Lymská borelióza. Máte skúsenosti s touto chorobou?

chrustik62
30. jún 2011

Ahoj milé mamičky.
Koncom apríla som nášmu Šimonkovi našla pod kolenom kliešťa a tým to všetko začalo. Asi po dvoch týždňoch sa mu na tom mieste objavil červený fliačik, ktorý so zväčšoval a aj sa mi sťažoval na bolesť v kolene ☹ . Fliačik sa rozšíril po celom obvode kolena a po troch dňoch užívania antibiotík pekne zmizol. Aj krvné testy mal negatívne, tak som sa aj potešila, že to bola len nejaká obranná reakcia tela 🙂 , až kým sme nešli po mesiaci na kontrolne odbery. Testy boli pozitívne a pani doktorka mu diagnostikovala Lymskú boreliózu 😢 . Nasadila mu ďalšie antibiotiká na tri týždne. Teraz už len musíme dúfať, že zaberú a hodnota klesne.
Niečo o tejto chorobe som si vyhľadala na nete ale rada by som poprosila o vaše skúsenosti s touto chorobou a predovšetkým s jej liečbou. Za odpovede vopred ďakujem.

womenne
1. júl 2011

@chrustik62 ma to moja mama. Chodí na pravidelne odbery.Najhoršie na tom je že po každom dalšom uštipnuty sa jej hodnoty zhoršia a musi absovovať liečbu. Tiež to mala na nohé, a pocituje občasne "brnenie" v nohách a rukách,ale ona je už starší ročník, znášala to oveľa horšie. Tento rok ju poštípaly už 2x, a ešte nebola na odberoch 😖

janeyzelvicka
1. júl 2011

Ahoj, já jsem ji měla kdysi když mi bylo asi tak pět. Příliš si toho sice nepamatuju, vím jen, že jsem taky brala antibiotika a chtěli mě odeslat do nemocnice (nakonec jsem nenastoupila, hodnoty byly příznivé), a pak jsem musela často chodit na odběry. Ale neboj, nemám z toho žádné následky 🙂 🙂

nani7278
2. júl 2011

My sme boreliózu riešili u mňa aj u dcéry, obidve sme brali antibiotiká, ale ja mám radšej prírodné lieky, tak aj dlhodobo Chlamydil extra, lebo ani po klasickej liečbe to nebolo dobré. Teraz je dcérka bez ťažkostí a mňa občas bolí celá polovica tela, tak sa chystám na ďalšiu chlamydilovú liečbu.

maminuska
3. júl 2011

Mne bola borelioza zistená v 25 týždni tehotenstva, toho tretieho, týžden mi pichali do svalu kryštalický penicilín, a 4 týždne som brala penbene. To aký som mala strach o nenarodenu dcéru ani hovorit nemusím , narodila sa zdravá a je velmi šikovná.
Protilátky to doživotne zostanú , je len dôležité ich udržat v norme. Ja by som chcela s manželom ešte jedno dieta, pre mna štvrté , pre neho druhé a musm sa ist poradit k doktorke kedy to bude najvhodnejšie.
Minulý rok to prekonala moja staršia dcéra, zasa tri týžden mala antibiotiká.Čo je však najhoršie ani jedna z nás nemala kliešta, to vieme určite
Vraj sme boli obidve bodnuté nakazeným hmyzom ☹

evickapooh
17. júl 2011

ahojte baby! chcem sa vas spytat ze ak mi beru krv na boreliozu ,tak co tam zistia ,akutnu infekciu alebo aj prekonanu?zajtra mam termin u imunologicky ,bude mi brat krv na boreliozu ,ale beriem ATB,tak mam jej radsej rano najprv zavolet?alebo to neva ze beriem atb?

evickapooh
17. júl 2011

ahojte baby! chcem sa vas spytat ze ak mi beru krv na boreliozu ,tak co tam zistia ,akutnu infekciu alebo aj prekonanu?zajtra mam termin u imunologicky ,bude mi brat krv na boreliozu ,ale beriem ATB,tak mam jej radsej rano najprv zavolat ?alebo to neva ze beriem atb?

carllita
3. sep 2011

Ahoj.Můžu se zeptat, jak rychle se ten flíček změnil ve velkou skvrnu?Můj malý syn má od včera kolem štípance (štípanec má asi 5 dní) 1,5 cm velký okrouhlý červený flíček....bojím se, co z toho bude.

werumka
3. sep 2011

@carllita Ahoj, pokud máš jakékoli podezření na to, že syn může mít boreliózu, tak nečekej na růst flíčku, ale jdi pro jistotu k doktorovi na odběry krve. Čím dříve se případně začne s léčbou, tím lépe.

renin
20. sep 2011

Teraz je ýž všetko nakazené,pomaly aby človek ani von nechodil.

renin
20. sep 2011

@nani7278 Prosím ta napíš mi viac o tom Chlamydile.

nubab1
22. máj 2012

@carllita tak presne takéto má môj syn, dnes sme boli u lekárky a potvrdila začínajúcu boreliozu ☹

medi
5. jún 2012

@nubab1 ahoj, ako sa prosim liecite? kolko ma syn? my mame tiez tuto dg odvcera a mala ma len tri roky. ani kliesta sme nemali. raz nas postipal komar, vraj je to z toho ☹

zuzanockamt
5. jún 2012

Ahojte ... bohuzial aj ja musim prispeit do tejto temy - syn ma 20 mesiacov a pravdepodobne tuto dg, pred 12 dnami som mu vybrala kliesta, vsetko bolo ok, ale asi pred 2 dnami sa obajvila skvrna ... berie ATB, odbery ma absolvovat zaciatkom jula, kedy sa to bud potvrdi alebo vyvrati

medi
5. jún 2012

@zuzanockamt: ake mate prosim atb? kde sa liecite? si z mt? ja taky 🙂 hadam to bude dobre, vy sa liecite dostatocne skoro. my sme vobec kliesta nespozorovali, tak poriadne nevieme ako dlho to mame ☹ vraj ten flak by mal byt dostatocne skory prejav na to, aby sa toho dalo uplne zbavit.. ale aj tak, strach mam poriadny.

zuzanockamt
5. jún 2012

@medi ano, som z MT ... dostal sumamed forte na 14 dni ... lieci sa doma, nema nic obmedzene ... ano, ten flak je skore stadium, takze sa neboj, snad to bude ok ... ja viem, je to tazke, ja od nedele, ked som nasla flak poriadne nespim, co mam strach ... kliesta mal na sebe asi 15 hodin, vraj ak sa odstrani do 24 hodin, riziko nakazy je minimalne, no ale vidis, aj tak to asi krpec schytal ☹

medi
5. jún 2012

a kde vam dali lieky, v nemocnici na infekcnom? prosim ta a kde ste to chytili, tu v okoli mt? my sme tiez dostali sumamed. krv vam este teda nebrali? u vas je to vlastne este priskoro, protilatky sa vytvaraju najskor po 2tyzdnoch od infekcie. nam vzali aj krv, prave preto ze netusime odkedy to mame. ja len dufam, ze ked mame flak, je este cas ☹ som z toho na nervy.

miskakyska
6. jún 2012

Ahojte..Keď sa infikovaný kliešť vyberie do 24h nehrozí borelióza,lebo až po tych 24h začína vypúšťať tie borelie..ŽE VRAJ!! Deti pozieram denno denne od hlavy po päty..ale čo z toho keď už aj komáre a kadejake mušiska to prenášaju ŽE VRAJ :o))

jazminn
6. jún 2012

mne pred rokom bola diagnostikovaná lim.borelioza. Na začťiatku som každý deň chodila na inj. penicilínu a potom inj. pendaponu. Trvalo to asi dva týždne. Mala som na nohe pod kolenom fľak a opuchnutú nohu. To som mastila s octanovou masťou a opuch aj fľak zmizli. Noha bolela asi tak pol roka a najviac ráno, keď som vstala, pokiaľ som to rozchodila. Potom asi po troch mesiacoch som išla na kontrolu a dostala som antibiotika v tbl. asi 40 tbl. Po vybratí som o 8 týždˇnov išla na kontrolu a znovu tb. ATB. a zase kontrola. Teraz pred týždňom som bola na krv...borélie ustupujú, ale výsledok ešte nie je dobrý. Na začiatku bolo 120 a teraz je 70. Dobre je ak je okolo 25, Lekárka mi už nedala žiadné lieky, o tri mesiace mám prísť na protilátky...Nebolí má absolutne nič...

elinka27
7. jún 2012

tak ja som sa o tom, ze by sa mohlo jednat o boreliozu dozvedela nahodou, ked som chatovala s kamoskou a opytala sa jej, ci nevie co by to mohlo byt.Pod kolenom dole sa mi urobil flak behom 24hod napuchol tak, ze ma bolela cela noha.Dala mi lekarka Klacid, po jednom dni zmenila liek a dostala som Doxybene. Takze ma to teraz boli menej, no bojim sa ake nasdeky do buducna to na mne zanechalo. Uz mam strach ist aj do prirody, alebo len von na prechadzku s detmi na travu 😒

jazminn
7. jún 2012

@elinka27 no ja som to mala podobne...

elinka27
7. jún 2012

@jazminn a ako to teraz robis? striekas sa repeletom od hlavy az po paty? 🙂 ja som vykupila lekaren a som ako blazon, deti stale striekam aspon na nohach

jazminn
8. jún 2012

@elinka27 myslela som ten fľak na nohe...

barenka007
30. jún 2012

baby skúste sa poinformovať ohľadne užívania chlorelly pri borelióze - vraj sú dobre vysledky

pink_lady
7. júl 2012

ahojte, baby, ten flak pri borelioze aj svrbi ci nie? ja som mala dva tyzdne dozadu kliesta - prisateho minimalme 24hod 😒 ☹ a dnes som si nasla na tele 3 flaky cervene veľkosti v priemeru do tak 8 cm? jeden vyzera ako ukazkovy z encyklopedie ale dalsie dva su viac cele cervene a svrbia...No mam aj zrejme nejaku kvasinkovu infekciu na sebe z plavarne /nohy a gyn. oblasti/ tak zas nechcem panikarit...

amdeis
7. júl 2012

Dievcata mali ste niektora boreliozu dlhodobo? Ja som ju dostala ked mali deti rok a zistili mi ju ked mali 3 roky! Da sa to po tak dlhej dobe ste vyliecit?

zuzananina
5. sep 2012

Ahojte chem sa spytat ci ma niekto skusenosti s Boleriozov u deti,,,, Mám 10 rocneho chalana ktory ju dostal a je na antibiotikach porad te mi nieco co sa da este stym robit ci aj nejake ine alternatívy su

anajka1974
11. sep 2012

@zuzananina aj moj 8 ročny syn ma boreliozu,vybral už jednu davku antibiotik,ale odber krvi bol pozitivny na borelie ,takže berieme dalšiu 21 dnovu davku antibiotik ,potom ideme na dalši odber krvi,nam lekarka povedala že sa to ma liečit antibiotikami dovtedy pokym nebudu dobre krvne testy a že sa to da vyliečit uplne

nicearty
4. júl 2013

ja som chytila boreliozu v lese z nejakeho hmyzu, dokonca si este pamatam ako ma nieco stiplo, ale kliesta som nemala urcite a nato o dva tyzdne mi diagnostikovali boreliu, brala som antibiotika 3 tyzdne a potom som uz odbery mala ok, teraz to chytil moj manzel, ale on to ma z kliesta, vraj je dobra chlorella, asi si ju zabezpecime, je to katastrofa, ze uz to prenasa aj iny hmyz ako klieste

lucenecchata
9. júl 2013

Ja som sa vyliečila . Bez antibiotík. Dlho som študovala o borel.ked som dozvedela že mám...
1. Hned nasadit Drags Imun
+ Regalen
+ Vironal
Brat 1mesiac.
2. Potom hned nasadit: Vilcacora čaj
+ Koloidné striebro
Tiež 1mes a chodte na krvny odber.

oliinka
19. nov 2014

ahojte prosím vás malá mala za uškom kliešta a na hlavičke sme našli suchého.žiaden flak sa jej nespravil,ale na krv sme boli,vysledok pozitívny a hodnota 129 nevite rosím vas či je to vela?