Atypický zápaľ pľúc

mata95
19. apr 2014

ahojte, dcera ma 3roky a už dlhšie kašle,berie solmucol,isoprinosine,aerius,erdomed a ventolin ... v pondelok jej dr. robila CRP,kôli tomu že pri kašli mala aj zvyšenu teplotu ale vždy len večer a bolo nulové čiže zápal vylučila, vstredu sme boli na kontrole kašel stale hrozný,tak nas poslala na rontgen a nasledne na detske odd.kprimarke na vyjadrenie.tá ma privítala s vetou že malá má zápal pľúc!! celá som sa rozklepala lebo toto som fakt nečakala,kedže to crp bolo nulove. hospitalizaciu som odmietla pretože by jej vraj nasadili ATB,ventolin a inhalacie.odmietla som kôli tomu že inhalator mam aj doma. - prosm nesudte ma za to, moja otazka sa netyka tohto!!!dakujem ... šla som teda svysledkom k našej dr.tá nasadila Klacid a inhalaciu ambrobene,plus ostatne lieky čo brala uživať dalej. .... klacid berie od stredy, zda sa mi že kašle menej ale ked jej dam ruku na chrbatik tak citim ako chrapči,vnoci spi kludne,nezakašle vôbec,ked kašle neciti bolesť... takže sa chcem opytať len na to, či ma niektora z vás skusenosti a sliečbou tohto zápalu pľuc...???dakujem za každu odpoved

7katka
19. apr 2014

Mam so sebou, v tehotenstve, brala som dva druhy ATB, jedny 10 dni a dalsie 17 dni, no fit som bola az po 2 mesiacoch, je to o oslabenej imunite

janinah
19. apr 2014

predpokladám,že to môže byť mykoplazmový zápal pľúc,ten je vidieť len na rtg a nie je ho napr. počuť fonendoskopom,mala ho moja dcéra , brala atb v infúzii,ale bola hospitalizovaná..liečba je dlhá a po nej sme ešte brali čosi na podporu imunity....k tomu inhalatoru-neviem aký máte doma,ale účinný je len ten,ktorý vie rozptýliť vdychovaný liek na neviem presne koľko nanometrov....

didulienka11
19. apr 2014

Myslim, ze to je uplne ok, ze si odmietla hospitalizaciu. My sme so zapalom (tiez takym, ktory nebol vooobec pocut iba bol vidiet na rontgene) zial lezali, ale kvoli tomu ze mu zrazu vyskocilo CRP na 120 a mal 40tky teploty. Ale kopu nasich kamaratov malo tuto zimu nieco, ako opisujes ty a vsetci isli do domacej liecby. Nic horsie ako sa dostat do nemocky a dovliect si este nieco "navyse" domov, takze pri lahkom priebehu by som aj ja podpisovala reverz......To ze jej to tam chrapci sa netrap, nam to trvalo velmi dlho, kym to preslo. Chce to cas. Treba podporovat vykasliavanie a urcite nasledne imunitu. Ale stavaju sa aj horsie veci ;)

mata95
autor
19. apr 2014

@7katka
@janinah
@didulienka11 dakujem vám, no ja som ju odmietla hlavne ztoho dôvodu lebo som sama chora,kycham,soplim,boli ma hrdlo,čiže keby si to všimli poslali by ma preč aby som nenakazila niečim iné deti,a malu by som tam samu nenechala vžiadnom pripade,a žial nemal by ma tam kto zaskočiť aby sama nebola,a tiež tam končim s malou každy rok, naposledy v oktobri sme museli zostať kôli tomu že mala sa na rontgene pohla a vôbec sa snimok nedal vyhodnotit, a poviem vám bolo to hrozné,malej síce pomohli inhalácie-hned po prichode domov som zakupila inhalátor, inak to tambolo o nervy, jedlo hrozné,malá nechcela nič čo davali a ked som jej davala vlastnu stravu sestričky a tie sanitarky len zazerali, na chodbu sme to poriadne nemohli vísť,a to malá je riadny neposed, čaj davaju deťom piť studený,v sprche zima ako vrusku,malu som cele 4dni nesprchovala radšej,a vnoci keby ste videli ako brutalne jej davali lieky, decko mi normalne šoky chytalo, takže si myslim že doma jej sama čo sa tohto týka poskytnem lepšiu starostlivosť, len mam strach lebo všade čitam že na zapal pľuc sa aj umiera,a aj mama ma dosť vydesila mi začala nadavať prečo som tam nezostala a td. citim sa ako daka zla matka, dam romane všetko čo môžem, snažim sa aby jej nič nechybalo a radšej by som mala ja všetky choroby sveta len aby ona bola vporiadku.teraz spi, noci su kludne nekašle vôbec len ked priložim ruku na chrbátik tak citim ako chrapci,tak snad bude dobre, v utorok ideme na kontrolu tak dufam horšie nebude. dakujem vám ešte raz, nemam sa skym ani otomto porozpravať lebo mam pocit že ma všetci sudia preten reverz,a sama som asi velmi precitlivela čo sa malej týka.dakujem

7katka
19. apr 2014

@mata95 skuste kupit cordyceps prasok v kapsliach, ten dobre zabera, je to prirodne

mata95
autor
19. apr 2014

@7katka dakujem za radu, no ja suž skusim asi hocičo, idem si to teda preštudovať...dakujem

7katka
19. apr 2014

@mata95 aj ja si to idem kupit pre deti, uz mam koloidne striebro, oreganovy olej a idem aj toto zhanat

mata95
autor
19. apr 2014

@7katka no otom striebre som už dosť počula, tiež rozmyšlam ,ale tiež rozmyšlam aj nad homeopatiou, bratov syn mal ked bol malý tiež taketo problémy a odkedy chodia khomeopatovi berie sice stale nejake kvapy na imunitu, ked začne kašlať tak aj na to,ale ATB odvtedy nebrala ni raz, ani žiadne ine lieky,a to sa takto lieči už čo ja viem min. tých 6-7rokov. ale otom cordycepse čitam , tak zatial sa mi to celkom pozdáva.

7katka
19. apr 2014

@mata95 teraz davam to striebro pre herpesy, dufam, ze to zaberie, no radsej budem davat ten cordyceps, mne osobne to zabralo super, no brala som aj chlorellu

mata95
autor
19. apr 2014

neviem, no uvidim, ešte čo to počitam otom a tak zvažim čo bude najlepšie, teraz je najdôležitejšie aby sa malej do utorka stav nezhoršil. no, dakujem krásne.idem už spať lak prajem lebo ten môj malý čert skoro vstáva,tak prajem dobrú noc a ešte raz vdaka
@7katka

didulienka11
20. apr 2014

@mata95 ja Vas chapem viac ako si myslite ;) Moj syncek mal pomerne vela zdravotnych problemov a v nemocnici sme boli dokopy 8 krat. Prvy krat v 5tich mesiacoch a posledny krat v 3,5 rokoch teraz v zime. Takze to co pisete poznam zial velmi dobre. A teraz bol prvy krat s nim manzel, lebo som bola aj ja velmi chora.....

didulienka11
20. apr 2014

@mata95 este co ma napada je zvlcovat vzduch pocas spanku. My sme kupili zvlhcovac, do ktoreho sa daju dat etericke oleje. Alebo potom natierat hrud a chrbatik roznymi bylinkovymi mastickami. A homeopatiu by som na 100% vyskusala!

mata95
autor
20. apr 2014

dakujem krásne, mam pocit že dnes je už malej lepšie, už kašle menej a až tak nechrapči, tak snad už bude len lepšie,uvidime v utorok. no homeo už určite skusim, ved uškodiť jej to nemôže. tak teda vám ešte raz velmi pekne dakujem,a prajem pekné veľkonočné sviatky 🙂 dakujem
@didulienka11

somjankad
20. apr 2014

@mata95 aj tebe pekne sviatky a vela zdravia hlavne... to co si pisala sme mali aj my-teda dcera-bol to studeny zapal pluc,ktory sa dal zistit len rontgenom-tiez nam bol nasadeny klacid,vybrali sme dve davky a potom ju nechala imunoalergologicka na isoprinosine este rok-a to v intervaloch pondelok az piatok berie vikend ma volno-dva tyzdne po sebe a tak mame dvojtyzdnovu pauzu uplne a znova... mala od vtedy vobec nebola chora ani bezne prechladnutie -vobec nic- akurat v utorok ideme po roku na odbery na imunologiu kde sa rozhodne ci s isoprinosinom skoncime alebo si ho este poberieme

mata95
autor
20. apr 2014

@somjankad , prosim ťa a boli ste doma alebo v nemocnici? ten isoprinosine berie aj mala tak som zvedava či nas vôbec potom niekam pošle naša dr.lebo romča mi je chora často, najmä priedušky ma často zapalene

somjankad
20. apr 2014

@mata95 neboli sme odmietla som,kedze v tej dobe som zila s detm sama a mam aj syna...nasa detska lekarka nas po dobrati druhej davky poslala zas na snimok a nasledne na imunoalergiu-kde je urobili imunoprofil

mata95
autor
20. apr 2014

@somjankad dakujem, aspon že niesom jedina. budem sa tam pytať už aj ja,nech nas pošle. alebo viem že aj v starom smokovci je niečo nejake centrum či liečebna neviem čo to presne je zameriavaju sa tam na dychacie cesty, tak uvidim, ale na tu imunologiu určite sa pytam snou

somjankad
20. apr 2014

@mata95 nam to pomohlo snad to pomoze aj vam

mata95
autor
20. apr 2014

@somjankad dakujem ešte raz

zuzanockamt
20. apr 2014

@mata95 syn bol so zacinajucim atypickym zapalom pluc v domacej liecbe, ale nekaslal, len na RTG mu vyslo lozisko ... dostal Klacid, neviem kolko dni uzival, uz si to pri tom velkom pocte ATB presne nepamätam ... ale urcite min 10 dni ... inhalacie nemal ... len sirup proti kaslu - Ambrobene ... ani vysoku teplotu nemal, len do 38,6 maximalne ... liecba a stav po nej bez problemov ... ma aj znizenu bunkovu imunitu a potom po dobrati ATB mal nasadeny Imunor

somjankad
20. apr 2014

@mata95 nie je zac a skore uzdravenie

belasy_motylik
20. apr 2014

@mata95 a nemá aj obštrukciu priedušiek? My sme ju mali a môžem bohužiaľ skonštatovať, že domáce inhalácie liekov nepomohli vôbec, až podávanie liekov pomocou inhalátora v nemocnici. Je to predsa len úplný rozdiel, to sa nedá s domácou akože inhaláciou porovnať, aj keď nič príjemné to pravdaže nebolo. O 3 dni už začala choroba pomaly ustupovať. Nedalo by sa vám ju absolvovať stacionárne, aby ste nemuseli ležať v nemocnici?

buboosko
11. sep 2014

@mata95 Ahoj. Aj moj syn ma atypicky zapal pluc, momentalne je hospitalizovany,podavuju mu antibiotika cez infuzie, mal aj teploty, no teraz uz nema,chcela som s nim byt hospitalizovana,ale take ze ostat s nim u nas neexistuje, lebo podla nich je uz velky, a chudak moj je smutny,a aj place ked ho nikto nevidi, je velmi naviazany na mna, a oni potrebuju miesto pre matky s malymi detmi-no coment, liecba zatial v pohode, ale pristup je katastrofa.

luciferkax
11. sep 2014

So zápalom pľúc máme bohaté skúsenosti... ôj syn ával často.. ale mal dvakrát zápal pľúc o ktorom sme ani nevedeli, len kašlal, ... ale rtg ho potvrdil a chceli aby sme šli donemocky.. vtedy som odmietla... nedusil sa, nehorúčkoval, vybral 3týždnové atb (mal mykoplazmu) a bolo to OK :D

tamaram283
20. sep 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

moja dcerka byvala casto chora. rozne zapaly.. stale kasel. sopel.. striedacka. no proste nonstop nieco.. o mnozstve ATB nebudem radsej ani hovorit :( potom nam znama pediatricka odporucila skusit probiotika na podporu imunity (u nas doma sme verni Actibax-kam).. lebo cele je to v podstate iba o tej imunite.. mala od vtedy sa velmi drzi.. a choroba nas chvalabohu obchadza 🙂

renko7
27. nov 2014

dobry den mozem sa opytat ako ste podavali ten klacid? nam ho dneska predpisali a malinky (2roky a 4mesiace) mi ho stale vypluva, neviem si poradit uz s tym rozmyslam ze skusim vecer dat do mliecka...alebo mate pre mna nejaku inu radu-sposob ako to podat drobcovi? dakujem Evina

avanka
27. nov 2014

Aj moj maly mal tento zapal pluc v juni tohto roku,boli sme v nemocnici,inhaloval,infuzky,klacid v tbl,do tyzdna bol fit

mata95
autor
27. nov 2014

@renko7 do mlieka by som nedavala, mlieko a atb niesu dobra kombinacia, skôr čaj. mne romana kym bola taka mala a nechcela tak som ju jednoducho už nasilu schytila otvorila usta a striekla nie do ust, rovno hrdla...potom sa už naučila a odvtedy sliekmi nemame problem..... som toho nazoru že ked tie lieky musi brať tak mi je jedno akym spôsobom ich donej vopcham, snou sa to inak nedalo, ani čaj, ani žiadne oblboačky neplatili... ale chvalabohu naučila sa

renko7
27. nov 2014

dakujem tak teda vyskusam asi jedine ozaj nasilu, len sa bojim toho ze mu zabehne...ale vyskusam teda urcite bude boj, ale co uz jednoduche tie liecky musi brat....dakujem za radu

veve10
29. jan 2015

Tak ja vam poviem baby - zijem v Lisabone (Portugalsko) a od kedy som tu, tak si myslim, ze mame najuzasnejsie zdravotnictvo na svete! Syn mal minuly rok 2x atypicky zapal pluc - teraz ho ma akurat opat, takze 3x. Diagnostika? Fonendoskop a 2x RTG - tentokrat mu Dr.nerobila RTG, iba ho popocuvala a rovno povedala, ze to bude atypicka pneumonia - ze mu dole v plucach bubloce hlien (co som sama pocula, ked kaslal). CRP nepoznaju, vytery nerobia, krv, moč neberu - NIC! Vyskusala som vsetky nemocnice - statnu a mnohe sukromne. Vsade to iste. Liecba? Prvykrat bral 5 dni Azitromycin, v novembri bral 15 dni Klacid a teraz ma opat na 5 dni Azitromycin a k tomu Acetylcystein (Solmucol). Nic viac, ziadne odporucanie na imunologa, hospitalizacia - by ma vysmiali - bez problemov poslu dieta do skolky (pokial nema teploty moze ist dieta v hocijakom stave do skolky). Myslim, ze to nie je normalne a myslim si, ze to zdaleka nemusel byt vzdy zapal pluc (najma tento posledny raz), mohol byt lieceny inak a mali ho poriadne vysetrit...som z toho dost zufala, ale nemam kam inam ist - tu sa tvaria, ze to je normalne (aj ked v skolke mi ucitelky nasledne povedia, ze to normalne nie je a ze nikto iny tam pneumonie nemava - tak neviem - a ja som typ, co si dava velky pozor na to, aby dieta neofuklo, stale ma ciapku, sal, proste ziadne take, ako tu, ze by mi behal v krataskach, ked je vonku 10C) O vysetreniach a liecbe co tu pisete, mozem len snivat. ☹ Ziva katastrofa.