Závraty počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

klobucik1
18. sep 2014

Ahojte,

dnes v noci som sa zobudila, išla som na WC, dostala som silný kŕč do podbruška, veľmi to zabolelo a následne mi prišlo na omdletie, rýchlo som si ľahla na zem a vyložila nohy na vecko a zhlboka dýchala. Keby som tak neurobila, určite by som omdlela, už to poznám. Máte niekto takúto skúsenosť?
Som len v 5týždni a celkovo mám nízky tlak, takého závraty som mávala počas puberty, ale dlhé roky sa nič nedialo, až zrazu dnes v noci z ničoho nič. Okrem toho mám za sebou zamlčaný potrat z pred polroka.

Ďakujem za akúkoľvek radu/ odpoveď

diskutujuci
18. sep 2014

ahoj ja ti veľmi neporadím ale želám ti aby sa to už neopakovalo, a kľudne jedz viac horčíka, vápnika, koenzýmu Q10 a vitamínov skupiny B a hlavne tekutiny, čistá voda
paa

bonaqa2013
18. sep 2014

Tieto stavy poznám. Može to byť nizky tlak - vstávaj pomaly z postele, alebo aj prudko sa Ti znížil cukor v krvi. Ja to poznám aj pri migréne. ak si ešte nebola u lekára, tak keď pojdeš, spomeň to. No a samozrejme zoberú Ti krv na vyšetrenie.

darina1952
18. sep 2014

Zvýš príjem tekutín - počas dňa by si mala vypiť 500ml tekutín na10kg svojej váhy - ako tekutiny sa ráta voda, limonáda, čaj, polievka. Káva sa nezapočítava pretože odvodňuje a mala by si so šálkou kávy zároveň vypiť aj pohár vody, aby si to vyrovnala - príjem/výdaj. Odporúčam poradiť sa o tom aj s gynekológom. Prípadne začni užívať aj prenatálne vitamíny - Calibrum babyplan alebo niečo podobné pre prvý trimester. 😉

tjaden
19. sep 2014

ahoj ja som mala závraty od 8t mala som strašne nízky tlak ledva som prešla7metrov o kuchyne pre istotu som sa všetkého držala je to normálne vela pi a jedz a oddychuj a maj pri sebe mobil ak by to bolo moc zle volaj pomoc mne sa raz stalo že som sa nevedela nadýchnuť ani pohnúť chcela som zavolať priateľa ale žiaden zvuk som vydať nevedel to bol prúúser a samo to prešlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre