Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

trpezliva
18. mar 2008

http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...
galanta, tu mas jednu super stranku...mozes si porovnat velkosti svojho baba s priemernymi hodnotami.
Teraz nemam pri sebe tehu knizku, ale napisem ti potom, aky velky sme boli my v 30tyzdni. Preco pises, ze nemas najdealnejsie miery? Ved take neexistuju.. 😵

galanta
autor
18. mar 2008

ahojte dievcata,potrebovala by som poradit.na poslednom sone na ktorom som bola v 30+6 mi lekar povedal,ze je mimi o tyzden mensie. ze zodpoveda 29+6uz na 21+6 nasa mala zodpovedala 21+0.neviete mi niektora poradit,ci je to ok?a ake miery ste mali?my mame BPD 77mm,AC 250mm a FL56,9.je to normalne?neviete mi to niektora porovnat s vasimi vysledkami?velmi pekne dakujem...

galanta
autor
18. mar 2008

trpezlivka si velmi zlata,dakujem a budem cakat na vase hodnoty.ja mam strach,lebo moj doky povedal, v 22tt ,ze je chudulinka a od vtedy sa obavam,ci ma vsetko co potrebuje a nestrada.

miriamka
18. mar 2008

Galanta...ja som si to pozrela podla tej tabulky co tu dala trpezliva,a tam je ze

29+6

priemerna vaha 1533g (ale ok je rozpatie medzi 1273g-1794g)
BPD - 76mm (70mm-82mm)
FL - 56mm (53mm-63mm)
AC - 255mm (230mm-282mm)

Takze ja neviem,ved si pekne v norme 😵 😵

paolin
18. mar 2008

galanta, hodnoty z UTZ nelze brat, jako presne. jde jen o odhad! pravidlem je, ze se hodnoty merene UTZ se ke konci tehu lisi az o pul kilogramu. nehlede k tomu, ze vetsinou neni den poceti 100% a nikdo tedy nevi, kolik ma miminko presne tydnu. proto jsou deti narozene od 38.tt - 42.tt v terminu 🙂 nedelej si hlavu, mas uplne vzorne miminko 😉

galanta
autor
18. mar 2008

paolin dakujem velmi pekne ...

galanta
autor
18. mar 2008

trpezliva,ty si udrela klinec po hlavicke.cele som si to nastudovala porovnala a zistila,ze spadam do normy aj v 30+6.takze sa hrozne tesim.vies tie nase dievcata rovnako tehotne ako ja uz maju take velke miminka,ze som normlne chytila hisak...ta tabulka je super.konecne mam ucelenu predstavu,ake tie babatka su. 😉 😉 😉

jankapo
18. mar 2008

no podla toho, nas drobec je uplny priemer...a lenka, to sa dnes v zivote nenosi...byt priemer... 😉 😉 😀
trpezliva, joj sa tesim, aka som ja zas mudra z toho tehulkovania.. 😵

sonenschein
18. mar 2008

Ahoj maminky,

ja vstupujem do III. trimestra asi az za tyzden, ale neviete mi povedat priemernu hmotnost babetka v 26 tt 😵
dik 🙂

miriamka
18. mar 2008

Sonenschein...mam v albume taku tabulku hmotnosti/tyzdne...26tt - 910g 😉

sonenschein
18. mar 2008

fiha 😵 to uz tolko
zato brusko mam väcsie ako galanta v 30 tt 😅

sylvar
18. mar 2008

já byla v 34tt + nějaký den na UTZ a řekli mi, že má mimi 2100gr a narodila se v 36tt přesně a měla 2600gr

miriamka
18. mar 2008

Sonenschein...mne tiez kazdy hada ze som v 5.mesiaci 😀

sonenschein
18. mar 2008

hned by som menila 😀

trpezliva
18. mar 2008

Jaj, baby, aj ja som sa stresovala po kazdom ultrazvuku a ked som vygooglila tuto super stranku, tak ma to hned ukludnilo, ze je vsetko v norme (daju sa tam vyhladat miery aj v 1. a 2. trimestri). Som rada galante, ze pomohla aj tebe 🙂 .

sonenschein
18. mar 2008

to fakt ta stranka je super len si tam este neviem zadat udaje 25 + 4 😒 este musim trosku pockat 😵

trpezliva
18. mar 2008

Preco si nevies zadat tie udaje? 😅

trpezliva
18. mar 2008
trpezliva
18. mar 2008

http://babymed.com/tools/ultrasound/first_trime...
a aby to bolo kompletne, tu je aj prvy trimester 🙂

sonenschein
18. mar 2008

super dakujem nevedela som to najst 😵

neporadis mi este s ostatnymi udajmi viem si prelozit akurat vahu ale BPD FL AC HC som z toho duta, 😅
BPD je priemer hlavicky?

galanta
autor
18. mar 2008

sonenschein,BPD je hlavicka/od jednej spankovej kosti kdruhej/FL je stehenna kostickaAC je obvod bruskaHC je obvod hlavicky.a to si ma teda moc nepotesila,ze mas brusko uz teraz vacsie ako ja... ☹

galanta
autor
18. mar 2008

dakujem vam dievcata za rady,ja dufam,ze to vsetko dobre dopadne.sme sice trochu chudsi,ale stale sme v norme .tak este raz dakujem za tu super tabulku. 😉

sonenschein
19. mar 2008

Ahoj, dobre ranko vsetkym

preco som ta nepotesila, ja by som hned brala mensie brusko v 30 tt, si predstav som len 26tt a za dva mesiace budem ako slon.
Ved dolezite je ze mas mimco v poriadku velkost bruska je individualna

loss
19. mar 2008

no my sme v 31tt+2dni vazili 1803g
a aj ja mam straaaasne velke brusino 🙂

galanta
autor
19. mar 2008

ahoj loss aj ja by som brala take brusko ako mata,len abyaj nasa mala mala vahu ako vasi...ale moj doktor tu vahu 1250g asi naozaj len strelil,lebo ked som pozerala tu tabulku,tak by nasa mala musela mat omnoho mensie miery ako mala naopisane v tehu knizke.a ked som ju porobnala s jej mierami tak vaha vychadza okolo 1480g a to uz je naozaj nieco ine a ko 1250g.moj to asi len tak striela od brucha,lebo nikdy nepovie sestricke,kolko vazi,len kolko meria a vahu mi povie,len ked sa opytam a to vtedy profesionalneprevrati oci a hodi cifru.

loss
19. mar 2008

teda galanta to je uzastne co je to za lekar ked striela vahu od brucha

demetria
19. mar 2008

mne povedal lekar, ktoreho nazor si velmi vazim, ze odhad hmotnosti je skutocne len odhad a on ho vlastne ani nerobi 😉 (je to +- 250g a to je dost nepresne)
pri prvom synovi som mala hodnoty patricne pozadu aj o 2 tyzdne a narodil sa 3200g, co povazovali pri mojej vyske za az-az, teraz pri druhom babatku sa to vyzera rovnako - podla biomerie aj o 2 tyzdne dozadu, ale nikto sa nestresuje, lekar povedal ze na mna staci 🙂

lucka0122
19. mar 2008

ahojte ja idem zajtra na kontrolu tak sa aj ja spytam kolko vazi ktovie ci mi to povie....baby ja som pribrala 15kg.....ja uz nevladzem ani chodit ani lezat...lossik ako sa mate?

galanta
autor
19. mar 2008

demetria,dakujem.moj len pomeral a az na konciu povedal,ked som sa ho spytala kolko vazi.ale podla tych tabuliek ,co su tu naozaj povedal malu vahu.potom sa len zbytocne strachujem.

galanta
autor
19. mar 2008

lucka,noa co ze si pribrala 15 kil.nic sa nedeje.ved ked ti to nevadi pri dychani,alebo tak,tak to je skor tvoja vec.inak ja som tohonazoru,ze len malokto moze ovplyvnit svoju vahu v tehu.ja som pred tym priberala ostodusu,lebo som stale jedla.a teaz?stale jem a mam na sebe len 7 kil.hovorim len,lebo keby ste videli,co pojem tak neuverite.. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre