vysledkov, aj ja by som si vedela predpisat lieky, bo je tam napisane, ktore zaberaju na tu bakteriu, co mi to vyvolala, tak nechapem, ci je ta tvoja doktorka mimi, alebo co 😒

martina2410
14. dec 2012

Ahojte kočky tak ako čítam tak baktérie v moči sú zrejme častým príznakom v tehotenstve.. Ja som dnes tiež skončila na Zinate koli moču... Pred dvoma týždnami to je 21 tt som zacala krvácať a tiež som sa poriadne zľakla utekala som ku gynekológovi a ten mi zobral komplet stery , moč , krv. Babo v poriadku, ale dnes prisli výsledky a baktérie v moči tak som fasla Zinat... Tieš som si Zivika povedala, že ho nemusim brať, však za tie dva týždne sa už cítim úplne fit a po tých bylinkových čajoch čo som popila sa mi to zdá úplne ok. ... , ale na druhej strane som si radšej povedala že neriskujem. Pri prvom dieťati som prešla zapalom močových ciest na tri krát. 2x z toho antibiotika, sama zimnica a v nemocnici som preležala viac než dosť pretože som tiež odmietla liečku antibiotikami... Kým som nezačala brať pri prvom Zinat tak to bolo na zrútenie... Malý je úplne v poriadku a teraz sa utešujem že už predsa som v 23 tt a tak by to malému nemalo ublížiť, alebo malej? sama neviem nakoľko je otočené do chrbta a nechce sa ukázať... 😀 a možno sa nechce ukázať, pretože som pomaly 5 mesiacov bola prekvapená, že som tehotná... 😀 Však 10 rokov som čakala na prvé dieťa a to som si prešla kadejakými vyšetreniami , aby sa vobec nečo zadarilo a teraz.... Manžel kamionista vydím ho 3 dni v mesiaci a zrazu hup a druhé je na ceste 😀 . Takžke drže sa baby a nech sa nám to vylieči čo najskôr.

zivika
22. dec 2012

@martina2410 ahoj, nakoniec som sa tiez rozhodla, dat si ten zinat a asi som dobre urobila, lebo doktorka mi kazala prist po 5 dnoch uzivania na odber a este aj vtedy som mala bakterie, aj ked uz menej, takze aj ked som sa citila ok, ten zapal mi v tele ostal...brala som 10 dni a teraz 28meho mam ist na kontrolu, tak dufam, ze to uz bude ok 🙂

takze za mna, baby, ak mate zapal sposobeny bakteriou, radsej to vyliecte antibiotikami, lebo same sa to nevylieci, len to prechodite a ono sa to vrati...

martina2410
23. dec 2012

no mi hovor... moj lekar to kus pred sviadkami odflakol... pretože po 5 dnoch som sa citila este horsie, mam pocit ze to nie je este ok... ale kupila som si na doliecenie este Urinal akut forte tak sa doliecim nech je to ok a hlavne vela pijem... ale uz sa to zlepsuje. Len som ako cisterna nakolko som v zivote nevypila 4 l tekutin..... len teraz si davam pozor .... minimalne 3 l denne bude nech sa mi to nevracia

inngrid
26. apr 2013

a je tu nejaká ktorá mala zápal v prvých mesiacoch tehu?

kandrea
18. jún 2013

...zdá sa mi že mám zápal močových ciest...cítim jemné šteklenie štipkanie v pošve....a často mi treba na WC...no keď idem tak zo mňa vyjdú len asi 3 kvapky...so zápalom sa chodí ku gynekologovi alebo k obvodnému?

inngrid
19. jún 2013

@kandrea ja som chodila k nefrologičke a urologovi chod k obvodnému ona rozhodne komu ta pošle ked si tehu 🙂

majka141
31. júl 2013

ono asi v tehotenstve chodia častejšie človek na záchod, ako obvykle ... ak tam nie je vyložene to pálenie, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou asi nič nebude, ale človek nikdy nevie. lepšie rozhodne je si s tým zájsť. Kamarátka takto v tehotenstve taky uplně náhodou zistila že má zápal močových ciest, a brala na to UROVAL manosa akut, pretože nemohla brať normálne antibiotiká. Ono to nie je vôbec sranda, také choroby, a Kor keď je človek tehotný :/

ifhanka
31. júl 2013

Ahojte, poprosila by som vas o radu... som v 16 tyzdni tehotenstva a mam nutkanie vzdy ist na wc viem ze je to normalne ale ja mam totiz taky problem ze vyndu zo mna len 4 kvapky a po docurani mam palenie kazde 2 minuty uz mam pocit ze sa idem pocurat a utekam na wc a zas to iste... bola som u svojho gyn. mal akurat dovolenku tak komunikovala som len zo sestrickou moc mi vravela ze mam v poriadku ale tak vysetrila mi ho asi len z tym papierikom neviem co mam robit ako to mam riesit moze to ublizit dietatku ? som uz z toho zufala 😢

mnamko
1. aug 2013

@ifhanka ja som išla na pohotovosť,predpísal mi ATB a bolo dobre

lubka1987
6. nov 2013

Ahojte, som v 24 tt a chcem sa opýtať od včera mám pichavé kŕče na pravej strane podbruška vystrelujúce až do pravej nohy. Keď chodím tak ma stále pichá len si musím ľahnúť aby mi to prešlo, ale keď sa postavím a trošku pochodím tak zase to isté.
A po vymočení ma páli mechúr, moč mám na pohľad čistý a bledý nie žltý. Do poradne ku gynekológovi mám ísť o týždeň v stredu 13.11. Myslíte, že by som mala za gynekológom zájsť či to nieje náhodou zápal, alebo infekcia močových ciest.

vanga223
9. nov 2013

Pri problemoch s mocovym mechurom doporucujem caj - vrbovka malokveta. Urologicky caj sa pije pri problemoch ladvin a je mocopudny, aby precistil ladviny. Pri mocovom mechuri sa nepije mocopudny caj. Vrbovka malokveta je zazracny caj na tento problem.

1adybird
21. nov 2013

ahojte 🙂 som tu nova. a som cca v 7tt - zatial nemam tehu knizku takze vsetko konkretnejsie sa dozviem v pondelok. ale chytil ma tiez zapal mocovych ciest. som si ista, tuto bolest doverne poznam, kedze sa to so mnou taha uz cely zivot a mam zapal chronicky. netreba s tym problemom otalat a navstivit lekara aj za beznych okolnosti. ibaze teraz ked som tehu, bojim sa ze antibiotika babatku uskodia alebo ze by to mohlo mat dake nasledky... uprimne - je jediny urolog ktoremu doverujem a ten ma tolko pacientov ze sa tam da dostat iba ak sa dobreze mesiac dopredu nenahlasim.. som v tychto veciach zatial amater, kedze to bude nase prve 🙂 mam za sebou uz jeden potrat - pricina ale nebola tato, ale privela stresu a pod, preto sa bojim aby to neohrozilo nejak tehotenstvo tentokrat. brusnice "vyžieram" kazdy den sušené, pijem iba čistú vodu a snazim sa pit aj acidko koli mikroflore.... velmi sa modlim aby to preslo same, lebo tie moje zapaly stoja za to... ake mate skusenosti s atb v tehu? nemoze to dietatku uskodit?

cihina
21. nov 2013

Ahojte,ja beru atb od začátku těhotenstvi dalo by se říct lebo mám pořád zápal moč.měchýře a bakterie v moči...chodím s tím vždycky rovnou na urologii..urolog mi vždycky psal atb podle toho v jakem jsem byla týdnu..taky jsem měla strašnej strach,že to ublíží babetku..ale pořád lepší brat atb než aby ty bakterie mohly poškodit plod..lebo nevyléčitelnej zánět nebo infekce je mnohem pro babetko nebezpečnější...a můžu vám říct,že jsem si už s tím užila dost,na urologii jsem jak doma.. ☹ ..ale bohužel,hlídat se to musí..ted jsem 30+3tt a už bych to chtěla mít za sebou a doufám,že porodem se všechno ustálí a bude to zas v pohodě

samajama
21. nov 2013

@1adybird ahoj doky ti da take antibiotika ,ktore tehulky mozu.ber to tak ze lieky mu neublizia,ale ublizit mu moze prave ten nelieceny zapal.zinnat su antibiotika,ktore tehulkam neublizia.drzim silno prsty ,lebo je to velmi neprijemna bolest,ktoru doverne poznam

1adybird
21. nov 2013

och... zinat... z toho som potom mavala vzdy kvasinkove infekcie 😀 taze urcite aj probio by som mala brat 🙂 Dakujem za povzbudenie/radu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre