Koľko trvá novorodenecká žltačka?

suziad
18. nov 2008

Moja dcerka po narodeni dostala slabu zltacku, ktoru nebolo treba liecit a po 4 dnoch nas pustili domov. Teraz bude mat 5 tyzdnov a este stale je nazltla. Kolko moze trvat taka zltacka, pocula som ze u dojcenych deti trva dlhsie. Je to normalne?

saska.t
18. nov 2008

u nas trvala cca 3 tyzdne ono to odchadza strasne pomaly ...

motylek
18. nov 2008

Může trvat i měsíce - četla jsem 2-3.

nevesta
18. nov 2008

Do mesiaca odzltla 😉

janzi
18. nov 2008

u nas to bolo podobne, mala dostala zltacku ale nie silnu, na 5 den sme isli domov a zlta bola este do 5 tyzdna, odzltla az ked nam dala dr. take malicke tabletky, ani neviem ako sa volaju lebo nam dala iba 4 do papierika a davala som pol rano pol vecer a uz po 2 dnoch to bolo lepsie

daskak
18. nov 2008

nam to preslo do 2 tyzdnou, ale mam znamu a jej malybol zlty 7 tyzdnov

dudinka21
18. nov 2008

my sme mali okolo 2 mesiacov ale pomaly sa to tratilo my sme mali dosť silnú.. ale potom bolo už ok..

kubaka
18. nov 2008

My celých 6 týdnů - je to normální

kacka.va
18. nov 2008

my byly žluté taky dost dlouho, i když jsem dávala hodně na světlo. Hodně taky záleží, jak moc mimčo papá a když je na UM, tak vybledne rychleji, než když je kojené

stvura
18. nov 2008

No mi sme boli na fotolampe dva dni, potom doma bol este tyzden zlty. Treba chodit strasne vela na slniecko, davat ten Vigantol a ono to pomalicky odide. A vela este kojit.

nika.r
18. nov 2008

nám trvala 8 týždňov, ale zvládli sme ju až vďaka liekom - Flavobion a aj pár dní musel synček dostávať infúzie. Ale my sme mali dosť silnú. Nám pediatrička vzala krv na zistenie hladiny bilirubínu.

nika.r
18. nov 2008

ozaj, ešte pomáhalo okrem slnenia veľa čaju. varili sme slabunký čierny čaj, denne vypil cez 150 ml. Bilirubín sa tekutinami lepšie vyplavuje.

anavila
18. nov 2008

a okrerm toho cim viac babo kaka, tym viac bilirubinu odchadza. Takze cajik. A este nam davali aj carbosorb rozpuceny v troske cajiku, ten to tiez vychytava tie skodliviny

annag
18. nov 2008

moja dcérka bola veľmi dlho žltá, každý si myslel, že je taká tmavá či opálená - ešte v 3 mesiacoch jej pediater robil kontrolné krvné testy, žiaden strach 😉 🙂

daesy
19. nov 2008

moja mala este v porodnici infuzky a ked nas po tyzdni pustali domov tak doktor povedal ze staci uz len slnit a ze to prejde same. a ked sme za mesiac isli na kontrolne testy tak sme museli ist lezat do nemocnice a znovu jej davali infuzky a hrozne pomaly jej to islo dolu.a kvoli infuzkam mi prestala tahat mlieko tak som aj vdaka nervom stratila. ale pred tyzdnom sme boli na kontrole tak nastasie uz to ma ok.

barusha
19. nov 2008

My jsme byli žlutí taky dlouho, snad ještě podruhém měsíci měl žluté bělmo, odchází to hodně pomalu. Dobré je slunit a dostatek tekutin, aby se bilirubin vyplavoval...

malivi
19. nov 2008

my měli žluťáska po celé šestinedělí. na Minoltě byly první týden dvacítky a pořád to stoupalo, ale krev byla ok, takže jsme neléčili ani svícením. barva odchází pomalu a jde to postupně od nožiček nahoru, bělmo bylo ok až jako poslední.

sipcek
19. nov 2008

My sme na 3.den ozltli ale pustili nas domov na 4.den. Chodime kazdy druhy mesiac na vysetrenie krvi,ma skoro 10 mesiacov a este vzdy ma trochu zvysene hepatalky ale vraj nie je to take zle zeby bolo treba liecit.

mihanka
27. nov 2008

Ozltli sme na 2.den, pili sme ciernu vodu v nemocnici, dost to kleslo, pustili nas na 6.den. Po 6tich tyzdnoch nam robili kontrolne testy, lebo bola simonka este zlta a berieme uz dva tyzdne Phenaemaletten, robili jej znovu odber a kleslo jej to na 109, takze staci uz len slnit...

cvrcekdado
27. nov 2008

Suziad, vsetko je zatial Ou-khej ... si myslim. Ja som musela v nemocnici trvat na premerani, aby pochopili, ze moj syn je NAOZAJ zlty. A bol 🙂.

Lieci sa to len fototerapiou v takomto veku a normalna je zvysena hladina bilirubinu a ostatnych prvkov tak do 6t. O.i., nov. zltacka by mala naskocit do 5 dni, teda z nemocnice ste mali ist este zltkavy s odporucanim na kontrolne odbery u tvojho pediatra. A ten by ti ich mal robit - tak sa skus opytat aj tam.

Skusaj vyzliekat a nechavat na priamom svetle aj hodku - dve denne. Nam to pomohlo, moj maly ma teraz 6t. Este 5dni po navrate z nemocnice mal ocne bielka stale zlte. Tak sme vykurili najviac ako sa dalo, vyzliekali ho do plienociek a hrali sa pri okne (zatvorenom 😀 ) a pomohlo.Dnes uz je uplne cool.

A este, daj si pozor na skreslovanie farbami. Od farby miestnosti a nabytku vela zalezi. Ak mas izby v zltastych´, okrovych, oranzovych a podobnych tonoch, riad sa ocnym bielkom, nie farbou pokozky - to moze klamat.

luciauk
27. nov 2008

my sme mali silne zltacky. v nemocke sme boli dva tyzdne s kazdou dcerkou. syn mal zltacku tiez, ale nijako ho neriesili, lebo sme v UK a samo to odislo, obcas som ho dala na slnko. bielka a za uskami sa to ukaze najviac. vsetky deticky mali po mesiaci po zltacke a to mali silnu. tak neviem, ale myslim si, ze je to individualne a ja by som si nerobila az take starosti, ked to odchadza. vela stastia

cvrcekdado
27. nov 2008

ahojte. Este jedna poznamka k zdravotnictvu. Treba si uvedomit, ze nase zdravotnictvo je napriek jeho sucasnemu dezolatnemu stavu jedno z najlepsich v Europe. U nas existuje kontrola tvorby krviniek a pod. - treba to vyuzit, je to bezplatne. Ak sa stav neupravi do cca 6t zivota dietata, lieci sa - pokial lekar rozhodne, ze to stav vyzaduje. Inak najcastejsie sa pri miernom zvyseni hodnot stav kontroluje a odporuca fototerapia. Rozhodne by som vyuzila vsetky moznosti bezplatneho, koontolneho mechanizmu starostlivosti a kontroly novorodencov a kojencov. Neliecene, relativne neskodne zalezitosti mozu mat dezolatne nasledky. Netreba histercit, ale ani ignorovat.
😎 Tak sa drzte

simona55
28. nov 2008

ahojte. no neda mi ne pripojit sa kvam 🙂 no ja som uz stvrto rodicka a starsou d cerou som bola v nemocke tyzden bola mierne zlta to sa dalo vydrzat so synom iba zatial kim sme museli nastastie snim to bolo len take normalne po 4 den nas pustili tich dvoch som rodila spontane advoch poslednich sekciou no a ja som myslela ze deticki co sa rodia zo sekciou tak neozltnu ale figu potom som mala este jeden porod ani to mi neo zltlo natoko dalo sa vydrzat no anakoniec sa mi narodil syncek 28.6.08 to som necakala ze bude zlty som myslela ze po jedenasti rok to bude hracka no ale som sa zmylila po porode na druhi den ozltol tak mierne hovorim to nic . ved nakim ideme domou sa to napravi ale sa blizil predposledni den a este bpl zltsi a visplhalasa mu as do vyski styristo volaco bolo snim velmi zle ale podla mna ked ho daju pod lampu hned sa to nemuselo vysplhat astam no bol on pod lampov ale len niekolko hodin ale to nestcilo potom po 5den ho dali na 24 hodin ahrozilo ze mu skodi na mozocek ten bilirubin mal vysoki as do skoro dvoch tyzdnov kim sme tam boli uz mi ho bolo velmi luto velmi vela noci som preplakala vydela som mu in fuski vtej malinkej ruke to bolo hrozne as treti infuyia pomohla a zislo mu na 120 si mislym a este tomu vemi som sa tesila ze mi ho nosili na kojenie uz mi urobili od ber krvi aj odberMM ze ci to nebolo stoho ale vseto bolo ok len v krvi bolo nieco co s jeho krvov nepasuje po dvoch mesiacoch smesa nabehali doktorov ze ci mu nezostali po lampe nieake nasledki teras sa ma ok ja nasim milacikom 😀 🙂 😀 😀 😀 😀 a stasim on je na jedenast rokov narodeni

suziad
autor
28. nov 2008

ahoj holky dik za prispevky, boli sme u dr. a ta hovorila ze to moze trvat az do 3mesiaca tak zatial nic s tym nerobi, tak dufam ze to doftedy zmizne 😅

neluska222
27. nov 2015

Dobry vecer. Chcem sa opitat kolko trva silna zltacka pri novorodeniatku s tym že Kvoli krvnym skupinam to ma. A je v inkubatore na modr svetle.Prosim Povedzte mi kolko to bude trvat a kolko dni budem bez nej..