Krvný tlak 18 ročného syna

adahk
23. jan 2013

dnes som bola u lekára s 18 ročným synom, lebo mal brutálnu migrénu, namerali mu tlak 144/57, strašne som sa vyľakala, sestričky tvrdili, že to je normálne, mne sa to nezdá veď tlak by mal byť okolo 120/80, je objednaný na ďaľšie vyšetrenia -očný tlak a neurológ, ale ten tlak ma straší, stretli ste sa s tým niekto, samozrejme že k lekárovi ešte pôjdeme, len ma zaujíma, či s tým má niekto skúsenosť.

xlucia
23. jan 2013

@adahk u tlaku ako uvadzas je hlavn problem, ze ma velky rozsah medzi tymi cislami.

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon1979
23. jan 2013

@adahk
nie je to nič hrozné, aj keď mladý človek by nemal mať vyšší tlak ako tých 130, no horný systolický tlak je podmienený aj pohybom, ak mu merali tlak, že prišiel, sadol a merali, tak je ok, že je zvýšený (správne sa má merať tlak v klude a nie za pochodu, ako to robia v ambulanciách) ... spodný diastolický má v pohode, 60 je normál 🙂 nemá zaťažené srdiečko ... zle mu mohlo byť z toho, že má väčší rozdiel medzi horným a spodným tlakom, ale nie je to nič ojedinelé ... dodržujte pitný režim ... ak bolesti hlavy neprestanú určite treba ísť na neurologické vyšetrenie, ak je to len jednorázovka, paniku by som nerobila ...

martin_1
23. jan 2013

podstatnejsi je ten spodny tlak, ja som ho mala tiez nizsi okolo 65 a doktor mi povedal, ze mam asi malo pohybu, proste treba viac aktivity alebo sporu ...

simca06022011
23. jan 2013

podla mna je ten prvy vysoky, bolo by treba to premerat viac krat, aj v priebehu dna..moze to byt ovplyvnene hocicim...

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon1979
23. jan 2013

@simca06022011
urob 10 drepov a odmeraj si tlak, budeš mať chvílkovo aj 200 🙂 ale súhlasím s tým, že treba merať v klude, najlepšie doma, kde nehrozí "choroba bieleho plášťa" ... ja mám vždy v pohode tlak, ale keď som išla v tehu na interné tak som mala vysoký, jednoducho nemusím lekárov ... pritom doma a aj u gyn. mám tabulkových 120/80 ... nehovoriac o tom, že na internom mi tlak merala v momente ked som si sadla po vbehnutí do ordinácie ... 🙂

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon1979
23. jan 2013

@adahk
ale hlavne nech pokojne sedí aspon takých 5 minút pred meraním 🙂 ani rozprávať sa nemá po správnosti pri meraní tlaku ... a merať na ľavom ramene, nie na zápästí a nie na pravej ruke ... všetko to potom skresľuje 🙂
neboj bude to ok ... aj keď má nefrologické problémy a môže to s tým súvisieť, dôležité je sledovať, či riadne močí a či neopúcha, teda či sa mu nezadržiavajú tekutiny, vtedy sa primárne zvyšuje tlak ... mysli pozitívne, bude dobre 🙂

simca06022011
23. jan 2013

@moon1979 vsak ja som hovorila ze to moze byt ovplyvnene hocicim 🙂 ja viem ze sa po zatazi zvysuje... 🙂

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titkovamiriam
23. jan 2013

presne ako radia-skusit ho merat par dni po sebe,mohol mat stres z lekara a spytam sa ta nepije energeticke napoje tie su pre srdce zabijak ☹ ,lebo takto sme merali tlak synovi ked na sebe robil pokusy ked ich pil a nielen tlak ale aj tep mu lietal hore dole....

titkovamiriam
23. jan 2013
adahk
autor
23. jan 2013

@titkovamiriam veruže, som mu našla energeťák, dostal zákaz, ale mladí majú svoju hlavu, však čože sa mamina pre neho trápi

titkovamiriam
23. jan 2013

@adahk som si myslela a ani netusia ako si nimi mozu ubližit z toho tlaku to bolo jasne:( Michal ked chodil fandit na hokej tak tam mali zadarmo energetaky a pivo,tak že radsej nech si da pivo lebo po tych drinkoch mal tlak aj 160-60 a pulz aj 90,nedokazal spat no mal nutkanie stale nieco robit-tak to vybehaval,teraz ako sportovec to vobec nesmie pit

makulienka
23. jan 2013

1. 120 / 80 ja ukážkový ... knižný tlak, tkz. orientačný ... hranica medzi vysokým a nízkým.

2. v ordinácii sa nemá brať do úvahy prvý nameraný tlak, ale až na druhýx nameraný - s tým by sa malo pracovat a výchádzať.

adahk
autor
23. jan 2013

no práve došiel od dedka tlak 140/77

moon1979
23. jan 2013

@adahk
a kedy pil ten energetický nápoj? horný je len trošku zvýšený, diastola je ok ... pri energetických nápojoch u nefro pacientov pozor !

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon1979
23. jan 2013

@adahk
taký dlhý účinok to na zdravého človeka určite nemá ... ale do budúcnosti s takýmito nápojmi pozor, obsahujú okrem iného aj látky, ktoré ľudia chorí na obličky nemajú čo požívať ...

titkovamiriam
23. jan 2013

@adahk a tak to nebude v tom ,ak ho pil tak davno a ojedinele 140 je dost ved uvidis co povie lekar po dalsich vysetreniach...

adahk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titkovamiriam
23. jan 2013

@adahk papa a vsetko dobre a daj vediet ako ste dopadli 🙂