6 ročná dcéra má znovu vši a bude mať vyholenú polku hlavy

hujska
20. mar 2014

Ahojte maminky a ocinkovia.Chcem sa opýtať,či má niektorá z vás dcéru v tomto veku so strihom ako som uviedla.Dnes ideme na to.Ja aj moje zlatko.Vôbec nenamietala.Našli sme si pekný strih na nete a obe sa ideme dať oholiť.V pravidelných intervaloch prichádza zo škôlky zo všami a už nás obe prešla chuť vyčesávať 2-3 hodiny vlásky do pol chrbta.Viem,že zvyšok hlavy budeme musieť kontrolovať,ale predsa to už nebude trvať tak dlho.A predsa len,aj vlásky si potrebujú oddýchnuť.😀

luvika
20. mar 2014

No moja dcera by plakala noci dni, ak by som jej takyto strih dala 😀 uz ju vidim...neviem si to na takom malom dietati predstavit.

dai
20. mar 2014

@hujska preco jej nedas radsej pekny kratky zostrih? neviem, mne sa zda na 99% dospelych ten uces otrasny ale spravit toto dietatu? ☹

janulienocka
20. mar 2014

akoze to co je za napad malému dievcatku vyholit pol hlavy kvoli vsiam!?

wieruska1
20. mar 2014

uprimne je toto jeden z najbizarnejsich napadov ake som tu na MK citala.... a ze ich je dost lebo fantazii sa medze nekladu. kratky zostrih na celej hlave pripadne nejake to mikadko po ramena ale vyholit pol hlavy? asi potrebujem terapiu.

luvika
20. mar 2014

Hlavne aby si nedocielila to, ze sa jej deti budu smiat...zial, deti su take.

bubatinko
20. mar 2014

fuuuha to by som nevidela ako riesenie .... vlasy by som asi skratila nejak max po plecia mozno aj kratsie trochu aby sa to dalo lahsie vycesat ale dievcatku by som veru nespravila to ze by som ju vyholila.... :( aj ked chapem zufalstvo...

trvajte na kazdodennom kontrolovani vlasov v skolke hned pri vstupe... u nas v skolke len toto zabralo na nezodpovedných rodicov... hned sa nasli "vinnici"

anett98
20. mar 2014

tak malému dievčatku určite nie! nevidím dôvod na tak radikálne riešenie....nechápem ten zmysel 😒

zuzkat1
20. mar 2014

@hujska keby toto niekto toto urobil mojmu dietatu tak mu ruky dolamem... Akoze asi reagujem prudko ale toto je uz drasticke riesenie... Existuje kopa samponov na prevenciu proti vsiam... Ja by som toto dcerke urobit nemohla...hanbila by som sa ju aj z domu pustit...tento typ "ucesu" je jednoznacne jeden z najhnusnejsich

kacena4
20. mar 2014

@hujska preco nie hoci si neviem predstavit tu druhu 1/2 hlavy hod foto alebo aspon link z netu nech su mamicky v obraze, ale viem si predstavit to vecne vycesavanie, kto s tym nema skusenosti tak asi nevie, preto si viem predstavit rezignovane 6 rocne dieta ktore zvoli aj vyholenie hlavky aby malo pokoj aj svagrina sa s tym bortí a nevie cos tym ☹ uz mesiace stale ich nosia zo skolky a z kuceravych dlhych vlaskov to vycesavat je horor tiez som jej navrhovala nakratko... a dcerkyna spoluziacka este do minuleho roku chodila do skoly na jezka ostrihana a to mala uz 9 rokov ako mamina 😉

dai
20. mar 2014

@kacena4 tak ja mam skusenosti so vsami - dcera ich minuly rok priniesla zo skolky - mala ich nastastie len raz - vyskyt sa okamzite nahlasuje- za 4 roky co tam chodi ich mali len asi 3x - raz to schytala aj ona - ma vlasy asi po zadok - takze viem co je to vycesavanie - trapili sme sa s tym asi mesiac... ale ako baby pisu - existuju aj sampony na prevenciu - staci v case ked uz sa ich clovek zbavi si s tym zmyvat hlavku aby sa nechytili znovu, detto tlacit na skolky aby sprisnila pravidla... Vsi su pre mna asi zatial najhorsim zazitkom zo skolky - najviac nas vytrapili... na druhej strane som strasne rada ze uz sa dnes daju takto setrne odstranit, ked som ich mala v skolke ja tak som isla pekne na jezka a umyvali mi ich liehom ci cim - viem ze to strasne stipalo... V kazdom pripade si na ten uces a plac spominam dodnes...

Ak to spravne chapem tak zakladatelkina mala ma ist do skoly - osobne by som toto dietatku neurobila - chapem ze mamicka sa chce realizovat a chce byt za zaujimavu ze aj dcerka bude mat uces ako ona, ale v tomto pripade by sa mala hlavne spravat ako rodic a mat viac rozumu ako male dieta - ako tu pisali ine zeny, deti dokazu byt krute a este v novom kolektive... uff😉 v kazdom pripade je to jej dieta a robit si zial rodic moze co chce v takychto pripadoch☹

sissy27
20. mar 2014

@hujska hm akože... v prípade, že opäť donesie vši, tak to zaberie len o polovicu menej času? to je čo za logiku? nebolo by lepšie zvoliť kratší účes, aby to zabralo napr. len 10% času? ak teda sa bavíme o opatrení proti všiam, nie o módnom výstrele mamičky... ešte by som teda rozmýšľala, čo s tou vyholenou polovicou? lebo neuveríš, ale bude to dorastať... tak čo teraz? budeš jej tri roky udržiavať tento strih? alebo po roku prestriedaš a vyholíš druhú polovicu, nech aj vši majú zmenu? proti všiam mi to príde úplne nezmyselné riešenie, to ako keby ti pri zápale slepého čreva odoperovali len polovicu...
Inak k samotnému účesu - je tak "originálny" až je trápny...
čo sa týka vší - keď už sú, tak samozrejme šampón a olej proti všiam, hnidy najlepšie zničíš žehličkou na vlasy, ale naozaj treba dôkladne, aby spálilo všetky... treba proces aj opakovať... a ako prevencia je dobrý tea tree oil...

cairka
20. mar 2014

Tiež viem, čo je vyčesávanie vší. či lepšie povedané hníd, z vlasov po zadok...Nemohli sme sa ich zbaviť ..zbavili sme sa a za pár dní boli späť ... malá nedovolila ani konce skrátiť, takže keby som jej navrhla vyholenie, tak hádam aj z domu ujde 😝 ale ak zakladateľkina malá súhlasí, tak by som skrátila vlásky, nejaký pekný krátky dievčenský strih... ale na celej hlave, nie na pol, na to má čas, keď tak príde sama dobrovoľne v 14.tich 😝 bude môcť len sebe nadávať, keď sa jej budú smiať

katy1979
20. mar 2014

proti chuti ziadny disputat. Ale radsej by som teda vlasky skratila napr. na mikado ci kludne aj na kratko ale vyholit polovicu hlavy 6 rocnej babe uf. A to som ja uletena dost ale toto veru nie.

k_a_j_k_a
20. mar 2014

@hujska fuha, drzim palce. My mame vsetky tri dlhe huste vlasy a v skolke teraz podozrenie na vsi. Ja sa toho neskutocne bojim. Viem, ze pri ostrihani by sme revali vsetky, este aj MM 🙂. A neskusala si jej vlasky nafarbit? Viem, ze je mala, ale osobne by som pri mojej starsej (5r) volila tu farbu.
Inak, ze v Cechach predavaju nejaky sampon, co sa u nas predavat nesmie a pomaha.

simca06022011
20. mar 2014

no to mi pride velmi drasticke a zbytocne... podla mna to vobec nie je riesenie, treba kupit riadny sprej, hnidacik a vycesat, ked tak vlasy skratit.. na 2x to urcite pomoze... a vsetko vyprat a vyzehlit vzdy s touto "kurou" hned. A na tie v dlzkach urcite pomoze zehlicka 🙂))

hujska
autor
20. mar 2014

100 ľudí,100 chutí. Ja len toľko...radšej krátke čisté vlasy ako dlhé a so zvieratkami.Ani krátky strih nepomôže,keďže vši lepia vajíčka blízko korienkov...a ešte jedna vec ,keby to bolo občas,tak takéto radikálne riešenie nevolím.Ale ako som písala,je to pravidelné.Nie som taká bohatá,aby som dookola len prala,kupovala šampóny a spreje.
Moja dcéra s tým strihom nemá problém.Ani škôlkarov sa nebojí.Je papuľa a vie sa lepšie obrániť ako ja sama.Som na ňu pyšná.Všetko som jej vysvetila,sadli sme k netu a ona sama mi ukázala na babenku,ktorá mala pol hlavy vyholenej.
Teraz leží na gauči,(kým ja píšem,prezliekam a vysávam)a vypytuje sa,kedy príde tá kaderníčka. 😉
A foto potom priložím...

stanislavao
20. mar 2014

@hujska preco by mala mat vyholenu hlavu? ved aj kratke vlasy moze mat. a kde sa vam tam stale beru vsi? nechapem. treba pekny kratky strih, hoc aj akoze na jezka - ved aj Laura Rolincovej mala jezka uz. niektorym detickam to pristane. ale urcite jej nedajte polku hlavy vyholit. ved sa jej budu deti posmievat.

lenusinka
20. mar 2014

Fúha...podľa mňa to nieje dobré riešenie...prikladám svoju skúsenosť..mne mali vši obidve deti...a riešila som to podomácky...alpu smiešať s troškou domáceho oleja, poriadne votrieť do vláskov, zabaliť hlavu do igelitky a uteráka a nechať pôsobiť aspoň dve hodinky...potom zmyť a uvidíte ako mrchy zdochnuté samé vyplávajú...potom sme ešte umývali hlávku asi dva-tri krát šampónom, lebo mali smradľavé a mastné vlásky , ale určite to pomohlo...už nikdy si nekúpim šampón za neakých 6 eur, len ako prevenciu možno, ale na samotné vši len alpu a olej..a na hnidy som používala žehličku alebo kulmu na vlasy, pekne ich spáliť a potom len vyčesať...myslím si, že smradľavé a mastné vlasy, ktoré sa dajú umyť, je lepšie ako dieťaťu vyholiť polku hlavy... 🙂 ...vlasy som ani jednému ani len nepodstrihla..syn má strašne husté vlasy a po ramená a dcérka má vlasy po pás...a ešte som všetko oprala, čiapky bundy mikiny periny plyšáky vankúšiky a čo sa dalo aj vyžehlila...a bol pokoj....prajem skorý odchod potvoriek...

dai
20. mar 2014

@hujska prepac ale kratky strih pre prevenciu urcite pomoze viac ako ked jej polku hlavy vyholis a polku nechas dlhu ( teraz pisem o samotnom chyteni vsi - na kratke prejdu omnoho tazsie ako na dlhokanske...) - detto ich odstranovanie z kratkych je neumerne lahsie ako z dlhych ( kedze hnidy omnoho lepsie vidis, nemusis vycesat cely dlhokansky vlas ale len malicky kusok). Tvoja dcera nema este rozum nato aby toto pochopila, ty ale predpokladam ze uz ano.... Stale mi to pride ze ti ide skor o ten uces a toto so vsami je len taka pre teba samu vyhovorka - lebo sama vies ze realne ti to absolutne nepomoze...
to ze je dcera papula v zohratom kolektive skolky este absolutne nemusi znamenat ze bude papula v novom kolektive skoly - ale ako som pisala je to tvoja vec samozrejme...

sisiska
20. mar 2014

a tu druhu polovicu hlavky jej nechas taku dlhu? myslis, ze tam sa jej tie vsi drzat nebudu? nerozumiem celkom tomuto napadu...ona s tym suhlasi? urcite by som na to nesla takto radikalne...

hamimami
20. mar 2014

ahoj....uz tyzden beham po svete s podobnym ucesom, nedala som si vyholit polku hlavy iba na lavej strane bok a za uchom uz mam normalne dlhe....ja som to dala na 3mm a to sa mi zda dost nabuduce to uz az tak kratke nedam 😀 som s tym ucesom uplne stotoznena a spokojna....ALE....mam tiez takmer 5 rocnu dcerku, no neviem si predstavit ze by som jej toto urobila....poviem ti pravdu aj na mne to vyzera dost drsne, neviem ako to moze vyzerat na dietati 😕 planujes to celkom vyholit a celu polku? ufff....neviem...sama vnimam tie pohlady na zastavke a tak....mne to ako nevadi 😀 mne aj mm sa to paci ale dietatu by som to rozhodne nedala....ale rozhodnutie je na tebe, ja myslim ze uz rozhodnuta aj tak si....no a suhlasim ze co sa tyka vsi tak to asi nepomoze...my sme ich nastastie nikdy nemali, ale chapem ta ze to musi byt na nervy, no toto podla mna nie je riesenie....a co sa tyka teba tak tebe ten uces odporucam, citim sa s nim skvele,a kedze to nemam uplne na celej polke hlavy, kedykolvek prehodim vlasy a vyzeram zas normalne 😀 😀 😀

hamimami
20. mar 2014

a daj foto prosim ta potom 🙂

lenusinka
20. mar 2014

A ešte som zabudla napísať, že tú alpu a olej mám odskúšanú viac krát aj sama na sebe...:-P...

denanika
20. mar 2014

no je to dosť divný účes aj pre dospelého a nieto ešte pre dieťa a to si neviem predstaviť tie výsmechy v škôlke, deti vedia byť kruté a hlavne ak je niekto iný. Nesúdim, je to len môj názor 😒

senta_sofia
20. mar 2014

Neurobila by som to, kym nebude dohola uplne tak sa tam mozu usalasit aj tak, takze nevidim nejaky prinos 🙂

brady1
20. mar 2014

Ja by som jej dala na vyber pár učesov, ale ja poznam ľudi ktorým to fakt ide su podareny, neviem ako vyzera Vaša dcerka 😉 ale myslim že aj na takom dietati to može vyzerat štylovo, samozrejme ak to mala chce 😉

brady1
20. mar 2014

@denanika vysmechy v školke?záleží ako je mala sebavedoma, možno potom všetky deti v školke to budu chciet 🙂

zuzin78
20. mar 2014

dalsi blaznivy napad na MK, svoje sny a pocity prenasat na svoje dieta a to bude najviac trpiet....

mima122
20. mar 2014

@hujska aj moja švaginka s mala takýto istý problém, a použila šampon na blchy pre psy 🙂 ale zabralo to a nemuseli nič strihať, lebo tie drahé šampóny a vodičky z lekárne nezaberali,

hujska
autor
20. mar 2014

Chcela by som dať na pravú mieru mienku o mne...vôbec nie som zástanca profi účesov na deťoch.Absolútne odmietam,že chcem dať tento strih kôli tomu,aby som uspokojila moje túžby.Tlačí ma do toho opakujúca sa situácia.Keď som začala čítať vaše príspevky,tak som chvíĺu zapochybovala.No pohľad na moju dceru,ako sa škrabe a zúri ma presvedčil.Nielenže ona súhlasí,ale sama si ho vybrala a nemyslím si,že ako 6 aj pol ročná je taká blbá,že nevie ako to bude vyzerať,čo na to ľudia a hlavne deti v škôlke.Niektoré si tu o mne myslíte,že nie som normálna a nič tým nezískam.No samé si uvedomte,že aj chlapcom sa dáva vyholiť hlava,keď má vši.Vtedy je to ok?
Ja jej plánujem dať vyholiť bočné časti a za uškami.A keďže má husté vlásky,vôbec jej nebude vidieť,že má vyholenú hlavu.Tam sa NAJVIAC vajíčok vyskytuje!!! Kým pôjde do školy,tak jej podrastú.A potom zmeníme strih na celej hlave.Ešte chcem pripísať,že mám ďalšiu dcéru školáčku a ona mala len raz vši. 😕