Daňový bonus na manželku od 2013

gapa
25. jan 2014

Našla som tento zaujímavý príspevok na nete o danovom bonuse.
http://www.blogovisko.sk/nezdanitelna-cast-zakl...

marci77
25. jan 2014

Prosim, tie mamicky, co uz maju skusenost, kolko vychadza danovy bonus v eur, ak manzelka cely predchadzajuci rok nemala ziadny prijem okrem sumy rodicovskeho prispevku - mohli by ste prosim orientacne napisat, kolko to vychadza?

luba28
25. jan 2014

@marci77 danovy bonus je u kazdeho rovnaky,ci pracujes,alebo si doma,.....cca na jedno dieta 22 eur mesacne ak si ho da vyplacat mm mesacne,....len odpocitatelna polozka pri danovom priznani na manzelku,ktora je na RD sa hybe u kazdeho inak,...ale cca 700-800 eur to bude,...

luba28
25. jan 2014

@marci77 myslim tak ,ze ked si ty doma a mm pracuje,alebo aj ked pracujete obaja/bonus/

marci77
25. jan 2014

@luba28 super, dakujem za info :o) - ano tu odpocitatelnu polozku som myslela 🙂 som si nebola ista ako sa to pocita ...ale asi takto, ze? 3735,94x20%=747eur v pripade ak manzelka nemala v roku 2013 ziadne ine prijmy okrem rodicovskeho prispevku?

luba28
25. jan 2014

@marci77 ja len viem cca sumu,ale ako sa to pocita neviem,ale moze byt,.. 😀 aj ja sa vytesujem velmi a este bonus berieme raz rocne na 2 deti,tak si trosku prilepsime na chvilu,.... 😀 😀 😀

marci77
25. jan 2014

@luba28 veru, aj my tento rok po prvykrat - tak som bola trochu zvedava, kolko to bude 😉

evita68
25. jan 2014

@marci77 neráta sa x 20 %, ale x 19 %.. a aká bude vrátená výška dane záleží od toho, aký ma manžel príjem, nie je to paušálne taká výška, ako píšete
@luba28

luba28
25. jan 2014

@evita68 ved som napisala cca k tej sume,...ja neviem presne,.....

evita68
25. jan 2014

@luba28 no ale ak manžel zarába napr. 500 eur, mesačne, tak vratka dane je cca 270 eur.. to som chcela povedať 🙂

luba28
25. jan 2014

@evita68 ahaa,tak som sa sekla v rozpäti,ale stale je to pekna sumadostat len tak,ci??? 🙂 🙂 🙂 🙂 a ako sa to rata,ja to neviem,....daj vzorec ak vies,....

milagrosss20
25. jan 2014

A mozem sa.opytat .....mi sme s mazelom manzelia od 27.7.2013....od 25.7.2013 som na materskej..ako sa bude ratat jemu danove?? Dostava danovy bonus kazdy mesiac na malu...a za mna mu kolko vychadza? Teda vobec nieco donastane??dakujem pekne...

evita68
25. jan 2014

@luba28 no a ak manžel mal príjem za celý rok napr. 4000, tak na manželku nie je čo vrátiť... záleží to od dosť faktorov, takže robiť si len tak nádeje na 700 eur netreba 🙂

luba28
25. jan 2014

@evita68 a prijem sa berie v hrubom,alebo v cistom???

evita68
25. jan 2014

@luba28 nezd. časť sa vyráta takto:
3735,94 - hrubý príjem + odvody =
ak sú aj iné príjmy /materská, podpora, nemocenské a mnohé dalšie, aj tie sa odrátavajú/

luba28
25. jan 2014

@evita68 a moj rodicak sa priratava,alebo odratava,alebo ako ????

evita68
25. jan 2014

@luba28 rodičák sa nikde neráta

katulik851
25. jan 2014

Ahojte, ja mam len otazku - ak si muz da na mna odpocitatelnu polozku, mala som prijem na dohodu , to si z toho samozrejme odratame... ale z tejto dohody mi stiahli dan... mozem si aj ja podat danove priznanie aby mi tuto dan vratili? Dakujem...

evita68
25. jan 2014

@katulik851 jasné, že môžeš 🙂

katulik851
25. jan 2014

@evita68 dakujem 🙂

zuzzi08
27. jan 2014

žienky mohla by som sa opýtať, potvrdenie k daňovému priznaniu (odpočítateľná položka na manželku) sa vybavuje na sociálke? Bola som celý rok na rodičovskom príspevku, tak by sme s manželom chceli uplatniť daňový bonus na mňa. Ak áno, treba tam doniesť nejaké tlačivo, či mi dajú oni? Ďakujem 🙂

tyssa
27. jan 2014

potvrdenie ze si brala rodicak ti daju na upsvare

senka111
27. jan 2014

Dobrý deň chcem sa opýtať na ten daňový bonus má aj nárok manžel ak je živnostník a ja som na RP a ked ano tak čo treba aké tlačivo a ako to vypočítam .Ďakujem.

evita68
27. jan 2014

@zuzzi08 nemusíš zo zákona žiadne tlačivo predkladať, ale niektoré účtovníčky to vyžadujú, nech sa spýta manžel v práci, či to chce.. ak áno, potom na upsvar-e ti ho dajú..

evita68
27. jan 2014

@senka111 holky, nemýľte si daňový bonus na dieťa s nezdaniteľnou časťou na manželku.. treba veci riadne pomenovať, lebo potom človek nevie, na čo má odpovedať..

ak myslíš nezd. časť na teba, tak áno, manžel môže aj pri živnosti...tlačivo netreba žiadne... ak celý rok poberáš iba rodič. príspevok, tak max. čiastka na teba je 3735,94.. pri vysokých príjmoch živnostníka sa to ale mení, tak isto aj pri nižších.. k presnému výpočtu navedie samotné vyplnanie tlačiva Daňové priznanie typu B..

zuzzi08
27. jan 2014

@evita68 ďakujem veľmi pekne 🙂

gapa
autor
27. jan 2014

@evita68 no som to riadne dokopala, som hladala viacero vecí naraz, toto ma dosť zaujalo a chcela som to dať hned na net a takto som to dokiksovala, čo teda nemám rada, ked sa veci nenazývajú pravým menom ☹ 😒 (sa mi dokonca o tom snívalo, že som tam dala dan. bonus, no som dúfala, že to tak nie je) 😲
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ospravedlnujem sa a opravujem, SPRáVNY NáZOV TéMY mal byť:
NIE!! danový bonus na manželku od 2013
ALE SPRáVNE: odpočítatelná položka na manželku od 2013
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎

evita68
27. jan 2014

@gapa :D jééj, a ja som si vôbec nevšimla, že úvodný príspevok si dala ty.. odborníčka, ktorú tu uznávam :D v pohodééé, takých kiksov som narobila ajajáááj 🙂 a o tých snoch profesionálnodeformačných ti tiež môžem porozprávať 🙂

gapa
autor
28. jan 2014

@evita68 🙂 😅 😅

dnpo
28. jan 2014

@gapa
dobry clanok,tak sa uz nebude dat odpocitat zaplatene DNPO?

gapa
autor
29. jan 2014

@dnpo vyzerá to tak, že nie. Ešte som to poriadne nepozerala, priznávam, bo som chcela to nájsť priamo v zákone s čím to súvisí (predpokladám zmenili niekde nejaké slovíčko, dúfam, že nie len výklad). A tiež vlastne ak niekto pracuje, tak to vyzerá, že až od narodenia dieťaťa je nárok na odpočet (dokonca p. Mihál píše až mesiac po pôrode, čo som si myslela, že bude ako pri DB, že sa uplatí už za mesiac narodenia, ale toto bude asi inak teda. tiež som to chcela pozrieť aj inde (napr. návrh zákona, kde aj tie odôvodnenia bývajú prečo sa čo mení)