Zvýšené pečeňové testy

cacinka88
15. feb 2013

Mam zvysene pecenove testy :(.. Viete mi niekto povedat blizsie co to znamena??? Ohrozuje to nejako babatko???? Mate s tym niektora skusenosti???

darinkazv
15. feb 2013

@cacinka88 tak pečeň tehotnej ženy je raz tak zaťažená, ako netehotnej, tak sa to niekedy stáva, že sú pečeňové testy horšie 🙂

simca06022011
15. feb 2013

Ja som mala, neskorsie ked mi bolo velmi zle nasadili mi aj nejake tabletky... zatial sa snaz nejest vela mastnych jedal, nech sa zbytocne nezatazuje.. asi ti to budu sledovat... inak je to vraj dost caste....

jaaty
15. feb 2013

@cacinka88- neužívaš nejaké doplnkové vitamíny?
Tiež som ich mala zvýšené. Kontrolou a následným vysadením vitamínov pre tehotné ženy sa však veľmi rýchlo dostali do normálu. Gastroenterologička mi povedala, že sa to stáva a súvisí to s vysokým obsahom, tuším, vitamínu A a jeho vstrebávaním- už si to presne nepamätám, je to dávno. Nedala mi žiadne lieky, upravilo sa to do veľmi rýchlo samo. Takže ak ich berieš, zruš to a nahraď ovocím a zeleninou.

ustrachana
15. feb 2013

ja som to mala bola som aj sledovana kvoli tomu, ale v tehu je to vraj bezne🙂 neboj, babo bude ok

cacinka88
autor
15. feb 2013

@jaaty Ano uzivam vitaminy Centrum materna DHA.. to by ma ani nenapadlo,ze na pricine by mohlo byt aj to. Beriem ich kazdy den od zaciatku tehu..tak teda skusim vysadit a uvidim.

sendy182
15. feb 2013

@cacinka88 hepatálky? ak áno tak to môže byť aj z ťažšej stravy.......kontroluj čo ješ a uvidíš či nie je toho "tučného" alebo vyprážaného priveľa 😉

jaaty
16. feb 2013

@cacinka88 vyskúšaj, tie vitamíny, pri zdravej životospráve, vôbec nepotrebuješ. Uvidíš, že po vysadení sa Ti hepatálky upravia. držím palce a daj vedieť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre