Fallotova tetralógia

kika1997
6. máj 2015

Ahojte volám sa Kika mám 18 rokov, môj problém je v tom že idem na operáciu srdca. Bola som v Bratislave na Kramaroch na 3 dní aby mi zrobili vyšetrenia. Zistilo sa že mam zväčšenú právu komoru tak musím isť na operáciu...pustili ma domov a pani doktorka ma volať že kedy bude ta operácia ..pred 17 rokmi v 8 mesiaci ma operovali na fallotovu tetralogiu. Strašne sa bojím operácii..beriem si do hlavy že neprežijem ju že už neuvidím ten svet ani nič ..po nociach nespím bo sa bojím že sa ráno nezobudím. žalúdok ma bolí vkuse mam pocit že mi začína zlyhávať srdce..ja neviem či sú to stresy alebo psychika už zničená ..ale viem že keby ste mali toľko rokov a ja a ešte pred operáciou by ste mali tiež také stresy lebo mam život len pred sebou a umrieť nechcem! :( Chcela by som sa ešte spítať či môžem aj byť tehotná ked mám tu diagnozu, a ešte ma idu operovať zas na zväčšenú pravú komoru ..ako teraz nechcem otehotnieť ale až tak neskôr 20-tke. Dakujem vám za rady 🙂

janinah
7. máj 2015

Verím ti,že sa bojíš...ale toto sa dá riešiť...operácia nie je koniec sveta,chcú ti pomôcť napr. aj preto,aby si v budúcnosti mala bez problémov detičky 😉 ak stres nezvládaš,tak sa nakontaktuj na psychologa možno aj psychiatra ,sú na to rôzne techniky zvládania od relaxačných cvičení po lieky...od lekárov si daj vysvetliť všetko čo sa bude diať,nemyslím samotný postup operácie,ale veci okolo ...príjem,čo si doniesť,dlžka hospitalizácie...aby si sa vedela nachystať a bola kludnejšia...držím prsty

janinah
7. máj 2015

a ak sa dá,tak by som zmenila tému napr. na Operácia sdrca v BA-skúsenosti......ozve sa ti viac ľudí

rose26
7. máj 2015

Ahoj kika1997 ja idem tiež na operáciu srdca do Ba a vôbec sa nebojím viem, že mi pomôžu. Nesmieš sa takto trápit ,uvídiš bude to dobre ,je to aj dost o psychike ,hovor si že to zvládneš ,si mlada a tam sú ozaj odborníci. Možno sa tam stretneme 😀 Držím ti palce

kika1997
autor
7. máj 2015

Ahoj s čím ideš? ďakujem za povzbudenie 🙂 si zlatá 🙂

rose26
7. máj 2015

Neboj zvládneme to 😉 ja mam defekt septa čiže dieru v srdci a ešte aj plastiku chlopne mi budu robit.