Ako liečiť jačmeň v oku?

adrianaj
11. sep 2009

prosím vás, kto mi vie poradiť ako liečiť jačmeň v oku?dakujem

saska.t
11. sep 2009

adriana liecit bez lekara sa jednoducho neda a mam m bohate skusenosti, moj manzel ma posledneho pol roka, kazdy mesiac v jednom oku jacmen. Bud mu nasadia mast s ktorou to po tyzdni prejde alebo musi cakat. Ak by sa opakoval na tom istom mieste tak by mu ho vyrezali, buhuzial ho ma stale niekde inde ☹

nguyen
11. sep 2009

mne vyoperovavali na oboch ociach takmer naraz, je to velmi neprijemna vec, boli to a je to dost skarede, puchnu z toho cele oci atd
chod ihned k ocnej lebo vseobecny lekar ti da framikojin, co je pri niektorych pripadoch (ako napr moj) horsie ako nic.
ocna by ti mala dat nejaku protizapalovu vec ako ophtalmo-septonex alebo ine mozno viac speci lieky
pravdepodobne ti naordinuje zabaly "sucheho tepla" a v horsom pripade ti urobia uz v ambulancii taky mini zakrok, aby si nemusela ist na operaciu
jasne ze mozno iba 1% zo vsetkych jacmenov je take brutalne ako som to mala ja ale ja som si za to mohla prave tym ze som to dlho odkladala a potom som sla k vseobecnemu, ktory o tom figu vedel a az ked som mala obrovske hrce na oboch ociach sa spamatal a poslal ma na ocne
a take zakladne odporucanie, vyhni sa pretieraniu oka s jacmenom a nasledne toho zdraveho, lebo si ho tam zarucene prenesies 😉

adrianaj
autor
11. sep 2009

diky, to nemám ja, ale moja štvorročná dcéra a bojím sa ak jej to budú rezať, lebo ona plače už ked počuje slovo doktor a už to má dosť veľké a nechce jej to prasknúť,už som jej to aj nahrievala ale nič nepomohlo, bojím sa že jej pomôže už len ten chirurgický zákrok

nguyen
11. sep 2009

ja ta vazne nechcem strasit a je mi jasne ze kazdy jacmen je iny ale ten moj by nepraskol ani omylom a keby ano tak by som tam mala jazvy ako hrom

mne to rezali resp prepichovali najprv v ambulancii a vzdy zo zasady z vnutornej strany viecka aby jazvy neostali na viditelnych miestach, inak je tomu 10 rokov a tie jazvy stale mam (mam ich na vnutornej strane viecka - tej co sa priamo dotyka oka) to nepomohlo, lebo aj ked mi to potom vycistila od vsetkeho bordelu co som tam mala, viecko sa velmi rychlo zrastlo (asi za par minut 😲 ) a proces zapalu zacal nanovo takze mi to robili operacne, normalne pod lokalnou anestezou (ale ja som bola uz velka-dufam ze dieta uspia uplne, lebo to bola fakt riadna pecka-nikomu to neprajem) a vlastne az pri tej opreacii mi vybrali cele "jacmenove lozisko" mala som 3 dni zalepene oko a ked som ho odlepila operaovali mi to druhe aby som nemala 3 dni uplu tmu 😀 potom som to liecila asi 2 az 3 mesiace specialnymi mastami a bolo to dost na prd, lebo som mala uz asi 16 rokov a nemohla som asi pol roka vobec licit 😝 a teraz presne viem kedy to zacina a v najrannesom stadiu zakazdym utekam na ocne nech s tym rychlo nieco robia aby to nenapuchlo

takze aj ked je to urcite menej vazne ako moj mega-jacmen, aj tak plati : cim skor pojdes k lekarovi - tym lepsie 😉

majina.b
11. sep 2009

ja s jačmeňom v oku chodím k očnej 2 rok, mala som 3 X o odstupom, vždy som mala inú masť a kvapky

neviem či by pomohlka nejaka babska rada, skor lekárka

majina.b
11. sep 2009

ja si myslim že je to zanesené, i keď nevedomky

adrianaj
autor
11. sep 2009

ona to má na spodnom viečku, pri kútiku oka a už to má asi tretí krát stále na tom istom mieste, ale tie prvé razy to mala menšie a nahriala som jej to repíkovým odvarom a za 3 dni hnis vyšiel , ale teraz to má také väčšie asi už len naozaj za tou dr.musíme ísť, ale ešte mi svokra poradila ľanové semeno v mlieku povarené a celú noc nechať prelepené oko, že ona to tiež také mala a pomohlo jej to a tiež jej hrozila operácia, idem to ešte asi vyskúšať len neviem, či malá vydrží s tým obkladom celú noc

majina.b
11. sep 2009

je to vobec jačmeň, nie je to dedičné
ak je to jačmeň, tak daj pozor na hygienu ruk , nikdy nevieš....

mywiel
11. sep 2009

Homeopatia Euphrasia

adrianaj
autor
11. sep 2009

majina je to jačmeň a svokra vravela, že odvtedy to nikdy nemala, možno si to tam aj rukami zaniesla, alebo ak je citlivá na prievan alebo som čítala že pri oslabení imunity to vzniká,ja už neviem

majina.b
11. sep 2009

homeo uznam, ale asi prv konzultácia s očným aby si bola ista na 100%

twinflame
11. sep 2009

Jacmen je zapal korienka mihalnice. Obsahuje hnis, ktory casom vytecie. Mne pomohlo prikladanie odvaru z bylinky - Očianka rostkovová. Dá sa kúpiť v lekárni, stojí 1 - 1,50 €.

mywiel
11. sep 2009

skus si zohnat aj hepar sulfuris calcareum a pulsatilu 9CH 3granule pod jazyk nechat rozpustit 3x denne, prip. este krém Calendula potierat 2x denne
Co je super babsky recept prilozit postruhany zemiak. 😉

mywiel
11. sep 2009

Jacmen je oslabena imunita a je to virusové ochorenie.

snezienocka
11. sep 2009

moj maly ma jacmen v oku aspon 5 krat do roka. niekedy aj 3 naraz v jednom oku. robi sa mu to na jar a na jesen. prvy mal v 9 mesiaci. uz sme videli kadejakych lekarov na slovensku aj v zahranici. a stale nam len to iste hovoria. ze prikladat teplu handricku alebo vymyvat 5 krat za den vlhou spongiou + antibiotika. lahsie povedane ako urobene. ako takemu malemu budem prikladat na oci nieco teple na 5 minut? este ked bol mensi tak som ho ovladla a musel ci chcel ci nechcel ale teraz ma 3 roky a uz ho len tak neudrzim. a k tomu ta trauma pre neho. uz som rozmyslala ci to nieje dedicne lebo moj otec to maval ked bol mladsi.
lekari hovoria ze sa to robi detom ktorym chybaju nejake vyzivne latky. no tiez s hygieny ruk, kedze deti si casto pchaju ruky do oci. moj syn vobec nebyva chory a zje skoro vsetko okrem zemiakov a vajicka. aj ruky si umyvame casto. najhorsie je ze tie jacmene ma niekedy aj cely mesiac.
uz som rozmyslala ci to nemoze byt aj alergicka reakcia na nieco kedze to ma vzdy na jar a na jesen. alebo ze by vietor? no ja uz naozaj neviem. bala som sa aby mu to neposkodilo zrak ale ocny lekar hovori ze to nema ziaden vplyv na to a moj syn ma zrak ako orol na rozdiel odomna.

adrianaj
autor
11. sep 2009

snežienočka ja si myslím, že moja to má asi z vetra, u nás to je tiež problém mať niečo na oku 5 minút a dlhšie a my tie všetko papáme len mäska menej to moc nemá rada a tiež nebýva vôbec chorá, tak neviem a ruky jej každú chvílu umývam

mneme
11. sep 2009

adrianaj, najjednoduchsi recept na jacmen je niekolkokrat (aspon 5x) denne vymyvat odvarom z kamiliek natolko teplym, kolko to len maly pacient vydrzi. v detstve mi to vzdy pomohlo a ked som prednedavnom opat mala jacmen, spomenula som si na mamin recept a do 3 dni bol prec 😉

mywiel
12. sep 2009

Na zrak to vplyv nema a v tom vetre lieta plno virusov, no to bude jedno s druhym, urcite to ma suvis s viacerymi vecami, ja som pocula, ze vtedy treba detoxikovat aj pecen, ze aj ta moze byt zanesena, vseliakymi toxinami z jedla...

leishmania
12. sep 2009

jacmen neni virusova infekcia ale bakterialna...

zuzka260488
14. apr 2010

aj moj syncek ho ma...ma ho uzpar mesiacov s tym ze sa mu mastami iba potlacil....a teraz zase jemne vykuka....skusim tie kamilky....nechcem aby mu to rezali...

bubinko83
9. máj 2010

baby ak ma maly niečo s očkom stači ist k obvodnej dr. alebo na očne? Lebo sa mi nechce čakat aj tam -aj tam.Ze ak by len na očne bolo treba išla by som len pre odporučanie k obvodnej? dik

zuzka260488
10. máj 2010

ahojte kocky....tak sme s nim bojovali mesiace..lieky od doktorky nepomahali...malo byt rezanie..no pustila som sa do liecenia sama zvladla som to...mal to obrovske...a nema takmer nic...takze rada vam poradim...

cica13
10. máj 2010

Zuzka a cim si mu to liecila? Mne ma maly na oboch ockach..davala som framykoinovu mast, nema ich uz cervene , ale hrcky ma stale.... ☹

nana11
11. máj 2010

aj moja mala hrcky, od decembra sa to tahalo, davali jej vselijake masticky, kvapky ale nakoniec jej to vyskrabovali v nemocnici a chvalabohu odvtedy nic.

zuzka260488
12. máj 2010

mno...a presne tomuto sme sa vyhli asom stastna

renataba
14. máj 2010

zuzka a aký máš recept? mojej sa to opakuje asi 2 krát do roka

lubka131
14. máj 2010

moja dcerka mala tiez jacmen, davali sme masticku, kvapky, sa jej to zlepsilo, a opat znova. kedze sme veriaci - katolici, zasli sme na jedno putnicke miesto v SR a tou zazracnou vodickou sme potierali, aj pili, co tam vyviera, a od vtedy chvalabohu nic.

fera
18. máj 2010

Mne sa vcera v noci vyhodil jacmen na oku,dobre to svrbi ☹ .Citam tu vselijake vase recepty,len neviem,ako ich urobit,ked väcsinu dna som v praci,jazdim v MHD a chodit so zalepenym okom jazdit nie je vyhra..Najprv som si myslela,ze mi len daco padlo do oka,tak som si to furt skriabala a vznikol z toho jacmen.Pocula som,ze je na to dobry aj teply mliecny obklad,co je na tom pravdy?

janula330
24. okt 2010

ahojte ja sa momentálne už skoro týždeň liečim lebo mám jačmeň na hornom viečku,dávam si teplé obklady z harmančeka na to,ale nejak to nezaberá.Hnis z oka mi už veľa krát vytiekol,ale stále mám červené viečko,poradíte mi niekto?

hazanka
2. nov 2010

Ahojte, moj synček ma 21 mesiacov. v septembry sme boli v Zlíne v zoo a na druhý den sa mu zapálilo očko, odvtey sme vzali ve maste a jeny kvapky. najhoršie mu bolo kvapkat tie kvapky o toho opuchnutého očka. teraz to ma ohraničené. oktorka povedala, že mame počkat. Skušali sme kopor, nevazu a teraz skusame tu očierku, už neviem čo mu na to dat, rezat mu to nechcem dat.
holky porate čo ešte , zuzka prosím ta čo vám pomohlo...dakujem