Nechutenstvo a injekcie B12. Máte skúsenosti?

cory
27. mar 2011

Ahojte mamicky,mam problem- mam 14 mesacnu dcerku a strasne malo mi papa. Asi tyzden dozadu papala malo, ale teraz. dennodenne je to stale horsie a horsie. Spapa zo vsetkeho maximalne 5 lyziciek, ci uz je to polievka, krupicka, mäsko.Dojcena uz nieje, papa obycajne mlieko, ale len minimalne, snazim sa jej mlieko nahradzat syrok, krupicou, jogurtom. Pred mesiacom sme boli na poradni, mala 7700 g a boli sme teraz asi pred tyzdnom, mala 7500 g , takze za mesiac schudla 200 g. Som z toho uz zufala, neviem co jej davat, skusala som uz vsetko mozne, ale nic nechce. Daval som jej aj vitamin B komplex, Peritol, glukozovy cukor, ale nic nepomohlo. Zajtra idem k lekarke pre papier na gastroenteorologiu na vysetrenie, uvidim ci nema nejaky problem so zaludkom. Ako dalsiu moznost by som zvazovala injekcie B12, to mi uz narhla aj lekarka, donedavna vrevela ze netreba, ale uz asi aj sama vidi ze vazi a papa velmi malo. Mate s tymi injekciami niekto skusenosti? Davali ste ich niekto svojim deturencom? Napiste mi prosim, za kazdy jeden nazor a radu budem velmi vdacna. Inak moja kocka je strasny huncut a nezbednik, stale sa vysaluje, smeje, stale by sa len hrala, takze nemyslim zeby jej nieco bolo, zeby bola chora, len ta nechut k jedlu- no neviem. Ale posudte 14 mesiacov a 7,5 kg. Prosim poradte nieco. Dakujem 😔

zuzanocka11
27. mar 2011

Ahoj,skús Nutrolin B,dostat bez receptu. obsahuje vitamíny skupiny B (aj ked nie B12) a probiotiká. a asi by jej trebalo skontrolovat krv,ci nie je chudokrvná,vtedy deti nechcú jest. my sme mali taký problém,ked mal syn rok,bol kost a koza,nic nejedol.opakovane som prosila nasu dr,nech mu odoberie krv,az som isla za ddruhou,tá zobrala a malý mal 3,6 zeleza,co je hlboko pod normou. potom bral zelezo,peritol,,,,vsetko mozné sme vyskúsali,teraz trosku zje,vsetko nové odmieta ☹ ked zacal brat ten nutrolin,bol ako vymenený,,,drzím palce a cítim s tebou,riesim to isté a dáva to poriadne zabrat...

cory
autor
27. mar 2011

@zuzanocka11 ahoj, dakujem velmi pekne za rady, ale poviem ti, ze toto vsetko co pises som uz skusala aj ja. Brali sme aj ten Nutrolin B, trosilinku len pomohol ale mala ho dost zle znasala, tak sme dobrali a uz som nekupovala druhy. Naposledy co nam brali krv tak mala zelezo na hladine normy, tak kazala vybrat este jednu flasticku maltoferu, este mame pol flasticky a pojdeme na kontrolny odber, ci sa to uz upravilo. Brali sme aj Peritol, ale vysledok bol len miminalne zlepsenie, ale len pokial sme ho brali. Nechem ju zasa cely cas, ci zivot dopovat nejakymi liekmi len aby jedla. Probiotika berie Infant Dophilus, ale toto nezabera vobec, berie to len kvoli crevnej mikroflore....zajtra idem k lekarke pre nejake homeopaticke gulicky, tak som zvedava ako bude jest potom, a ked nepomoze ani to, tak potom uz naozaj len tie B12 ☹ aj ked velmi nerada 😒

evi55
27. mar 2011

@cory moji mali 12 mesační 8kg. mali obdobia, keď som si tiež myslela, že žijú asi zo vzduchu 🙂 a občas také obdobie majú ešte aj teraz. niekedy celý deň len medový rožok a to je všetko. tiež som to riešila s dr., povedala mi, že deti majú také obdobia. a možno by si jej mala dávať mlieko, ak jej chutí. ja som si vtedy kúpila knihu varíme pre deti. boli tam jedlá nadekorované. urobiť z toho nejaký veselý tanierik. napríklad hrášok v polievke boli plavci, zemiaky loďka a hrali sa tým, že ich zachraňovali zjedením... no všeličo som vymýšľala 🙂 keď som chcela, aby niečo zjedli. alebo sme súťažili, kto zje viac mesiačikov z jablka a pod.

janinah
27. mar 2011

treba pátrať,či nemá anémiu

sisaha
30. mar 2011

@cory moja dcerka je taka ista.. na gastre sme uz boli. Buduci piatok ideme na prevazenie, ale vo svojich 19 mesiacoch vazila 8,6 kg. Vysetrenia boli vsetky negativne. Nam gastroenterologicka predpisala mliecko nutrini v takych 2dl flaskach. Mala by kazdy den vypit jednu, ale zje len polovicu, aj to jej to musim zahustit, aby z toho bola kaša. Kolko pribrala a ci jej to pomohlo, napisem neskor. ale viem ako musis byt nestastna, ze niektore deti zjedia vsetko az do prasknutia a tie nase keby sa nemuselo jest, tak nejedia... Presne viem o com pises... 😒

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilka22
27. jún 2011

hm, ja osobne tento problem nemam. Moje deti papaju dobre. Ale ja ako dieta som bola kost a koza, nemala som vobec pocit hladu a popravde som bola az "leniva jest". Ako dieta som vybrala peritol, B - komplex a asi cele litre B12 - tok injekcii.... bezvysledne. Moja dcerka teraz zacala trosku menej jest /ale ona bude mat v septembri 4 roky/, vysadila som jej sladene napoje a zacala lepsie papat. A namiesto ranneho ovocneho cajiku mala matovy, cca tyzden. Trosku sa to zlepsilo. Teraz sme opat tam, kde sme boli, tak idem opat vysadit vsetky sladkosti /inak toho nezje vela/. A tiez mame tie homeopaticke gulicky. Chapem tvoje obavy, lebo necelych osem kg je naozaj malo. A este ma napadlo, robili jej odber na hormony stitnej slazy? Mne zistili poruchu v detstve a aj preto som bola taka chuducka.

mamabiba
1. júl 2011

ahoj, už som to tu dnes dakde písala. Mys sme mali problém s jedením od malička, hneď ako som začala podávať príkrmy. 1 bebe keksík za deň a podobne. Toto čo ti napíšem nieje z mojej hlavy ale poradila mi to pediatrička a občas to robím aj teraz, ke´d mi moja 7 ročná dcéra zas odmieta jesť. Samozrejme, teba urobiť všetky vyšetrenia, či nemá celiakiu alebo dajaké iné alergie.Striktné dodržiavanie jedacieho režimu. Raňajky, desiata, obed, olovrant, večera. Žiadne dokrmovanie sladkosťami, jogurtmi a pod...pokiaľ to nieje v rámci desiatej alebo olovrantu. Také dačo dostávala až keď pekne spapala. Žiadne vyhrážky, ani prosby, ani plače. nechceš? nechaj tak. Ale bude až ďalšie jedlo. Ani to nechceš? nevadí...ale potom až obed. Aj keď za tebou za chvíľku dojde, že je predsalen hladné, odpoveď na to je: mal si papať v určitý čas, teraz bude zase olovrant. Chvíľu to trvalo a hlavne TY musíš mať pevnú vôľu. Nám sa to upravilo asi za týždeň, pretože bola fakt hladná a zistila, že jej vymýšľanie nepomôže, tak zjedla čo bolo. A až potom mohla dostať dajakú drobnosť ako dobrotku. Len zo začiatku dávaj radšej na tanier menej ako má byť, aby si ho mohla pochváliť za prázdny tanier. Nie, že ako si super spapal ale na tanieri dačo ostane. Radšej doložím. Prajem veľa trpezlivosti a úspechy sa určite dostavia . NIKDY nie strašiť. V tedy deti jedia z donútenia a budú si spájať jedlo so strachom!!!! Ja som ten prípad, mňa babka vždy srašila a viem, že ako som mala ísť jesť, už som sa triasla, čo bude.

danika12
5. júl 2011

Ahoj, ja som ako dieta dostavala injekcie B12 a urcite to velmi pomohlo, teraz zase sestrin maly dostaval a tiez pribral od nich dobre, takze na kazdeho to mozno inac ucinkuje. Neviem sice ci je to s tvojou dcerkou nieco vaznejsie alebo len take obdobie, ale skus napriklad ju dat do kolektivu deti a dat im nieco papat, ide o to aby to jedli spolu, moj maly doma vymysla, ale ked sme niekde na navsteve alebo v skolke s druhymi detmi, automaticky aj on ide jest a pekne papa. Alebo take, ze skuste papat cela rodina spolu, my ked jeme, tak maly automaticky chce tiez a vacsinou co mna vidi, ze jem tak tiez papa... tak vela stastia

matat
7. aug 2011

ahojte baby, mne ako malej davali injekcie, ale nepomohlo 3r. som mala 12kg...a moja mala ma 16 m a 7,9 kg pije nutrini a probiotika,,,ale davam jej to vypit v noci, ked spi,..

hajanka
25. sep 2011

Ahojte, vedeli by ste niekto poradit, alebo mate podobnu skusenost? Budem vdacna.
Ide o sestrinu dcerku (6m) min. tyzden na poslednej prehliadke dr. usudila ze malo pribrala, pol kila za mesiac aj cosi. Vzala jej krv na rozbor, aj krv na test BKM. Z rozboru kvri vyslo, ze ma malo cerv. krviniek a hemoglobinu. Nariadila jej B12 a caka sa este na vysledky BKM. Ale. Mala bola vzdy velka papkacka, uz v porodnici pila 120ml mliecka, neskor doma po 160-200ml. V 4mes ju dr. sprdla, preco jej dava tolko vela mlieka 😕 ze vela vazi. Teraz vazi 7500g a pribrala 500g za mesiac aj cosi a jej sa to zda malo. Pritom krasne papka, mliecko pije po 200ml 4x denne, na obed 190-200g zelen-mas. prikrm, poobede ovocie a mliecko. Vzdy vsetko popapa do poslednej lyzicky a este sa nestalo aby nieco odmietla. Nechapem, na to tie B12? Je skutocne potrebne aby jej bolo nieco pichane? Aj ked tak krasne papka? Nie je to zbytocne?

hajanka
25. sep 2011

tak, uz som asi nasla odpoved na moju otazku, ale aj tak by som bola rada, ak by niekto napisal podobnu skusenost 😉

lucia2207
12. sep 2012

@cory ahoj, my máme teraz presne tento problém, prosím ťa mohla by si mi napísať ako ste problém s dcérkou vyriešili a čo vám pomohlo??? my trpíme hrozným nechutenstvom, môj nevypije ani mlieko,fľašku vody za celý deň, už začínam mať strach ☹ dnes sme boli na odbere, tak som zvedavá.ďakujem ti vopred za odpoveď 🙂

22sofinka
30. nov 2012

@lucia2207 Ahoj, ako ste dopadli a co vam pomohlo, mala mi papava len v polospankoch a doteraz paapvala pekne. dik za radu

lucia2207
30. nov 2012

@22sofinka ahoj, no všetko má v poriadku aj na gastre, na nič nie je alergický, papáme biedne ,ale o trošičku lepšie, lieky na nechutenstvo neberieme , ja chémiu odmietam ,keď má všetko v poriadku 🙂

22sofinka
5. jan 2013

@lucia2207 Ahoj, my sme sa tiez ako tak rozpapali, prsnik aj prikrmy, radsej jej ponukam castejsie, ked chce sa napapa, ked nie skusime neskor. uz som sa stretla aj s tvrdenim ze som si ju zle naucila, ze papa len male mnozstva a nevie sa dobre najest.

lucinddas
15. máj 2013

Syncek ma 14 mes. a zacal odmietat tuhu stravu, hoci doteraz bol velky papkac. Teraz je to uz 6 den, co je len materske mlieko. Vyslo mu v krv. testoch, ze je chudokrvny. Mam pocit akoby nevedel dobre prehltat. Poradte, co mam robit ?