Candida albicans u dvojmesačného dieťaťa

evelinnka
24. nov 2014

Dobrý večer všetkým mamičkám, mojej 2 mesačnej dcérke bol z výteru z hrdla potvrdený Candida albicans - teda kvasinková infekcia spôsobená candidou. Máte prosím niektorá s tým skúsenosti?? dĺžka liečenia? resp. vyliečenia? spôsob liečenia? nám na gastro predpísali antibiotiká, ale tie jej dávať nechcem ani nebudem, pokiaľ nevyskúšam všetky dostupné a hlavne pre zdravie malej prijateľnejšie prostriedky. Viem, že zbaviť sa candidy je bez na dlhé trate, preto Vás prosím o akékoľvek rady alebo skúsenosti. Zatiaľ pijeme UM Nutrilon Low Lactose a dávam jej probiotiká. Ďakujem za každú odpoveď.

godyna
24. nov 2014

Nasa to mala a doktorka predpísala diflucan cca dva dni a bol kľud potom sa jej to este asi 5 x vrátilo a nechcela som uz dávať antibiotiká a jedna stara pani sestricka mi poradila rozriedit sódu bikarbonu naliať na gázu a vytierat ústa (aj bradavky ak kojis- ale potom aj nakrémovať napr lanolinom lebo to vysusuje tak nech nepopraskaju) dudre, hračky kusacky poriadne povyvarat alebo vyhodiť a zaobstarať nové, probiotika nasadiť a vynechať sladke. Vzdy jej to po 3-4 vytretiach prešlo. Držím palce

mamainprogress
24. nov 2014

tak toto velmi dobre poznam...ked bol syn malicky, tiez sme mali problem. Diflucan, pokial viem, poriesi kvasinku na jazyku, ale nie pokial je premnozena od jazyka smerom dole, krk + traviaci system. Nie som si ista ale za pokus to urcite stoji. Ma aj biely povlak na jazyku, ktory je hrubsi vzadu pri koreni?
Moj syn mal opakovanu candidu rok, kym sme sa jej zbavili, podla mojho nazoru mu dozrel imunitny system a vedel s nou bojovat aj sam ked bol vacsi. Dlho sme boli na diete, ked mal rok a nieco tak jedol len MM, kyslu kapustu, kvasenu zeleninu, maso, zeleninu a Daflorn probiotika, az nakoniec asi po 2 mesiacoch bolo OK a odvtedy nastastie sa nevratila.
Pri tak malom babatku su dieticke opatrenia este dost tazke. Candida totiz lubi mliecny cukor a tak male babo este nepapa nic ine. Takze na tvojom mieste nevaham a dam jej tie antimykotika co ste dostali. Ale urcite treba davat probiotika, nam sa najviac osvedcil lactobacillus bulgaricus - Daflorn. Daju sa objednat z netu - google. Odporucala mi ho aj nasa ORL a odporuca ho aj Dr.Natasha Campbell, ktora sa zameriava na traviace poruchy deti a nasledne komplikacie ktore do buducna sposobuju v knihe, ktora sa myslim vola Syndrom traveni. Tiez je treba davat velky pozor co berie do pusy...candidu mame v tele aj my ale nase telo ju udrziava pod kontrolou, avsak mozeme ju odovzdat dietatu. Neprat detske saty s dospelackym spodnym pradlom, to je asi samozrejmost pre kazdeho, tak sa vraj tiez moze preniest candida.
Drzim palceky 🙂

liebling98
24. nov 2014

@evelinnka Ahoj, najmladší syn to mal tiež. Lekárka mu na to predpísala borovú vodu. Ale skôr, ako sme ňou začali vytierať pusu, bola som s malým na pohotovosti kvôli niečomu inému, kde mi iná dr dala jednorázovo do striekačky sirup Mycomax, že mu mám doma večer po kŕmení vytrieť pusu čistou gazou a potom mu mám dať spapať obsah striekačky. Lebo že ak sa toho v puse zbavím borovou vodou, o pár dní to bude mať zas, lebo že detičky to mávajú v celom traviacom trakte, že sa to proste zas z čreva dostane aj do pusy. Tak som mu to dala a skutočne, od vtedy to nemal. Sirup pôsobí len v traviacom trakte, nevstrebava sa.
Držím palce!
Z babskych receptov som počula o tej sode bikarbone, tiež o práškovom cukre.