Červený fľak v očku

meggie.sk
31. okt 2013

Žienky prosím poraďte. Trápia ma krvavé škvrnky v oku......
3ročná dcérka má od víkendu teploty. Boli sme v pondelok u lekárky, nenašla žiadny zápal, tak to riešila len čímsi na vírusy. Mala akurát očká červené. Dnes keď sme boli, tak už dostala atb lebo z toho bola hnisavá angína ☹ Očká má stále červené, spuchnuté. Od pondelka pamycon, dnes dostala také čosi v tube, neviem teraz ako sa to volá, je to na f....facy...niečo. Na obed sa mi povrackala, potom vravela, že ju bolia očká, tak som jej dala tú kvapku, aj tak bol čas na to. Že ju to prešlo. Neviem prečo ale pozrela som do očiek, ako má viečka a videla som tam ako keby jej praskla žilka, taký krvavý fľak tam bol. V jednom očku malý, v druhom sa mi už teraz po prebudení zdal zväčšený. Predtým som na to nejako neoozerala, ani ma nenapadlo okrem toho že som videla, že to má červené žilkovité celé.... no teraz toto.
Nemáte s tým niektorá skúsenosti, zmizne to? Bojím sa, ešte som sa s tým nestretla ani pri staršej dcére.

janinah
31. okt 2013

to ste boli u očnej lekárky či všeobecnej?tipujem zápal spojoviek,ak nepomáha Ophtalmo_Framykoin,tak treba ísť na očnú pohotovosť,dieťa ber ako infekčné a dávaj pozor,aby sa to neprenieslo na iných členov rodiny trebárs uterákom,viac si pogoogluj o dg

meggie.sk
autor
31. okt 2013

@janinah No my sme boli u všeobecnej. A skončili sme s hnisavou angínou, od pondelka na to mala pamycon do očiek a ophtalmo ftram. na noc, dnes sme namiesto toho dostali ten facy... neviem ak sa to volá. Tiež atb. Uvidím čo to bude, lebo sme to mali zatiaľ len raz, akurát ma znepokojujú ten krvavý fľak v každom očku. Ako keď ti praskne žilka a vyleje sa.

janinah
31. okt 2013

@meggie.sk žilka sa vstrebe,to nie je problém,problém môže byť infekcia v očku,ale máte atb,tak by sa to malo vyliečiť..ak nie,tak treba výter zo spojovky a podľa toho cielená liečba

nani7278
31. okt 2013

Pozor na infekčnú mononukleózu, možno by ozaj stálo za to zájsť na infekčné.

meggie.sk
autor
31. okt 2013

@janinah infekcia dúfam nebude lebo má svoj uteráčik a mením jej ho, takisto ako aj obliečku na vankúš. Žilky sa hádam vstrebú, mňa trápi tá škvrna v každom očku 😢
@nani7278 nestraš ma 😢 idem googliť čo to je. Myslíš, že by lekárka na to neprišla?

meggie.sk
autor
31. okt 2013

@nani7278 no teda si mi dala. Dúfam, že ju nemáme. Lebo malá napriek vysokým teplotám čo mala aj 39 čosi tak bola živá, žiadna únava, čo pri IM je vraj nadmerná únava. Pozerala som jej hne´d na podnebie, škvrnky tam nie sú, ani inde žiadna vyrážka, kanáliky na mnadliach upchané bielymi tými.... a na zdu v hrdielku kusisko hlienu, tak ozaj dúfam, že to bude len angína. Lekárky som sa síce pýtala, či tie očká môže mať z toho, vravela, že hej. Ale máta ma, že to je aj pri IM, teda tam boli spomínané len viečka. IM má zväčšené uzliny, no princeznej som nič také nenahmatala. Na kontrolu máme ísť v stredu alebo štvrtok, radšej zvolím tú stredu, keby niečo nech nie je neskoro. A budem sa modliť aby tie škvrnky boli z toho, že sa napínala pri vrackaní. Jejda ja som z toho na nervy.....

janinah
31. okt 2013

pozri si obrázok anatomie oka a napíš mi kde PRESNE má tu škvrnu,ja som pochopila,že na bielku pod spojovkou

meggie.sk
autor
31. okt 2013

@janinah je to tam ako je to červené kolečko zhruba, na pravom je to trochu väčšie a na ľavom to má na šírku tak pol cm a na výšku možno 3mm a na pravom je to väčšie, ako keby viac rozliate ale nejde to do dúhovky

Inak tie žilky mala ráno viac vidno, teraz sa mi to zdá lepšie, ani opuch nenii už taký

meggie.sk
autor
31. okt 2013

@janinah je to taká škvrnka ako tu http://www.google.sk/imgres?client=firefox-a&hs... len z hornej časti a viac k nosu
a očko ráno vyzeralo zhruba taktohttp://www.google.sk/imgres?client=firefox-a&hs... len spuchnuté a farba viac červenšia 😢

janinah
31. okt 2013

@meggie.sk tak to sa neboj,to je len spojovka,samotné očko rohovka a teda videnie je ok,je to zápal spojovky,tak teraz len čakať ako zareaguje na liečbu a pozor,aby tie isté veci,uterák,vankúš nepoužila aj iná osoba,prenos možný

meggie.sk
autor
31. okt 2013

@janinah na to dávam pozor, rodinka je upozornená, staršia dcéra vysťahovaná z izby a ja zase k malinkej 🙂 Budem sledovať stále ako sa to mení. nech už to má kuriatko moje za sebou 🙂 Ale aj tak ako keby je tá hnisavá angína nestačila.

nani7278
31. okt 2013

@meggie.sk nechcela som strašiť, len mi to prišlo na um ako jedna z možností, ktorú stojí za to preveriť 😕 . A báť sa jej až tak netreba. Je pravda, že telíčko dostane zabrať, ale nie je to až taká katastrofa. Dúfam, že budete čoskoro úplne OK

meggie.sk
autor
1. nov 2013

@nani7278 no teplotky nám ustúpili, aj sa nám lepšie dýcha. Žilky v očku ustupujú a fľaky mám zase pocit, ako keby sa rozlievali trošku, teda o kúsoček. No uvidíme. Ak sa to bude zhoršovať, tak na kontrolu pôjdem v stredu a nie štvrtok - tak mi dala dokina na výber a spýtam sa jej na to.

nani7278
3. nov 2013

@meggie.sk Teším sa, že je lepšie 😉