Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

ragulca
16. apr 2013

@lynks tak tá prvá bola najväčšia, trvala nejaké 4 hodiny, reoperácie potom boli na rožšírenie močovej rúry, mal slabý prúd moču. Dospelým to robia ambulantne

ragulca
16. apr 2013

@mexico_16 Dr. Minčík

obrazok
16. apr 2013

ragulca ... 😉
Dakujem

mexico_16
24. apr 2013

@ragulca Ďakujem 😵 😵

acka19
3. máj 2013

Dievčatá vraveli vam z coh vznikne tato hypospádia?Mne povedali ze v tehu som musela prekonať nejaku virozu..máme mesiac,u urologa sme zatial neboli..dierku má uplne na dolnej strane...velmi sa toho celého bojim

lynks
3. máj 2013

@acka19 kdeže virźa, ja som žiadnu nemala. ALe je to hladina testosteronu, ktorú máš počas tehu. Nižšia hladina može ovplyvnovat vznik hypospádie. Myslím, že to s persnostou nikto nevie, a sú v tom malinko i geny.U nás to má otec mojho muža malinko.

luciamk
29. máj 2013

@acka19 u nás v rodine nič také nebolo, tak som sa obviňovala, že som niečo zanedbala v tehotenstve, povedali mi že to nie je moja chyba, je to proste vrodená vada... ale tiež by ma zaujímalo, čo to spôsobilo...

luciamk
29. máj 2013

Potrebovala by som poradiť, ktoré ste boli operované na Kramároch. Ako to tam chodí, bude malý potrebovať pyžamká a župan? Budeme tam dva týždne a malý asi bude na začiatku vyviazaný, neviem si to predstaviť...
A v čom ste tam boli Vy? v župane, teplákoch? Počula som, že mami tam nosia "civilné" oblečenie, rifle a tak...
Poraďte.

lienka55
29. máj 2013
corin
13. júl 2013

@luciamk
@acka19
Niekde som ešte mala aj članok o tom, ako sa taký gén može poškodiť, ale ten už nemožem nájsť, tak v skratke... gény sa môžu poškodiť pôsobením žiarenia (napr. RTG), chemickými látkami alebo vírusom. Takže je možné, že hypospádiu sposobila viróza, ale je ja kopec iných možností...

katzav
24. júl 2013

@luzi ahoj my máme ísť na operáciu k dr. molčanovi vo februári aký je???my ideme k nemu od inej dr. mám strach aký bude....

lienka55
24. júl 2013

@katzav neboj sa, jeden z najlepsich.

asar15
26. aug 2013

@ragulca môžem sa spýtať na to rozšírenie močovej rúry aj môj malý má tenký prúd moču ale nemá žiadne problémy, tým myslím zápaly močových ciest zistili sme to až na kontrole po obriezke, mudr nám dal triancinolom potierať ale to nezaberá prosím o bližšie info o zákroku do IP ďakujem

ragulca
26. aug 2013

@asar15 jemu to robili operačne, pretože jemu sa to zužovalo v mieste, kde mal "dorábanú a nadpájanú" močovú rúru

obrazok
1. sep 2013

Dievčence ktorá máte svojich chlapcov po operácii hypospádie...môžem sa opýtať aký velký majú penis? Tak 5-6-ročný chalani. Ďakujem

asar15
14. sep 2013

@ragulca mne sa tiež zdá že sa mu ten prúd ztenšil až po obriezke, zaujímalo ma či mu to znova museli rozrezať

ragulca
14. sep 2013

@asar15 hej, mal ešte dve reoperácie v narkóze, dospelým to vraj robia ambulantne. Boli to už len menšie zákroky, ale pomohli

babikamatulik
22. sep 2013

neviem ako zacat,lebo je to hrozne tazke.nas s b.b. odporucili do ke ku dr.kurcnovej s malym.mame 2,5r.uz sme bez plienok,a je huncut,a ked si mam predstavit,ze musit lezkat,tak ani neviem ci to vydrzi.ako tu citam clanky od maminiek taj je pre mna to tahsie.poradte mi ci mam ho teraz dat na oper.alebo uz ked bude vetsi,dakujem

obrazok
22. sep 2013

@babikamatulik , ja som bola s mojim chlapcekom ked dovrsil 2 roky a odporučam, v tomto veku je to najlepsie aspon pre nas bolo.

babikamatulik
22. sep 2013

a kde ste boli hospit.?nas do ke,a ako to maly znasal?a co treba do nemoc.a kolko dni ste boli tam

babikamatulik
22. sep 2013

a co oblecenie brat,a ako bol maly obviazany alebo mal hadicky,a musel lezkat dlho ake kontroly su a co treba na vysetrenie prve brat?

veronika267
22. sep 2013

Ahoj. Moj syn ma teraz 16 mes. Tiez sa narodil s hypospadiou. Kedze sme z Bratislavy poslali nas na Kramare. Tam sa ukazeme kazdeho pol roka. No po prvom vysetreni nam uz stanovili termin operacie buduci November. Samozrejme s upozornenim ze si musi odvyknut od plienok. Doba pobytu v nemocnici minimalne tie 2 tyzdne. Ja len dufam ze detska amnezia do troch rokov funguje. Co sa tyka dierky ma ju tam kde by mala byt a ked cika silnym prudom je to ok ale inak mu to steka po nohach. Pod pipikom ma dierku ale je slepa takze tade urcite necika. Co sa tyka buducna malo by byt funkcne vsetko ok. Dufam ze to cele dobre dopadne.

lienka55
22. sep 2013

@babikamatulik urcite ho daj operovat cim skor,pretoze sa operacia nemusi vydarit na prvy krat tak ako u nas a musi sa potom opakovat este ja niekolkrat tak radsej aby ste to doriesli kym pojde do skolky, do skoly,ako my.A mensie deti lepsie znasaju zakroky ako vacsie. 😉
@veronika267 pises ,ze maly dierku tamkde ju ma mat,tak ako to ze ma hypospadiu??ci ma ju len posunutu,ci ako?

babikamatulik
23. sep 2013

neviem sa rozhodnut,lebo ako citam vase nazory je mi s toho do placu.ze bude musiet lezkat a ani postavit a on neposedi ani pet min.tak neviem a ked uz je vetsi lepsie chape,ze musi lezat

babikamatulik
24. sep 2013

A co so sebou brat do nemoc.ake oblecenie?a kde ste boli hospit.?a boli ste cely cas s malym tam?ake ste mali noci,a potom doma ako to ste prezivali,uz je dobre?

veronika267
24. sep 2013

@lienka55 ma ho prirasteny a zakriveny. Pipik je zasunuty takze je malicky. Co sa tyka dierky ja si myslim ze ked sa mu to upravi a nebude sa tahat smerom nadol ta dierka bude ako by mala byt.

babikamatulik
26. sep 2013

@lienka55 ahoj,to detstve neop.a nevadilo mu to doteraz

lienka55
29. sep 2013

Nas dalsi pokus nevysiel. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

katarina309
1. okt 2013

@lienka55 Leni normálne sa mi nedá tomu uveriť.... do kelu!!!