Malá má veľa leukocytov aj erytrocyty. Čo to znamená?

kacenqa
20. feb 2009

ahojte, ospravedlnujem sa, nenasla som tu podobnu temu.

Mala ma zle vysledky mocu - vela leukocytov, aj erytrocyty a bakterie. V utorok nam ho kazali zopakovat. Vie mi niekto prosim vysvetlit co to moze znamenat???

Na moci sme boli kvoli tomu, ze v stredu bola uplne malatna, uplakana, spava a potom zvracala. teplotu nemala, doktor na pohotovosti povedal, ze zrejme daka viroza a povedal, ze sa mame stavit u pediatricky. Ta nam kazala este priniest moc, aby sa vylucila daka ladvinova kolika. No a dnes som si volala po vysledky a povedala mi sestricka toto.

Budem vdacna za vysvetlenie...

paola.o1
20. feb 2009

maly mal zvysene leukocyty a bakteriu mal, neviem uz presne ako sa volala, a bol to zapal mocovych ciest. priznaky mal presne take ako tvoja mala, ale mal aj mierne zvysenu teplotu vecer, cez den nie. ale o erytrocytoch v sprave od dr. nemam nic.

denduska
20. feb 2009

najskor zapal mocovych ciest...mozu byt vtedy aj erytrocyty aj ked nemusia....bolo by to treba pozriet v labaku pod mikroskopom, oni vedia urcit ci tie erytrocyty pochadzaju z oblicky alebo mocovych ciest...ale predpokladam ze to vasa dokina spravi 😉

kacenqa
autor
20. feb 2009

dik baby. a ked jej toto vyslo z prveho testu, nemali by preventivne nasadit dake lieky??? lebo ked v utorok odnesieme druhy moc a v stredu budu vysledky, tak to je vlastne uz cely tyzden takto...aby sa nieco nezanedbalo, aby som si to potom nevycitala....

aj ked mala nevyzera, zeby ju bolelo nieco, uz toboz nie pri cikani. a cikat cika...

sirinka
20. feb 2009

podla mna ide o zapal mocovych ciest. ide ale o to, v akych mnozstvach sa tam tie bakterie a leukocyty vyskytuju. no ale zase ked su tam uz aj erytrocyty...

zatial skus davat malej probiotikum, caj na priedusky, dokaze pomoct aj na mierne zapaly mocovych ciest, kedze male deti urologicky caj nemozu, vela, vela pit...

ak by jej stupla teplota alebo zacala by byt nekludna, hned chod k dr.

junovka
20. feb 2009

nam hned po prvom vysetreni nasadila ATB, nakolko nam v moci zistili aj krv.A po ATB som trvala natom, ze chcem opat, aj ked dokina vravela, ze netreba 😠 😕

sirinka
20. feb 2009

junovka co si chcela opat?

sirinka
20. feb 2009

nasej pri prvom naleze tiez hned nasadila atb, a to krv v moci nemala, ale zase zaplavu bakterii.

druhykrat mala iba ojedinele a tak atb nedala iba kontrolny moc a ten uz bol v pohode...

jaja0110
20. feb 2009

kacenqa, mozno ti to trocha pomoze zorientovat...http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=325
Drzim palce nech je to rychlo za vami... 😉

junovka
20. feb 2009

siri, chcela som mat istotu, ze ani bacila ani krv uz nema 🙂 , nakolko som sa docitala, ze pokial by mala zapa hornych moc.ciest , tak Biseptol by jej nepomohol ☹ ....a jednak este nam aj zistili z vyteru z konecnika nejaky bacil, ktory tiez moze postihnut moc.cesty, tak aj ten som chcela vylucit 😉

sirinka
20. feb 2009

junovka takze si chcela kontrolny odber? no ten by sa mal robit podla mna automaticky...

kacenqa
autor
20. feb 2009

junovka cize si chcela opat vysetrenie mocu, ak som spravne pochopila 😉

jaja - kde vsade ty nenakuknes 😉 dik ale z toho linku nie som mudrejsia, lebo na malu z toho nic nesedi....

netrpi nechutenstvom, ba prave naopak, stredajsia 'kojacia' dieta ju dost znervoznila, vcera ako dostala normalnu stravu, tak bola uz v pohode, prespala celu noc az do siedmej rana....teploty nema absolutne, maximalne, aj to v utorok, ako sme na tej pohotovosti boli, tak mala 37.1..proste nic...sestricka povedala, ze to moze byt z tej virozy, tak neviem, ci to zbagatelizovala, alebo ma nechcela strasit alebo si to naozaj mysli

ale mala vizualne vyzera byt uplne OK, jasi sa, smeje sa, papa, cika...akurat vcera nekakala, ale to pripisujem tomu, ze den predtym som ju len kojila , tak uvidim, ci dnes bude kakat....

fakt neviem, co si mysliet, ci ma odpinkali, ze je piatok a moja dokina je na dovolenke a iba zastupujuca tam bola, alebo je to ozaj len nieco bezvyznamne, lebo sa mi nechce verit, ze nechaju u rocneho dietatka nelieceny zapal mocovych ciest.....

junovka
20. feb 2009

sisri, to dali rovno na kultivaciu....a vysledky super 🙂 😉

Kacenqa, nenechaj sa odpinkat.Vid ja, keby som nemala ake take skusenosti 😅 , tak vidis, tiez nechcela uz nic podniknut dokina 😠 ....predsa si nenechas dobabrat vlastne dieta, koli pohodlnosti lekarov, alebo nedajboze, ze im to nepreplati poistovna 😠 😠 😠
Ja neviem, ale akonahle je nejaky zapal v tele, tak by sa mal liecit, nie?jA som predtym ako nam podali ATB este trvala na CRP, a tam nam bolo zistene zapal CRP bol 27.

jaja0110
20. feb 2009

kacenqa- mna sa nezbavis 😀 😉
Ten link som hodila preto, ze tam pisu ze zap. moc. ciest sa u malych deti prejavuje placom a pri diagnostike sa zistuje pritomnost bileych a cervenych krviniek a bakterii a co je dolezite...zapal MC casto u deti prebieha bez klinickych priznakov...no a to sa mi zdalo ze sedi na gretku, lebo pises ze inak vyzera v pohode, ale aj napriek tomu moc nema v poriadku... 😕
Som prekvapena ze vam nedala ATB, ja by som ziadala ak nie o odber krvi tak aspon o vymenny listok na sono obliciek (Z močového mechúra sa baktérie môžu dostať do obličky a poškodiť ju)
Inak suhlasim s junovkou, pri takom malo babetku radsej trocha zdramatizovat ako si potom nieco vycitat, vnutorny zapal naozaj nieje sranda... 😒 A ak sa ti nechce verit ze by u rocneho dietatka neriesili zapal MC, tak si prebehni tuna niektore temy ako dopadli ine deticky (alebo tehotne) LEN koli lenivosti a nedbanlivosti lekarov... 😔
Aby som to zhrnula 🙂 ...aspon by som na tvojom mieste zavolala dokine ako to mieni dalej riesit... 😨

ejusaaa
2. júl 2009

Ahojte,nas maly ma zvysene lukocity,bakterie a ma aj krv v moci...nejde o nic vazne?Nevidno ze by ho nieco nolelo alebo tak...zajtra ideme j nefrologovi..

danu
25. jan 2010

duelka • Dnes o 11:44
Ahojte chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s leukocitami - lebo mi nosime zatial iba moc na nefrologiu a davame probiotika , brusnicovu stavu a este kupeme v hepermangane.

duelka
25. jan 2010

danu chcem sa ti podakovat uz to tu citam no zajtra ideme zase k nefrologovi tak uvidime.

lisian
8. júl 2014

ahojte !
mám v moči erytrocty
Ery 2/uL
ostatne výsledky negatívne
....dokina reagovala na výsledok..........kontrola moču za 3 mesiace!!
čo to môže byť? kto mal podobny problem!poradte mi..
dakujem Hanka

denisafono
8. júl 2014

@lisian krv v moci, tolerancia je 0-5 takze je to v norme podla mna