Je to žihľavka alebo alergia na teplo?

amy547
5. júl 2015

Ahojte vedel by mi niekto poradit ci to je naozaj zihlavka alebo alergia na teplo? Nasmu malemu sa zacali robit par vyrazok ako krupicka a okolo tej vyrazky cerveny fliacik postupne zmizli a vytvorili sa na inom mieste a vecer sa strasne vyhadzal ... no rano mu to ustupilo a ostala len krupicka a pocas dna znovu mierne fliaciky ale uz sa to nevratilo zatial do takeho stadia ako vecer ... moze mi prosim vas niekto poradit ci to je naozaj zihlavka ako dlho priblizne trva a co na to?? Je vikend cize k dr ideme az v pondelok dakujem

gabrielita1610
5. júl 2015

@amy547 no neviem ,podla mna je to alergia na slnko

jeennyv
5. júl 2015

alergia na slnko...mne sa taketo robi na rukach, ak sa nenatriem opalovakom predtym nez idem von...mame to aj v rodine

unique26
6. júl 2015

to vyzera ako alergia na teplo, so zihlavkou sme sa teraz vytrapili skoro tyzden, ta bola brutalna, svrbelo ho to a to boli obrovsky mapy po celom tele, rano bol vzdy cisty a o pat minut znova vyhodene, ja som zihlavku stiahla tea tree kremom z JUST, fenistil gelom a na vecer dithiaden polovicku a krasne to odchadzalo, nedavala som kortikoidy, ako predpisali, dostala som ho z toho aj inou cestou, tou menej drastickou

hankatomi
6. júl 2015

Ahojte maminy poradte mi maly sa mi vysypal ale len na krku?mam ist s nim k doktorke?

sense
6. júl 2015

@amy547 mne to tiez pride ako alergia na slnko ...poznam z vlastnej skusenosti

ivkafu
7. júl 2015

@unique26 my s tym bojujeme od vcera nieco neskutocne syn to ma pravdepodobne po lesnych jahodach. Nas je okrem clenkov vyhydzany komplet ja sa bojim hlavne aby sa nedusil. Vcera sme dali aj 2x kortikoidy ale nevidim zlepsenie. Mozem sa Vas opytat ci ste to maly take ako my? A co a cim ste presne liecili? Budem Vam vdacna za radu

unique26
7. júl 2015

@ivkafu zdravim, ano takto, len este vo vacsej miere, najskor komplet cele brucho a hrudnik, ako mapa europy, navrete a cervene a svrbelo ho to, pod pazuchami a potom postupne nohy, ruky, hlava, celo, opuchli mu paty, nemohol chodit, na druhy den mu opuchli kolena, urcite polku dithiadenu na noc, ak mate fenistil gel, potierat viackrat denne, alebo tea tree krem - tiez perfektne zabera, plus zmiernuje svrbenie, je to alergicka reakcia, len my sme nezistili, na co, ci farbiva, alebo cokolada, smolkova zmrzka, lebo jedol ako obvykle, a cez den este fenistil kvapky, nedavajte kortikoidy. DUsit sa nebude, len sa to bude objavovat a stracat, z toho sa nezlaknite

natalushka
7. júl 2015

Ahojte baby..tak sa pridavam..my sme tiez vyhadzani..ale len na rukach,nohach a asi od piatka na lickach..ale je to taka krupica,zacervenala..ale ne az tak moc ako vy mate..tiez neviem..nove sme nic nejedli,takze neviem..jedine,ze by bolo nieco viac postriekane napr,inak neviem..na slnku je minimalne,a ked,tak natrety 50faktorom..ale je pravda,ze sa mu to v tychto horkach zhorsuje..neskrabe sa,obcas mam pocit,ci to.nie su take potnicky spojene s niecim..bo furt je v pohybe,stvornozkuje,beha okolo mabytku,beha za ruky..on je jak zajacik Duracel🙂 a furt je lepkavy,spoteny..ale ma to len na rukach a nohach..a tie licka trocha..tak fakt neviem.neskrabe sa,tak mu ani nic nedavam..spchujem ho snad 100x za den,vo vani sa cvachta pod slnecnikom,von chodime az tak o 19 na chvilu,nakremovany..ja som fakt bezradna..az na nieco pridete,rada si necham poradit🙂

mamina_25
7. júl 2015

Presne take iste som mala aj ja jeden cas na tele,strasne to svrbelo,pomal mi zodac(zyrtec).u dr.mi vsetky testy vysli rovnake,takze konecna diagnoza alergia na slnko a vzduch.samo od seba mi to zmizlo a uz dlhe roky sa to neobjavilo.

ivkafu
7. júl 2015

@unique26 dakujem neviem, ale mne sa to zda byt hrozne, on ich ma vsade vcera len na bruchu v noci a do rana uz aj na nohach a teraz ppcas dna aj tvar a ruky to zasiahli. Ja sa bojim ako sa toho zbavime. Aj ked som mu dala lieky zmena neprisla. Vraj len cas treba, ale neskutocne mi to ide pomali.

unique26
7. júl 2015

@ivkafu urcite daj dithiaden na noc a ak mas fenistil gel, tak natieraj tym, je skvely, JUST poznas?

jeennyv
7. júl 2015

@amy547 ja som sa presla vcera po meste, a presne take flaky, tak ma slnko chytilo ale mame doma excipial u lipolotio mlieko od koznej, je na predpis...dnes ani fliacik natrela som sa vcera vecer dvakrat lebo ma vsetko svrbelo, dnes rano krasna koza...urcite odporucam...

ivkafu
7. júl 2015

@unique26 nie, vobec

unique26
7. júl 2015

@ivkafu napisem Ti ip, vobec sa nemusis bat, nam to zacalo v utorok rano, mal tri dobky na bruchu, vyzeralo to ako stipance, normalne siel do skolky, to bolo poslednykrat pred prazdninami, nestihol ani buvat, volali nam, ze je mrnkavy, ze ho velmi svrbi, asi ho nieco dostipalo, manzel siel ponho a ja som zostala v nemom uzase, oko pripuchnute, pod pazuchami obrovske cervene flaky, cele brucho, slabinky, trosku nozicky, chrbatik, no hroza na neho pozriet chudiatko, total alergicka reakcia, tak hned som natrela fenistil gelom a svihala som doktorovi, uz u doktora mu oko odpuchlo a prestalo aspon svrbiet telicko, vraj ZIHLAVKA diagnoza, predpisal daku gebuzinu, cim som mala natierat, ale kedze ten fenistil zabral, tak som natierala dalej fenistil gelom a striedala som to s tym tea tree kremom / raz sa mi obidva osvedcili, ked mal chorobu ruky usta nohy, tiez som ju vyliecila touto kombinaciou, zabrali oba / , tiez fenistil kvapky dostal cez den a na noc ten dithiaden, rano bol cisty, kde - tu flak, no ani nie 10 minut, vyhodil sa znova ako taky panther, ale menej, takto to bolo po dva dni, ze rano cisty a vyhodil sa, ale bolo menej, medzitym aj paty opuchli, cestovalo to po tele, pazusky uz ciste, ale udrelo na nohy, celo, hlavu, cele telo mu pocestovalo, v piatok uz mal brusko ciste rano, poobede uz mal cisty aj chrbatik, uz sme len nozicky doliecovali a rucicky, aj dietu mu predpisal, tak prvy den jedol len suche rozky, neviem, ci zjedol cosi v skolke, co nezapasovalo, lebo doma vsetko normalne, ale uz ked bol maly, zistili sme netoleranciu farbiv, tak mozno nejaky alergen sa dostal donho, co nezapasoval...ale hovorim, potom ustupovalo, bola som uz zufala, ked ho drapli tie paty, ani postavit sa nemohol, a tie flaky boli strasne horuce, az mu horelo telo, vsade, kde to mal...no alergicke svinstvo, ze musim tak povedat!!!!!! ale stiahli sme ho chvalabohu, aj bez kortikoidov

pepittta
7. júl 2015

no tak toto doverne poznam :-/ bojujem s tym skoro kazde leto...urtica - zihlavka, vzdy sa to prejavilo u mna v lete, slnko, alergen, reakcia a bum tyzden na infuziach hydrokortizon + ditiaden a zase rok, dva pokoj,,,teplo to zhorsuje ako aj kupel v teplej vode lebo roztahuje cievy a zhorsuje to stav...drzim palce

unique26
7. júl 2015

@pepittta fuha, az tak, tak to teda nezavidim a gratulujem si, ze sme to tak krasne zmastili

pepittta
7. júl 2015

je to castejsie u deti.....ja mam 33 takze samozrejme klasika co ste jedli, pili, boli ste na slnku, nova kozmetika a bla bla bla....nic konkretne...proste telo sa brani nastane nejaka chem reakcia....kazdopadne su kozne prejavy lepsie ako puchnut zvnutra a dusit sa :-/

unique26
7. júl 2015

@pepittta presne, moja rec, ked je to len na kozi, ako nestresovala by som, ale to opuchnute oko ma docela vystrasila, nie som ten typ, co leti k doktorovi so vsetkym, ale ked som videla to oko, nebolo mi vsetko jedno, tak reku, pod, ukazeme....ale tak vsetko je raz prvy raz, aj choroba ruky usta nohy, nikto to poriadne nevie liecit, je to nova choroba a my sme ju dali do rana prec, a to koncia maminy s detmi na infuzkach v spitali, lebo nic nezabera a zacnu sa vyhadzovat v ustockach, napada to telicko zvnutra....ja neviem, ale mam pocit, ze teraz je toho nejako vela, kazdy druhy alergik, astmatik, ved to volakedy nebolo tolko svinstva, ci vo vzduchu, v jedle, piti, sama chemia...ani poriadne nevieme, co vlastne konzumujeme, cez tolkych ludi to ide a cestarska sol a napichane kurence...hroza des tato doba..aby si clovek vsetko pestoval a choval sam...tam to speje...

pepittta
7. júl 2015

presne tak...to co davame do seba ja vysledkom vsetkej pliagy...a kazdy druhy ma potom v karte histaminovu intoleranciu vratane mna....zistili mi ze som alergicka na mandle...jem ich cely zivot a nic mi z nich nie je ...a zevraj aj na jablko....haha....no keby sa mam drzat toho co zistila musela by som zit so vzduchu ale aj tam je dost emisii takze len sem tam 😀 😀 😀

anjelikdianka
5. aug 2015

Ahojte,na mojom synovi prví krát pred dvoma týždnami vyšli také červené flaky ako keby spadol medzi žihlavami,práve sme boli na dovolenke v madarsku,v lekárnii nám nato dali nejaký krem a aby bral aj calcium,lebo vyzelal to tak že niečo zjedol a dostal na to alergicku reakciu.Natierala som mu to,pil aj calcium a postupne mu to zmyzlo.Ale odvtedy skoro každé ráno sa mu na nohe,chrbte,brucha a na ruky vyhodia sa takéto vyrážky.Išli sme k doktorke,dala nám fenistil kvapky a lokoid emulziu.ale ani to nám nepomáhá,každé ráno má pupence ,počas dna sa to zlepší a na druhý den znova to isté.Vylučili sme z jedál,paradajku,melon,papriku,udené,salamy. 😢

kikina84
5. aug 2015

@anjelikdianka ja som take mala minuly rok..bolo to z tepla..jak prislo,tak odislo.aj mi na to dala kozna mast..ale preslo to same po par dnoch

anjelikdianka
5. aug 2015

@kikina84 Dakujem.Lenže u nás to trvá už 2.týžden.idem sním radej zasa k lekárke.

upam
17. aug 2015

@ivkafu mame presne to iste doktorka nam dala kortikoidovu mast a fenistil, kedze to po 2 tyzdnoch vyzeralo rovnako zle dala som uz aj ten kortikoid ale nezda sa mi zlepsenie... este sa jej aj spravili take akoby modrinkove flaky na tom neviem ci si to vnoci rozskrabala alebo co to je... ako dlho vam to trvalo?

unique26
17. aug 2015

@upam my sme to zvladli bez kortikoidov, fenistil kvapky, dithiaden polku na noc a tea tree krem som potierala cez den a mali sme to do troch dni fuc, rano sa vzdy este objavilo, lebo to sa zvykne, ale vzdy v mensom a v mensom mnozstve a mal to fakt hrozne

upam
18. aug 2015

tak nakoniec vyzera ze pomohli probiotika kvapky lebo nic ine nove som neskusala davala som len to a fenistil a urcite prispel zakaz akehokolvek cvachtania sa vo vode - ma este trocha noveho na rukach ale to nie je cervene len taka krupica neviem ci je to to iste

janka987
30. aug 2015

@ivkafu Ahojček, moj malý a asi to isté, už je to 5dní, boli sme hned na druhy den u lekárky, povedala, ze nieco zjedol. On stale uziva aerius a inhalacne flixotide, kvoli inym veciam, tak sme zvysili aerius (ako odporucila lekarka) na dvakrat denne, ale aj tak nic nezabera, trochu zmizne, potom sa to vrati.. par dni bolo zima a potom sa nahle zase oetplilo, moze to mat aj od slnka, tiez kapusty, nova zubna pasta, nový gel na pranie, ...ale preco to nemizne?...Ako dlho ste to mali vy?

modrofuzik11
30. aug 2015

zda sa, ze tych alergii je fakt vela. nam sa to tento rok nastastie vyhyba. poriadne ich vzdy pred tym, ako idu na slnko natriem daylongom. zatial dobre funguje. iba ondrejko sa vyhadzal zaciatkom leta. bolo to preto, ze sa velmi spotil. potom som mu uz davala iba vzdusne pradlo, resp. bol iba v plienke. na potnicky nam pomohol bepanthen. kazdy vecer som ho natrela a potnicky onedlho zmizli. o chvilu konci leto. verim, ze vsetky tieto neduhy sposobene silnym slnkom prejdu... drzim palce.

ivkafu
31. aug 2015

ahoj, neviem preco to nemizne, ale mozno ze mu to vzdy nieco vyvola a sa vyhadze....napr. ako ste napisali slnko... ked sa to obmedzi vysyp by mal vymiznut.

My sme to mali od lesnych jahod, to som si ista, nic ine sme nemali nove okrem jahod... vecer zjedol, uz ho dusilo, ja som myslela ze , zacina choroba a to uz reagoval na alergen a rano sa vysypal.... dr. mi povedala ze to moze byt iba jednorazovo, alebo uz moze mat tu alergiu na jahody lesne vzdy... nam to preslo cca do 5-7 dni uplne, alergen sa dostal z tela a preslo to... ale bolo to strasne.... na tych fotkach, vyssie co som dala to je nic, on bol kompletne vyhadzany a strasne ho to svrbelo, natierali sme fenistilo, bral niejaky sirup a rektodel( to sme dali 3x) viem ze kortikoidy, ale bali sme sa aby sa neudusil... mal cele usta, oci, no celu tvar a cele telo uplne vyhadzane...

inak nas dr. privytala, ze niesme jediny, ze v lete je toho plno, ale my sme boli u nej hned na kortikoidy...

drzim palce nech Vam to skoro prejde, alebo pridete na to co mu vadi 😢
@janka987

janka987
1. sep 2015

@ivkafu ďakujem za odpoved. Nás je este stale, zacalo to lickami, potom chrbat, brucho, ruky a nohy...teraz to ma viac na nohách ako na rukách...akoby to prechadzalo od hora dolu...je to fakt cudne, bez teploty, velmi culy, papat mu chuti...

ivkafu
1. sep 2015

@janka987 kamaratka dr. mi povedala ze tomu treba cas, ze to zmizne👍🏻