Jednodňový vírus

iwesska
11. jan 2013

Mamicky, stretli ste sa uz s niecim takym u svojich drobcov? Stale mi vrta v hlave, z coho mohlo mat moje dieta teplotu necelych 24 hodin bez inych priznakov. Ma 2r. a zacalo sa mu to predvcerom vecer. Po navrate z nakupu a kupani /teplota vody ako obycajne/ bol akysi teplejsi, zmerali sme teplotu a namerali 37,9´C. Nechali sme tak a pozorovali, okolo 23.00 sa teplota vysplhala na 38,8´C, bol uz malatny, rozpaleny, cervene lica, mrncal, ochkal, nevedel spat, tak sme mu dali cipok a v noci kontrolovali. Po cipku teplota klesla. Nad ranom po 3-tej sa horucka vyslhala zase uz na 39,5´C, tak sme ho schladili a podali sirup. V takomto cykle to pokracovalo - vzdy po cca 5 hodinach teplota dosiahla 39´C, ale ochladzovat sme nemohli, kedze mal studene koncatiny. Vcera po 14-tej zacala teplota klesat, drzala sa na max 38,5´C, tak uz viac cipok nedostala, k veceru sa stiahla uz na 37,3´C a do rana nemal teplotu uz vobec. Cely dnesny den je bez teploty a dalsich inych priznakov, nekasle, nesopli, jedol viac ako vcera, pije dost, nie je ani spavy, beha, skace tak ako obvykle. Nechapem preto, z coho mohla byt ta teplota. Zuby ma uz vsetky, 6-tu chorobu uz tiez mal. Na jednej strane som rada, ze to malo taky priebeh, na strane druhej, kazdeho rodica znepokoji, ked dietatu bezdovodne vybehne teplota a nevie z coho, lebo nevie co ma ocakavat v dalsich dnoch. 😒

xlucia
11. jan 2013

@iwesska teplota nikdy nie je bezdovodne, a u dietata uz vobec nie. nech mu uz bolo cokolvek, jeho telo a obrana fungovala bezchybne a vlastnymi silami zabila votrelcov, nech to uz boli virusy, bakterie atd. to je fuk. uz to aj tak nezistis. tak sa tes, ze drobec ma taku skvelu imunitu

slava76
11. jan 2013

u mojej dcerky je to iste.. len to že u nás to trvá 3 dni a potom nic..... dcerka ma 3 roky.. a takto to bolo i v novembri, i v decembri i teraz... prídu vysoke teploty do 40C a potom to zázracne zmizne..
teraz to mala tak že mala od nedele noci do stredy... v stvrtok smer sa boli este sankovat a dnes sme boli u lekarky a pytala som sa jej na to, tak povedala že organizmus bojuje... niekedy to prekona, ale ako teraz tak dnes zacala pokasliavat a vyhral kašel.. ináč u nás to trva asi 2 roky tak... takže sa nemusíš obávať... bud niekde choroba vypukne alebo organizmus vyhrá 😉

pingu1
11. jan 2013

kludne to mohla byt viroza

prasiatko30
11. jan 2013

urcite to bolo urieknutie - nebola vas pozriet svokra 😀 😀 😀 😀 😀 😀

boze nedalo mi to a teraz vazne ano mohla to byt kludne viroza s takym expres priebehom 😉

iwesska
autor
11. jan 2013

@xlucia To bezdovodne som skor myslela tak, ze iny dovod o ktorom by som vedela, ze by to mohol sposobit som nenasla, jedine ten virus mi napadol. Mozno keby to trvalo 2-3 dni tak sa tak necudujem, len ma zaskocilo ze jeden den a viac uz nic. Samozrejme sa z toho tesim, ved stale sa snazim vsemozne mu posilnovat imunitu. Odolal chorobam, ked sme boli vsetci chori, takze asi ma naozaj silnejsi organizmus.

iwesska
autor
11. jan 2013

@slava76 No, tie tri dni su take "bezne"...2-3 dni zvykne byt teplota a potom sa bud nieco ukaze, alebo nie, ale takuto "expres" chorobu som este nezazila, ale dakujem, teraz uz budem mudrejsia 🙂

iwesska
autor
11. jan 2013

@prasiatko30 Zeby "svokravirus" ?? 😀 Ale nie, nebola...mozno mu pocaroval niekto v obchode, aj ked ja na taketo "cary-mary" neverim 🙂

amadora
11. jan 2013

@iwesska starší syn mal toto 1.1., okolo obeda sa mu strašne driemalo, že je unavený, tak som spozornela lebo on ani cez obed nespáva čo unavený nebýva, omerala som, už mu teplota stúpala, o chvíľu mal 37,7°. každé 4 hodiny mu lieky od teploty prestávali účinkovať a teplota stúpala znova. ešte v noci o 4-tej mal posledný krát a potom dosť. tiež nič iné nemal okrem toho a na druhý deň bol fit ako predtým

iwesska
autor
11. jan 2013

@amadora No vidis, tak toto muselo byt tiez ono. Stale sa len o chripke vsade hovori, ale ze existuje aj taketo nieco som ani nevedela. Hruza, kolko vselijakych mutacii lieta vzduchom...

marduliena
11. jan 2013

Aj mne sa to stalo že mal syn 3 dni teplotu a nemal ani kašel uplne nič len teplotu mal nejaký vírus,a je to normálne

adrioska
11. jan 2013

@iwesska aj my sme toto uz mali, tiez som nechapala...

dendy1
14. júl 2013

ahojte, moja malá má už druhý krát takúto jedno-dňovú teplotu. Prvý krá to mala koncom júna, večer išla spať v pohode a pred polnocou sa zobudila horúca. Najprv som myslela, že je taká rozohriata zo spánku, ale keď bola horúca aj po pol hodine, bolo mi jasné, že má teplotu. Celkom dobre spala, tak som ju len sledovala, nechcela som ju budiť s meraním. Ráno o 8:00 mala 38,7, o hodinu neskôr 38,2. Bol piatok, tak som šla k lekárke, pozrela ju, všetko ok. vraj to môže byť začínajúca angína, nech sledujem hrdlo, ak začne biely povlak, mam ísť na pohotovosť. Prišla som domov, pred obedom som namerala 38,2, dala som čípok a išla spať. Zobudila sa a už úplne ok.
Včera podvečer na ihrisku opäť, teplejšie čelo, ale vyzerala ok, asi o hod. som doma namerala 38,5, dala som rýchlu sprchu po ihrisku, čípok a spať. celú noc opäť horúca, nemerala som lebo spala, ráno ešte teplé čelo, teplota do 38. Pred obedom už ok.
Stretli ste sa s takýmto priebehom, žiaden kašeľ, sopel ani nič podobné. Nie sme ani alergici. Ani nemala žiadnu zvýšenú záťaž či stres. Čo to môže byť? Mám ísť k lekárke? V prvom prípade ak by to trvalo, mala som doniesť moč.
Ale vtedy bolo 4 hod. po návšteve lekára všetko ok, tak som neniesla. neviem čo robiť.

marduliena
18. júl 2013

Aj my sme toto isté mali jeden den mala teplotu na druhý den nič na tretí den mala zase teplotu a ked som išla k doktorke všetko mala v poriadku nejaká viróza. Už je dobre. 🙂

danculcencul
6. máj 2015

Ahoj, ja mam 6r.dcerku a ta akurat vcera mala tuto jednodnovu teplotu. Teplota bstupala z minuti na munitu a dieta bolo uplne hotove. Dala som nurofen a prespala celu noc. Rano dieta ako keby ani teplotu nemalo. Nechapem tomu a mavame to pomerne asi tak dva krat do mesiaca.....

katulienkax
6. máj 2015

Moja mala 6m mala dva krat take ze jeden den teplota a potom o dva dni z nej vybehnla vodova stolica takze to zvaľujeme na volake tráviace problemy, take dieta kadeco pooblizuje. Aj manžel ma raz začas take čosi ze jeden den teplota druhý sa cíti slabo a potom už nic... A este u mojej staršej trojročnej sa raz stalo tiez take ze den dva teplota potom dva tyzdne ňic až naraz ze zapal stredného ucha a doktorka povedala ze mohla mat vnútorný zapal a ani sme si nevšimli ze z toho ten zapal stredného.