Ako ste zistili, že vaše dieťa má detskú mozgovú obrnu?

nicebaculka
30. mar 2015

Maminky tie co mate detičky s DMO ako ste nato prišli ci ale dieťa trpí touto chorobou?

bonaqa2013
30. mar 2015

Máš podozrenie že niečo nie je v poriadku? Určite musí diagn. potvrdiť neurológ. My sme si doma prečítali niečo o DMO, a niektoré príznaky sedeli na dcéru.
Ale dcéra nechcela byť vôbec na brušku, veľmi plakala, odmietala. Postupne sme si všimli, že ani hlavičku neudrží, stále jej padala na jedno plece. Potom jej zistili zvýšené svalové napatie. Cvičili sme vojtovku.
Ale nemala si to dávať ako otázku, pretože nemôžeš na túto tému diskutovať.

iwesska
30. mar 2015

Ja nemam sice vlastne dieta s DMO, ale brata s touto chorobou. Dieta jednoducho zacne v urcitej faze zaostavat vo vyvine, svalstvo ma alebo ochabnute, alebo tuhe tak ze ma len zovrete paste, nevie si chytit nic do ruk, pretocit sa, posadit sa...je toho vela.

anjelik2509
30. mar 2015

môj švagor má DMO....Má síce už 26 rokov, tak už nie je dieťa. Ale svokra mi vravela, že sa narodil zdravý, síce KP ale nemuseli ho kriesiť ani nič..Až keď mal cca 2 mes začal nejako neprospievať, vracal, chudol, šli s ním k dr. a diagnóza :detská mozgová obrna. Teda aspoň tak mi vravela...