Môže sa malým deťom podávať med?

mirka414
3. aug 2007

moja malinka ma skoro 11mes.a zaspava s dudlikom namocenim v mediku.nema ziadnu alergiu a pespi od malinka celu noc len raz vypije mliecko.lekar nam povedal ze ma dobre silny organizmus(doteraz nebola chora) vas nazor?

melory
3. aug 2007

med je vysoko alergivny a navyse kazi zubky

radoslava
3. aug 2007

Melory ma pravdu med sa moze davat myslim ze najskor az od 1 roka dietata.

fabiana
3. aug 2007

Mirka, ja by som určite nenamáčala dudlík do medu... aby sa náhodou jedného dňa dcérka nezobudila s dierou v ústach, medík veľmi kazí zúbky, zostanú čierne, "vyžraté" od cukru. Pozor na to...

petusko
3. aug 2007

ja som Petikovi tiez dala med na cumlik, ked bol malinky, nastastie tiez nema alergiu, ale kamaratka pred par tyzdnami skoncila s 8 mesacnou dcerkou kvoli medu, resp. kvoli medovej kasi, v nemocnici na infuziach.

mirka414
autor
3. aug 2007

moja nema alrgiu a sestra ma tri deti a v zime dava detom malu lyzicku medu ako prevenciu proti chorobam a maju krasne zubky...a preco potom doktor povedal ze sa to smie a neskodi to ak nema alergie?? 😠

bubaczik
3. aug 2007

med mozu deti az od troch rokov..alergen jak hovado 😠

radoslava
3. aug 2007

Miri tazko povedat preco to ten konkretny doktor povedal ale ked som citala co deti nemozu do jedneho roka, tak bol medzi tym aj medik.

melory
3. aug 2007

ano od troch rokov sa moze.

fabiana
3. aug 2007

Mirka, rozhodni sa sama, ako uznáš za vhodné. Žiaľ, poznám dosť detí, ktoré papali veľa sladkostí, pili samé sladké vody a zúbky sa im naozaj škaredo pokazili. Veď uznaj, ako vyzerá dieťatko, keď otvorí ústa a namiesto zúbkov má dieru v tvare dudlíka?!

bubaczik
3. aug 2007

ja osobne med detom nedavam ani teraz..a su zdravy,nepamatam,kedy brali antibiotika 😕

mirka414
autor
3. aug 2007

my to mame jedinu sladku vec.inak aj ako cajik mala lubi viac cistu vodicku a zubky si cistime a zatial mame 6 ks a su krasne...ani lekar vo CH nemal nic proti v malom mnozstve...

melory
3. aug 2007

moj maly je alergik a preto odporucam vsetky mamickam sa vyhnut...ked sa da

arabeska
3. aug 2007

ja by som tiez nedavala a dovody tu uz boli spomenute.
mirka teraz moze mat zubky este ok,ale aby sa jej nezacali casom kazit 😔

melory
3. aug 2007

zatial su vsetci proti 😉

bubaczik
3. aug 2007

co sa tyka zubov,stava sa,ze mliecne sa ani nemusia pokazit,ale uz tie "kakaove"mozu sa prerezat take nahnedle 😅 s porusenou sklovinou..a aj od antibiotik sa to stava ☹

maca793
3. aug 2007

aj ja sa pridávam, že med NIE! ☹

arabeska
3. aug 2007

bubaczik,moj maly ma koli antibiotikam take problemy zo zubkami ze az ☹ preto nexapem maminky ktore dobrovolne nicia detickam zubky 😔 🤐

maminka173
3. aug 2007

mirka, moj nazor je teda uplne proti...nauci sa na sladke a inak nebude chciet...v zivote by som to neskusila, inak za svokrinych cias to bolo... med na cumel...moja dcera ma 27 mes a med nikdy nemala...ani cumel

bubaczik
3. aug 2007

no ja tiez niekedy zasnem,ake veci sa vymyslaju..ale kazda ma svoj nazor a zodpovednost..

tamarka
4. aug 2007

ahoj mirka, nechcem strasit, ale svagrina toto robila nie s medom ale s praskovym cukrom, obidve deti boli vyslovene zavisle, chodila so sackom cukru a len pipli a ona namacala, v dvoch rokoch mali obaja hnile zuby, bolo to cosi strasne. Mas pocit, ze ten medik potrebuje? Davas mu ho preto, ze po nom lepsie spi? Kazdy ale robi podla seba a svojho rozhodnutia, takze nechavam na zvazenie. 😉

mirka414
autor
4. aug 2007

tamarka viem ze sa to robi aj s praskovym cukrom,to som nerobila.moja malinka nieje zavisla a to som zle napisala ze namacam(nekvapka s dudlika med)ja si dam malu kvapocku na prst a tu natriem na dudlik to je len milimetrova folia.a ona papka skutocne vsetko dobre polievocky,masko,zeleninku...vysli jej 3zubky naraz a mala40hor.a to bola doteraz jej jedina choroba aj ked ju ockoval lekar tak ani neplakala ani ziadna neg.reakcia.lekar povedal,ze v takom mnozstve ako to davam raz denne vecer to nieje nic zle.myslim ze nieco od starych materi tiez nieje zle...drobec ma silny imunitny system.ja davam len medik co poznam od jedneho pana-nie z obchodu...

benabianca
4. aug 2007

zaujimave,ze aj lekar suhlasi s davanim medu.Ja som citala,ze detom do 1 roka moze sposobit aj smrt,obsahuje taku latku co im skodi.Okrem ineho kazi zubky.Mozno,ak je to vo velmi malom mnozstve,tak to skutocne nevadi.

anamor
4. aug 2007

ak chcete detom znicit zuby, tak im cumlik namacajte do mediku dalej 😒

escada17
4. aug 2007

ahojte, ja si myslim, ze ak sa to tak rozsirene vie, ze malym detom sa med nema davat, naco to skusat, ci to nieco spravi...

julova
4. aug 2007

veru...ja by som med nedavala....zatial nemam vlastnu skusenost, ale mame ju v rodine....moja teta davala medik sesternici a tak jej dokafrala zuby, ze ju museli davat dokopy az na chirurgickej stomatologii 🙄 ...a aj to s nou absolvovala moja mamina, cize vdaka nej je teraz kocka s peknym chrupom....

vesi
4. aug 2007

med je alergén,alergia sa môže prejaviť oveľa neskôr, napr. v dospelosti ako u MM.navyše cumeľ namočený v mede, cukre,alebo zaspávanie s fľašou so sladkým nápojom môže viesť ku kazom, ktoré sa tiež nemusia prejaviť hneď. Načo to riskovať?

jenis
5. aug 2007

Mirka414 ja med nedavam tiez. Sem tam cez den sice zaspava na cajiku, ale to sa snazim obmedzovat. Mozno teraz jej nic nie je ale neskor moze. Znamej maly bol ako babatko (choroba)non stop na ciciku (tiez sladke) a teraz 3 rocny musi ist na chirurgiu stomatologicku. Ked aj chces davat ten medik daj ho cez den a potom zapit vodou nech sa usta vyplachnu a nie je potom celu noc v ustach sladke prostredie.
Med mozno pomaha pri chorobach, ale sa sklada z pelu viacerych kvietkov a doteraz mozno v nom nebol ten, na ktory moze byt alergicka. Takze pozor.

escada17
5. aug 2007

jenis, to ako vazne s materskym mliekom? Nikdy nezabudnem ako mi vraveli sestricky, ze materske mliecko pri kojeni v ziadnom pripade nemoze pokazit zubky...ale zase aj to, ze nema byt nonstop "na ciciku " choroba nechoroba, ako si to nazvala... 😕

sue
5. aug 2007

Med naozaj až od troch rokov - sem tam na dudlík asi nezaškodí, pokiaľ nemá problém a nábehy na alergie, ale pravidelne pred spaním - to sa priprav na pokazené mliečne zúbky a možno aj celé - aj ak ich má teraz OK...

tretulka
5. aug 2007

no ja by som isto med nedala - je to velky alergen, kazi zuby... ked vidim krasne dietatko a ked sa usmeje v pusinke ma cierne pahyle 😔 ... cukru sa radsej vyhybat pokial sa da, ved deturence este pojedia sladkeho dost