Zistili niekomu v tehu, že bábätko má diafragmatickú herniu?

zuzulkaaa
18. máj 2011

To znamená,že dieťatko nemá uzatvorenú bránicu a orgány sú posunuté,nie sú na svojom mieste.

pink_lady
18. máj 2011

@zuzulkaaa otaku menim na diskusiu

maruskaa11
12. aug 2012

ano, mame s touto diagnozou skusenost. co by ta zaujimalo?

katus87
15. aug 2014

@maruskaa11 ahoj mne tiez zistili tuto diagnozu...vies mi povedat ako to u vas liecili? mna chcu poslat do zahranicia, ale lekar tomu nedava velku sancu. dakujem

maruskaa11
15. aug 2014

@katus87 neviem odkial si, my sme lezali v Kosiciach na neonatologii. Na 6ty den po narodeni bola dost silna aby zvladla operaciu ktora trvala hodinu - dve aj s pripravami. To, ako babo zareaguje zavisi od viac faktorov - ako je to rozsiahle, ako zvladne operaciu a naslednu starostlivost. My sme sa tych par dni po operacii modlili aby vsetko fungovalo ako ma. Kedze jej v brusku museli vsetko "upratat" a odrazu kazde crievko malo inu polohu ako pocas vnutromternicoveho vyvinu. No nastastie od kvapiek caju, kvapiek mlieka, postupne zacalo fungovat aj travenie aj vylucovanie ako ma. Moja dcerka uz ma 5 rokov a zatial ziadne problemy kvoli tomu nemala.

katus87
15. aug 2014

@maruska11 som priamo z KE, malej este priamo v brusku chcu operovat taky balonik na rozsirenie pluc ale nevie si sa pojde dalej lebo nejake cisla nizko vychadzaju...to ze medzi plucami ma pecen zaludok a este aj crevne klucky, tak neviem co zamysla pan doktor

chekkylucy
17. okt 2014

@katus87 jak jste dopadla? jedete sem?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre