Poraďte darček pre 2 ročného chlapca

lubicakovac
22. aug 2012

Prešla som celú kategóriu a 2ročné deti to tu nejako obišlo 🙂 Náš malý ide mať za mesiac 2 roky a vôbec neviem čo mu kúpiť aby ho to bavilo a aj sa niečo nové naučil. Je hrozne zaťažený na autá a chcela by som aby sa bavil aj s niečím iným, okrem vecí ako zbrane, pištole, tanky a pod. Som dosť proti takýmto hračkám a myslím že ešte má na ne čas.

Poraď prosím, či už máte vlastné skusenosti alebo len nápad, poteším sa aj tým. Ďakujem

lenka311
22. aug 2012

My frčíme momentálne na puzzle... Už aj teraz volá aby som jej pomohla... Skladáme ich neustále doma, veľké od troch rokov. Baví ju to, no musím jej pomáhať. /mám tie knižky s vkladacími puzzlami a drevenné od 3och rokov/
Potom výborná hračka je cheva, z toho sa dá veľa postaviť.
A na von je ideálny first bike, úžastná hračka, alebo potom plastová motorka....
Mám síce dievčatko, no toto sa hodí aj na chalana...

blumka
22. aug 2012

lego duplo

majusa4444
22. aug 2012

bicyklove odrazadlo..nic lepsie som mojmu nemohla kupit..bez neho vonku este ani nebol :D

lenok
22. aug 2012

@lubicakovac mame takmer rovnake deti, a netusim, co malej kupit v oktobri na narodky... dik za temu, budem sa inspirovat unisexovymi hrackami 😉

mummy01
22. aug 2012

@lubicakovac tak moj je tiez maniak na auta 😀 na druhe narodky dostal poschodovu garaz s vytahom,kamion....tiez ho bavi Duplo,knihy a zvieratka.U nas puzzle nefici,z toho chyta nervy.A este ho bavia hudobne nastroje-ustna harmonika,detsky klavir,saxofom a bubon.Teraz bude mat neminy a planujem mu zasa rozsirit vozovy park o elektricku a smetiarske auto 😉

soldi
22. aug 2012

@lubicakovac moj maly je sice mensi, ale miluje hracky, auta od anglickej firmy wow. su velmi pekne spracovane, kazda ma nejaku inu funkciu a su nerozbitne! fakt odporucam 🙂

http://shop.babetkovo.sk/index.php/vyber-podla-...

agentkak
22. aug 2012

@lubicakovac presne aj mna trapi tato otazka a nejak ju neviem stale uzavriet...
ja som premyslala nad drevenou vlačkodrahou (z ikea) alebo potom taky kutilsky kufrik čo sa da rozlozit na pracovny stol s roznym akoze naradim ale nejak nie som uuplne presvedcena pretoze maly sa v poslednej dobe bavi autami a knizkami - le tie dost devastuje 😀

angua27
23. aug 2012

ahojte, ja som malému na druhé narodky kúpila sadu náradia, dostal garáž, kamión, ktorý vezie autíčka, knižky, Lego Duplo, traktor na skladanie od firmy Meccano. Lego a Meccano ho baví doteraz. ako každého chlapca, bavili ho najviac autíčka, lopta, naháňačky, tak som sa snažila tomu prispôsobiť. puzzle u nás nefičí doteraz a to bude mať päť rokov. 😉

lubicakovac
autor
23. aug 2012

Ďakujem baby za odpovede 🙂 no ešte taká poznámočka, bicykel ako trojkolku smoby sme mu už kupili, tá ho baví kým drží nohy na pedáloch, potom sa nahnevá a odíde 🙂 drevené hračky máme, dosť veľa ich dostal, lebo všetci vedia že mám rada natur veci tak to nejako asi chceli sklbiť :D no najhoršie je že v poslednom čase je hrozný nervák tak neviem fakt čo mu dať aby sa nehneval ale niečím sa od Vás inšpirujem

ivett1
23. aug 2012

@lubicakovac ahoj, možno aj tu nájdeš tip na darček, sú to síce staršie témy, ale...kuk, ak budeš mať čas😉...u nás malo svojho času úspech odrážadlo...plastové (zn.Lena?...)...bicykel ho príliš nebavil a trojkolku- koníka mal veľmi rád, ale len keď sme ho tlačili 😀 (mal takú 2v1 - mala pedále, striešku proti slnku, tie zábavné tlačítka na riadidlách, podložku na nohy a vodiacu tyč...🙂)
a ešte som si spomenula, že ho zaujali klasické drevené kocky s motívom príbehov o mackovi pu-skladačka (puzzle tiež nemajú, dúfam, že len zatiaľ, u neho veľký úspech...) ...vtedy to bol jeho "obľúbený hrdina"...a skladal a skladal a potom aj staval a hlavne najradšej búral- pyramídy a domčeky 😀...no a u nás musí byť vždy nejaká kniha- takže dostal vtedy obrázkovú knihu o ...dinosauroch...(tie tvory-potvory u nás fičia dodnes...)
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-slavnosti-a-darceky/aky-darcek-krsniatku-chlapcovi-k-2-narodeninam-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/aky-darcek-k-2-narodeninam-pre-chlapca/

redotka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kekisa
19. aug 2013

ahojte my sme kupili, trampolinu intex playhouse, je to vlasnte nafukovacka, uplny zabijak casu...uz som pri nej precitala 2 knihy😀 co sa mi doteraz pri malom nepodarilo. Stale je tam, skace, vyvaluje sa, nuz a ked pridu kamosky a kamosi az to je prada...vrelo odporucam.

01minutka01
9. máj 2014

@soldi pises ze maly mal rad hracky wow, nahodou ich nechces predat, ak ano, mam urcite zaujem, vsade zhanam. dakujem

soldi
9. máj 2014

@01minutka01 skusala si aj ebay? tam ich mavaju. a aj sk obchod bol cez net, len si nespomeniem na nazov.

ja mam este druheho chlapceka, 10 mesacneho a on sa s nimi hra, tak nechcem predavat

01minutka01
9. máj 2014

@soldi zial na ebay stranke to neviem najst, neviem sa tam nejako zorientovat....dakujem

pribinak
9. máj 2014

Lego duplo, policajná stanica, alebo mcqueen

lilienw
30. máj 2014

tahacie hracky, skladacky ci uz duplo alebo nejake drevene, pises ze ze zatazeny na auta, ved ho nechaj ked sa mu lubia, este ho podpor v tom, nemusi to byt prave dalsie auto, mozes prilozit nejaku skladacku z coho sa da poskladat garaz na jeho auta, alebo pretekarska draha, proste stavaj na jeho zalubach a pridavaj k tomu... drevene kocky popripade drevena stavebnica alebo minule som videla uzasne stavebnice od teifoc http://www.playsafe.sk/toys/construction-sets.h... su to normalne palene tehlicky, vies z nich vymurovat co len chces, spajas ich so specialnou maltou a ked ta omrzi domcek tak sa to vo vode da rozpustit, sice je to mozno pre o nieco starsie deti, ale ak mu tvoj manzel pomoze urcite bude nadceny

tigri
30. máj 2014

@lubicakovac Pri tretom dietati uz mame skoro vsetko, takze je fakt uspech najst nieco zaujimave. Teda ak odmyslim taku tu klasiku, ako odrazadlo, puzzle, knizky, lopty, lego, detské PC a pod.

Z tych zaujimavych, co sa mi podarilo najst za poslednu dobu:

Mozaika pre male deti - rozvija jemnu motoriku a uci sa farby, mame tieto:
https://www.modrykonik.sk/shops/hracky/ewlj/moz...
prip. pozri cely jej album, ma tam kopec zaujimavych veci aj pre mensie deti

Klasicka zatlkacka IKEA:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5721...

Šróbovacie autíčko z Dráčika - neviem nájsť link na to, ale je to také autíčko, čo má veľké šróby a dá sa rozloziť na jednotlivé diely, šrobovák je na batérie a má aj spätný chod, stálo to okolo 15 eur

Maľovanie vodou, je toho množstvo, napr. toto:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=165954

kika_flower
24. apr 2022
Používateľ kika_flower je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kika_flower.

Určite odporúčam pre 2 ročné dieťa nejaké super odrážadlo.

svetlana16
24. apr 2022

@lubicakovac za mňa a za naše deti môžem povedať že cykloodrazadlo bola najlepšia voľba... Mame Yedoo TooToo a zbozbuju ho, je ľahké a naucili sa na nich vyborne udrzat rovnováhu a hned potom presadli na bicykel bez pomocnych koliesok... 🙂

jakubrianka
24. apr 2022

@lubicakovac my sme kúpili first bike a ešte drevené náradie, tiež máme o mesiac 2 ročky. Super sú kadejaké stolíký napr s náradím, kychynka, alebo pieskovisko.

frederika887
16. dec 2022

Ja preferujem knižky, lego a ak chcete niečo hodnotnejšie tak kvalitné odrážadlo je úžasná vec, dieťa má pohyb a aj sa zdravo unaví.