Impetigo bullosa

rose1988
17. apr 2013

Ahojte potrebovala by som poradit. Máte daktorá skusenosti z touto koznou chorobou u dietata? Ako sa to zacalo prejavovať ako sa to liečilo a ako to vedeli diagnostikovať? Dakujem

katecameron
17. máj 2013

my to mame teraz mame uz nasadene atb. inak vobec neviem kde to lapil chudatko moje na tvary ma 9lozísk na ruke jedno velke ako 2eurovka

rainbow0508
25. jún 2013

ahoj...pridavam sa, my sme s tym boli vcera na koznom...mensi drobec ma pod pazuchou viac lozisk...jedno ako detska dlan...a vacsi ma na pata v mieste, kde sa robia otlaky...vyzera to hnusne...dostali sme atb zinat a mast na tie rany...ale (asi blbo povedane) "tesi" ma, ze nie sme sami...ako to zvladate vy ostatne?
@rose1988
@katecameron

rose1988
autor
25. jún 2013

@rainbow0508 No my sme to nastastie nemali ale jeden nás blizky. Ja som sa len bala ze sa no na nas moze prenies. Preslo ich to po atb asi po 3 dnoch nastastie bez jaziev.

rainbow0508
25. jún 2013

@rose1988 tak dufam to aj my za tri dni posleme do kelu...lebo ta rana u mensieho vyzerala este vcera dost skaredo...ale uz sa to lepsi...

katecameron
27. jún 2013

@rainbow0508 ahoj mojeho nechali trapit bez atb. tyzden ked to uz mal brutalne tak mu rychlo nasadili atb.na rucicke sa mu to velmi zvacsilo doteraz tam ma flak ktory hosvrbí niekedy poskrabe sa a ma to cervene na tvaricke sa mu to krasne zahoijilo tiez si 3dni po atb. to bolo ovela lepsie je to svinstvo skarede

rainbow0508
27. jún 2013

@katecameron to hej..ked som pozerala na googli obrazky s touto diagnozou, tak som si povedala, ze my sme este dobre obisli

adacerv11
5. júl 2013

my to máme už asi druhý krát, prvý krát sa k tomu pripojila aj choroba ruky nohy a ešte niečo čo mi traja doktory nevedeli diagnostikovať dostali sme len ant. masť teraz nám nedali nič, ale mne sa najlepšie osvedčilo netierať vyrážky tou fialovou vodičkou a keď už vyrážky nemokvajú kúpať v hypermangáne aj 5 krát za deň ale len tak na rýchlo prepláchnuť .

lubina
14. júl 2013

som rada, ze som nasla tuto diskusiu. Nam diagnostikovali impedigo u starsej dcerky vcera. Dostala atb. mast-framykoin a aj Atb. biseptol.......no co sa da robit. mame jej to omyvat repikovym vyvarom a dezinfikovat betadine vodickou a potierat framykoinom a potom davat aj tie atb. Ale musim povedat, ze ako sme to od vcera rana zacali robit, dezinfekcia viac krat denne a vsetko to ostatne, tak sa jej to velmi zlepsilo. Dnes uz sa dali odstranit dve chrasticky a nevyzera to uz tak "hrozivo". Objavilo sa nam to najskor ako nejake oskrenie. Aj dcera mi povedala, ze si oskrela bradu na trampoline, tak sme to len ocistili betadine a cakali, ze sa to bude hojit.ale na dalsi den uz to mala na perach a dalsi den vedla oka, tak to sme uz utekali na pohotovost, kde Dr. hned povedala, ze to je zapal koze-impedigo.Velmi som sa zlakla, lebo to este nikdy nemala..... ☹ .Tak dufam, ze to uspesne vyliecime.Ale ako som citala na nete, tak je to streptokokova alebo stafylokokova bakterialna infekcia a naozaj su na to tie atb. potrebne.......nie som nadsena, ze atb.ale radsej nech je zdrava.davame aj probiotika, tak to hadam nejako zvladneme........a tato diskusia mi tiez ozrejmila nietkore veci tykajuce sa tejto detskej koznej choroby.......