Daňové priznanie počas materskej

mandy29
4. jan 2012

Som na materskej od 27.marca. Bude mi treba papiere na danové priznanie ktoré podávam v práci.Môže si na mna manžel uplatniť danový bonus? aká je čiastka aby sa to oplatilo? Zvykne byť preplatok na dani ked je žena ma materskej?

sympa1
4. jan 2012

@mandy29 moj mazel si kazdy rok podaval na mna ulavu kedze som bola na materksje, rata sa aja rodicovska dovolenka. ..a vratena suma bola celkom pekna 🙂 okolo 600 euro

trnka77
4. jan 2012

ahoj,ozvi sa zamestnávateľovi,vyplníš papiere a účtovníčka to urobí za teba,ja som pri druhom synovi išla na MD 1.3. a vrátili mi peniaze-dane z výplaty za január a február....manžel si nemohol vtedy odpočítať daň na mňa,pretože materská sa ráta do príjmov a ja som prekročila povolenú fin.hranicu na jej uplatnenie.....dúfam,že som trochu pomohla 🙂

trnka77
4. jan 2012

@trnka77 na budúci rok keď budeš na RD si bude už manžel môcť uplatniť nárok aj na teba,pretože RD sa neráta ako príjem

trnka77
4. jan 2012

@mandy29 samozrejme predchádzajúci príspevok som adresovala tebe a nie sebe 😀 😀 😀 ja som ťapa 🙂 🙂 odpovedám sama sebe 😉

mandy29
autor
4. jan 2012

@trnka77 ja som si myslela že si môže za mna manžel dať danové priznanie aj ed som na materskej
to znamená že ja asi veľký preplatok nedostanem čo?

mandy29
autor
4. jan 2012

@sympa1 a manžel si dával aj ked si bola na materskej či iba na rodičovskej? a aká suma sa nesmie presiahnuť aby si to mohol uplatniť?

trnka77
4. jan 2012

@mandy29 to presne neviem...ako som písala,keď som prešla ma rod.dovolenku vtedy si daňový bonus uplatnil-bola som bez príjmu...pri MD to nemohol.

annarozina
4. jan 2012

ahoj
môj manžel si dával aj počas mojej materskej a dostal aj keď menej ale dostal
tam bola hranica 4000€ aj nejaké drobné za rok

mandy29
autor
4. jan 2012

@annarozina tak to by som sa mala do toho zmestiť
tak uvidíme aký budeme úspešný...bodol by preplatok 🙂

annarozina
4. jan 2012

držím palce 🙂 veď peniaze sa zídu
ale neviem ako je to teraz no počítalo sa tam aj to čo matka dostala ako pôrodné a aj ten príplatok k pôrodnému

miskap.
24. jan 2013

Ahojte. Chcela by som sa aj ja opytat, ci mam resp. musim podat danove priznanie, ked som od zaciatku roka 2012 bola najprv na rizikovom tehotenstve cize na PN a nasledne na materskej, a od oktobra som na RD? Poberala som aj PN aj matersku aj od zamestnavatela aj z DNPO. Za odpoved dakujem

evita68
24. jan 2013

@miskap. nie, nič nemusíš

miskap.
30. jan 2013

dakujem velmi pekne

zanika1983
31. jan 2013

Ahojte chcem sa opytat. Ak nie sme manzelia tak nemame narok?

mary86
7. feb 2013

@evita68 ahoj môžem sa spýtať, som podobný prípad ako @miskap. teda za celý minulý rok bol môj príjem iba PN (bola som na rizikovom) z DNP a od 14. decembra aj materská, problém však je že mne tento "príjem" presiahol čiastku 3500 eur, tak tiež neviem či si mám podať, či nie to daňové priznanie, nevieš mi poradiť? Vďaka 🙂

evita68
7. feb 2013

@mary86 materská ani nemocenské nie je zdanitelný príjem, čiže daňové prizanie nepodávaš

mary86
8. feb 2013

@evita68 super, takže o starosť menej 😀 lebo som váhala, keďže mi to vyšlo na dosť veľkú sumu... že či netreba kvôli tomu...

lenka_da
8. feb 2013

Baby, poradte, prosiiiim... V r. 2012 som bola na rodicovskej dovolenke, mala som jediný príjem z dohody o vykonaní práce vo výške 32,86 eur, z čoho bola zrazená daň 6,28 eur. Som slobodná, čiže nik si na mňa neuplatňuje daňové úľavy. Môžem podať daňové priznanie a požiadať o vrátenie preddavku? Počula som, že je hranica príjmov (relatívne nízka), kedy pri akýchkoľvek príjmoch (rodičovský príspevok, dôchodok, atď.) si nemôže daňovník nárokovať vrátenie dane. Hm? Ďakujem...

evita68
8. feb 2013

@lenka_da to, čo si počula, je blbosť 🙂 podaj DP a daň sa ti vráti

lenka_da
8. feb 2013

@evita68 tak super, ďakujem za radu.

monika123654
12. feb 2013

dobra den vie my prosim vas niekdo poradit,od januara do jula 2012 sao bola pn a potom materska dovolenka mam si podat danove priznanie?a ako je to ked som minly rok nemala vyplacany v praci danovy bonus na dieta?mam narok upatnit si ten danovy bonus ked my minuly rok nebol vyplateny ani jeden mesiac.poradite my niekdo lebo sa neviem v tomto zorientovat.dakujem

evita68
12. feb 2013

@monika123654 ak si nemala iný príjem, len nemocenské a materské, nepodávaš DP.. nárok na daňový bonus nie je, pretože si nemala zdaniteľné príjmy.. môže si ho nárokovať otec dieťaťa, ak žije s ním v spoločnej domácnosti

monika123654
12. feb 2013

dakujem velmi pekne a este jedna otazocka ja som rozvedena moze si narokovat moj ex manzel na danovy bonus na nasho spolocneho syna?momentalne mam druhe dieta ale moj pritel pracuje na dohodu je mozne aby si uplatnil narok na danovy bonus na nasu spolocnu dceru?dcera sa my narodila minily rok v auguste.dakujem za odpoved

evita68
12. feb 2013

@monika123654 ex-manžel, ak nežije v spoločnej domácnosti s dieťaťom, tak nie..

priateľ si môže nárokovať na bonus na vaše spoločné dieťa za mesiace 8-12, ak hrubý príjem za rok mal najmenej 1963,2 a žije s dieťatom v spoloč. domácnosti

monika123654
12. feb 2013

dakujem velmi pekne za pomoc 🙂

adriana36
13. feb 2013

ahoj baby, chcem sa informovat ako je to s danovym, ked v marci som nastupila na rizikove a od polovici augusta som na materskejmoze si na mna uplatnit manzel danovy bonus? ako sa to vypocitava? vdaka :D

evita68
13. feb 2013

@adriana36 daňový bonus sa uplatňuje na deti, na teba si môže uplatniť nezdanitelnú časť..
čo si mala do marca? si zamestnaná?

adriana36
13. feb 2013

ano do marca som bola zamestnana, moj prijem bol 500 eur v hrubom

adriana36
13. feb 2013

@evita68 ano do polovice marca som bola normalne zamestnana... hra nejaku rolu aj to ze som bola popri aj ako szco, aby som poberala vyssiu matersku pocas prvych 6 mesiacov?