Zlatá žila počas tehotenstva. Čo by pomohlo?

mata78
21. jún 2008

za posledny týždeň sa mi vyrazne zhoršila zlatá žila. momentalne som u rodičov na vychode takže nemôžem ist k svojmu lekárovi. tam idem az o dvva týž. neviete mi niečo poradiť čo by mi pomohlo? posledne dva dni ma to dost boli, nemožem ani sedieť

gianni
22. jún 2008

s tým mám problém aj ja,natieram si to s gélom z dubovej kôry,ale sú na to aj čípky,aj maste,ja ju mám vlastne už stále vytlačenú von,tiež neviem čo s tým nejak extra robiť ,dúfam len že po pôrode sa to upraví

dadulienka2404
22. jún 2008

ahojte babenky ja som nemala problemy so zlatou zilou az ked som porodila svoju druhu dceru/kedze prvu som mala na cisarsky/a poviem vam ze to bolelo proste neprijemne tiez som ju mala vytlacenu von.nesla som do lekara a zaujimavo po 3 rokoch ju nemam.neze nemam to neviem ale urcite ju nemam vytlacenu von a ni nijaky problem s nou.nicim som si nenatierala.ale urcite nieje riesenie nechat to len tak.ale viem ze tak ako pise gianni je na to mast a cipky.alebo ist k lekarovi.

gianni
23. jún 2008

no dnes som si bola kúpiť čípky,lebo sa mi už aj zle chodí,tak uvidím či to viac zaberie

bora8
23. jún 2008

kočky ja som pri prvom tehu brala fatum gel a nejaké čípky - teraz si dávam viacej pozor na stravu a zatiaľ sa mi ZŽ nevyskytla a dúfam že sa ani nevyskytne...... bolí to jak s....., hlavne po pôrode ....

dadulienka2404
23. jún 2008

bora presne tak ja ked som isla na zachod tak som myslela ze ma roztrhne a to sedenie no otras.ja som praveze pred porodom nemala az.som nadavala jak pohan 😒

levik82
23. jún 2008

Mne sa taktiez objavila pred niekolkymi dnami ☹ A k tomu este spolu s krvou 😒 Mna ale skor trapia hnacky ako zapchy, takze som sa o to viac cudovala. Urobila som si harmancekovy kupel a pomohlo to - 3x klop. Zatial sa drzim.

gabika24
24. jún 2008

babulky, v lekárni dostať aj nejaké čípky, každá lekárnička vám poradí. ja neviem, ako sa volajú tie, čo som si dávala, lebo ich nemám momentálne pri sebe. ale aby som nemala také bolesti na WC, tak mne (ináč aj kolegyni, ktorá je tiež tehotná) pomáha to, keď zjem každý deň aspoň jedno jablko...

levik82
24. jún 2008

Ja papam ovocie napriklad pravidelne kazdy den a dost vela. Som na nom zavislaaaaaaaaaa 😉 Mozno aj preto mavam skor tie hnacky ako zapchy. A aj napriek tomu zlatu zilu mam ☹

sveva
24. jún 2008

Ahojte baby. Ja som si tiež ZŽ vytlačila pri pôrode a bolelo to jak s.... . Nemohla som ani sedieť a malú som kojila iba po ležiačky. Teraz mám tiež ZŽ ale pomáha mi mastička Dobexil H a občas si dávam aj kúpeľ z dubovej kôry. 😅

ikke
12. mar 2009

zuzkaxx4 • 26tt • Včera o 21:17
Ahoj baby,viete mi poradit ci smiem na ten moj poklad bolavy pouzivat Faktu cipky?Som v 26tt.Mate skusennosti?

alionuska • 1d • Dnes o 08:25
Zuzka radsej sa spytaj svojho gynekologa.Ale ak ti mozem poradit cipky PROCTO GLYVENOL su na jednotku!! Skus sa spytat,ci si ich mozes davat aj ked cakas babo.Su volne predajne v lekarni.

jacka • 1d, 14tt • Dnes o 08:32
zazka skus faktu mastičku ja som ju brala ked som čakala prve bábo

halca
19. mar 2009

Ja som tu mast pouzivala pred tehu, dal mi ju chirurg, ale ked som povedala, ze som tehu, kazal mi ju vysadit. Povedal, ze je v nej nejaka latka co posobi ako sedativum alebo co, a kedze je to blizko maternice, kazal mi, aby som si v lekarni vypytala nieco, co mozem. Kupila som si Hemoral...ale urcite nie je az taky ucinny. Skus sa opytat na nieco ine.

bambulkabambulkova
2. nov 2010

som 39tyzdni pomalicky a mam problem zo zlatou zilou mam 3zilky vonka na konecniku kremujem ale nepomaha bolesti sice nemam len sa chcem opytat mam pockat uz po porode to preliecim alebo co mam uz robit???Podla mna to uz nevyriesim pockam

lenuskasweet25
23. jún 2012

ahoj Babenky chcem sa opytat,rodila niektota s vas uz so zlatou zilou??som v 29 tyzdni a zlatu zilu uz mam,od svojich 15tnastich,hrozne sa bojim ako to bude pri porode a aj po nom 😢 dakujem 🙂

mirka212
29. jún 2012

@lenuskasweet25 ahoj ja osm zlatu zilu nikdy nemala a teraz mi vyskocila von a boli ma to. tak neviem co mi na to povie dr. neviem ani co s tym a ani si neviem rpedstavit co bude pri porode. a nehccem este aj na chirurgii skoncit. chcem si babo uzivat. ach. neviem co s tym.

gabinap12
29. jún 2012

@mirka212 ..ahoj ja som tehu 3x, pri prvých 2 som tiež nemala problém no teraz pred týždňom som nevedela čo so sebou robiť a lekár mi povedal že mám skúsiť masť Preparation H a za dva dni bolo po probléme, túto masť môžu aj tehotné, mne pomohla veľmi...

kamilkka
28. júl 2012

@gabinap12 ahoj, chcem sa spýtať, či sa ti tá žila aj zmenšila po používaní masti, alebo to iba prestalo bolieť a krvácať, dik 🙂

gabinap12
28. júl 2012

@kamilkka ...teraz nemám žiadny problém úplne sa stiahla dovnútra a vôbec nebolí...dúfam, že už sa to nezopakuje ale keby niečo viem čo mi pomáha...mám tú masť poctivo odloženú, ktovie čo bude po pôrode...drž sa papa...

mam132
8. aug 2012

baby mozem sa spytat, aj ste s tym boli u lekara? a vlastne ku ktoremu ist, mojej vseobecnej nemozem lebo si zlomila nohu :(. Ci ste si len vypytali v lekarni nejaku mast ?

nela447
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellimichael
12. sep 2013

Ahoj som v druhom mesiaci tehotenstva som prvorodicka a objavila sa mi ZŽ hrozné to bolí nemôžem ani ležať a pri chôdzi to tak isto nie je žiadna výhra čo mi nato poradíte nech to už nemám? Ďakujem

jana2605
12. sep 2013

Ahoj, mne sa tiež objavila zlatá žila počas tehotenstva, na čo mi lekár povedal, že mám ísť do lekárne a hocičo čo mi poradia v lekárni, mám vyskúšať...že je to bez obemedzenia...tak som išla a prvé čo mi dali som používala. Zmiznúť mi nezmizla, ale nič ma nebolelo, ked som porodila, zmizla sama ani neviem kedy a ako...2 týždne po pôrode už som nič nemala 🙂

irma12
26. sep 2013

Cav te baby som ot kedy som ostala tehotna ot vtedy nam zlatu zylu comam robyt

lenkapast
29. máj 2014

Umývať konečník, zvýšená hygiena, veľa vlákniny, sedavé kúpele, veľa pohybu a natierať trikrát denne krémikom, alebo gélikom, ja mám osvedčený hemostop.

klara_159
4. jún 2014

Ja mam tiež osvedčený hemostop, ja som mala priebeh hemoroidov rýchly, už pri prvých náznakoch som vedela, že sa mi hemoroid tlačí von, mal ho pomaly každý v mojej rodine tak tie príznaky som poznala všetky. Kúpila som si hemostop natierala o sto šesť do mesiaca vyliečené a odvtedy sa mi už nevyhodil 🙂

zofkaba
7. jún 2014

Skuste si trciaci hemoroid zatlacit dnu! Velmi velmi to pomoze od bolesti! Robte to v lahu na boku a najprv si to poriadne nakremujte. Pravdepodobne sa bude po case tlacit zase von, ale kludne ho vzdy zatlacte naspat - vobec to neboli aaaa rozdiel v bolesti ked trci von a ked je dnu je obrovsky! Takze to odporucam vsetkym tehulkam 🙂 Ako krem pouzivam tiez Hemostop (bol mi odporucany v lekarni) no po par dnoch pouzivania som nejaku zmenu k zlepseniu nezaznamenala - ale dam mu este viac casu nech sa ukaze.. Zatial si ten hemoroid aspon stale zatlacam dnu.

zuzuxxxx
29. aug 2014

baby som v 3 tt tehotenstva... a na konecniku mam malu hrcku, podla vstekeho co citam je to ZŽ,ale zatial m anic neboli ,nesvrbi,nekrvacam,,,, len sa bojim aby s ato nezhorsilo .. oc by ste mi na to poradili ? ci staci zajst do lekarne a nieco si volnopredajne kupit ? alebo to mam aj spomenut dolktorovi na poradni ?

simonka121
22. okt 2020

Zdravím chcem sa opýtať či môže byť zlatá žila tiež príznakom tehotenstva....dnes som zistila že ju mám vonku...nie veľmi ale bolí to trošku..... keďže už niekoľko dní sa cítim zvláštne.....a testy mi zatiaľ nič neukazujú 😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre