Infekčné kožné ochorenie Impetigo

misinka26
17. okt 2013

Ahojte mamičky 🙂 Dnes nám bolo diagnostikované ,, IMPETIGO ,, máte s tým niekto skúsenosť ??? Dostali sme mastičky a MUDr. nám vravela, že to treba natierať keď bábo bujá ale drobček má s toho srbenia plytký spánok tak sa vždy zobudí ... Ako ste to riešili ??? Ďakujem ...

dadushe
17. okt 2013

@misinka26 Chce to vytrvale mazat a mazat a mazat. Dostali jsme na to Fucidin, měla toho plný zadeček, nohy, ruce, kolem pusinky. Je to prudce nakažlivé v dětském kolektivu (dospěláci většinou nechytí, ale manžel toho byl taky plný, mazali se oba dva). Pomáhá umývat antibakteriálním mýdlem (jsou i dětská), šíří se to vodičkou z puchýřků, takže prát pořádně prádlo, dobré je koupit dezinfekci na praní (př. Sanitol). U nás se natírala skoro 3 letá slečna ráno a večer a rozhodně u toho nespala 😀 Takže klidně můžeš i bdělé dítě🙂 Dobré na impetigu je, že je brzo pryč, do týdne se puchýřky zatáhnou a pak už jen vydržet zajišťovacích pár dní a je to pryč🙂 Tak úspěšný boj🙂

silviami
17. okt 2013

My sme to u 3,5 ročnej prelepovali, ale bol problém dávať dolu leukoplast, tak potom sme to obväzovali. Vždy keď sa to namastilo, tak sme na to dali čistý gázový štvorček a obviazali pol tela, mala to tak dolu na brušku, zle sa to obväzovalo, ale nešírilo sa to ďalej. Závisí od toho, kde to máte. Inak teraz bude mať malá päť a viac sa to neobjavilo.

katy1979
17. okt 2013

zavisi kde to ma. my sme to mali na tvari tak sme to mazali normalne cez den. neboj za par dni ani nebudete vediet ze ste nieco mazali.

cerez
18. okt 2013

@misinka26 Dcéra ich mala ako 6 ročná. Mala to okolo úst, pod nosom, okolo uší, v ušiach a pri vlasoch. Tiež sme dostali fucidin, ale nezaberal nám. Nakoniec nám musela dať dr. aj atb. Je to vlastne infekčné ochorenie a nakázali nám dodržiavať prísne hygienu a musela mať zvlášť uteráčik. Mazali sme ju ako bdelú.

misinka26
autor
19. okt 2013

... problém je že môj malý má len 11 mesiacov a tak je dosť ťažké ho natierať lebo si to vždy zotrie... ďalším problémom je cumlík, Dr. mi vravela, že nedávať, ale to sa ľahko povie keď je malý naučený spáť len s cumlom ... och joj nech už zmyzne ...

vamajka
21. okt 2013

Ahoj s Impetigom mam bohate skusenosti, ale ked tak citam, kde vsade to vase deti mali som rada, ze maly to mal vzdy len okolo pier. Kozna nam na to dala zelenu vodicku a ciernu masticku perfektne to zaberalo. Po cca 4 dnoch framykoin, fucidin na to nezaberal. Prvy krat to dostal ked mal1,5 roka a odvtedy sa mu to opakovalo niekolkokrat. Teraz ma 8 rokov a ma to uz len tak1 - 2 krat do roka, lenze uz teraz ked chodi do skoly, tak samozrejme ze tu zelenu vodicku na tvar nechce tak mu davam len framykoin a po tyzdni to zmizne no ked chodil do skolky bol okolo ust zeleny skoro stale. Aj som sa pytala doktorky, ze z coho to je ze su to vlastne streptokoky, ktore sa nachadzaju hlaven v nose robili mu vyter nosa a nic mu nenasli tek neviem.

misinka26
autor
22. okt 2013

@vamajka Och joj tak sa mám na čo tešiť ☹ ja som mu to čistila repíkom a Dr. nám dala nejakú hnedú vodičku na dezinfekciu a atb masť + aloclair vodičku do úst ... ale ten repík je podľa mňa naj ... teraz po 5 dňoch to už máme krásne tak dúfam, že sa to tak skoto nevráti ☹

gabikkas
23. okt 2013

@misinka26 - dolezite je preliecit to aj uzivanim atb, nie len atb mastami...

misinka26
autor
24. okt 2013

@gabikkas Dr. nám dala len masť tak neviem ... ale už mu to zmyzlo 🙂 Repík mu to pekne vyčistil ...

gabikkas
24. okt 2013

@misinka26 - ale ono to je v tele, je to infekcia...tak sa necuduj, ak sa to vrati....

misinka26
autor
24. okt 2013

@gabikkas Tak to snáď vyhodnotí MUDr. ja nie som zbehlá v tomto obore a verím jej a tiež nechcem aby hneď bral atb keď je ešte taký maličký, stačí tá atb masť + repík + nejaká jódová dezinfekcia + aloclair ... no je toho dosť pre také malé drobátko ...

gabikkas
24. okt 2013

@misinka26 -nic v zlom, ved ja som bola tiez prekvapena ked to dostala ked jej robili kozne testy na alergiu, v mieste vpichov sa jej spravila infekcia stafilokokova a od malej to dostala aj starsia dcera...no kozna aj pediater jednoznacne povedalijm,ze treba atb, mensia mala uz aj horucky...starsej sa to rozsirovalo dost po tele...pretoze to je v krvnom obehu, preto treba atb...ja som tiez nebola nadsena, ale ked uz mala dostala horucky, tak som sa bala, aby nedostala aj otravu krvi cez tie otvorene rany, ktore sa jej rychlostou blesku spravili 7cm kolieska na ruke...nie je to sranda...tiez mala 8m vtedy...ale mali sme vtedy smolu, mala dcera to dostala v piatok, isli sme na pohotovost, tak povedali, ze ci sme jej cigaretou vypalili kolieska na ruke, sme myslili, ze si robi sradnu, vobec nevedela, ze ide o impetigo, isli sme do MT na koznu pohotovost nkedze v ZA konza nie je, tam nam povedali, ze ta funguje az v sobotu od 10hodiny ...v sobotu sme isli zas do MT, tam doktorka so 4 titulmi povedala, ze staci imazol, co je protiplesnovy, kde soms a jej pytala ci netreba aspon atb mast, pripadne atb celkove, povedala, ze to netreba.... a v nedelu vecer dostala horucky z 0.5cm rany co mala v piatok vecer uz boli 5cm rany, na pohotovosti nemali ani atb a lekarne vsetky zatvorene....a az v pondelok ked sme isli k nasej, kde uz mala 7cm otvorenu ranu, tak konecne povedala o co ide a co na to treba, ale aj tak sme isli ku koznej, ktora jednoznacne obom dala atb celkove aj lokalne, povedala, ze to treba poriadne preliecit, starsia mala viac koliecok, ale malicke a mladsia mala dve na tej jednej ruke, ale tie dve sa jej skoro spojili a mala skoro cele vnutro ruky bez koze...takze asi tak, "odbornici"...som myslela, ze ma porazi, esteze manzel ma na to zaludok, ja som sa na to nemohla nai len pozriet a nie to este previazat a mastit :( plakla som viac ako male ked im to robil...

misinka26
autor
24. okt 2013

@gabikkas .. to mi je ľúto, že sa to takto u vás prejavilo ... u nás to prešlo cca po 5 dňoch ... ale ja som šla k dr. hneď ako sa mu vyhodila prvá vyrážka, tak sme to asi podchytili v začiatkoch a ani horúčku nemal a teraz už nemá nič tak dúfam, že to bude ok ...

gabikkas
24. okt 2013

@misinka26 - no, aj my sme isli hned v piatok vecer, ked sme jej to nasli-mala dlhe rukavy, tak to nebolo vidno cez den...a hned sme sli na pohotovost a uz vtedy to mala 0.5cm...ja pocitam, ze niekedy rano sa jej to asi urobilo...ja som bola taka nastvana na lekarov, ze by som im najradsej zobrala titul...povedali mi, ze impetigo je bezna detska "choroba", mal by to kazdy vediet pediater a koziar identifikovat a nasadit spravnu liecbu...kazde rozbalenie a natretie masti sa este prve dni viac rozsirovalo-zliezala koza...ale aj svagrina a aj manzelova sesternica mi vraveli, ze im dali tiez uzivat atb, a maly to mali okolo ust a nie tak vela...

vamajka
27. okt 2013

Mne kozna lekarka povedala, ze na impetigo sa atb neuzivaju a malemu to po 5 dnoch preslo akurat , ze sa mu to vracalo no vzdy len v okoli ust no uz je dobre a teploty nemal nikdy

pieksamaki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pieksamaki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz