Kedy môže ísť dieťa von po vybratí nosnej mandle?

sisiska
29. máj 2012

Kolko dni po vybrati nosnej mandle sa nesmie ist vobec von? Nasej dcerke ju vcera (v pondelok) vyberali a vo stvrtok sme sa chystali do nakupneho centra, je to skoro?

vanessm
29. máj 2012

Tak to mi pripadá skoro. Aspoň ten týždeň kedy sa rana hojí, bybolo dobré keby bola v domácom prostredí. Našej sa hojil pooperačný opuch 2 týždne a keby do toho chytila ešte nejakú virózu.

jahody11
29. máj 2012

podla mna zalezi od dietata v akom je stave, moja bola v pohode hned... uz vecer ako by jej nic nebolo...

sisiska
autor
29. máj 2012

@jahody11 ved navonok je aj nasa v pohode, ale za ako dlho ste isli von? ja sa bojim infekcie, aby nieco nechytila na tu ranu...

sisiska
autor
29. máj 2012

@vanessm a sopliky ste nemali? nasa stale sopli a ja som sa nadejala, ze po operacii to bude hned ok...asi to nejaky cas bude trvat, vsak? ako si vedela, ze mala ma pooperacny opuch tak dlho?

jahody11
29. máj 2012

@sisiska no nasej sa sople stratili hned a von sme sli hned ked sme prisli domov, my sme v podstate stale von...

sisiska
autor
29. máj 2012

@jahody11 a lekar vam nekazal odpocinkovy rezim aspon dva dni doma?

katren
29. máj 2012

@sisiska tak ked sa bojis, aby nieco nechytila, nechod este...a uz vobec nie do nakupneho centra....radsej niekam inam....

astonka
29. máj 2012

@sisiska no určite...ešte min.tyžden domka...naš mal na treti den zvyšenu teplotu...aj školku sme vynechali na nejake 2 tyždne tušim...

marianca
29. máj 2012

Nám kázali byť tak 2-3 dni v kľude, ale malý fičal hneď na druhý deň. Do nákupného centra by som s ním ale neišla.
Ja som s ním bola len na dvore, vonku, nech sa trocha vyvenčí...Ale veľa záleží aj od dieťaťa ako to znáša...

sisiska
autor
29. máj 2012

@katren
@marianca
@astonka a sopliky ste este mali niekolko dni po operacii ci ani nie? nasej malej ju vyberali vcera, ale sopliky ma stale...

katren
29. máj 2012

@sisiska nasej sa to nastastie netyka, ale ja by som osobne po takom zasahu malu do centra nebrala....

pingu1
29. máj 2012

my sme boli vonku este v den ked jej ju vybrali... rovna cesta do dracika

sisiska
autor
29. máj 2012

@pingu1 tak dobre, ale z dracika ste sli domov a boli par dni doma, ci nie?

astonka
29. máj 2012

@sisiska hej chvilku ano...ale potom bolo všetko ok...nam ešte zmenšovali krčne tak sme mali toho trošku viac...

sisiska
autor
29. máj 2012

@astonka prosim ta, chvilku ano znamena par dni? alebo par hodin? je to pre mna dolezite, ale my so soplikmi bojujeme uz dost dlho a takmer neustale, preto som sa nadejala, ze tato operacia to zlepsi, ale sme druhy den po zakroku a sople ma stale....

marianca
29. máj 2012

@sisiska áno po vybratí mal asi týždeň, možno aj viac soplíky a mal ich dosť husté. Keď sme boli na kontrole po týždni, doktorka nám predpísala aj kvapky do nosa. Ale odvtedy nemal soplík vôbec. Vyberali mu ich vo februári.
Asi je to nejaký spôsob čistenia...

marianca
29. máj 2012

@sisiska a malý predtým nemával soplíky skoro vôbec, ja som mu to dávala vybrať kvôli ťažkému dýchaniu a chrápaniu...

sisiska
autor
29. máj 2012

@marianca a to chrapanie sa zlepsilo u vas?

jahody11
29. máj 2012

@sisiska u nas sa chrapanie stratilo uplne, teraz kontrolujem ci zije v noci 😀 a sople urcite tiez prejdu... a to nakupovanie by som asi radsej odlozila, ved tamsa da ist stale...

marianca
29. máj 2012

Určite áno a nevedel inak dýchať ako ústami a teraz už dýcha pekne so zatvorenými ústami....

ivett1
29. máj 2012

@sisiska ahoj, aj naša dcérka podstúpila adenotómiu (pred dvoma rokmi)....ja by som ju do nc nevzala...jednak ešte by mala mať kľud - nemala by sa príliš fyzicky zapájať a to neviem, či dokážete ustriehnuť, keď v každom nc je detský "kútik" a potom, ak by ste išli "len" na nákupy, tak nc majú predsa centrálnu klimatizáciu (a v nej je najviac vírusov a baktérií a...čo ja viem čoho 😝 )...predsa len po zákroku má ešte trochu zníženú imunitu a môže niečo "chytiť"...aj pre zdravého je to niekedy "záber"...nehovoriac už o množstve ľudí, čo sa tam premelie (a tiež nie všetci sú zdraví...) ...chvíľu vydržte...aspoň po kontrolu...keď chcete niekam ísť, tak možno na nejakú krátku prechádzku do parku - na vzduch, ak bude priaznivé počasie...aj keď deťom sa tieto rany hoja rýchlosťou blesku (naša už na tretí deň vymýšľala, že jej nič nie je a chce ísť von...), načo zbytočne riskovať, aby ste potom mali nejaké komplikácie...

astonka
29. máj 2012

@sisiska no moj maly bol na operaciu pred rokom a pol...tak ti na 100%nepoviem či to boli 2-3dni..my sme boli v nemocke 4dni ako som pisala nam zmenšovali aj krčne mandle takže mal 2 zakroky aj potom kašlal hned po zakroku...aj ta teplota tam bola na 3den...a marodovali sme určite min.10dni...no neviem či som ti nejak pomohla...

sisiska
autor
29. máj 2012

ok, mamicky, dakujem vam za rady 🙂 asi teda radsej vydrzime...

pingu1
29. máj 2012

@sisiska z nemocky do dracika

mummy01
29. máj 2012

@sisiska o tyzden od operacie by ste mali ist na kontrolu,ak bude OK tak az potom von.Nejde len o to ze by dieta malo mat kludovy rezim ale treba sa hlavne vyvarovat chorobam....

zebra41
17. okt 2013

@sisiska a ako dlho vam trvali sopliky po vybere? lebo nasmu vyberali mandlu v utorok a dnes je stvrtok a hlieny mu zatekaju a kasle a to ho samozrejme boli

sisiska
autor
18. okt 2013

@zebra41 myslim si, ze je to este uplne v norme, nasa mala mala tiez sopliky a myslim, ze z toho zatekania chytila aj infekciu dychacich ciest dolnych, ak si dobre pamatam...takze asi to chce len trpezlivost...

ylanee
30. aug 2016

Mozem sa Vas opytat, ci je normalne ze, mala ma po vybrati nosnej mandle huste sople? operovali ju pred par dnami... dakujem

andykras
15. jún 2023

@jahody11 aj my tak . Pondelok po operacii uplne fit, utorok tiez ok, az stredu nechcel viacej jest a to nas operovali zo soplom

andykras
15. jún 2023

@andykras dr. Dovolil ist von dva dni od operacie samozrejme ze sa vyhybat teplym veciam a jaseniu sa. Od bolesti som mu nedavala nic, absolutne nereval ze ho nieco boli. V nedelu dostal sople operovali ho pondelok, je stvrtok a soplime stale. Dufam ze uz to konecne s tymi soplami bude ok, lebo vyse pol roka vkuse len hnisave