Daňový bonus na dieťa

iwulka23
22. okt 2011

V januári tohto roka sa nám narodila dcérka,manžel pracoval v tom čase aj do dnes pracuje u súkromníka na pracovnú zmluvu na domu neurčitú.Asi v polovici marca sme si boli dať u účtovníka manželovho šefa žiadosť na vyplácanie daňového bonusu-20€ mesačne k výplate.Ale...manžel samozrejeme "pracuje za min.mzdu" vo výplatnej páske ma minimálku ale zarobí o čosi viac,ale vo výplatnej páske má od MARCA 2011 napísané žo dostával 20€ mesačne ako daňový bonus..ibaže sme teraz zistili že jeho zamestnávatel o žiadnom daňovom bonuse nevedel takže on mu ho od mraca ani nevyplatil...stále sa len vykrúca,že on si to overuje na daňovom úrade atd..proste nám tie peniaze nechce vrátiť..pritom si sám priznal že on o nich nevedel takže ich ani nevyplácal..nieje to žiadna horibilná suma..ale aj to sú peniaze-140€ je dosť,myslím..už neviem ako mám argmentovať na ňho aby nám tie peniaze dal..stále dačo vymýšla...nejaké rady??

karolinka2011
27. mar 2014

@linda0 Dobrý deň, aby ste mali nárok na daňový bonus za celý rok, musíte splniť tú podmienku, že musíte mať príjmy zo závislej činnosti na rok 2013 vo výške najmenej 2026,20 €.

evita68
27. mar 2014

@linda0 nemusíš nič prešetrovať, nemáš nárok na bonus

linda0
27. mar 2014

No toto už viem len celé je to začarovaný kruh keby mi robil daňové podla realneho zárobku nebol by problém..tak teraz to znamená že sa mám rozlúčiť s bonusom..

evita68
27. mar 2014

@linda0 a v pracovnej zmluve máš aký plat?

linda0
27. mar 2014

Dobre už to neriešim nemám nárok tak nemám,jemu a všetkým takýmto prajem nech im poriadne klepnú po prstoch a do base s nimi čo iné..

evita68
27. mar 2014

@linda0 aký plat máš v zmluve?? ak minim. mzdu, tak ty si podpisom na nej súhlasila, čo sa rozčuluješ?

linda0
27. mar 2014

Ty to tuším bereš vážnejšie než ja..dobre Dakujem za odpovede už je vec vyriešená..Dakujem

evita68
27. mar 2014

@linda0 ja to vážne nemám prečo brať, ty sa rozčuluješ a chceš poslať zamestnávateľa do basy 😀

linda0
27. mar 2014

Dobre už skončila debata..Dovidenia

maajka83
12. apr 2014

Ahojte, prosím vás ako to je s tým daňovým bonusom na dieťa. Uplatnila som si nárok, potom mi účtovníčka odkázala že porušujete zákon keď si ho uplatňujeme raz za rok. Že ak ho chcem o rok tak si musím napísať žiadosť že si ho musím uplatňovať mesačne a nie raz za rok, ináč že si to mám potom riešiť sama. Minuly rok ani rok predtým s tým problém nebol, až teraz.

evita68
12. apr 2014

@maajka83 neviem ako by si mala porušovať zákon... výmysel účtovníčky..

ale aj tak, prečo si ho neuplatňuješ mesačne?? je to istejšie..

kliara
12. apr 2014

@ maajka83 - a prečo si ho vlastne neuplatňuješ každý mesiac? A vlastne ty si zamestnaná alebo máš živnosť?

maajka83
12. apr 2014

@evita68
@kliara pracujem v mš.ja som ani nevedela že sa to dá aj mesačne.minule roky len poslala tlačiva,vyplnene sme jej ich poslali späť a teraz že na základe čoho si to uplatnujem a pod.

evita68
12. apr 2014

@maajka83 účtovníčka ti nedala podpísať tlačivo Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti? tam si to treba uplatniť mesačne

ullucka
15. apr 2014

@minerwa ja by som sa chcela opyat ci to pride naraz z vyplatou uz v nej zahrnute ale uplne zvlast a ktory mesiac sa vyplaca dakujem

hdfdljdjl
7. máj 2014

Dobry neviete do kedy viplacaju danovi bonus 🙂 🙂

ataz
8. máj 2014

do zajtra....pokial nebol odklad

ivka1565
9. máj 2014

ahoojte ...viete mi povedat kolko je bonus na dieta.... ??? manzel je evidivany na urade prace ale pracuje na dohou a tak mu zamestnavatel povedal ze moze poziadat o bonus na dieta...ako to vlastne vyplacaju ??? raz rocne alebo jak ?? dakujem 🙂

alexandra1104
19. máj 2014

baby dosiel vam vsetkym bonus na dieta

dodisska
29. nov 2014

Poradte mi baby,moj ex momentalne pobera danovy bonus na nasho syna,ale chcela by som ho poberat ja,ako mam postupovat? Pracujem na dohodu a cochvila uz nebudeme s ex ani byvat v jednej domacnosti,tusim som to niekde citala,ze bonus moze pobetat ten rodic,s ktorym dieta zije v spolocnej domacnosti.
Vdaka za vsetky rady....

simib
1. dec 2014

Chcela by som sa spýtať,že do 7/2014 som bola na rodičovskej,potom na UP bez podpory a teraz od 12/2014 idem do zamestnania.asi nemám nárok na danový bonus pri danovom priznaní,ale môžem si ho uplatiť už mesačne rovno v tomto mesiaci?a ešte otázka,že ked sa bude podávať danové,tak zaváži,že manžel je tiež evidovaný celý rok na UP a teda bez príjmu,alebo kedže budem mať príjmy len 1mesiac,tak to nemusím riešiť?dakujem

iva330
9. dec 2014

ak sa zamestnáš od 12/2014 si môžeš uplatniť bonus, ale len za december ,aby si si za celý rok 2014 mohla vyžiadať bonus,musí byť splenená podmienka príjmu na bonus ,čo je cca.6 mes.min.mzdy,čo nespĺňaš,takže na ročný bonus nemáš nárok, danové priznanie si musíš podať ak prekročís zákonom stanovenú hranicu príjmu neviem aký príjem dosiahneš za mesiac v práci, ale počítam ,že viac ako 1900 € to nebude,ak si neuplatníš odpoč.položku v práci za december, a vyjde ti daň, môžeš si tuto dan požiadať vrátiť buď cez daňové priznanie alebo požiadaš zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, ale musíš mu dokladovať celý rok 2014-potvrdenie ,že si bola na rodičovskom,aj potvrdenie z uradu práce, ak bol manžel celý rok na up nepodáva si danové, ak nemal žiaden príjem a zrazenú daň

ludmilka2013
21. jan 2015

ahojte 🙂 neviete mi niekto poradit? moze si byvaly manzel uplatnit danovy bonus ak je zivnostnik ??? lebo som pocula ze ak mam ja deti pri sebe on si to uplatnit nemoze, a neviete mi poradit ci vobec mam narok na danovy bonus v takomto pripade??? este jedna vec momentalne som na rodicovskom prispevku . Dakujem

david93
21. jan 2015

@ludmilka2013 mohol by ak by žil s vami, alebo ste mali deti v striedavej starostlivosti, ak sú zverené súdom tebe tak nemôže

ty by si si mohla uplatniť ak by si mala príjmy vyššie ako 2112 Eur (bez RD)

monique35
23. feb 2015

ahojte, mne sa v septembri 2014 narodil syn, momentálne som na materskej, ktorú mi vypočítali aj zo zamestnania, aj zo SZČO. Živnosť som mala aktívnu do konca celého roka 2014, za rok 2014 budem mať zdanitelný príjem vyšší ako 6 násobok min. mzdy ako zo SZČO, tak aj zo zamestnania. Môžem si na syna uplatniť daňový bonus od septembra, aj keď som na materskej ?

evita68
23. feb 2015

@monique35 áno, môžeš

monique35
23. feb 2015

@evita68 ďakujem, a vieš to isto ? Lebo ja som to brala ako samozrejmosť, len kolegyne ma zneistili, že čo by som ešte nechcela, že keď som od septembra nemala žiadny zdaniteľný príjem, tak nemôžem.

evita68
23. feb 2015

@monique35 kolegyne sú z akého fachu? 🙂

monique35
23. feb 2015

@evita68 účtovníčky nie sú, ale jedna si privyrába tým, že robí daňové

evita68
23. feb 2015

@monique35 amen tma 🙂 na ten bonus máš nárok..