Hlísta detská - škrkavka u detí

sisiska
23. apr 2013

mamićky, prosim vas, mali vase deticky alebo deti vasich znamych v okoli hlisty? ako rychlo sa ich zbavili a mali nejake komplikacie? strasne sa ich bojim, lebo som citala, ze mozu vniknut do pecene, pluc, mozgu, miechy...a nasa mala si neustale pcha spinave ruky do nosa a doust...vsade....na ihrisku, na zahradu, v skolke, na wc-ku a mam z toho nervy, ze takyto parazit chyti a dostane sa jej to do nejakeho vnutorneho organu a sposobi vazne komplikacie.....preto by som chcela vediet, ci su to len ojedinele pripady komplikacii alebo vseobecne su hlisty taketo nebezpecne.....dakujem za kazdu skusenost s hlistami, resp. inak nazyvanymi skrkavkami

aristka
23. apr 2013

len toho moc nečitaj,sama vidíš,že ti to škodí,skôr keď dostane tak dostane mrlu a tú uvidíš v stolici ,a sú prostriedky na jej odstránenie, a to ,že drobec si dáva do pusy ruky aj špinavé aspoň bude odolný... 😀

digysa
23. apr 2013

@sisiska Strasna panika pre nic.....skutocne sa bojis zbytocne...
Zhodou okolnosti mali moje decka prave pred tyzdnom hlisty. Tu je na to medicina, ktoru si das 1 davku (ako taky sirup) a hotovo...... Je po probleme.... Chod k lekarovi, nech ti predpise u vas na to liek.

To, co si citala su ojedinele pripady...... Zober si to takto, ked dostnas nejaky liek (uplne bezny a obycajny), tak mas k nemu OBROVSKY LETAK s neziaducimi ucinkamy.....................ktore ma asi 1 z 50 tisic ludi....... No, ale musia ich tam vsetky vymenovat z pravneho hladiska.

sisiska
autor
24. apr 2013

@digysa a ako to tvoje deti znasali? ako sa to prejavilo? bolelo ich brusko? za ako dlho ste sa toho zbavili?

sisiska
autor
24. apr 2013

@aristka u nas to takto nefunguje, ze ked si da prsty do pusy, bude odolna...aj o chorobach sa to hovori, ze ked v skolke byva casto chora, buduje si imunitu....nasa byva chora velmi casto a imunita stale oslabena...a pri oslabenej imunite mozu mat aj "obycajne" choroby iny priebeh...

zuzulica
24. apr 2013

@sisiska Keď sme boli malé sme hlísty mali a žiadne komplikácie neboli,dostali sme sirup,tuším taký ružový a zachvíľku bolo po nich

sisiska
autor
24. apr 2013

@zuzulica urcite ste mali hlisty? take dlhe cerviky15-20 cm? lebo mnoho ludi si to myli s mrlami...tie su male biele cerviky...takze isto ste mali hlisty?

zuzulica
24. apr 2013

@sisiska Som si nevšimla na konci,že spomínaš škrkavku.Tak to boli mrle,lebo niekde píšu,že mrla a hlísta je to isté,inde zase,že hlísta je škrkavka a potom sa v tom vyznaj... 😒 Tak ja som myslela,tie krátke(mrle) a ty tie dlhé potvory(škrkavky), tie sú horšie 😒

sisiska
autor
24. apr 2013

@zuzulica no ved prave, ze ja myslim hlisty alias skrkavky...mrle nie su tak nebezpecne

aristka
24. apr 2013

@sisiska lenže dieťaťu sa imunita buduje asi tak do 6 rokov,dotiaľ je slabá,preto všetko deti nachytajú,zle je keď je nulová...a vieš čo sa hovorí a vedci to nechápu,že ten kto má hlísty nemá alergie a niektorý ľudia majú hlísty ani o tom nevedia ,keď už tak horšia je pásomnica,tá potichu rastie,človek chudne a chradne je chudokrvný a ona si rastie až do niekoľkometrových rozmerov a oslabuje črevá až to môže spôsobiť perforáciu hrubého čreva s následnou peritonitídou,čo je život ohrozujúci stav,mrla a hlísta nie je to isté ,mrle sa zdržujú v konečníku a na dieťati to uvidíš lebo sa škriabe v zadočku lebo ho to svrbí,nato je v lekárni sirup a ten by mal ničiť jedno aj druhé,tak a teraz už malú nepustíš ani pred barák alebo jej zaštipcuješ pusu 😀

sisiska
autor
24. apr 2013

@aristka ja viem, ze mrla a hlista nie je to iste...ved pisem vyssie, ze mrle nie su tak nebezpecne ako hlisty...hlisty sice nedosahuju niekolko metrov ako pasomnica, ale tiez su nebezpecne...nabudem malej nic stipcovat, ale urcite ju nenecham pchat si do ust spinave ruky, ak to budem vidiet...ale je mi jasne, ze to neustrazim na 100 %...

aristka
24. apr 2013

@sisiska vieš čo je najlepšie moc toho nečítať lebo to škodí 🙂

tehulka2011
24. apr 2013

no, je pekne zit v sladkej nevedomosti... 🙂 skrkavky ma vacsina ludia, len o nich nevie... 😲