Škodí deťom voda so sirupom?

jespera
26. feb 2014

Aky je vas nazor? a ked uz ano - od akeho veku - davate do flase s vodou sirup? Ma to nejaky vplyv na tvorbu hlienov, pripadne sladkosti ?

ynett
26. feb 2014

No neviem či to škodí, ale určite to dieťa zbytočne navyká na sladké. môj partner tiež vyrastal na sirupovej vode a teraz čistú vodu nevypije ani za nič. musí ju mať ochutenú niečím. dúfam, že mojho syna od toho uchránim nejako 😉

jaruskatt
26. feb 2014

sirup je nebezpečný hlavne na zúbky, ale taktiež cukrovka, nadváha... 😒 takže radšej čistá voda, čajík, alebo skús riedenú 100% ovocnú šťavu

stano4000
26. feb 2014

keby ze som alternativny exot tak ti napisem ze voda z vodovodu skodi detom lebo je v nej chlor a vseliake svinstva ktore do nej pridavaju nadnarodne korporacie a tak isto aj ten sirup, ktory vyrabaju s chemikaliami a umelymi sladidlami...

kedze som vsak jednoduchy clovek, tak ti napisem ze cukor vo vseobecnosti do detskej stravy nepatri, aspon minimalne v prvych dvoch rokoch dietata - samozrejme mu netreba upierat kedy tedy nejake detske keksiky alebo nieco take, a teda ani sladku vodu - lenze existuju aj prirodzene sladke dzusi a sirupy, ktore su napriklad doma robene, alebo z overenych obchodov a znaciek. urcite nie tie koncentraty co dnes dneska vsade ponukaju.

sense
26. feb 2014

ako dieta som vyrastala na sirupovej vode a teraz pijem len cistu vodu, bylinkove caje a obcas po jedle za pohar nezdravej coly lebo len z nej si dobre grgnem....

pokial doma sirupovu vodu nepijete tak sirup ani nekupuj,....ak chces zmenu na vodu tak odstav ovocie a zried s vodou

bubelko
26. feb 2014

@jespera do flase nedavam nic, len cistu vodu, doma sirup nemavaju , piju cistu vodu alebo mineralku, obcas dzus riedeny vodou. ak sirup obcas dostanu na navsteve - to neriesim.

marcelatje
26. feb 2014

@jespera voda neškodí, sirup áno. Nedávala by som napríklad z dôvodu že ak je dieťa na túto "dobrôtku" naučené nedostaneš doňho nič iné....jedine niečo ešte sladšie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a to je v prípade problémov s bruškom dosť nežiadúce 😕 plus zvýšené riziko zubného kazu a vôbec načo deti dopovať tým cukrom, farbivami a ostatnými delikatesami? 🙄

sissy27
26. feb 2014

@jespera @ynett @jaruskatt ja som tiež odmalička bola na vode so sirupom, dodnes nemám rada čistú vodu, ale nemám pocit, žeby mi to nejak škodilo alebo nedajbože že by som z toho priberala, zuby mám v absolútnom poriadku, za celý život hádam 3kazy... mám napr. rada aj vodu s citrónom alebo limetkami, nemusí byť nevyhnutne sladká, len proste ochutená... a zase v tej troške sirupu toľko toho cukru nie je, takže z tohoto vedu nerobím..

lasina
26. feb 2014

Ked už tak by som dala domáci sirup,v ktorom vieš čo je.ale aj tak by som vodu so sirupom dávala sporadicky,

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ynett
26. feb 2014

@sissy27 ja napríklad tiež od malička milujem čokoládu a jem ju na kvantá a zuby mám úplne v poriadku bez kazu, takže beriem, že tebe to neublížilo, len sa mi to zdá zbytočné navykanie na sladké. ak dieta v pohode vypije vodu či čajík bez cukru tak načo mu ho cpať 😉

adulla2
26. feb 2014

no my sme tiež rodinka "sirupových" resp. čajových pijeme ho veľa a nemyslím si, že je to niečo strašné, zuby máme v super stave, žiadná cukrovka ani nadváha 🙂 určite sú horšie veci ako sirup, hlavne tie návykové (alkohol, káva, cigarety...) Neviem presne ale deťom sme dávali sirup cca od 2 rokov a nemyslím si že to má vplyv na tvorbu hlienov.

k_a_j_k_a
26. feb 2014

@jespera ked sirup, tak trochu a kvalitny, bez Ecok, s co najjednoduchsim zlozenim. Ale to plati aj pre dospeleho. Moje deti naucili svokrovci na sirup. Ked boli mensie a prisli po vikende od svokrovcov, tak sme sa trapili s pitim. Teraz im to je jedno. Vypiju aj obyc. vodu, aj doma prelisovane ovocie, aj sirup, dzus, caj, mlieko, proste co pred nich dam.
A od kedy? Prilezitostne kludne aj od roka. Zase toho nevypiju na litre a raz za cas nevadi. Ja som zastancom toho, aby mi deti dokazali zjest a vypit vsetko (od chobotnic cez akukolvek zeleninu, az po obyc. vodu)
Jaj a urcite nedavat do flasky. Ked chce pit sladke, tak normalne z pohara.

lucirella
26. feb 2014

@jespera
Sirup je podla mna zbytocny. Naco davat do vody cukor s eckami, ked mozes dat napr.stavu z mandarinky, pripadne osladit trochou agavoveho sirupu/trstin.cukru/melasy... ale zase ak to nieje riedene 1:1, ale len trochu na ochutenie vody, tak to asi nieje tragedia. No mne sa to zda kazdopadne zbytocne 😉

sissy27
26. feb 2014

@ynett no ja zas som taká, že nedávam dieťaťu to, čo by som sama nezjedla / nevypila... takže pije aj sirupovú vodu a v 10 rokoch neviem či vôbec videla vyprážaný syr, nie aby ho ešte jedla 😀

ynett
26. feb 2014

@sissy27 no však každý ako uzná za vhodné 🙂 mne sa zdá proste zbytočné ochucovať vodu 😉

awalancha3
26. feb 2014

moja je 3 rocna a pije len cistu vodu... niekedy v obchode ju farebne obaly sladkych sajrajtov zlakaju....a kupim jej, lebo viem, ze bude zase scenar: ochutna, zasklabi sa, a vypyta si do "peknej" flasky cistu vodu....... sem tam si da sipkovy caj nesladeny, alebo matovy..... ale najradsej ma cistu vodu....Od malicka som jej davala asi od 5 mesiacov vodu z vodovodu, neprevaranu, neupravovanu (ale zase, my tu mame dobru vodu), len som ju nechala asi 2 hodinky vzdy odstat.....Kojenecke nechcela, ani prevaranu....je to vec zvyku.. nenavykajte zbytocne dieta na konzum, ktory mu skodi, ale naplna vrecka firmam....

liieeeenka
26. feb 2014

deťom sa neodporúča podávať sladené nápoje, do dvoch rokov vôbec a ani potom by som nedávala, ale to už je na zvážení

kristinaanna
26. feb 2014

u nás sa pije aj sirup, ja osobne mám veľmi rada aj do čaju, ale robím doma, ríbezľový, jablkový, višňový, žihľavový, bazový, ale pijeme aj čistú vodu, aj nesladené čaje, 😉

luba28
26. feb 2014

a ked Vam poviem,ze ja do kavy davam 4 lyzicky cukru???,...ale inak sirup doma nemame,.... 🙂 🙂 🙂

alami
26. feb 2014

@jespera ale čo by škodila, netvárme sa zas všetci ako sme na čistej vode a zelených šalátoch, fakt mi to už smiešne pripadá. Samozrejme, že s cukrom to netreba preháňať, ale dať dieťaťu trochu sirupu do vody ... Myslím si, že je to oveľa lepšie, ako mnohé hotové detské (sajrajtové) nápoje.
daj si ale záležať na kvalite sirupu, nekupuj lacné, prifarbené, na tých aj píše, že môžu nepriaznivo ovplyvniť pozornosť dieťaťa (inak, je to aj na niektorých cukríkoch, spôsobuje to červené farbivo), ale vyber kvalitnejšie, husté, ovocné, bez konzervantov a farbív. Je ich na trhu dosť.

ivetlo
26. feb 2014

Mne v lete deti pijú vodu so sirupom. A dokonca bazovym, domácim. Teraz sa niekto chytil určite za hlavu. Syn začal až po roku aj 10mes a dcéra keď mala 11mes (vyleteli jej vysoké horúčky, a doktorka na pohotovosti odporučila a priam prikázala).
Teraz pijú čaj a keď bude teplo buď čistú vodu alebo so sirupom.
Neboj sa toho. Veď ja som tiež vyrastala na sirupe a nič mi neni.

lauricka
26. feb 2014

ja myslim, ze ked to nie je vela a sprtnes tam len trochu, nemoze to byt take zle. Niekedy das caj bylinkovy, niekedy cistu, niekedy ovocnu stavu, niekedy sirup - trosku, ale mame svoj oblubeny, nie hocijaky, niekedy trochu granulkoveho caju....z toho mu nemoze nic byt. Ja to tiez striedam. Sama nemam najradsej vodu z vodovodu, niekedy ked jej vypijem od smadu viac, ma z toho napne 😀

tinach
26. feb 2014

Ja a moji súrodenci sme vyrastli na sirupovej vode a to fakt ze babka nesetrila 😀 a tiez na surovych miešanych zltkoch s krystalovym rafinovynym cukrom, vodu sme pili z hadice a ked bola babka mimo tak ten sirup sme si nalievali do stamprlikov a štrngali sme akože sme dospelaci 😅 a nemáme ani nadváhou ani cukrovku ani vysoký cholesterol ( mastný chleba posypaný cukrom nesmel chybat 😀 )
Ja by som to zhrnula: sirupova voda nemá vplyv na zdravie a psychiku dieťaťa 😀

prasiatko30
27. feb 2014

ja si tiez pamatam ze my ako deti sme inu vodu ako sirupovu nepijavali -nejaky pitny rezim za nasich ciac neexistoval - ja si nepamatam ze by za mnou pobehovala mama s flasou vody aby som pila lebo sa deshydratujem 😀 😀 😀 skor ma okrikovali aby som uz tolko "neslopala" lebo potom furt musim ist na zachod 😝 a veru pre mna bolo dost komplikovane zvyknut si pit vodu - cistu vodu.

moje deti sirupovu vodu ani nepoznaju - ja neviem ci im zo par krat na sk babka nejaku do ruky nedala to som si fakt nie na 100% ista ale doma sirupy nekupujeme ani tetrabrick dzusy a ine osladene sajrajty pije sa bud voda alebo mlieko a zatial im to staci a nerada by som to teda menila. sirupova voda alebo sladeny caj nie je nevyhnutny k zivotu tak radsej sa tomu vyhybat ako im to servirovat.

prasiatko30
27. feb 2014

inaksie zaujimave je to ze moje deti ked su smadne tak ak im ponuknes napriklad dzus na uhasenie smadu tak ti povie, ze nie ze ona chce vodu - to sa mi uz par krat stalo ze ak sme boli niekde vonku a kricala - hlavne teda mladsia - ze je smadna a niekto jej ponukol dzus lebo som zabudla vodu tak to odmietla

saimaa
27. feb 2014

My sme tiež vyrastali zčasti na sirupovej vode, ale veľa sme pili aj čistú vodu, asi do 8-10 rokov som vobec nemala rada minerálky, malinovky, a sladké kupované vody...A v restaurácii mi museli vždy vypýtať obyčajnú vodu 🙂
Myslím si, že radšej sirupovú vodu ako kadejaké kupované malinovky.
V dnešnej dobe je to ťažko, zlá je vraj aj voda z vodovodu, aj umelé sirupy, hádam už všetko...
Ked tak rozmýšlam, u nás v školke a v škole nerozmýšlajú nad tým, či je to zdravé, hádam ku všetkému dávajú sirupovú vodu, a ktovie, z akého lacného sirupu.... 😖
A vidím, že decká v škole pijú aj všelijakých Jupíkov a také malé farebné fľaše, to asi vyrábajú vyslovene pre deti. No, neviem, čo tam dávajú, hoci asi tvrdia, že to je prírodné, ale v dnešnej dobe pochybujem...

saimaa
27. feb 2014

Volakedy som ináč tiež mala názor "my sme tiež všelico jedli a pili a tu sme", ale už sa tým absolútne neriadim, lebo si myslím, že volakedy boli potraviny kvalitnejšie... ☹

prasiatko30
27. feb 2014

@saimaa vidis u nas v skole im davaju len cistu vodu aj k jedlu 😅

stanislavao
27. feb 2014

@jespera vsetko s mierou. podla mna netreba nic striktne zakazovat. ja sirup nekupujem, ale ak by ho deti chceli, tak obcas by som ho kupila. sem tam kupime aj dzus, ochutene rajec vody maju radi, tak kupujeme to. vodu kupujeme nesytenu tiez. alebo ideme na artezsku. z vodovodu vodu by som nevypila. mne smrdi a ma divnu pachut.

saimaa
27. feb 2014

@prasiatko30 Aspon, že tak. nás v školke sa pije trvanlivé mlieko z Kauflandu, jedia sa na obed aj napr.špagety s kečupom, čo by som teda deťom nedávala ani ja doma, ked nemám čas, nie ešte v školke, kde by mali variť ženy vzdelané v oblasti výživy detí... Možno inde to tak neni...To už je Offtopic, tak takto sa naše deti budú stravovať, ked budú chodiť obedovať do školy, školky. Smutné...