Darček pre 6 ročného syna na Vianoce

adulienka16
28. okt 2013

Prosim vas baby poradte čo kúpiť 6 ročnému synovi na vianoce teraz začal chodiť do prvej triedy

janinah
28. okt 2013

lego ninjago....alebo lyže,korčule....alebo vrtulník na dialkove ovl.....oblečenie sa mu neráta....ruksak,nie babetkovský....a kniha nech nechýba,u nás encyklopedia

adulienka16
autor
28. okt 2013

@janinah lega mame kopec doma a ani sa s nim nehra.chce auto na ovladanie a potrebujem este dalsie tipy

alena0305
28. okt 2013

@adulienka16 Záleží na tom, čo ho baví. Môj sa napr. s autami skoro vôbec nehrá. Frčí na vláčikoch Tomáš a spol. Takže kniha, samolepky a doplňovacie zošity s vlakmi. Ale je veľa možností - nejaké DVD, knihu, "pracovný zošit", karty, pexeso, spoločenská hra, magnetky - písmená a číslá a rôzne pomôcky pre prvákov , športové potreby, puzzle, anglický slovník- obrázkový (ak sa už učia AJ)

adulienka16
autor
28. okt 2013

@alena0305 Ďakujem za tip

sashabb
28. okt 2013

@adulienka16 mam tiež chlapa, takže napr. kolobežka, u nás dosť využitá, je za ten rok schopný ju "zničiť" čiže každe vianoce môže byť nová 😝 Potom je dobrá stavebnica seva, keďže ho lego ešte moc nebaví. A minulý rok sme mali ako hlavný darček praveké akvárium 😉

salome_82
29. okt 2013

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale nevedieť kúpiť dar vlastnému dieťaťu? Kto iný by to mal vedieť lepšie ako vlastný rodičia, ktorý to dieťa poznajú najlepšie? Už sa teším na pribúdajúce otázky o daroch akurát, že vek bude rozdielny, ach jáj...

ivett1
29. okt 2013

@sashabb ahoj, toto chce moja dcérka tento rok ... takže nad tým uvažujeme...ale má tam na zozname ešte skleník, eko systém a potom také babské parfémové laboratórium...
@adulienka16 synátor predškolák (na Vianoce bude mať 5r.a 4 mesiace) chce hmyzové laboratórium a hru - interaktívnu - lovci duchov... autá na diaľkové má, má aj antigravitačné autíčko (perfektné...) ... hrá sa s tým podľa záujmu ... má veľa druhov lega a toto sa mu teda neomrzí ...predtým bolo v kurze "ninja go" (pri skladaní mu pomáhame, lebo ešte nie je taký zdatný ... a potom sa s tým deti hrajú, takže za chvíľu ho môžu skladať znova...😀) a teraz by chcel "chima" ... a samozrejme letia u nás "smeťáci" 😀 (predtým gormiti...) takže určite budeme kupovať auto, bager alebo traktor...a určite aj kontajner (a rovno zbankrotujeme😀...)

adulienka16
autor
29. okt 2013

@salome_82 No predstav si ze neviem.moj syn ma všetko možné to by som tu bola do rana keby som to tu rozpisovala.kopec hračiek akvarium a ryby....................takze nemám žiadne nápady

salome_82
29. okt 2013

@adulienka16 Myslím, že stačí spýtať sa ho, keď nevieš...

babulina
29. okt 2013

Ja som dala detom dva velke letaky s hrackami, povystrihovali si co sa im pacilo, dokreslili stromcek a ozdoby a mame list pre jeziska, mame ho v obyvacke na policke odlozeny aby si pamatali co to vlastne chceli, ja som porozdelovala medzi babky a aj ja som nakupila a vianoce vybavene 😉

adulienka16
autor
29. okt 2013

@salome_82 povedal ze auto na ovladanie a andulku.auto kupime vtáčika určite nie a veci sa nerataju

sashabb
29. okt 2013

@salome_82
@adulienka16 podľa mňa je to normálna otázka, hlavne v tejto dobe keď je hračiek neúrekom, deti maju v podstate všetko čo chcú a teraz hladaj a vyberaj.
A spýtať sa? nooooo .... môj by chcel telefon, ale samozrejme najradšej hneď Iphone veď nebudeme trocháriť, taktiež tablet najlepšie Ipad veď keď už tak poriadny. Samozrejme ešte by nemal chýbať do izby aj pc, a televízor by sa mu tiež zišiel ... a mám mu toto kúpiť??? ja si myslím, že nie. Nedostane z toho nič!
A teraz môžem rozmýšlať, že ČO vlastne kúpiť, keďže všetko má (okrem tych 4 vecí vyššie). Pokiaľ by sme aj niečo z toho vybrali, tak maximálne jednu vec a ďalej? teraz su rôzne hračky, sama ani neviem ake a veľmi dobre padne ak dá niekto nejaký návrh. Samozrejme, že veľakrát ani neviem o akú hru-hračku sa jedná, keďže ma to osobne nezaujíma a tie hračky sa menia rýchlosťou blesku. Raz chce strašne to, potom zas ono a hlavne, aj keď to dostane veľmi rýchlo ho to omrzí.
Najlepšie je, keď mi deň po Vianociach povie "a pôjdeš mi kúpiť nejakú novú hračku?" 🙄

salome_82
30. okt 2013

@sashabb Nuž, ale to je chyba rodičov, že dieťaťu kúpia všetko a to si potom veci neváži... Také dieťa nepozná, čo to znamená túžiť, pretože dostane všetko, na čo si spomenie. Rodičia by sa asi občas mali zamyslieť nad svojimi počinmi. Naša dostane na Vianoce od každého po jednom dare = 3 a neplánujem na tom nič meniť ani do budúcna. Veľa hračiek spôsobuje stratu fantázie. Dnes napr. dostať kúpiť rôzne domčeky do interiéru, my sme si s bráchom robili bunker pod stolom... Mne nepríde normálne, keď rodič nevie, čo je pre dieťa vhodným darom. Ak má dieťa tak veľa harabúrd, že má vlastne všetko, tak by to mal byť dôvod na zamyslenie, či je to správne. Vidíš sama, že malý pri ničom dlho nevydrží, aj to je dôsledok...

sashabb
30. okt 2013

@salome_82 tak v tomto nemáš vôbec pravdu 😎 My zrovna nekúpime všetko čo chce, inak by mal všetky tie veci ktoré som písala vyššie. A žiaľ nijako neovplyvním, že je v rodine jediné dieťa a keď má sviatok či su vianoce, dostane dar od každého + väčšinou čo viem sa robia aj detské oslavy, kde taktiež niečo podostáva. Ako to mám ovplyvniť? zakázať to? že nie, nemôžete mu nič doniesť, babkám tetá atď, nie nemôžete mu nič dať lebo potom si to neváži? ... no neviem

mata128
30. okt 2013

@salome_82 nemas celkom pravdu...nasa ma v podstate tiez vsetko a robi mi problem kupit darcek.A nie je to tyn,ze by sme ju darmi zahrnali. Lenze dostane od ex,od oboch starych rodicov,od krstbej,u tety,samozrejme doma...to mas hned 6darcekov a to ma este v decembri meniny...takze napr.kolieskove korcule dostala minuly rok,telefon ma,lebo chodi po skoke na kruzky,musim mat prehlad co je s nou,tablet dostala minuly rok od otca,lebo siel na 3 mesiace do USA a chcel s nou byt v kontakte,bicykel ma,takze nie je to o tom,ze by sme ju zahrnali darcekmi...ale u nas sa oblecko velni rata,hracky moc nemusi,chce len nejake studium modne navrharstvo ci co,takze uvidine,ako si eate popremysla do decembra😉

salome_82
30. okt 2013

@sashabb @mata128 Naši kamaráti to vyriešili tak, že na Vianoce a narodeniny dostanú deti jeden veľký dar, na ktorý sa zložia rodičia, starí rodičia, tety, strýkovia a tak napr. dostali bycikel. Pretože keď dostali naraz 10 darčekov, s každým sa hrali dve sekundy a vyzeralo to, že ich ani nebavia a nevážili si ich. Takže áno, dá sa urobiť stop celej rodine. Mne sa takéto riešenie páči. Nehovorím, že dieťa nemôže dostať aj niečo počas roka. Len som zástanca toho, aby v obdarovávaní bola miera a aby dieťa zažilo pocit, že po niečom musí nejaký čas túžiť, kým to dostane.

sashabb
30. okt 2013

@salome_82 takto riešime narodeniny. Ale pokiaľ by som to mala zaviesť aj na vianoce, asi my mi dieťať nepoďakovalo 😝

salome_82
30. okt 2013

@sashabb Nuž, na čo je zvyknuté... Akurát teraz koluje po nete článok ako jedna matka zobrala deťom všetky hračky, prešiel rok a čuduj sa svete, neumreli od toho. Práve naopak, sú kreatívnejšie a šťastnejšie. Síce si myslím, že to bola opäť chyba tej matky, že deti mali doma kopu harabúrd a riešila veci potom moc radikálne, ale je vidieť, že už deti sú pokazené konzumom... A tak mohli by sme o tom dlho rozprávať 🙂

babulina
30. okt 2013

ja pred vianocami ako robim velke upratovanie, tak odkladam aj hracky, tie s ktorymi sa uz dlhsie nehraju tak odkladam bokom, pripadne si rozmyslim ci by nepotesilo ine dieta viac nez to nase, takto si strazim aby detske izby ( v nasom pripade dve) neboli preplnene roznymi hrackami alebo potom dieta ani netusi s cim sa hrat a odbieha z jednej veci k druhej, a ked pride obdobie chorob alebo dovoleniek tak vytahujem odlozene a ake su im zrazu vzacne, castokrat ich povazuju z uplne novu hracku
a mozno som divna ale hracky, ktore ich neoslovili a skoro ani neotvorili ked dostali, tak odkladam tiez a vytahujem pri najblizsich sviatkoch

k_a_j_k_a
30. okt 2013

@adulienka16 a to auto plus oblecenie nestaci? Aj nasa 4rocna chce auto na dialkove ovladanie. Tak dostane to plus oblecenie - pyzamo a tricko a ruksak do skolky. A takisto aj mladsia dostane jednu hracku. Nie ze by sme na to nemali, ale nevidim zmysel v tom davat detom kooopec hraciek.

evina313
2. nov 2013

malý bude mat na Vianoce 5,5 r. U nas bude pod stromčekom určite kniha, teda dve 😉 , najnovsie DVD zo Spievankova, spoločenska hra Jožin z bažin 😀, ale to su v podstate vsetko "drobnosti " , hl. darcek este nemame vymysleny, on sa teraz hrava len s blbostami / gormiti, bionicle... /a je pravda, že aj moj syn ma "milion " blbosti, s ktorými sa vobec nehra. vela veci sme vsak podostavali, podedili...Bohužial, zatial v rodine nemame mladsieho chlapca, tak ich skladujeme a niektore tiež posúvame ďalej...

keckesova
13. nov 2013

Svoju 6rocnemu synovi sme uz kupili na vianoce kolobezku,hru hadaj kto,baloniky ktore si podla navodu moze vytvarovat,knizku.

alusha
13. nov 2013

my tiez kupujeme po jednej hracke a po jednej stavebnici, starsiemu auto na dialkove ovládanie a sevu, mladsiemu stavebnciu blok a neviem aku hracku, velmi chce to plysove zvieratko z reklamy Happy ... neviem presne ako sa vola 😀 a mozno nejaku spolocensku hru ako spolocny darcek... podla mna je to viac ako dost, dostanu od starkych, od krstných rodicov a pri dvoch detoch sa toho zase len nazbiera kopa...

olivka84
13. nov 2013

ja sa tiez pridam mam synovca a pytala som sa co chce od jeziska a povedal ze metlu malu metlicku a lopatku aby mohol mame pomahat pri upratovani 😀 ale teda vytiahla som este s neho ze aj poschodovu postel aby sa mohol chytat stropu .

k_a_j_k_a
14. nov 2013

@alusha ja som vcera pocitala, ze ked deti dostanu od kazdeho len 1 hracku, tak nam doma pribudne 14 hraciek. Uz teraz sa toho desim a urcite musim vlietnut na hracky pre vianocami. A to nepocitam, ze starsia ma v decembri aj meniny, aj narodeniny.

evina313
16. nov 2013

este mi napadlo toto : http://www.biliardshop.sk/stavebnice/laser-pegs...
my to mame,ale len tu mensiu - traktor. traktor z toho síce nikdy nepostavil, ale celkom sa s tým zabaví 😉

luckarisko74
17. nov 2013

@ivett1 prosim ta to hmyzove laboratorium je co?moj maly stale chyta vselijakych pavukov, muchy... tak ma to zaujalo ze co to je 🙂

hameeda
17. nov 2013

@babulina : jej tak to moji by tam prilepili cele tie letáky a ešte by aj pozháňali ďalšie 😀

ivett1
18. nov 2013

@luckarisko74 to náš malý tak volá, ale originál je "hmyzáci" ... toto http://www.alza.sk/hmizaci-hmyzovar-d297596.htm
a alternatíva je slizové laboratórium ...🙂

babulina
18. nov 2013

@hameeda aj u nas sme museli stanovit hranicu - kolko hraciek mozu ponalepovat na list, jednak sme to limitovali velkostou papiera a na druhej strane moznostami jeziskovho vreca 😀 😀 😀 a nasi sa radi delia takze pochopili celkom rychlo