Ktoré jogurty sú bezlepkové?

filialka
8. feb 2011

ahojte maminky,, zasa idem otravovat,, mate uz prejdene Jogurty? ktore su bezlepkove?? biele trebarz Activia by mala bat,,, len ci je to tak,, Niekde nieje napisane ci je alebo nieje bezl. a to potom clovek nevie,,, dakujem vam

katy1979
8. feb 2011

a odkedy sa v jogurte nachadza lepok? lepok je v muke a tym padom chlebe, pecive, cestovinach, keksikoch. teda aspon ja o tom neviem ze by bol lepok pridavany do jogurtov. nemyslis ty nahodou bezlaktozove?

dara76
8. feb 2011

suhlasim s katy1979. Lepok v jogurtoch nie je. Je len v tych, ktore obsahuju napr.piskoty (activia piskotova a tak pod.) ale v ostatnych urcite nie.

pink_lady
8. feb 2011

Nie vsetky jogurty su bezlepkove. Biele su bezlepkove vsetky, pokial neobsahuju skrob. Treba pozerat obah skrobu 😉 bezlepkove su napr: Jogobella /ale nie tie, ktore obsahuju obilie, resp. vlakninu/, Wittmann Zvolen - vsetky, Liptovska mliekaren - vsetky, Mliekospol Nove Zamky - vsetky okrem termizovaneho Milacika, Danone - Activia biela, Jemny a kremovy biely, Hollandia Karlovy Vary - biely. Bezlepkovy je aj krem Liptacik z Liptovskych mliekarni, resp. cesky Lipanek

atrami
8. feb 2011

ako píše pink_lady, treba sledovať obsah škrobu. Biele jogurty by mali byť prirodzene bez obsahu lepku. Lepok by mohli obsahovať len ovocné prísady, ak boli zahusťované. Jedine používať biel jogurty a pridávať ovocie.
Posla som ti aj IP.

latvia
8. feb 2011

http://www.bezlepkovadieta.cz/kontrolovane-vyro...
tu mas zoznam kontolovanych bezlepkovych vyrobkov, prejdi dolu na mliecne vyrobky a mas tam dlhy zoznam mliecnych bezlepkovych overenych vyrobkov

romea
8. feb 2011

ahojky,
určite viem, že bezlepkový jogurt je Hollandia, 200 gr, je to aj na obale napísané, dokonca je to úplne bez stabilizátorov. Je to pravý jogurt - kyslomliečny ako niekedy.

gumimaci
8. feb 2011

ahojte, v beznych jogurtoch lepok je /zahustuju ich/ spominana holandia je bez... a na kazdom ktory je bez lepku sa nachadza symbol preciarknutej psenice 😉 @dara76 @katy1979

ejkapod
2. okt 2011

ahojte bezlepkovych jogurtou je teraz viacej dostupne ale zaleži v akom obchode napr. v lidli je jeden druch bezlepkových jogurtou su vyborne smotanove a maju aj dlhu trvacnosť, od Milsy :banovecky jogurt je bezlepk...ja citam zloženia a pokial nema jogurt certifikat a nieje označený že je bezlepkovy tak neriskujem a nejem to, raz som to skusila a banovala som bolo my prišerne zle 🙂