Ako prebieha audiometria tzv. scríning uší?

lillie79
14. dec 2009

ahojte,
rada by som sa spytala, ci nemate skusenosti so scriningom usiek.
Mam synceka, ktory ma 3 mesiace. Na scriningu sme boli prvykrat do jedneho mesiaca a odvtedy este 2x a zakazdym mu ziadne parametre na emisie nevysli. Tj. z 5tich musia vyjst min. 3 nad 50% a ani raz nam to nevyslo. Boli sme uz aj u usneho, ktory ho fyzicky vysetril a povedal, ze su uska "priechodne", ze mame prist na kontrolu.
☹ Takze cakam na januar na opatovnu kontrolu a tiez som sa obednala k inemu a tam ma sestricka uz rovno objednala na foniatriu?! Vraj ten scrining sa robi iba do jedneho mesiaca. Tak neviem... 😒
Neviete, ake je toto vysetrenie?
Velmi pekne dakujem vopred za odpovede.

smily
14. dec 2009

ahoj, neviem co je to foniatria, na screeningu usiek sme boli so starsiou dcerou a to mala vtedy uz 3mes.boli sme na kramaroch, kedze ona tam pred tym lezala no odd. patologickych novorodencov.. robili jej screening vtedy a vtedy jej na lavom usku daco nevyslo, tak sme boli este v maji a vtedy to uz bolo vsetko ok...

alca85
14. dec 2009

Ahoj, my sme boli na screeningu keď mala dcérka pomaly 2 mesiace, pretože mali plné termíny. 1.screening nám nevyšiel. Dr. hovorila, že to môže byť kvôli soplíkom alebo kvôli ušnému mazu..Na druhý sme išli o mesiac tiež na Kramáre a tam to už dopadlo dobre..Ja nepočujem na jedno ucho, tak som sa bála aby aj malá nemala problém, ale našťastie to dobre dopadlo, ale že si ju mám pre istotu viac všímať ako sa jej vyvíja reč...

dadka28
14. dec 2009

ahoj lilie,tak nam v porodnici tiez nevedeli namerat v jednom usku,sme dosli zas po 3tyzdnoch..a zas nic..tak nam dali papier-ale to uz neviem ake to bolo vysetrenie,tiez mu merali asi v 2-3mesiacoch,stale nic..som sa velmi bala..dali nam len taku brozurku-ze co by mal vediet,popripade ake hlasky vydavat v kaz.mesiaci..a sledovat,ci pocuje na to usko/cize s hrkalkami,ci sa ti za nimi otaca..atd/teraz mame 11mesiacov a pocuje vyborne/no to pevne dufam/..uz okolo pol roka som videla,ze sa sem-tam zlakol aj tichsieho zvuku,tak to bolo dobre znamenie

denisa35
25. feb 2013

ahojte maminky viem o com hovorite.nam tiez dopadol zle skrining usiek a teraz za 2tyzdne ideme naprvu konr´trolu.tak sa strasne bojim!!!!!!stae si synceka sledujem aj sa trha na silne zvuky aj mu tlieskam na hlavickou ked buva aj sa trhne ale bojim sa!!dufam ze bude pocut.mame aj znameho primara na usnom a on povedalze je to uplnenormalne ked to nevide ze to nic este neznamena.ale su to stresy a nervy§!hlavne ked kojim aby som mlieko nestratila!!! 🤐

denisa35
25. feb 2013

@lillie79 ahoj ako ste dopali na tych uskach kontrole?aj mu na tom teste zachytili nejake gulicky?mi ideme za dva tyzdne!!!

lillie79
autor
2. mar 2013

ahoj, boli sme tusim 3-4x ked mu testy vysli OK. teraz ma samko uz 3,5 roka no museli sme absolvovat medzitym uz 2x operaciu usiek, lebo mal chronicky zapal. teraz ma v uskach tzv. stipulky tj. ma otvorene uska cez bubienok, ale mal priechodnu eustachovu trubicu a netvoril sa mi zapal. neviem ci to mohlo byt spojene s tym problemom po porode alebo nie. vraj to deticiek neboli preto sme na to nemohli prist skor. no a od 3 mes. sme chodili na plavanie, mozno to bolo aj z toho nevieme. no nastastie je to teraz OK a v maji ideme na kontrolu v KE do vojenskej. tak dufam, ze to bude dobre. lebo samko je vodny zivel a uz ho sprchovat nebavi, by sa chcel kupat a ponarat pod vodu 🙂
drzim palce.