Dvojmesačné dojča má hnačku z antibiotík. Ako to riešiť?

katusik596
22. okt 2014

Mamicky poradte prosim. Dvojmesacna dcerka plne kojena brala antibiotika aj probiotika ale dostala hnacku. Nechcem hned bezat lekarke. Ako by som jej mohla doma pomoct? Nema teploty ani nevracia. Pri kojeni obcas placka a zblnka jej v crievkach. Dakujem za rady.

ichbinich
22. okt 2014

Pokracuj v podavani probiotik. V pribalovom letaku tych, com som davala dcere ja, ked som brala antibiotika, bolo pisane, ze treba pokracovat aj po dobrati antibiotik.
Daj si probiotika aj ty, tie prejdu do mliecka.
Najma davaj pozor, aby nedehydrovala - sleduj fontanelu. Ale ak kojis na poziadanie, nemalo by to byt problem.
Vsetko dobre!

alicka850
22. okt 2014

Zalezi preco a ako dlho ich berie. skus zavolat pediatricke, že ci ich už nemožeš vysadiť. Ak nie, pokračuj a treba dalej kojit, ak by sa zdadlo, že je dehydrovana, skus jej pridat trocha prevarenej vody na pitie. Ja som bola sice kategoricky proti podavaniu tekutín dojcenym detom, ale odkedy mala dcera ako 3 mesacna zapal moč ciest a museli sme zvýšiť prijem tekutín a pridať vodu, zmenila som nazor. Nestalo sa jej nič, dojcili sme dalej, nezjedla ani o trochu mlieka ako ked som jej vodu nedávala.

el6
22. okt 2014

moja mala sice uz rok, ale stalo sa nam podobne...dostali obe dcery rovnakych bacilov, rovnake atb a tusim aj nejake probiotika...starsia po dobrati v pohode, mladsia stale redsie 🙂 ...doktorka mi niekolkokrat opakovane tvrdila, ze vsetko je ok, ze po atb je mikroflora rozhodena, ze sa to spravi...po dvoch tyzdnoch mi ale dosla trpezlivost dosla som so vzorkou stolice k doktorke a zistili jej candidu a citrobaktera....doktorka odporucila pre malu probiotika a vyhybat sa cukru...kedze som ju kojila este, tak som si nasadila probiotika tiez, plus pomerne prisnu proticandidovu dietu obidvom....chvilu nam to trvalo ale zbavili sme sa toho...niektori lekarnici mi tvrdili, ze zbytocne ja drzim dietu, ze ju to neovplyvni velmi...ale ja som bola presvedcena, ze ak som ju porusila, ze sa jej to zhorsilo...cize ja by som poradila pre zaciatok, aby si si dala probiotika a vyhybala sa cukru, ak nepomoze, so vzorkou stolice k lekarke...

oladuna
23. okt 2014

By ma zaujimalo preco predpisal lekar antibiotika takemu malemu babatku.ved len paracetamol sa moze davat az od 2 mesiacov a nieto este ATB.musim povedat ze som zhrozena. Lebo na ATB sa nema pit ziadne mlieko lebo to narusi floru.a take male co asi tak pije??? Mlieko....

luliu
23. okt 2014

@oladuna podavanie ATB nijak nesuvisi s pitim mliecka a ked je raz dietatko chore a potrebuje ATB, tak ich dostane, hoc aj hned po narodeni. Rovnako ak ma babatko teplotu, nasadi sa mu liek proti teplote aj keby malo 2 tyzdne

jaja34581
23. okt 2014

My sme mali to isté , keď mala 4, 5 mesiaca. Bolo to z ATB zničená mikroflora. Bolo podozrenie, že má niečo so žlčníkom lebo stolica menila farbu. Probiotikami sme sa z toho dostali za cca 3 týždne. Minuli sme 100 plienok za týždeň, tiež jej žblnkalo . Stolica aj 4 krát za noc. Prešlo to, ale boli sme po lekároch.

evadolna3
26. okt 2014

ja si tiez myslim ze to je asi normalna reakcia po atb.. nam sa to zo zaciatku stavalo.. potom nam lekarka ale vymenila probiotika.. teraz pouzivame probiotika Actibax.. uz nie len kvoli ATB.. ale zvysuju imunitu...a uz sa nam to nedeje.. pokial nema teploty.. nevracia.. myslim ze netreba paniku 🙂