Žlčník a tehotenstvo

zuzka444
10. feb 2013

ahojte babenky..som na zaciatku 6 mesiaca a chcem sa spytat ze ci ste mali problem so zlcnikom ked ste sa moc prejedli.bo som sa moc prejedla a myslim si ze ma boli zlcnik no ale uz to neni take hrozne ako na zaciatku..vcera som si dala laksi den a pila harmancekovy cajik no a dnes sa citim uz lepsie uz aj spat mozem na lavom boku co pred 2 dnami bolo nemozne.uz to skoro necitim len chcem vediet ci to mohol byt zlcnik bolelo ma to na pravej strane tak okolo pupka az pod rebrom taka linia..bobteraz ako som tehotna isto to tam mat popresuvane vselijako..dakujem

ny_na
10. feb 2013

@zuzka444 keď som si prečítala túto otázku na žlčník a tehotenstvo, až ma striaslo...začalo sa to v 5-tom mesiaci tehotenstva horúcou paradajkovou polievkou a skončila som 4 hodiny v noci na pohotovosti. Nevedeli ani doktori čo mi je a nakoniec až na chirurgii mi pichli Buscopan do žily. Nasledovali ďalšie vyšetrenia, kde mi sonom zistili piesok v žlčníku. Začala som držať diétu, bez oleja, všetko dusené, na vode, bez korenín, tučné jedlá, smotany, tvarohy, sladkosti, no proste nič a ono to zabralo. Jedla som veľmi zdravo, ovocné a zelen.šťavy, počas tehotenstva som pribrala 4 kg, z čoho mal môj syn 3,5kg. Až koncom ôsmeho mesiaca sa mi uľavilo, zrejme maličký tlačil na žlčník tým, že rástol a preto som mala také problémy. Neprajem nikomu tie bolesti, zvracanie, nepomáhal ani Buscopan v tabletkách, no proste nič iba diéta. Po každom záchvate som ledva dva dni dala niečo do úst, iba čierny čaj bez cukru a suché rožky. Bolesť bola taká v strede medzi prsiami a vzadu pod pravou lopatkou. Držím palce, nech ti to čo najskôr prejde, je to hrozné, ale treba len vydržať. Ale pozor, po pôrode som párkrát mala nevoľnosti, piesok nezmizol, mám ho tam stále. Diétu už nedržím čomu nasvedčuje, že som pribrala 6kg po pôrode, ale keď zjem niečo mastnejšie tak cítim, že mi je ťažko a už som aj párkrát zvracala. Zrejme to mám z toho tehotenstva a v budúcnosti budem riešiť aj operáciu.

zuzka444
autor
10. feb 2013

@ny_na no lenze ja som nastastie nezvracala len ma tam bolelo a ako som si dala laksi den preslo mi to trochu a dnes uz je pohoda uvidim aka bude noc bo ma to chyta v noci ked sa nehybem...mozno mam len zastavene vetry takze vobec netusim..ale kazdopadne dakujem za odpoved a uz sa nebudem hlavne vecer napchavat bo som toho moc zjedla a hned som sla spat takze viem ze to bude len nieco taketo ze s tehotenstvom to nebude mat nic..malicka kopka a je v poriatku...to je hlavne.

katka_halabalka
11. feb 2013

@ny_na Musím povedať, že niesi jediná koho striaslo po prečítaní Vašich príspevkov. Mňa len včera pustili z nemocnice, mala som ďalší záchvat, tuto tehotnosť už 3 a to som si začínala myslieť, že už bude dobre. Tento raz som mala také bolesti, že som nebola schopná vstať zo zeme a po pár hodinách som začala zvracať krv, bola to hrúza a teraz zase len sucháriky a čierny čaj, ale dnes už bude aj Rizoto tak sa strašne teším 🙂 len verím, že po pôrode mi to prejde, lebo momentálne som v siedmom mesiaci a už to prestávam psychicky zvládať, zjedla by som aj slona 😀

ny_na
11. feb 2013

@katka_halabalka júj, no to je nepríjemné, verím však že ťa to prejde, už len chvíľu vydržať aj keď viem, sú to len slová, skutočnosť je omnoho ťažšia. Ja by som tiež vtedy zjedla za štyroch aj, ale nedalo sa. Varila som si vždy zvlášť, na vode, bolo to bez chuti, ale pomohlo. A po záchvate vždy dva dni nasucho :( chudla som a chudla, ale drobček priberal a to bolo dôležité. Držím aj tebe palčeky.

simca06022011
11. feb 2013

@zuzka444 juuuj mala som tento problem, najskor mi bolo iba zle ale 7-8 mesiac uz som nevladala ani zit a to som nic nezdrave a mastne nejedla, mala mi tlacila na zlcnik pravdepodobne... skoncila som v nemocnici, kde mi z "priestorovych" dovodov vyvolali porod a isla som domov., o zlcniku nepadlo ani slovo, davali mi tabletky na regeneraciu pecene, vysetrenia okrem odberov ziadne.... 3 dni po tom co som prisla domov som dostala taky zlcnikovi zachvat, ze som skoncila v nemocnici na tyzden, zlcnik mal ist von, ale nedala som sa tak som to nejak zvladla a teraz je to v podstate uz ok... znamy lekar mi povedal ze je to pri tehotnych bezne, ze do roka po porode sa to ukludni (ja som mala jeden kamen, ktory vysiel po porode von, inak mam zlcnik v pohode iba tie koliky boli hroza...)

zuzka444
autor
11. feb 2013

@simca06022011 tak je fajn ze je uz dobre.no ja neviem co som to mala ale ked vy tu pisete taketo scenare mna len bolelo ale uz je to v pohodicke pila som kamilkovy cajik a preslo to tak.uvidime co a ako heh...aj som v pohode spala dnes v noci tak uvidime.

ata1989
3. nov 2013

Ahojte... MAM 24rokov. Mam dlhodobe problemy so zlcnikom. 5-6 rokov a stale mam hnusne zachvaty kolikove, viackrat som bola na pohotovosti stale si ma tam nehali do rana dali infuziu alebo injekciu. Pred 3rokmi mi zistili ze mam tam piesok rokmi. Zlcnik mal ist vonku len som nahladla v nemocnici a ma neoperovali pusteli ma domo8v. Potom kazdy tyzde som chodievala na sono ze tam nic nemam. Len ze kazdy 3 mesiace s mi to vacia zachvaty kolik mam tay a vtedyrzdny a jem naspet vsetko. Z

ata1989
3. nov 2013

Chcem sa opitat , z priatelom chcely by sme babo ale ja sa velmy bojim ze co ako to dopadne.... Teraz som si kompletne vysetria spravyla a nic to iste,takurad aj dnes ma chytil zlcnik som zvracala ani sediet ani lezojim otehotniet aby neboly kkvoly som zufala, Kvoly tomu sa bojim otehotniet ???

kiki68
4. nov 2013

Viete ako som prisla na to,ze som tehotna?tak,ze mi prestalo byt vdaka zlcniku zle,teda som nebila kazdy druhy den 😉
takze tehu sa s tym da zvladnut,len sa nesmiete prezrat jedla a musite vediet co ano,co nie. Da sa s tym zit,ja mam problemy uz vela rokov so zlcnikom,mam anomaliu, takze najprv si roky mysleli,ze ho nemam,nakolko ho nenasli na sono a potom nasli,ale ze sa nejak divne staca a je to anomalia a preto poriadne nefunguje...

matulla1984
27. aug 2015

Ahojte ja mám zlcnikove kamene a vôbec to není príjemné. Dnes som mala zasa záchvat ale musela som to dako predpredychat :’-( teraz mi je troška lepšie no uvidím do rána.

maminka1986
27. aug 2015

ja som si CHVALABOHU vdaka zdravemu rozumu dala vybrať žlčnik tesne pred tehotenstvom.zachvaty som mavala staršneee som myslela že zomriem!!neviem ako by to bolo teraz ked mam travenie ešte viac tehotenstvom spomalené uff hrozne niečo byt bolo...nezavidím teda baby ..ak ste to mali pred tehu nemali ste stým vahať...ak sa ozval počas tehu bohužial :/ len je to nebezpečné aby sa nupchal žlčovod a nedošlo k zapalu to je ovela horšia situácia preto som to dala von a možem jest všetko

megika1
27. aug 2015

moja maminka bola v 6 mesiaci tehotenstva urgentne operovaná ( bolo to za socíku ) vybrali jej 37 kameňov,rovno bolo povedané, že nemusí to dobre dopadnúť ....o tri mesiace,s chrastami a anténou ( rezom ) cez celé bruško odrodila zdravú sestru 🙂 statočná bola,veď doma ju čakalo 6 detí a vystrašený muž

dendus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blableblu
1. apr 2019

@ny_na dobrý deň viem ze to už je strašne stará téma ale som zúfalá tiež mam podobný problém už mesiac ma drží hnusn pichľavý bolesť žlčníka ktorá je najhoršia večer a pri chôdzi ma to tam strašne pichá aj pri pohybe a pri zohynani, prosím vás čo také ste jedli a aké tie ovocné šťavy to ste odstavovali alebo ako, neviem co už mám skúsiť dieťa zatiaľ nepomaha

ny_na
1. apr 2019

@blableblu pozdravujem. Neviem, ci to bude zlcnik, ked vas to boli akoby stale a pri pohyboch a chodzi. Ja som mala narazove koliky, cize zacalo boliet, zvracanie, slabota tela a zimnica. Rano uz bolo dobre, ked som si hned pri bolestiach dala lieky. Ale mozno mate ine priznaky. Stavy len odstavit ovocie a zeleninu, ziadne kostky, supky a pod. Varene na vode, vynechat tazke jedla, smotanove, olejove. A urcite zajdite na sono, nech ste v pohode. Drzim palce.

blableblu
3. apr 2019

@ny_na na Sone som bola všetko ôk zlcnikolpecen ôk všetko ôk že zrejme je rozdrazxeny ale je to hrozne v tehotenstve lebo ma to boli aj keď chodím a pri zohnuti

patriciaond
16. mar 2021

Baby a bilest okolo pupka je čo????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre