Ako zistím, že dieťa má hlísty?

natynina
31. aug 2012

Dcera má časté bolesti bruška a momentálne ju aj preháňa.

zuzi79
31. aug 2012

Medzi príznaky patrí:nechutenstvo, strata na hmotnosti, vracanie, ale hlavne svrbenie v oblasti konečníka, najmä večer.

mummy01
31. aug 2012

Treba sa lekarky spytat 😉 Na parazity su lieky-myslim ze Vermox,predpisuje lekar.

strapco13
31. aug 2012

bolesti bruska a hnacky mozu byt aj z ineho..co jedla, teplotu nema?
hlisty skor svrbenie a nechutenstvo ako pise zuzi79
ak sa to nezlepsi na beznej liecbe /smecta, cierne uhlie, probiotika/ tak sup k lekarovi ..konik nelieci

sarinka123
1. sep 2012

Vsetko to, či napisali dievcata, ale viem, ze v hnackovitej stolici su voľne okom viditelne male biele cerviky. Sa tak trepu ☹

hubicka1612
20. okt 2013

ahojte prosim vas kto mi porady moj syncek ma 2roky a 3

mes a vrta sa poslednom case v nosteku moze mat hlysty dakujem

anjelik2509
20. okt 2013

@hubicka1612 toto inak stále počúvam od mojej svokry...Keby mal synček hlísty, určite by si to zistila aj bez toho, žeby sa vŕtal v nošteku..Príznaky boli už spomenuté vyššie, bol by nepokojný, a hlavne v nočníku by si našla niečo podozrivé..V nošteku sa možno špára preto, že má suché soplíky a zavadzajú mu tam, alebo svrbí ho v nošteku, možno sa nudí....Hlístami to určite nebude...

matula1981
20. okt 2013

@hubicka1612 hlisty sa nachadzaju v oblasti konecnika a nie v nose

kiki68
23. okt 2013

viem,ze u lekara sa spravi taky ster,akoby s paskou a tam sa bud najdu alebo nenajdu parazity,dieta to neboli a je v tom hned jasno. Sparanie sa v nose je skor zlozvyk, s hlistami to nemusi mat nic spolocne. Ked je podozrenie tak sup k lekarovi a tento problem sa da velmi lahko vyriesit 😉

ludka140281
23. okt 2013

podla opisu mi skôr sedí na črevnu chrípku..lekár poradí

vanda2012
24. okt 2013

suchanie nosteka moze byt priznakom parazitov u deti, aj u dospelych...ani ster nemusi byt pozitivny, jednoducho aj preventivne preliečit vermoxom a bude pokoj

kroketka30
31. okt 2014

Dobrý den.potřebovala by som řadu,moze žena dojcit ked má hlisty?