Má vaše dieťa respiračný syncyciálny vírus?

barboramiracle
30. mar 2015

Moj 5mesacny syncek prekonal RSV pred 3tyzdnami. Bolo to velmi zle, ale vraj to byva aj horsie...
Boli sme 4dni na kysliku, este dovcera sme brali ventolin a ecobec, fenistil kvapky.
Dnes sme boli na kontrole. Alen ma 6mesiacov, myslim ze je zdravy. Na kontroly budeme chodit 2roky. Najblizsiu mame za mesiac.
Prekvapil ma nazor pani doktorky, ze nam neodporuca ist k moru. Chceli sme ist v maji, ked bude volno na 5dni si oddychnut.
Chodime blizko hore na Istriu, sme tam za 5 hodin.S dcerkou sme tak chodili od jej 7mesiacov.
Tak sme zostali troska zarazeni, ze nam neodporuca more, kedze nam RSV sposobil obstrukcnu bronchitidu a dychacie cesty ma citlivejsie.
Ze nemame sa kam ponahlat, ze more nas pocka...
More je podla mna vyborne na dychacie cesty, v tomto obdobi nebudu este horucavy, cize zdravotne prechadzky a relax si myslim, ze by nam prospel, no pani doktorka ma iny nazor. Ze je este malicky na dovolenky a ze mame byt doma :(. A ze ked tak Tatry, no cesta do Tatier, je tak dlha, ako nasa cesta do HR.

Maminy po RSV, ako prebiehala vasa rekonvalescencia, ake mate nasledky? Stretli stretli ste sa s tymto nazorom, ze je pri mori ina klima a ze sa babatkam neodporuca....

tinka_14
30. mar 2015

Ahoj, môj Matusko mal RSV vírus ako 3 mesačný, bol týžden v nemocnici... Teraz má 5,5 mesiaca stále beriem 2x8 kvapiek fenistilu... Dlho mi však chrapľavo dýchal, v noci zvykol ešte kašlať a Dr. nevedela povedať či je to ešte následok ani to nejak neriešila... Ešte sme vymenili matrac v postieľke za antialergicky a teraz už posledné 2-3 týždne nekasle v noci... K moru sa chystáme na konci augusta tak sa musím doktorky spýtať čo si o tom mysli...

prego81
30. mar 2015

Ja by som na tvojom mieste vymenila doktorku a k moru by som isla
RSV mojho syna nastastie minul ale poznam vela deti ktore tento virus mali a su v poriadku. My zijeme v USA a tu je RSV casta choroba kedze deti zacinaju v jasliach skor a tympadom sa to vsetko poprenasa rychlejsie. Ani caste kontroly tu nie su po RSV potrebne. Vsetko bude fajn 😉 Drzim palce a na dovcu urcite chodte 😎

ivet1371
30. mar 2015

Vnućka to mala ako mesačná a bola veľmi zle 10 dní na jiske na kysliku.teraz s prestávkou berie stále zodak sirup a na imunitu sirup.na kontrolu bola dva krát a kontroly budu pokračovať

kiki75
22. aug 2017

@barboramiracle ahoj, moj syncek mal tiez 4 mesiace ked ochorel, vraj rsv,najprv mal.len soplik,potom kasel, nakoniec mal larungitidu a obstr.bronchitidu.boli sme.v nemocnici tyzden.mali sme ambrobene,ecobec,ventolin,fenistil,isoprinosine .dva mesiacea bol zdravy a teraz zase ma sopliky uz 11 dni, teplotu a.cerevrne hrdlo a terazz 12.den dostal.som smutna z toho,ze nieco chyutil, ked davam extra poor,nechodime medzi ludi,do.nakunych centier atd.a je.leto. bojim sa co bude v zime. Chcem.sa.vas spytat, co uzivali vase.deti,ci dostali nejake lieky na imunitu a ci boli potom zdrave. A ked mali virozu ako to prebirhalo, ci zase tak,alebo prekonali bez vaznejsivh problrmov.dakujem

kiki75
22. aug 2017
ivkarf
25. aug 2017

Dobrý deň, chcela by som Vás všetkých požiadať o spoluprácu - pracujeme na dotazníku pre rodiny s deťmi trpiacimi respiračným syncyciálnym vírusom alebo tými, ktoré mali toto ochorenie za posledné 3 roky. Ide o dotazník kvality života - potrebovala by som len, aby sme si prešli tento dotazník a Vy sa vyjadrili, či sú otázky pre Vás zrozumiteľné. Potrebujem 5 dobrovoľníkov. Píšte mi na adresu ivetarf@gmail.com. Ďakujem pekne.