Helicobacter pylori u dieťaťa

oroska
8. okt 2012

Máte niekto skúsenosti s Helicobakterom pylori u dieťaťa? Mám podozrenie u svojho 9ročného syna...Z času na čas sa vyprázdnuje s krčmi v brušku...až pri tom plače...nepripisovala som tomu nejako význam, lebo som si myslela, že je to preto, že poriadne nepije /hoci ho upozornujem/ a to nelubim tamto nelubim...Ale /mne tohoto bacila diagnostikovali, žial moj gastroent.dr mi nedal lieky, nakoľko som vraj na tú kombináciu alergická/, keďže prenos čo som čítala nieje taký jednoduchý tak ma ani nenapadlo, žeby to mohol mať...ale teraz už začínam váhať... 😒 Začínam uvažovať aj nad tým, či som to nedostala ja od neho, keďže napriek veku má zlozvyk rýpať sa v ustach a dávať do nich rozne predmety a obžuvať ich :/ Ak máte skúsenosti poprosím o info aké príznaky, liečba, ako to u detí diagnostikujú... Poprosím rýpavé maminky aby sa zdržali komentára 😉 Jasné, že zvažujem, že navštívam odborníka, ale chcela by som byť informovaná, či je vobec možné že dieťa ho može dostať a tak... Vďaka.

zigzag
8. okt 2012

@oroska moj brat to mal,ked mal asi 12 rokov, ale jemu sa to prejavilo na kozi, mokvavymi ranami, nakolko pecen uz nevladala tahat.... lekari boli na to kratki, liecili len kozu, nakoniec nam pomohla homeopatka, ktora poradila co a ako, ze dat zobrat krv, a fakt potvrdilo, co vravela,ze ma bacila, do dvoch tyznov, sa mu koza scelila, a rok potom este bral neake fyto lieky,,,, pomohlo, este aj 3 roky po odoznei priznakov ,mal v krvi protilatky... boj na dlhe trate , nepil bublinky, to robi helibakterovi dobre, a prekysleny organizmus tiez,, brat sa vyhazdal po skolksko vylete z nekach nedopecenych fasiriek, a cele letne prazniny stravil v cakarniach na koznom,

ajaja11
8. okt 2012

Orientačne sa H.pylori da zistit testom ktory si môžeš kupit v lekarni. Bud test zo stolice alebo test kde sa kvapne par kvapiek krvi.Stoji to okolo 5eur.Ak by bol pozit.tak potom by som navštivila detskeho gastroenterologa.
Helicobacter pylori je baktéria, ktorá žije v epiteli žalúdka a dvanástnika.
Prenáša sa z človeka na človeka
kontaktom so žalúdočným obsahom - vývratkami, alebo stolicou nakazených ľudí, prežíva aj na zubnom
povlaku, tiež na zle umytom pohári. Keďže bol dokázaný aj v slinách, môže sa prenášať aj bozkávaním.
Nakaziť sa môže len človek s nedostatočnou odolnosťou voči tomuto mikroorganizmu, za čo je zodpovedný
imunitný systém tela.

vikinka2012
8. okt 2012

Ahoj,my mame s manzelom H.pylori a liecime sa..momentalne sme po liecbe antibiotikami a cakame na kontrolu ktora bude o mesiac...mame 13 mesacnu dcerku a kedze to mame obaja tak sme jej dali vysetrit stolicu chvala bohu nema H.pylori co som velmi rada..ak si nie ista daj mu vysetrit stolicu ..dr.ti da skumavku a do nej na palicku odoberies kusok stolice do 5 dni vies vysledok...liecba je taka aspon u nas ,ze nam predpisali 1000 a 500-ky antibiotika...plus jedni lieky..antibiotika sa beru kazdych 12 hodin..drzim place 🙂

katkabb1
8. okt 2012

našej dcérke H.pylori zistili, keď mala 13 mesiacov, boli sme na infekčnom kvôli rotavírusu a pri vyšetreniach jej zo stolici zistili aj H.pylori. Má ho manžel, takže sa predpokladá, že to má od neho. Boli sme aj detského gastroenterologa, tak nám však povedali, že kým nemáme žiadne problémy, nesťažuje sa na bolesti bruška, tak to riešiť nijako nebudú, máme dávať len kvapky Biogaia, tie sme pár mesiacov užívali, ale potom sme vysadili, občas preventívne dávame. Podľa vyjadrenia dr. má H.pylori mnoho ľudí, ale vôbec o tom nevedia, môže sa prejaviť po x rokoch. Manžel chodil tiež po rôznych vyšetreniach, kým mu zistili H.pylori, dali mu nejaké lieky, ale tým to skončilo.

oroska
autor
9. okt 2012

@vikinka2012 a prosím ťa akú kombináciu liekov máte?

graceful9
9. okt 2012

@oroska ahoj aj ja som mala približne v takom veku helicobaktera. Neviem ako som ho dostala...mavalá som strašné bolesti brucha a žalúdka hlavne po jedle.zistili mi to keď som šla na gastro a tam mi spravili vyter žalúdka ...

oroska
autor
9. okt 2012

@graceful9 No asi budem musieť ísť...opýtam sa mojho gastro či berie aj deti...alebo aspon nech urobí vyšetrenia... ach jaaaj...bojím sa že to ma fakt...lebo včera čo pri vyprázdnovaní bol až hysterický...tak musel mať z tých plynov krče... ☹

graceful9
9. okt 2012

@oroska ja som bola u normálneho ale sú aj detskí gastráči. skús sa spýtať aj svojej doktorky možno sa to dá aj z krvi zistiť ...a skús si kuknuť aj celiakiu.aj tá môže mať takéto prejavy...ale nechcem strašít ...

vikinka2012
9. okt 2012

@oroska neviem ti to prestne povedat uz si to nepamatam..no v aute ma manzel kartu ked pojdem von nakuknem do nej a pisem ti..neboj sa no hlavne je pre teba hned ist k lekarovi ☹ drzim palce..ako hovorim da sa to zistit aj zo stolice tak nemusis podstupit dat malemu hadicu do zaludka 😉

pasteleria
5. apr 2013

no baby, my mame v rodine historiu s touto bakteriou: ja som bola na pohotovosti kvoli strasnym bolestiam brucha, potom ked mi to vyliecili, tak sa mi zda, ze aj plet mam krajsiu, menej akne (i ked stale je) a menej je plet zacervenena-ale to sa mi mozno zda, no ale tie bolesti brucha som prestala mat uplne. potom som to povedala detskej gastroenterologicke co som chodila s malou-chudokrvnost, nechut do jedla, zapach z ust, sem-tam sa jej dokonca spravili vyrazky, gastro nevedela prist na to, co jej bolo, po tych testoch, co boli tiez pozitivne sa vyliecila pomocou antibiotik a potom vsetky tieto priznaky vymyzli. a este chcem povedat, ze dcerka sa liecila pred rokom a teraz ked jej robili test, tak bol negativny, tak si myslim, ze ked sa to prelieci raz, tak uz by sa to nemalo vratit. urcite odporucam si to preliecit, aj ked vela lekarov vam bude navravat, ze aj tak kazdy ma tuto chorobu a netreba to liecit. no ale fakticky sa lepsie citime v nasej rodine.

akova
5. apr 2013

@pasteleria ahoj chcem sa ťa spýtať či po prelieceni sa zlepšila aj chuť do jedla? Moja mala má tiež HP ideme v pondelok do nemocnice na gastroskopiu. my ho už mame podľa mna dlhšie lebo bolesti bruška,nechutenstvo mame už od škôlky určite viac ako rok...ale pediatricka má vždy odbila, že dcéra je v tabuľkách , lebo je strašne chudá a nechutenstvo vraj ju to prejde.... Ale mala asi pred dvoma týždňami bolesti brucha dva dni tak konečne spravili vzorku zo stolice a tam nám to vyšlo... Robili aj Vám gastroskopiu?

pasteleria
6. apr 2013

@akova
vies, co nam pomohlo na nechutenstvo uplne najviac? ked sme zacali hrat o preteky-kto spapa vsetko prvy. tak vtedy sa mala naucila jest. mala taktiez intoleranciu na mlieko, tak jej davame tak najviac raz za tri dni nieco mliecne. tak popros gastro, nech je skusia spravit aj testy na tie intolerancie. no a nenechaj sa odbit, lebo kebyze ja neskoncim na tej pohotovosti, tak ani neviem o HP, lebo ved skade-ja nie som lekarka. a tak by sme chodili az doteraz na detske gastro, s tym, ze jej len predpisovala zelezo na anemiu a to bolo vsetko-takto to bolo rok. ked som jej povedala, ze jej pachne z ust, povedala, ze ma kazy?! a dalej to vobec neriesila. neboli sme ani na gastroskopii. a este ked som jej povedala, ze ju boli brusko, tak ona na to, ze asi nieco zjedla!? tak s tou detskou gastro doktorkou nasou asi takto treba: najst si chorobu na internete, alebo nejak inak to zistit a potom jej povedat, ze co ma liecit. moja skusenost bola taka... 😒

pasteleria
6. máj 2013

@akova
testy ukazali, ze HP mam znovu, mala ho uz ale nema, testovali ju dvakrat....bolesti sa pominuli ked som dobrala atb vtedy, tak som to uz neriesila...teraz mam brat stvoro atb, no hroza....

akova
6. máj 2013

@pasteleria si bola na nejakom kontrolnom odbere? my sme sa otestovať nedali, malá bola na tej gastroskopii a tam sa helikobakter nepotvrdil, tak zajtra nesiem zasa stolicu na kontrolu a ked tam sa znova objavi, tak ju preliečia ak nie tak nie. Z gastroskopie zistili zapal žaludka tak berie teraz lieky, v maji mame ist na kontrolu. Bolesti bruška zatial nemala ako berie tie lieky a veru sa mi aj zdá, že začala lepšie jesť. 😉
držim palce, nech sa toho zbavíš, aj ked v nemocnici vravel dr. že vraj je helikobakter aj účinny a vraj sa už nema ani preliečovať....

pasteleria
7. máj 2013

@akova
vzorku mi testovali...bolesti som mala predtym-co mi zistili ten HP minuly rok, preto som sla na gastro a ked som dobrala atb, tak bolesti uplne prestali. teraz zasa zacali bolesti brucha, no a potvrdilo sa HP, tak myslim, ze som to znovu dostala, jak vravim, uz nevladzem,nechce sa mi to cely zivot preliecovat, no ale budem musiet, kedze tie krce su ozaj neprijemne, no a zacalo mi znovu pachnut z ust...no ale na pohotovost to zatial nie je ako vtedy pred rokom

pasteleria
7. máj 2013

@akova
nerozumiem tej poslednej vete: ze HP je ucinny a nema sa preliecovat? podla mna sa ma preliecit urcite, ako som spominala, vela zlych prejavov nam vymyzlo po prelieceni, aj mne aj dcere. akurat, ze sa to vratilo-to je jediny problem, ale urcite je lepsie zit bez HP ako s nim- moznoze inym ludom nesposobuje starosti, ale nam teda sposoboval. mozno su aj ine typy HP, ja neviem....

lubeniatko
18. júl 2014

Máte tu niekto skusenosti z helikobakterom u trojročneho dieťaťa???Nám to teraz zistili a chcela by som vedieť okolo toho viac

merrynka69
7. aug 2014

@akova kolko antb ste dostali???

beruska9561
28. okt 2014

@lubeniatko ahoj, písala si ešte v júli, že vám zistili helikobaktera? aj ste túto pliagu nejako liečili u dcérky? moja dcéra má 6 rokov a nedávno jej vyšiel nález zo stolice, dr. tomu nevenovala pozornosť,teraz mala virózu a nevie sa z nej dostať, má stále žalúdočné potiaže, opäť zistený helikobakter.

lubeniatko
29. okt 2014

@beruska9561 Ahoj nam zistili helikobaktera zo sondy v stolici sa nezistil helikobakter len sme mali z víteru z dupky stale kvasinky a neustale bolesti bruška preto sme absolvovali sondu a nasadili nám lieky 4druhy liekou sme brali a v tom boli aj antibiotika vkuse berieme probiotika ale po dobrati liekou sa neustale vždy sťažuje na bolesti bruška takže nemôžem povedať,že sme sa s toho dostali lebo to tak nieje znova jej teraz brali stolicu a víter z dupky a znova sa našiel nalez z víteru zase tie kvasinky a stolica bola v poriadku takže znova beriem lieky na kvasinky a nevieme sa s toho nejako dostať mame teraz nasadenu dietu nesmieme nič sladke ale jednoducho sme stale v tom istom kolobehu a vyliečeny niesme lekarka nam teraz ponukla liečenie do Bardejova na 3týždne ale samozrejme poisťovna všetko hradi len malej a ja si musim všetko hradiť sama takže toto je na figu a nemôžem akosi absolvovať s nou liečenie nasadili Vám už nejake lieky na helikobakter???beriete nejake probiotika???

beruska9561
29. okt 2014

@lubeniatko ako malá zvládla sondu? my zatiaľ lieky nemáme, zajtra ideme k dr., tak neviem,č i nás pošle na gastro alebo čo. akurát ma hnevá, že dcéra mohla byť už dávno preliečená, lebo v júli jej ho zistili, dr. si to nevšimla v prepúšťacej správe, ja som prepúšť.správu z nemocnice nemala k dispozícii, len teraz sme náhodne zistili, že už v júli ho mala. Probiotiká sme brali dlhodobo, dávala som Hylac,t ak mi poradili v nemocnici, že sú najlepšie. Malá sa tiež stále sťažuje na bolesti bruška po jedle, trvá to asi 2,5týždňa, ak by šlo o virózu, tá by dávno odoznela. Stalo sa pár krát, že ju napínalo na vracanie, alebo ju prehnalo. Už dva krát mi volali zo škôlky, že jej je zle. Šťastie, že nechodí do školy. Napíšem, ako sme u dr. dopadli.

lubeniatko
29. okt 2014

@beruska9561 Tak sondu zvladala statočne ja som to asi horšie zvladala museli sme byť na lačno a objednany sme boli na 11.30hod.do KE a my sme zo SNV takže chudatko cestu do KE dlho o hlade ale vo vnutri som s nou nebola ostala s nou sama lekarka a sestrička ale potom ešte niekolko dni nam rozpravala že jej davali hadičku do hrdla zvladala to celkom fajn my sme mali tiež dlhodobo ťažkosti ale ked som sa už do toho obula a pýtala som papier na rôzne vyšetrenia lebo už sa mi aj v noci budila na bolesti bruška tak som si povedala dosť a gastro lekarka na hned vypisala papier na sondu lebo že to je už posledna cesta na ktorej sa da všetko zistit zo sondy lenže lieky dobrala a som s toho na nervy lebo stale nieje v poriadku skuste je kupiť probiotika baby PEARLS je to prášok ktorý sa rozrobi vo vode my ich berieme dlhodobo a su fakt vyborne zmiernili jej bolesti bruška a ked Vám môžem poradiť ked si nebudete pýtať vyšetrenie sama budu vas len zvolavať na kontroly hore dole a nič aj tak nezistia ja som jednoducho už natom trvala aby ju poslali na sondu aby sme konečne zistili pričinu ked vy nebudete natom trvať tak sa mala bude ešte ako dlho trapiť bez nejakych liekou lekari nato jednoducho kašlu mam s tých velmi dobre skusenosti verte mi ale určite mi napište ako ste dopadli som zvedava a inač kamoška mi hovorila čo mala helikobaktera za decka že to su silne bolesti bruška až silne krče takže tie detičky chudatka sa trapia z bolestami a do kedy tak skore uzdravenie a držte sa.....🙂

kerberos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bylinkar
10. júl 2015

Helikobakter liečba u malych deti nieje jednoducha. Liecba silnymi antibiotikami neprichadza do uvahy, zostava vyskusat prirodnu cestu. Helikobakter priznaky, testy a moznosti prirodnej liecby dobre rozoberaju na tomto blogu: http://helikobakterpylori.sk/sk/ako-si-vyliecit...

gondulka
1. dec 2015

@lubeniatko dobrý deň chodili ste na gastro ku Mudr. kovalovej?? Ako ste s ńou spokojná? Ja som chodila so synom 7 ročným a tiež som si musela u nej vydupať sondu a zistili mu tiež HP čo mi doposial ona tvrdila že ho nemá. A teraz mám podozrenie že ho máme zas.

lubeniatko
2. dec 2015

Dobrý den tak asi sme natom istom pretože tiež mam momentalne podozrenie že ho asi budeme mať znova pretože zase prichadzaju príznaky absolvovali sme aj liečenie a vidim že asi nič s toho a čosa týka Mudr.Kovalovej niesom spokojna a určite chcem vyskušať nejaku inu lekarku vraj v Smokovci je dobra lekarka Gastro tak uvidíme nepači sa mi to že sme len brali lieky na helikobakter po liečbe neberieme vôbec nič pritom na liečeni nam povedali že mame aj reflux mali sme zapal žaludka a dvanastornika takže mala viac diagnozi a ine deti ktore maju problémy beru dlhodobo nejake lieky mi neberieme nič len je dlhodobo davam probiotika ale mam podozrenie že znova sa tozačina prejavovať a určite chcem vyskušať tu lekarku v Smokovci

gondulka
2. dec 2015

@lubeniatko tak sme natom rovnako, ja som tiež včera hĺadala nejakú inú, odporučili mi Poprad ale potom mi tiež jedna známa čo k nej chodí vravela, že nie je tiež dobrá, asi ako Kovalová. tá nás tri roky liečila na alergiu kravského mlieka, čo vôbec nebola pravda, pretože na moje naliehanie nás poslala do KE na vyśetrenie sondou a tam sa potvrdili moje obavy HP tiež kvasinky a neviem ćo vśetko, potom ho preliećila Antibiotikami a zrazu mohol aj mlieko aj miećne výrobky. Skoro ma z nej šlahlo. Teraz máme ísť po roku na kontrolu a znova máme bolesti bruśka pred stolicou aj mimo nej, som zvedavá ćo mi zas múdre povie. neviem kde inde nám ísť. Rozmýšlala som aj Prešov nejaká Mudr. Olexová, ale to som len vyčítala z netu.

lubeniatko
4. dec 2015

@gondulka Skuste v Smokovci je velmi dobra gastro lekarka len nemam nanu kontakt ale tiež chcem zistiť a skusiť isť k nej do Smokovca ked budem mať čislo pošlem vam ho my sme absolvovali aj liečenie v Bardejove a vidim že asi bolo uplne zbytočne ked nieje dobre preliečenie liekmi

gondulka
4. dec 2015

Ďakujeme vyskušame.