Ako sa s malou pripraviť do nemocnice na Ph metriu?

jkorculka
11. máj 2009

Dobry den, zajtra nas caka hospitalizacia na Kramaroch, kde kvoli pretrvavajucemu refluxu a s nim spojenymi problemami zavedu cez nostek mojej dcerke sondu az do zaludka a tym jej odsleduju v priebehu 24 hod. co sa deje vnutri, kolko emizod sa za ten cas odohralo, v akej miere a v akom case...Viem, len, ze sa mame hlasit zajtra na 10tu, nic viac viac netreba.Nikdy som nebola este s malou v nemocnici, vobec netusim co mam cakat.Plati sa vraj za to 1000,-Sk.Ak niektora s mamiciek uz toto absolvovala, prosim aby mi nieco k tomu napisala.
Som trosku v strese, ako to zvladneme, hoci, ja viem, bude to len 2 noci, ale Natalka je hyperaktivna, navyse cez den spava zasadne vonku v kociari...sokovalo ma, ze na detskej klinike nemaju v jedalni detske stolicky, snad do nej nieco dostanem, ak ju vobec udrzim na sebe.
dakujem vopred za vsetky postrehy.

mimikyky
11. máj 2009

tak ja len k vyšetreniu , moja dcéra ho absolvovala ako 10ročná, a povedala, že čakala, že to bude horšie 😉

držím palčeky, a snáď Ti tu niekto poradí

mayap
11. máj 2009

my sme s menším absolvovali na Kramároch ph-metriu už 3 krát, prvýkrát mal 1,5 roka, naposledy v decembri... 😝
prvá cca polhodina po zavedení sondy je najhoršia, malú ti bude dosť napínať, bude plakať a možno grckať. na to sa priprav psychicky, je to zaberák. no potom už bude fajn, mala by s tým v pohode papať, chodiť, a aj spinkať, aj keď to spinkanie nebude ktovieaké... na spinkanie ti tam požičajú erárny kočík, no skús sa spýtať, či si nemôžeš nechať svoj, občas sa to niektorej maminke podarí... 🤐 . noci zrejme stráviš na kresle pri malej, ak sa ti nepodarí vybaviť si posteľ na jej izbičke.posteľ dostaneš, ale zrejme na opačnom konci chodby... 😠
hlavne jej prines obľúbené hračky, knižky, príp. pastelky,... inými slovami čokoľvek čo ju zabaví... u nás zaberal najmä mobil... 😝
a hlavne sa neboj,malá to zvládne v pohode, ty budeš trpieť viac ... 😀 . ... vlastné skúsenosti... 😀 😀 😀

mayap
11. máj 2009

... a za sondu sa platí naozaj 1000 korún, v eurách neviem ako to zaokrúhlili...

kaprik1
21. júl 2010

Dobrý deň, nebola ste niektorá v poslednej dobe s vašim dieťaťom na Kramároch, kde mu robili ph metriu?Bola by som rada, ak by ste mi napísali ako to prebiehalo. Naša dr. my povedala, že tam budeme 3 dni, z toho bude mať 24 hod. zavedenú sondu. Neviem či možem byť s malou na izbe, alebo ako to tam chodí 😒 ? Budem vďačná za každú odpoveď. Hore som čítala že sa za to platí, o tom mi dr. nehovorila nič.

maximsofi
25. okt 2012

ahojte nas to caka tiez,poprosim o info co to uz mate za sebou..dakujem syncek ma 1rok ..reflux od narodenia a stale pretrvava,uz je aj kasel a vsetko okolo toho..chcem sa opytat na izbe sme same?je tam balkon?kupelna?stravu mam doniest svoju?preco sa zato plati?vedsme doporuceny a poistenie mame ..dakujem za kazdy dotaz

bambulka_28
13. júl 2023

@maximsofi Dobry den, prosim ako ste zvladli vysetrenie s tak malym babom?nevytrhaval si tu sondu? Boli ste sami na izbe? Moja dcerka mala teraz 14 mesiacov, v utorok nas maju hospitalizovat. Dakujem