Detské gastroenterologické vyšetrenie hadičkou

ri_jana
26. mar 2014

Mali sme odporucene toto vyšetrenie, kvôli hraničnym hodnotam v krvi na helikobaktera. Mala uz mala aj umrtvene hrdielko,ale strasne sa bala a plakala, tak jej to neurobili. Ake mate s tymto skusenosti? Bolo mi jej luto, neda sa aj inak zistit či toho helikobaktera ma alebo nie? Povedali,ze uz jedine uspat. Mala ma 9 rokov. Detsky lekar povedal,ze keby bolo treba ak budu problemy,tak jej to urobia v spanku. Ale teraz sme bez liečby a mame dietovat. Tym to skoncilo. Ake mate s tymto skusenosti? Vdaka za vaše reakcie.

hradnapani
26. mar 2014

@ri_jana pokial viem, tak sa robi aj dychovy test, ale netusim, ci sa robi aj v nasich zariadeniach. Lebo na slovensku celkom radi oblubujeme invazivne metody pred tymi setrnejsimi. Skus sa na to opytat... hoci neprekvapila by ma ani odpoved, ze sa to nerobi, lebo to neuzna poistovna...

ri_jana
autor
26. mar 2014

Toto nespomenuli vôbec, asi to nebude hradenee poisťovňou. Neviem co robiť, či mám fakt len čakať, ci budu nejake problemy? To mi pride divne. Nechapem preco taketo jednoduche dychove testy nerobia detičkam. Na co mame tie zdravotne poistovne 😒

hradnapani
26. mar 2014

@ri_jana za opytanie nic nedas. Skus napisat priamo do tohto centra a vypytaj si ich stanovisko a nazor http://www.helikobakter.sk/chcete-vediet-viac-o...
To mas mozno podobne ako vysetrenia pri celiakii - tu deti trapime biopsiou a anestezami, v zahranici staci krvny test (lebo slovenske poistovne potrebuju na hradenie liecby vysledok z biopsie 😠

mamazem
26. mar 2014

Ak by bola ochotná žuť surovú chioskú mastichu - prírodná živica z pistáciovníka mastichové, mohlo by jej to výrazne pomôcť pri boji s helikobakterom. Viac nájdete na stránke o chioskej mastiche

kuckac
26. mar 2014

My sme to absolvovali s dcérou pred vyše mesiacom - je rovnako stará, má 9 rokov - znášala to super,bez problémov, trošičku ju napínalo, ale v rámci normy. Doktorka ju pochválila za super spoluprácu, ale je pravda, že doktorka mala aj úžasný prístup. Ja som jej pred vyšetrením doma na nete ukázala, o aké vyšetrenie ide, vysvetlili sme jej, že keď bude počúvať čo jej hovoria, nč ju nebude bolieť, bude to iba nepríjemné. Okrem toho jej dali na začiatku nadýchať rajského plynu, trochu pre náladu. Ja som bola celý čas pri nej a nezdalo sa mi to ani nejaké hrozné ani nevydržateľné, ale určite je to individuálne. Potom bola hrdinka každému rozprávala ako to zvládla a že už vie, čo to je. Zistili jej len zápal žalúdka, helikobacter, celiakia a podobné nepríjemnosti našťastie nie. Dostala lieky, ktoré zabrali a už je dobre.

ebulobo
26. mar 2014

urcite by som tam napisala/zavolala ako radi hradnapani, tu v BA robia ten dychovy test, bola som na nom, odmietla som gastro vysetrenie , akurat, ze je potrebne si to zaplatit. Ale ja osobne radsej nasetrim-zaplatim, ako dieta trapit tym vysetrenim.. a hlavne pokial ide iba o helikobaktera a nie inu diagnostiku zaludka.. nakolko vysetrenie hadickou v sebe nesie aj rizika..
a myslim, ze sa ten test da kupit a potom poslat postou..ale radsej si to prezistite
http://www.thalion.sk/helicobacter-pylori/dycho...

ri_jana
autor
26. mar 2014

@kuckac Tak to máte šťastie, ona ked tu hadičku videla, cela sa roztriasla a plakala, aj si lahla a dali jej ten náustok (aby neprehryzla hadičku) ale jednoducho to nezvládla :( Doktorka sa ponáhlala a nemala trpezlivosť ...možno keby som tam nebola tak jej to urobia nasilu... Ale mne jej bolo strašne lúto , nenechala by som ju tam samú ... Potom mi plakala,že je hlúpa že si to nedala urobiť ,že ma sklamala a.... Celý den na to myslím , no doktorka na gastre povedala, že ak by mala nejaké ťažkosti ,mame príst a dohodneme sa na dalšom postupe... ale že ona nieje vhodný adept na anestézu(že už je velká)... No možno je aj dobré to ,že vašej malej dali nadýchať toho rajského plynu. tak to asi tak moc nevnímala... No neviem sama som z toho nešťastná . Ale zase ma upokojuje to, že to zistili náhodou z krvi pri chorobe a mala tam hranične hodnoty protilátok helikobaktera... Myslím, že keby mali vážne podozrenie, tak by nas neposlali domov s tým, že uvidime čo bude. Detský lekár mi povedal, že ak by mala problemy -bolesti alebo tak čo pri helikobakterovi býva , tak by jej to urobili aj v anestéze určite. Že zatial ju nejdeme trápiť ...Každý je iný no, naša mala je strašný bojko ...aj zubára sa bojí :/

lubeniatko
18. júl 2014

My sme absolvovali tu sondu moja mala ma 3rôčky a bola velmi statočna nebola ani uspata bola pri plnom vedomi len jej dali tabletku,že bola troška oťapena ale celý čas ked mala hadičku vôbec nezaplakala ja som bola s týmto vyšetrením spokojná pretože už dlhšiu dobu máme ťažkosti zo žaludkom a jedine sonda ukazala aký máme problém našli nám helikobaktera pritom sa helikobakter nikde neukazal ani v stolici ani v krvi jedine na sonde sa to potvrdilo že už máme aj zapal dvanastorníka momentálne ešte čakame na vysledky zo sondy ale ja by som odporučila čim skôr isť na tu sondu čim skôr sa objaví problém tým skôr sa môže vyliečiť

svetluska131
4. nov 2014

@