Detská chirurgia v Bratislave

pittelka
16. apr 2012

Pekný deň dievčatá, ja by som chcela vedieť niečo o detskej chirurgii v BA na Kramároch. Viete mi odporučiť nejakého konkrétneho dobrého lekára, alebo je to jedno? Ako to tam chodí, aké máte skúsenosti? Treba sa tam najprv objednať? Nikdy sme neboli v nemocnici, a teraz máme ísť so synom na taký 3 dňový zákrok, no som poriadne vystrašená už teraz. Veľmi pekne ďakujem za každú reakciu 😉

maria30
16. apr 2012

@pittelka ja chodievam na chirurgiu pravidelne min. raz do roka... staršieho syna tam aj operovali.. naposledy pred 3-4rokmi.. čo sa týka ambulancie, tam si nenavyberáš.. pošlú ťa konkrétnu ambulanciu... väčšinou tam je dr. Košnárová.. je to fajn - staršia lekárka... čo sa týka chyrurgie oddelenia - lekárov, tam sa tiež nemôžem sťažovať.. držím palce... 😉

zlatusik28
16. apr 2012

@pittelka Ahoj. A na aký zákrok idete?

maria30
16. apr 2012

@pittelka objednávať sa nemusíš.. na centrálnom príjme po registrácii ti dajú poradové číslo a povedia, na aké číslo ambulancie máš ísť... dr. na ambulancii ti už stanoví presný termín operácie...

pittelka
autor
16. apr 2012

@zlatusik28 maličký 2,5r. má stále problém s nechtovými lôžkami na palčekoch na nožičke. Stále sa mu to zapaluje a zahnisáva. Akokeby sa mu zarastal nechtík, ale nezarastá, len ten "vankúšik" mu prerastá cez nechtík. Už sme vybrali toľko ATB a mastičiek... až nám lekár povedal, že sa to musí chirurgicky odstrániť ☹ . Na budúci týždeň sa tam chystáme, tak som zvedavá kedy nás objednajú na zákrok. Mám z toho fakt stresy.... chudatko moje malé

pittelka
autor
16. apr 2012

@maria30 ďakujem, takže si nenavyberám....

maznacik007
16. apr 2012

@pittelka a neviem toto sa kedysi robilo ambulantne na pockanie... inak my co chodime na imuno tak vedla je chirurgia a viem ze sa da objednat za 4 eura na presny cas... ja ti to doporucujem lebo tam zvykne dost ludi byt...

zlatusik28
16. apr 2012

@pittelka my chodíme k dr. Hornovi, ale neviem, či robí aj takéto. Inak je to super doktor. Ale ako hovorí maria30, ak nebudeš mať vybratého lekára, pri registrácii ti povedia, za kým máš ísť.

pittelka
autor
16. apr 2012

@maznacik007 ibaže on je maličký, a budú ho musieť uspať, takže to asi nebude ambulantne. Inak to objednanie je určite super, to si stačí zavolať na recepcii?

pittelka
autor
16. apr 2012

@maria30 prosím ťa a aké čakacie doby bývajú na zákrok? Myslím, že môže sa stať, že dostaneme termín aj na leto? Zrovna v septembri má nastúpiť do škôlky, tak dúfam, že to stihneme

maznacik007
16. apr 2012

@pittelka no na zakroky v narkoze sa caka.... prave kvoli tej narkoze... normalne si vyhladaj cislo na kramare a zavolaj si... oni ta prepoja ... niekedy to kam ta poslu zavisi aj od bydliska...

my sme na zakrok v narkoze cakali 6 mesiacov a kusok.... lebo to nie je zivot ohrozujuci stav a ani diagnostika... ale to ti oni presne povedia... zavisi aj od poistovne aku mate

pittelka
autor
16. apr 2012

@maznacik007 kokso, tak to je sila..... 😠 Určite si tam zavolám a objednáme sa, potom uvidíme

martinkatinka
16. apr 2012

@pittelka nechcem ťa vystrašit, ale my sme na ložko na are čakali 2,5 mesiaca a aj tak nám termín zrušili, majú málo miesta, rekonštruuje sa tam, takže čím skor zavolaj a informuj sa práve na toto.. ale tak nás zrušili, lebo my sme mali ísť na komplikovanejšiu operáciu a na ARE mal ležať minimálne dva dni po tom.

pittelka
autor
16. apr 2012

takže volala som si , a na presnú hodinu sa nedá objednať ☹

martinkatinka
16. apr 2012

@pittelka - no nedá, oni registrujú do nejakého systému, a ak máš nejaký rengén alebo snímky, tak to tiež musíš dať do toho systému, aby si to lekár priamo v PC pozrel.
ja som dnes tiež volala a zase nič nevedia, sestričky dokonca ani nevedia, že sa tam opravuje.. tak to iba mne povedali do telefónu alebo ako???

xlucia
16. apr 2012

@pittelka hned pri kramaroch je jednodnova chirurgia pre deti. daj si to do googla. su dobri

maria30
16. apr 2012

@pittelka no mi sme tam boli zapísať termín niekedy pred letom a kvôli teplu a prázdninám nám dali termín na september.. takže neviem ti presne povedať, že koľko je normálne čakacia doba... ale myslím, že keď tam pôjdeš teraz, tak mu to spravia ešte pred letom...

maria30
16. apr 2012

@pittelka ja som tam nikdy dlho nečakala.. vybavujú to dosť rýchlo... a chodím tam už skoro 12 rokov...

pittelka
autor
16. apr 2012

@maria30 Ďakujem, dám vedieť ako sme dopadli, chystáme sa tam 30.04.2012

pittelka
autor
17. apr 2012

@xlucia našla som to, ale oni uvádzajú operačné zákroky hlavy a krku, myslíš, že robia aj niečo takéto? Inak to by bolo fakt super 🙂

karmelka77
17. apr 2012

@pittelka inak na tej chodbe ako su chirurgicke ambulancie je aj sukromna chirurgicka detska ambulancia - je tam MUDr. Kerdíková najdes na nete aj mobil na nich...skus sa tam objednat, platis iba za casenku 4 EUR myslim...a ona pracuje pre sukromnu kliniku okrem inych lekarov odtial mozno by aj oni operovali...skus, ci si pojdes odstat radu k nemocnicnym chirurgom alebo to budes mat tu napockanie je rozdiel...🙂))

xlucia
17. apr 2012

@pittelka mimo toho co si napisala robia aj pipikov, a nejake ine veci. neviem ci aj to vase. na to si zavolaj a opytaj sa nech nesirim bludy. ale mali by

pittelka
autor
18. apr 2012

@xlucia volala som tam, a že takým maličkým detičkám nerobia nechtíky ☹ . Ale, že môžme hocikedy prísť a p. dr. sa mu na to pozrie. Možno to nebude ani treba rezať. Teda dúfam 😉

jankakaroli
27. apr 2012

Ahojte chcem sa spýtať neviete či tam robia aj zakrok nezostupeneho vajíčka? Lebo moj maly ked sa narodil tak nemal vajicka v mieskoch tak sme išli na urolg. na Kramare a povedali nam ze ked nezidu dole bude to treba zoperovatno a prave vajko zliezlo a lave zatiaľ nič. No a ja mam hrozu z nemocnice ze by sme tam mali lezat, tak by som chcela vediet či sa to nedá aj formou jednodňovej chirurgie.nevie mi niekto poradit? Ďakujem 🙂

maggie59
28. apr 2012

@jankakaroli dá sa. u tej dr. Kerdíkovej ako písala karmelka77. Aj nás oni operovali na nezostúpené vajíčko. Objednaj sa dr. Babalovi

jankakaroli
28. apr 2012

Jej ďakujem teraz mi odlahlo 🙂)) a ta dr. kerdikova alebo dr. Babala sú v nemocnici na kramároch? A všetko prebehlo v poriadku? Ako to maly zvládol?

filomena
28. apr 2012

@jankakaroli ahoj, urcite to robia v Centre jednodňovej chirurgie na Partizánskej (v bývalej evanjelickej nemocnici). Kamaratka akurat na takom zakroku bola dnes s malym. Trvalo to dokopy 3 hodiny ( uspanie, operacia, prebratie z narkozy, kontrola anesteziologom) a sli domov 🙂

maggie59
29. apr 2012

@jankakaroli Ano na prvom poschodí na pravo od statnej chirurgie skus pozriet Euromed na nete. zacali ho robit o 8:45 a o pol 11 sme uz isli domov. vsetko bolo bez problemov

jankakaroli
29. apr 2012

Ďakujem vám veľmi pekne 🙂

pittelka
autor
15. máj 2012

@karmelka77 takže boli sme v Euromed-e a fakt super prístup, komunikácia... 🙂 no všetko. Bola som šťastná ako blška, pani dr. nám vôbec neodporúčala necht. lôžko chirurgicky odstraniť v jeho veku. Boli sme na hodinu objednaní, dostali sme mastičku, pokecali, naučila nás masírovať necht. lôžko a to všetko za 4 eura. Fakt vám veľmi pekne ďakujem, že viem o tejto klinike a určite by som sa snažila "malé" zákroky riešiť cez nich 😉

karmelka77
15. máj 2012

@pittelka super som rada🙂)))