Koľko musí byť pleseň na stene, aby uškodila dieťatku?

gledis
3. dec 2011

Ahojte, som zhrozená práve som našla v rohu kde je postielka pleseň, nie je jej veľa ale ked si predstavím že malá tam každý deň pri tom spala, hrúza.Nie je tam dlho lebo minule som tam pozerala a nič tam nebolo.Neviete koľko musí byť pleseň v byte aby škodila malému dieťaťu?A ešte aj posledný týždeň kašle takým suchým kašlom, mňa asi vykotí.

anjelicek26
3. dec 2011

@gledis - no plesen je urcite pod omietkou hodne dlhsie, kym je to vidno zvonka 😖 Vystriekat savom, premiestnit postielku, strhnut tapetu, omietku, nastavit susenie 😔 Fakt nezavidim, ale riesit to treba okamzite :(

martinka17
3. dec 2011

@gledis škosiť škodí ☹ , každá pleseň škodí, tak rýchlo kúpiť niečo proti plesni a poriadne to vystriekať a veľaaa vetrať a veterať a vetrať 😉 Mne na stenu dobre zaberá Savo, len treba potom dobre vyvetrať miestnosť, najlepšie na celý deň.

martinka17
3. dec 2011

@anjelicek26 omietku trhať ? netreba, podľa mňa prečo? Ja som sa zbavila plesne postrekom, len si dávam pozor na vetranie a teda vlhkosť v byte. Iba ak by si potom menila panel, lebo viem, že ak je to v paneloch, tak ti ani omietka s protiplesňovým prídavkom nepomôže.

anjelicek26
3. dec 2011

@martinka17 - a to tak nechat? Myslis, ze ta omietka pod tym nedycha? Ze tam ta plesen nie je? To nie je riesenie. Ak maju plastove okna, treba viacej vetrat, moze to byt tym, ale ak su pod strechou resp. je to stena, kde na nu casto prsi a preto je to mokre - treba to vysusit, dat tam dezinfekciu, specialne zaizolovat, nie je to sranda. Lebo inak ju tam maju kazdu chvilu zas a ak tam nad tym spi mala, tak je to prvy krok k astme 😖

lenka311
3. dec 2011

@gledis Kúp si v drogérii Savo na plesne aj s rozprašovačom. Nič lepšie nepoznám. Zmizne Ti to hneď po nastriekaní.
My sme ju mali tiež za postieľkou.... ale na jar sme vymaľovali s protiplesňovou farbou - aj také existujú a odvtedy je pokoj...

gledis
autor
3. dec 2011

ďakujem babenky, už som to nastriekala takým proti plesni ale desí ma čo som všetko čítala o tom ako to malým deťom škodí a teraz ešte aj kašle a nemá ani teploty ani soplík len kašle zničohonič, zajtra objednám odvlhčovač vzduchu len neviem ktorý je dobrý na cene mi nezáleží len nech to pomôže, zle som to napísala nie v byte ale v dome a pod spálňou nieje pivnica tak asi ťahajú mury vlhkosť zo zeme

martinka17
3. dec 2011

@anjelicek26 nenechať, ale ani srthnutie nie je riešenie, vlastná skúsenosť. Ak je to v paneloch, nech začne savom 😉 V zime ťahať omietky, ešte tak sa máš kam na týždeň vysťahovať 😝

martinka17
3. dec 2011

@gledis hlavne veľa v izbe vetraj. A odvlhčovač- na modrej streche je možno téme, mrkni sa😀 Čo si je aj tu na koníku 😉

anjelicek26
3. dec 2011

@martinka17 - my sme mali v dome prasknute potrubie dva roky dozadu a vystupalo to az do stien, prisli sme na to neskoro, nam vytrhali podlahy, davali dolu omietku, susili to vyse tri mesiace, na jednej stene bola aj plesen, takze aj to osetrovali, no hroooza, ten hluk s fukarov - priamo do podlahy a odvlhcovace, vyse 40 stupnov cely cas vyhriate, no ako tehotnej mi to vtedy vtipne vobec neprislo 🤐

martinka17
3. dec 2011

@anjelicek26 fuuuu, to bolo čo robiť, v paneláku také neriešim 😲 😀 Len zatekajúce panely, ale máme zateplené, tak je už lepšie 😵

zuzana_m
3. dec 2011

Škodí. Na hygiene mi vraveli ,aj naša Dr.,že plesne su velmi nebezpečné. My máme ten istý problém ☹ Ani za svet nechcu susedia zateplovat blok,a mame spalnu rohovu,strašne tam tahá cez panel a roh je cely vlhky a pravidelne sa robi plesen. Vetram často,aj kurim nasledne,nech to schne,ale ajtak. Ked sa urobi plesen,vystriekam Savom. Dokonca viete čo sa nam stalo? Ako som malej išla prať plachtu,obliečky, tak som zbadala cely matrac plesnivy v strede ☹ Skoro ma vystrelo , a to jej pravidelne menim pradlo, hrozne to bolo. Hned som to vyhodila a kupila novy. Už neviem čo robiť, ked som sa pytala jedneho Dr.,tak odpoved bola: odstahovat sa. Hovorim ano,mam miliony že možem meniť byvanie ked si zmyslim 😒 Ešte nam poradili zatriet tu stenu vapnom, či naterom.

tweety22
3. dec 2011

my sme riesili plesne 1.5 roka, nakoniec sa to vyriesilo a doteraz s tym je nastastie pokoj ale moj syn ma doteraz vazne respiracne problemy neviem na 100% ci je to sposobene tym ale myslim, ze z velkej casti ano

hoogy
3. dec 2011

@anjelicek26 ale to ste mali extremny pripad. velmi prevlhcene stehy beznej vlhkosti nie je tolko.
@gledis hlavne vela vetraj ked mate plastove okna alebo novsi dom tak je to bezne. savo to znici len zle je to ze sa v tej miestnosti neda potom dlhsie spavat. taktiez treba tu miestnost doslova prekurovat aby sa "vyschla" neboj take kratkodobe posobene nemuselo nic spravit. davaj si pozor a sleduj aj ine miesta v dome.

inffinity
3. dec 2011

@gledis my máme v každém venkovním rohu vlhko a následně plísen pravidelně vetraáme a topíme naplno a zlepšilo se to..ale taky máme v každém pokoji krom kuchyně odvlhčovač a to ceresit ten na ty tablety a pomáhá to perfektně.. a ty pokud vám tahá stěna vlhko zespod kukni do google firmu co se tímto zabývá, není to moc drahé a oni dokáží tu stěnu upravit tak aby se to v určitém místě zastavilo čico..nějak tomu nerozumím ale vím že něco také existuje.. držím palce! i my stále bojujem a bojím se že pokud se nezateplí (což je v nadlidských silách v našem činžiaku ☹ ) tak lépe nebude, ale aspon tedka vetráme a topíme a klep klep dve místností jsou ok.. držíme palce!

tanika5
3. dec 2011

plieseň je zákerák 😢 my sme dva roky dozadu dostali byt (novostavba) no bol už vytopený, steny doslova mokré, sušili sme, savo, protiplesnové farby, no plesen stále vyskakovala 😠 tiež som objavila drobcovi na matraci zospodu plesen, hned sme kupovali nový, celé Vianoce vtedy prekašlal ako tuberák, spávali sme potom už v obyvke, tam to bolo lepšie, v izbe francuzke okno, nonstop zarosené, podlaha pod ním napučaná, ja odvtedy už dva roky chrčím, hlienov sa už asi nezbavím 😢 trištvrte roka na to nás tam vytopila kanalizácia, takže plesen pokrili hovienka a k tomu zničené všetko ☹ a vtedy sme povedali už DOSŤ a odstupili sme od zmluvy viac sme tam ani len nepáchli, teraz si musím zaklopkať druhá várka novostavieb, zatial bez problémov 🙂

tanika5
3. dec 2011

a ešte dodám, potom ako čistili a obrusovali omietku od tých hovienok,všetko vynatierali nejakým špecialnym protiplesnovým sajrajtom, natreli proti plesnovom farbou, no na druhý den boli flaky na stene nanovo 😉

kmirkav
3. dec 2011

@gledis my sme mali ten isty problem. Presne pred rokom sme mali v spalni v rohu plesen. Kupili sme biorepel, ze vraj nas to zbavi navzdy, vymalovali sme to a pred mesiacom sa na tom istom mieste objavila znova. Postriekali sme tym ceresitom, zmyla sa nam sucasna farba, ale uz sme to nechali tak, hlavne, ze sme ju odstranili. Kupili sme pohlcovac vlhkosti ceresit, ale po par dnoch bol vzduch taky suchy, ze som v noci nemohla spat, palilo ma v nose, dcera chytila sople, takze som ho vyhodila. My mame izbu na severnej strane, cize taka problematickejsia. Neviem, ako sa plesne zbavit natrvalo, lebo aj rodicia, davali doma staru omietku prec a dali novu protiplesnovu omietku. No plesen bola vzdy. Ked odizolovali spodok domu, tak sa plesen prestala tvorit, lenze my nemame izbu na prizemi, ale na poschodi.

ivulik20
3. dec 2011

ahojte, vraj exiatuje nejaký prípravok na báze zateplenia. Má sa to natrieť normálne na stenu a ževraj to tú pleseň zadusí a už sa nikdy neobjaví. je to nejaký tepelnoizolačný náter. Môže sa to dokonca natrieť aj zvonu na dom. Tak neviem. Skúste pozreť www.nansulate.sk

gledis
autor
4. dec 2011

ja som pozerala nejaké odvlhčovače každý mi poradil sinclair ale najlacnejší som našla za 193 eur len keby to pomohlo lebo ráno máme trochu zarosené okná a tečie mi to po parapete tak by to mohlo pomôcť

severankasr
4. dec 2011

my sme kupili odvhlcovac a sme velm spokojni, ak mas zaujem, mozem viac o tom napisat...mame vlhkost okolo 70 %, byvame pri priehrade, takze sme to museli riesit.

gledis
autor
4. dec 2011

@severankasr jasné len napíš lebo ja mám v tom zmetok neviem ani kam ten odvlhčovač položiť či pod okno alebo do toho rohu kde je pleseň a či musí ísť celý deň aj noc šak to asi žere moc elektriky že

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
4. dec 2011

@fidka79 - no my zijeme normalne v nemecku, v anglicku sme uz len pol roka a ideme domov, o tunajsich domoch sa nevyjadrujem, je to uplna katastrofa a to mame vraj velmi pekny velky dom prenajaty 🙄

kalman
4. dec 2011

@severankasr Ahoj aj mi máme velmi vlhky dom, v izbách sa nám denne tvoria mláčky pri rohoch a kuchyňa mi priam pláva a bojujem s pliesňami v každej izbe. Aky odvlhčovač máte ?

kalman
4. dec 2011

Mi máme všade cerezit ale moc to nepomáha ☹

stardust
4. dec 2011

@kalman odvlhcovat su zbytocne vyhodene peniaze za zariadenie a energie, musite najst pricinu, preco vam vlhne dom.

kalman
4. dec 2011

@stardust To je síce pravda ale momentálne najlacnejší a najrýchlejšie vysušenie je riešenie odvlhčovač. Náš problém je neizolovaný dom a betonový strop s plechovou krytinou a asi nadmerne prevlhnuté steny, odporúčanie? strhnúť najar omietku a nechať vysušiť dom 😖 najeseň zatepliť a novú omietku ale momentálne nemáme nato ☹ takže si asi kúpime zatial odvlhčovač

kalman
4. dec 2011

@gledis našla som dočasné riešenie http://www.vysusovace.sk 🙂

mrka2
4. dec 2011

@kalman my mame tento master a krasne taha vodu 🙂