Poradíte darček pre 9 ročné dievčatko na 1. sväté prijímanie?

adky
17. apr 2015

Som krstnou 9 ročnej slečny ktorá ma na ďalší mesiac 1sv. prijímanie. Lámem si hlavu nad darčekom. Pred rokom bola pokrstená a kúpila som jej šperk - prívesok anjelika s retiazkou - čiže toho roku to už nemôžem zopakovať. Zatiaľ som jej dala spraviť veľkú cukríkovú kyticu a rozmýšľam čo k tomu. Čo sa páči dievčatkám v takom veku? Čo sa hodí na 1sv. prijímanie ? Peniažky jej tiež dám , ale chcela som aj nejaký iný darček. Knihy moc nečíta. Vďaka za odpovede 😉

lauricka
17. apr 2015

opytaj sa jej mamy

voskovaeva
17. apr 2015

my ideme dat korunky idu jej kupit bycikel, ale prvotny darcek bol tablet. 🙂 kolko stoji taka kyticka z cukrikou a kde sa da objednat?

monhla
17. apr 2015

Ja som už 1x bola a spýtala som sa primo slečny v prítomnosti jej mamy. Slečna si vybrala a jej mama mi to kývnutím potvrdila.
Tento rok idem rovno 2 slečnám a výber som konzultovala s ich rodičmi. Mne len zostáva pobehať obchody a zaplatiť to 🙂

petrofka
17. apr 2015

Neprehanate to?
Ja by som s nou sla na super obed s velkym zmrzlinovym poharom.
Naco deti ucit, ze za vsetko dostanu vecne dary? Ved darom ma byt to, ze prijala Jezisa do svojho srdca. Ja si pamatam, ze som dostala tiez nejake dary, omg, ale najviac si pamatam a najviac mi ucaroval len maly anjelik, taka 8cm soska a drzi sviecku. Mam ho doteraz.

katka1981
17. apr 2015

Mne krstna mama kupila zlatu retiazku, to bolo pred 20 rokmi. Mozno som divna, ale mne to pride ozaj divne za kazdu somarinu sa kupuju detom darceky. Chapem meniny, narodeniny, Vianoce, vysvedcenie nejaka drobnostka, alke za prijimanie, mi to pripada ozaj od veci. Asi mam triezvu chvilku a uvedomujem si, ze velakrat sa vyhadzuju peniaze za dary do kosa. Dohodni sa s jej mamou, ked tak jej daj peniaze, nech si setri na nieco rozumne. (peniaze sa hodia vzdy, ci na nejaky kurz, alebo skolu v prirode....)

wewe22
17. apr 2015

my sme kedysi davno dostavali hodinky take lepsie myslim ze aj dnes sa take veci davaju alebo peniaze a ona potom s rodicmi poriesi co za ne kupia

vinifred
17. apr 2015

..ja by som peniaze nedala..kytica a zlatý prstienok,ktorý by si vybrala sama..moja krstná to takto so mnou urobila..bez cukríkovej kytice...🙂

lucyzet
18. apr 2015

u nás je zvyk k 1.sv. prijímaniu hodinky. Aj ja som dostala. 😉

anjelikdianka
4. máj 2015

Moj syn bude mat 1.sv prijimanie tento mesiac spolu aj so sestrinou dcerkou.Dievčatku som kupila hodinky+ruženec a ešte sviečku čo budu mat pri prijímani.Synovi hodinky kupila moja sestra(krstná mama),my sme mu kupili tablet,ruženec+sviečku.Od starých rodičoch dostanu peniaze.

karinka
28. sep 2016

Ahojte...Nas caka prijimanie buduci rok v Maji a tiez sme rozmslali, co jej ako rodicia kupime, tak sme prikyvli , ze bicykel, no kedze si ho rped mesiacom sama kupila za nasporene, mame po darceku 😀
No ako mamicka som zistila, ze nie je dovod jej vlastne kupovat nic extra, myslim ze jej kupim anjelika z lasky na pamiatku a z lasky a darcekom bude uz len to, ze nas bude dost velka skupinka, takze treba zaplatit restiku, obed, tortu urobit..Urobime jej pekne popoludnie este a bude rada za darceky od ostatnych ...

kika_flower
24. apr 2022
Používateľ kika_flower je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kika_flower.

Pri takejto príležitosti odporúčam kvalitný ľahučký bicykel alebo kolobežku, to teraz deti v jej veku obľubujú.