Bolesti brucha, teploty a zväčšené uzliny v brušku

nicky07
17. jún 2013

Ahojte. Tak môj 6.ročný syn celú noc prezvracal, mal bolesti v okolí žalúdka a pupka, zvýšenú teplotu (38.3°C). Celú noc preplakal a ja som bola jednou nohou pripravená že ked bolesť prejde do pravého podbruška bežíme na pohotovosť. celú noc som presedela pri posteli o piatej ráno zaspal no plakal zo sna triasol sa. ráno sme šli za našou detskou dr. malý je dehydrovaný, zistili mu citlivosť v pravom podbrušku poslali nas na usg a tam mu nasli zväčšené uzliny v prvom podrušku inak bolo všetko ok. slepé črevo nenašli ale vraj tam nemá voľnú tekutinu tak by to malo byť ok. tak sedíme, resp. ležíme doma a čakáme ako sa to vyvinie. ak sa to zasa rozbolí máme ísť na chirurgiu. nemali ste niektorá podobnú skúsenosť? hlavne tie veľké uzliny v brušku ma trochu vyľakali... :(

aristka
17. jún 2013

zväčšené uzliny v podbrušku je reakcia organizmu,že z niečím bojuje,preto aj tá teplota a u detí sa môžu uzliny zväčšiť pri hocijakej odchýlke napr.pri kašli,preto uzliny lebo je to filter na nečistoty,ktoré sa tam zachytávajú,neľakaj sa ,keď tento stav pominie uzliny sa vrátia do pôvodného stavu....

xenicka13
17. jún 2013

syn to mal, tri dni bol v nemocnici, mal infuzie, zevraj to je reakcia po chorobe, napr. po angine, po troch mesiacoch sme isli na kontrolne sono, uzliny uz neboli
@nicky07

janinah
17. jún 2013

vyšetrili moč a krv? my sme si to prežili,ale skončilo to operáciou sl.čreva,odporúčam ísť najneskôr ráno znova na chirurgiu-pre istotu

nicky07
autor
17. jún 2013

@janinah moč nám vyšetrovali ale krv nie. v stredu máme kontrolu. u vas sa to ako prejavovalo? my sme mali bolesti okolo žaludka a pupku ale nikam sa to nesťahuje. doobeda bol celkom ok aj u dr len pri prehmatavaní bruška reagoval aj na usg ho to bolelo. poobede spal. teraz je hore ale je unavený ubolený ale za to hladny. tak neviem... :(

aristka
17. jún 2013

nato aby to bol slepák poznajú chirurgovia jeden hmat a určite ho malému aj spravili,dostal brušnú chrípku,daj mu niečo diétne a bude ok

janinah
17. jún 2013

@nicky07 u nás hnačka,vracanie,bolesti smerujúce dolu do pipíka obojstranne,horúčka..hned sme ostali na sledovanie na chirurgii,odbery,ultrazvuk ..to bolo naobed ,ľad ani infúzie nepomohli a o polnoci operácia

nicky07
autor
17. jún 2013

hnačku sme nemali len zvracal asi 6x prúdom. ja len dúfam že to nebude nič vážne... mám hrôzu že by som ho nechala samého v nemocnici, mám doma 9 mesačné dieťa ktoré stále dojčím takže by som nemohla ísť s ním... :(

kahlan1
24. aug 2013

@nicky07 ahoj ako ste dopadli. My máme presne t isté ale este aj tu tekutinu. Poslali nás domov na sledovanie. A bojíme sa noci :(

nicky07
autor
24. aug 2013

@kahlan ahoj my sme nemali tekutinu čo bolo dobre znamenie - je priznakom zapalu. zvladli sme to pil kuliska, dietoval resp takmr nič nejdol a po troch dnoch bol ok nastasie. operacia sa nam vyhla.ale velmi som sa jej bala kedzte nas caka jedna s mojim mladšim bábom. držim palce nech to nie je nič važne a tiež a z toho dostanete.... detičky by taketo veci zažívať nemali. držim palce... :(

kahlan1
25. aug 2013

@nicky07 malej práve že chuti, teplotuje dnes 3 deň a boli sme opäť a pohotovosti že a slepé to nevyzerá lebo bruško na dotyk bolestivé nemá. Sme totálne vystrašeni lebo starsiu už operovali keď mala 2 tyzdne a uz toto nechcem zažiť :( netusim čo to je :(

nicky07
autor
26. aug 2013

@kahlan1 Nemysli hneď na to najhoršie. Treba veriť že je to len nejaká podráždená uzlinka ako to bolo u nás. Aj ked ja viem že sa to lahko rozpráva - ja som sa šla zblázniť od strachu že by ho museli operovať. Držím palce nech teploty ustúpia a ste v poriadku... :(

kahlan1
26. aug 2013

@nicky07 vdaka 🙂 dnes ideme na kontrolny UTZ - boli sme u obvodnej (podla nej to su zastavene vetry :() a na nasu ziadost jej vzala CRP a ma ho zvysene. Tak som ako uzlik nervov a hladam nieco na nete ale okrem teba som nenasla vobec nic po tom :( tak uvidime co bude

vvia
2. máj 2016

My mame problem zvascene uzliny a bolest v pupku uz dlhsie obdobie, zariven krv v stolici. Stolica negat :( ma s tym niekto skusenost?

nela82
6. sep 2016

@kahlan1 ako ste dopadli?Môjmu tiež 6-ročnému synovi bolo na USG zistené uzlinky v dotine brušnej..tiež s asťažuje,že ho tam občas bolí...no k tomu mu bola zistená aj tekutina v brušku...zajtra ideme na kontrolne sono,no veľmi sa obávam.Malý pred tým,ako mu to bolo zistené zvracal den a pol..no takéto stavy-zvracanie-máva takmer pravidelne-3-krát do roka.Inak sa nikdy na nič nesťažoval.Teraz s tým zvracaním sme skončili opäť v nemocnici a tam mu robili tie vyšetrenia.Mal aj zvýšenú teplotu-no bolo to max. 37,5...veľmi sa bojím čo sa zajtra dozviem ☹

kahlan1
6. sep 2016

@nela82 my sme nakoniec mali zapal zaludka tak to preslo nastastie same potom ale tiez nas riadne vystrasili

prisli sme na kramare a dr sa zasmiala na tom ako nas vystrasili

nela82
6. sep 2016

@kahlan1 tiež ste mali uzlinky a tekutinu v brušku?No veľmi sa bojím...

kahlan1
6. sep 2016

@nela82 tekutinu ano to viem ze povedali ze to je zo zapalu a aj uzlinky - velmi sme sa bali lebo este mm volal chirurgovi a ten ze on by dieta s takym nálezom domov nepustil tak sme mali dost

a na kramaroch sa zacala smiat ze to nic obycajny zapal zaludka

vracala, hnackovala a mala teploty

nela82
6. sep 2016

@kahlan1 prosím ťa a na sone vám nepostrehli ten zápal?Kedže my máme napísané,bez zapalových zmien..tak nejako...no zrejme aj tak už nič nevygooglim...u každého môže byť niečo iné-musím počkať do zajtra,sna dto bude dobré.Malý sa sťažuje sem tam na bruško,ale len sem tam..inak normálne funguje,behá,hrá sa-aj do škôlky nastúpil.Tak dakujem za ochotu.Pekný večer.

kahlan1
6. sep 2016

@nela82 na sone len tekutina a uzlinky a ze asi prekonany zapal nic blizsie nepovedali

libitka
7. sep 2016

Ahojte našla som tu vašu konverzáciu, bo hľadám na internete niečo viac, ako nám povedali lekári. Malý mi vracal a sťažoval sa na bolesti bruška potom nastúpili 40 horúčky , crp mu namerali iba 11 , lekár nás poslal na ultrazvuk a našli malému uzliny v brušku a zväčšenú slezinu, tak mu vzal krv a výsledky dopadli strašne, mal zvýšené biele krvinky a znížené červené krvinky, crp mal zvýšené a znížené krvné doštičky, pri výtere nič nezistili ani v moči mu nič nenašli, lekár nás so smutnou tvárou poslal na hematológiu, ale tam nám dali termín až o dva týždne, nemali ste niečo podobné, mám hrozný strach lebo na internete píšu aj o tom že by to mohla byť rakoviny lymfatických uzlín, alebo kostnej drene.

nela82
7. sep 2016

@libitka ťažko sa k tomu vyjadriť,neviem..no skús negoogliť..tiež som googlila a viac nebudem-tiež mi vyhodilo toto...Njahoršie je na tom to,že zakaždým treba čakať-nevezmú hned,ale nechajú čakať...my sme boli dnes na kontrole+sono a všetko vlastne pretrváva-objednala som sa s malým na gastro a máme to až na oktober..no naozaj niečo neskutočné.

libitka
7. sep 2016

bože to čakanie je najhoršie, ja už preto ani poriadne nespím ako sa bojím..

darkadm
8. dec 2016

@libitka Dobrý deň.Ako sa máte?Ako sa darí synčekovi?

libitka
9. dec 2016

Dobrý večer, tak výsledky máme chvála bohu v norme a stratili sa aj uzlinky v brušku, takže nejde o onkologické ochorenie, čoho som sa veľmi bála a lekár priznal, že tiež, aj onko markery máme v norme, len uzlinky na krku zostali, ale tie sa búdu pre istotu pravidelne sledovať, ako aj krv u hematológa. Verím, že najhoršie máme za sebou. Ďakujem za podporu a starosť 🙂

kajanka333
19. máj 2017

@nicky07 dobry den, chcem sa vas spytat ako ste dopadla so syncekom pretoze my mame vnucku a ma tiez zvacsene uzliny v bruchu. Zaujimalo by ma ako ste to doriesila. Dakujem

ewana
25. okt 2017

@kajanka333 dobrý deň, môjmu 6-ročnému chlapčekovi zistili tie uzlinky v brušku včera, tak sa tiež bojím... Bruško ho bolieva už pol roka, ale akosi to doktorka neriešila, vraj má vysadiť laktózu, termín na gastro až 15.12... a teraz v nedeľu dostal teploty a bolí ho hlava, nič nepomáhalo, tak sme včera boli na pohotovosti, spomenuli sme aj to bruško, tak mu spravili sono. Ako ste s tým Vy dopadli prosím?...

libitka
25. okt 2017

My sme mali i krvné výsledky velmi zlé, tak nás poslali na hematologicke vyšetrenia , ale našťastie to bol nejaký vírus, alebo infekcia, ale dodnes nám nepovedali, čo to presne bolo. Ale lekár nám malého podrobnejšie sleduje a nič nepodceňujte, keďže to u nás najskôr vyzeralo na rakovinu lymfatických uzlín, alebo kostnej drene. Ale to sa riadili odbermy krvi. Držíme Vám prsty, aby Vam všetko dobre dopadlo. Viem si predstaviť ten strach. Tiež sme si tým prešli.