Ako znášalo vaše dieťa výber nosných mandlí?

mssk
12. júl 2012

ahojte mamicky.prosim vas napiste my ake mate skusenosti ked vyberali vasmu dietatku nosne mandle?ako to znasalo dieta?a ci nelutujete ze ste si to dali vybrat?moja dcerk ma4roky a za tyzden jej maju vyberat dakujem vam pekne🙂)

tinki
12. júl 2012

mojej vyberali, už to budú 2 roky..Priebeh super, ja som sa viac bála. Malej dali náladovku, zobrali ju, dali jej "fúkať balon" a viac si nepamätá. Po prebratí troška pľuvala krv, raz vygrcala a celé poobedie spala. Väčšie deti púštali večer domov, nás nechali na pozorovanie do rána.
Neľutujem to, bolo to potrebné. Lebo už mala apnoe a prestávala v noci dýchať..

alena16
12. júl 2012

Skusenosti iba dobre, uz to budu 2 roky, odvtedy nebol ani raz chory, v noci nechrape, zlepsil sa mu sluch.... ja urcite odporucam vybratie.

xenicka13
12. júl 2012

syn bol ako 5 rocny, po prehltnuti tabletky bol do pol hodiny mimo, a za pol minuty ich mal vycvaknute, potom sme tam dve hodky lezali, este mi rozpraval z cesty, z tej tabletky a isli sme domov papat kasicky asi tri dni, dr. bol 48 hod. na telefone, keby nieco, nechapem, preco teraz deti su v narkoze, maly ani nezakrical, ani po zakroku ho to nebolelo

mummy01
12. júl 2012

@mssk nam vyberali 2x...raz v lokalke a raz v narkoze....dcera to znasala lepsie ako ja 😀
@xenicka13 v narkoze sa to robi prave kvoli tomu ze zakrok je takto kontrolovany a lekar vidi co vybera a nie len naslepo vytrhne mandlu-teda vacsinou len jej cast...nam po takomto slepom zakroku mandla za 3 mesiace dorastla a museli sme do narkozy 😒 ja by som inak ako v narkoze vyberat nedala...

bebebrumik
12. júl 2012

...my sme absolvovali pred cca troma týždnami extirpaciu u malej dcerky- vyberanie nosnej mandle, krčných mandlí a aj prepichovanie ušneho bubienka pre tekutinu v nom a nasledne nie dobre audio... všetko dopadlo v poriadku, aj ked som sa strašne bála ako to zvladne...Mala som trochu vymoženost kedže pracujem v nemocnici-prišli sme rano o šiestej, hned jej dali vypit "oblbovak"-o siedmej ju vzali na sal,kde som išla s nou-obliekla som si zeleny operačny "mundur" a bola som tam snou až kym ju neuspali-viac by som určite nezvladla... Ao pol štvrtej poobede sme išli domov... Malu to určite bolelo, no dalo sa zvladnut Panadolom čipkami a Ibalginom sirupom...k tomu sme ešte mali tie neznesitelne 38 stup. horučavy a rekonštrukciu o tri poschodia pod nami... Doma dobre, ukludnila sa - domace prostredie...rozpravat nevedela ešte asi tri dni, odpovedala len ano nie... Odvtedy čo som si všimla spí bez chrapania, dýchnia ustami, ma pokojnejší spanok.V čase choroby už mavala aj apnoicke pauzy a po jednej z takých angín,ktore mavala každy mesiac-dva zacala mat počutelný šelest na srdiečku-neviem či to ma suvis a tym. Uvidime aka bude chorobnost teraz po vybrati... Takže u nas to bola už nutnost

didi83
23. júl 2012

Ahojte prosím vás, dcérka bola v piatok na vybere nosnej mandle. Dnes je pondelok, je stale daka smutna, z úst jej stale zapacha a hovori strasne nosovo - niekedy jej ani nie je rozumiet.. Je to v poriadku? prejde to? bojim sa, ci bude moct zase v pohode hovorit. ... ☹

magdusiak83
23. júl 2012

ten zapach z ust ma na svedomi nedostatocne hojenie rany....doporucujeme ustnu vodu, alebo tantum verde....mali sme to tiez tiez sme boli po tej narkoze taki apaticki...drzim palce :--))) a to chuchlanie sa zlepsi, Tvoja mala bola dlho zvyknuta dychat pusou, tak sa musi naucit zase nosom..., neboj urcite to bude dobre 🙂

jahody11
23. júl 2012

moja mala 2 roky aj 6 mesiacov a zvladla to perfektne, uz na obed si vypytala polievocku.... vyspala anestezu cca 3 hodky a potom sa uz salela 🙂)
zalezi od dietata ake je, a to musis vediet sama, ci je placlive alebo ako nasa, ze sa neboji u dr. nikoho a nicoho 😀 inekcia? ziaden problem 🙂
drzime vsetkym maminkam palce, kt. to este len caka 🙂
my ideme este vyberat teraz v auguste trubicku z uska :-/

euro
2. feb 2013

Naša malá bola úplne super tešila sa do nemocnice myslela si že ide na vylet🙂 dali náladovku, celková anestéza po prebudení bol a ale hrozná kopala, hádzala sebou museli sme ju silno držať a asi po 40min.to prešlo ufff☹ ale vraj je to normálna reakcia po narkoze teda u malýhc detí....prepustená na druhy deň ale doma sme dostali teploty a páchne jej z úst ale hrozne ak to neprejde ideme znova na ORL nech ju pozrú...dúfam že nedostala infekciu☹(((

denisenko
2. feb 2013

Denisko vyzeral, že si to ani nevšimol.... 😀 😀 😀 😀 😀 tiež som sa bála narkozy, lebo to zle znáša...ale táto "light" narkoza bola v pohode....pýtal si tortu.... 😀 😀 😀 😀 😀

kika1111
2. feb 2013

mne ich vyberali pred asi 13 rokmi (mohla som mať tak 9 rokov) a zniesla som to dobre, asi som sa viac len bála doktorov, trochu to zabolelo, ale potom už v pohode.. mohla som aj jesť..nebolo to nič hrozné

sviezost
2. feb 2013

nam vyberali pred rokom a mali to zniesol v pohode to tho uspali takze si nepametal nic ked sa z narkozi prebral tak sa nestazoval na nic .Deti to znasaju lepsie ako my maminy mame obavy .

mia18112
2. feb 2013

My sme absolvovali presne na Mikuláša - cize prednedávnom. Bolo nas tam 6 deti. Niektoré narkozu doslova vyspali, iné trošku zvracali - krv, nas maly napriklad strasne vystrajal - vytrhol si infuzku, kopal, bil, vrieskal .....trvalo to zhruba 2 hodky - som sa narevala cosi. A vsetkých bolelo trosku hrdielko - ale to z intubácie. Das Paralen Sirup, alebo cipok a bude dobre. Drzim palce.

raona
29. jún 2013

mojej 4 ročnej dcérke vyberali v CA mandle teraz v pondelok, v utorok ráno nas pustili domov, je vcelku čulá, až na to, že podľa mňa viac apatická ako inokedy, cca 2-3 dni sa jej zvyšovala mierne teplota tak na 37,2 max., ale to prešlo, sťažovala sa na bolesti hlavičky, chrbtice v prvé dni dokonca hovorila, že sa nemôže dobre postaviť keď leží.. ale dneska na 5ty den od operácie vyzerá že už lepšie ani na bolesti sa už nesťažovala, avšak stále pretrváva zápach z úst, myslíte že to vymizne alebo mám skočiť s ňou späť do nemocky, kde jej brali mandle??

sonagolisova
29. jún 2013

synovi vyberali ked mal 4.5 roka a znasal to vyborne a jemu este aj zrezavali krcne mandle lebo ich mal obrovske takze sme museli ostat cez noc na pozorovani...vobec na nic sa nestazoval bol najlespi pacient vraveli sestricky...boli s nami aj 18 a 20 rocni ludia a tak to bolo velmi zle znasane v oboch pripadoch...takze urcite riesit v detskom veku...dostal naladovku to ostal po par minutach uplne mimo akoby bol opity , tak toho sa nezlaknut lebo nevladal ani stat , zobrali ho na zakrok a po pol hodke bolo po vybere..drzim prsty

vipdesignklient
10. jan 2014

ktorú kliniku odporúčate na výber nosných mandlí?

marianaaza
25. feb 2017

@euro
@euro dobry vecer,co Vam povedali vtedy na ten zapach z ust,moja dcerka je 5 den po operacii a to sa nefa vydrzat ten zapach z jej ust.dakujem

euro
26. feb 2017

Ahoj dali nam antibiotika....vraj je to hojivy proces ale dali antibiotika aby nebola nahodou komplikacia...drzim.palce Stanka

denulka028
5. máj 2018

Ahojte, mal z vás niekto po vybrati nosnej mandle problém s bolesťou uška? Včera mu vyberali mandlu. Ďakujem

rainee
25. jan 2019

Ahojte má niekto skúsenosť s vyberaním mandle u väčších detí, tak 10r? Tam sa dáva nejaká narkóza či už asi nie. Sa bojím či tam nebude robiť väčší curbes ako malé detičky.

marianaaza
26. jan 2019

@rainee my sme boli 12ročné,v pohode,v plnej narkoze,po prebratí trošku plaču,šok,bol.hrdla z intubačnej hadičky,dostali potom niečo do infuzky,pospali detičky a ked vstali už boli super,bez bolesti

viva13
19. feb 2022

Prosim poradte syn ma na pondelok operaciu nosnej mandle a dnes zacal trocha pokaslavat vadi to?

antamauru
27. nov 2022

@denulka028 ako to bolo prosim u vas s tymi uskami po vybere mandle? Dcera je dnes treti den po a ked si laha alebo sa prevracia z jedneho boku na druhy strasne ju v nich picha boli....bolo to ok alebo problem?

denulka028
27. nov 2022

@antamauru bolo to už dosť dávno, ale po mandliach nám hneď ochorel mal vysokú teplotu a sťažoval sa na uško. Veľmi som sa bála, lebo my máme také, keď vystúpi teplota nad 38,5 tak on nič neudrží v sebe. Volala som na detskú pohotovosť a boli sa na neho pozrieť doma, a predpísala mu lekárka ATB a do uška burov kvapky. Za 2 dni bolo dobre. No ale určite by som na vašom mieste, neriešila samovoľne doma ale volala by som lekárku. Predsa má nosná mandla spojitosť aj s uškom.