Bakerova cysta

damiko
6. júl 2012

ahoj moj syn ma pod kolienkom bakerovu cystu,stretli ste sa s tym niekto ...

janulabj
6. júl 2012

ahoj, u deti som sa s tym nestretla, no u staršich sa vyoperuje, rychla nenaročna operacia,potom orteza, no zvykne sa opakovat a narastie znova.isto ho to aj boli že?

damiko
autor
7. júl 2012

@janulabj no praveze ho to neboli ,uz mu to dvakrat vytahovali a zas po mesiaci tam ma hrcu,

adka_8
7. sep 2012

Prosím Vás- teraz som prezliekala syna na spanie a zbehla mi ruka po nohach-vyzera to akokeby mal druhe koleno vzadu-ma to asi 5 cm a ked to mam opisat,vyzera to akokeby si mu tesne pod kožu vložila slepačie vajco-doteraz som si to nevsimla nikdy a maly nema ani 3 roky,tak si viete predstavit,co sa so mnou deje teraz- 😨 len som hladala po nete a dopatrala som k bakerovej cyste zrejme-neboli ho to nic,nereaguje,je to take ja by som povedala tvrdsie,muz vravi mäkksie

damiko
autor
14. okt 2012

@adka_8 AHOJ MOJ SYN TO MA TIEZ TAKE,NO TROžKA SA MU TO ZAčALO ZMENšOVAT,MA UZ O TROšIčKA MENšIU HRčKU,NAšLA SOM JEDEN BABSKY RECEPT TU NA NETE

damiko
autor
14. okt 2012

@adka_8 VIEM SI PRESNE PREDSTAVIT TVOJE TRAPENIE,LEBO MI TO PREZIVAME TIEž, MY SME CHODILI NA CHIRURGIU A TAM NAM KOLENO DVA KRAT PUNKTOVALI A NEPOMOHLO TO A KAZALI NAM ZVAZIT OPERACNY ZAKROK,NO MALY NEMA EšTE ANI PAT TAK NAD TYM ANI NEUVAZUJE ZATIAL ALE SKUSAME ESTE INE LIEčENIA,TERAZ SOM VYčITALA žE TREBA NOžKU POTIERAT TRI KRAT DENNE PO PATNAST MINUT STREZALKOYM OLEJOM,žEVRAJ BY TO MALO POMOCť NO UVIDIME :(

adka_8
26. jan 2013

my to už mame vyriešené-malemu zmizlo behom mesiaca-ako ste na tom vy?

adka_8
26. jan 2013

třezalkovy olej vobec nepomaha-možno zmieri bolesti,ak tam je zapal,ale inak nepomože vobec

damiko
autor
30. jan 2013

my mame stale hrcku je mensia ale stale je a co ste mu davali ;(

birbi
10. júl 2013

čaute.aj malemu diagnostikovali b.cystu.čo mam robiť?teraz bude mať 5.ma ju dosť velku ale neboli ho to

amadora
10. júl 2013

@damiko @birbi ja som to mávala ako decko dosť často. vždy mi pomohlo natierať fastum gelom alebo ibalgin gelom alebo niečím podobným a koleno mať stále spevnené elastickým obväzom. ani raz mi to nemuseli rezať ani ťahať 🙂 horšie že pre opakované problémy mi zakázali akúkoľvek námahu, šport a podobne 😒

damiko
autor
10. júl 2013

no nas Denisko ju ma teraz mensiu,rano ked vstane mu ju ani nevidno,no ked pochodi tak sa zvacsi.prestala som s nim chodit aj za chirurgom,len mu ju stale natieram,no skusim este ten fastum.rezat ho nedam:(

jarkamamina
29. sep 2013

@damiko citala som o vasom probleme s cistou,ako ste dopadli pomohlo to potieranie?

damiko
autor
29. sep 2013

ahoj my cystu uz nemame,stale som mu ju potierala ale uz hociakym kremom,mastou,olejom,uz aj beznym telovym kremom a ona zmizla,tak som rada ze to tak dopadlo.

poly1
23. apr 2015

@damiko Dobrý deň,prosím Vás,chcela by som spýtať na ten domáci recept na túto diagnózu a ak to nie je tajné.....ako ste na tom Vy teraz s odstupom času?Ďakujem

damiko
autor
25. apr 2015

ahoj.my sme na tom tak ze nemame ziadnu cystu(zatial aby som to nezakrikla)pomohol namm strezalkovi olej den noc som ho nim masirovala a potom som mu davala na to kazdy vecer zemiakovu placku.
@poly1

poly1
25. apr 2015

@damiko Ahoj,tak to je super správa.Perfektné..........Potešila si ma.Prosím Ťa,kde kúpim ten olej?Ako často to treba natierať?A tá placka?Klasická zemiaková placka?To je nejaký babský recept?Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

damiko
autor
26. apr 2015

olej kupis v lekarni a natieras co najviac ako sa da,ja som mu potierala nozku kazdu chvilu,a placku klasicku zemiakovu ale kazdy cecer musi byt cerstva

damiko
autor
26. apr 2015
poly1
26. apr 2015

@damiko Veľmi pekne ďakujem za dobré rady.Vďaka

mircova
3. okt 2015

Dievcata aj my mame backerovu cystu mali bude mat 5r., na akych vysetreniach ste boli? Mame ju na oboch nozickach na jednej je vacsia cca 4cm na druhej nohe ju doteraz nebolo vidiet, len na sone ju nasli, teraz ju uz zacina byt vidiet aj na druhej zvacsuje sa ☹ Pricinu vzniku nevieme, sme sledovany na chirurgii. Maly ju ma uz rok co o nej vieme a 1 x nam uz vytiahli tekutinu z nej, preto ze ho bolela nozicka, ale do mesiaca to bolo znovu plne. Lubovnikovym (trezalkovym) olejom potierame poctivo rok sice je velka ale zatial ho neboli. Ak mate este niekto skusenosti napiste.

luciaobrocnikova
1. máj 2016

Dievčatá ako vaše detičky? Aj my máme bakerovu cystu už nám aj vytiahli raz, ale po troch týždňoch je tam hrca znovu a nejaká je tvrdsia, natierame trezalkovym olejom asi nepomáha ☹

poly1
2. máj 2016

Potierame kremom Algesal od ortopéda,ale mam pocit,že akonáhle zmizne,prestanem natierať,vráti sa.Neviem,či to mám natierať stále.....,či?

miroslavap
24. sep 2016

Ahojte, práve dnes som našla svojmu takmer 4 ročnému synovi hrcu v podkoleni...určite to je len bakerka? Ako vám ju vyšetrovali? Robili USG?ďakujem za rady...

jlp
9. okt 2016

ahojte moj malz 2,5r ju ma tiez 2,2x2,5cm. Punkia pomohla na pol roka a opat naastla. nevadi mu, ale my sme sa rozhodli pre operacne riesenie. Absolvoval tu niekto operaciu? Ako to deti zvladli? Co vravite na rehabilitacie potom. lko ste pouzivali ortezu?

sofinka238
9. okt 2019

Ahojte, my sme po operacii BC nieco vyse dvoch mesiacov, tesila som sa, ze uz sme po a vcera som si vsimla, ze tam ma opat dva kopceky. Mala ma 6 rokov, neviem co bude dalej 😭😭

sindas
13. nov 2019

@sofinka238 aho rada by som vedela ako ste dopadli a co Vám povedal lekár že sa to po operácii vrátilo. Syn (5rocny) ma tie bakerova cystu a zatiaľ mu s tým nič nerobia a už pomaly rok je len sledovaný u ortopédia.

sofinka238
14. nov 2019

@sindas ahoj...no dalsia operacia zatial nieje potrebna vraj sa to stava, ze sa cysta vrati, tiez bude len sledovana. Dalsiu kontrolu mame 4.2. Tak uvidime.

mircova
17. nov 2019

Dievčatá, nám jedna cysta úplne zmizla a z druhej ostal len obal. Písala som sem 2015, natierali sme poctivo lubovnikovym olejom a zlatobyľovou masťou. V 2016 na kontrole sa cysty trošku zmenšili, ale stále boli v 2017 ostal len obal. Syn športuje, je momentálne sledovaný 1x ročne na ortopedii. Lekári nechápu ako zmizli. Či už to bolo placebo, alebo pomohol ten olejček a masť to neviem. Len som vám chcela dať tip čo skúsiť. Inak nám ortopéd neodporúčal operáciu pokiaľ to nie je akútne, lebo vraj sa to zväčša vrati .

sofinka238
17. nov 2019

@mircova dakujem za tip 😉 moja mala cystu velmi velku ako vajicko a stale sa zvacsovala, preto nam odporucili operaciu vraj tam mala byt len 2% sanca, ze sa vrati....a predsa. Uvidime co dalej.

sindas
18. nov 2019

@mircova ďakujem za tip. No vyskúšam ci nám to pomôže. Zatiaľ aj nám odporučili neoperovat kym to nerobí zle.